Dzisiaj jest poniedziałek 18 lutego 2019, imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21574) SPORT FORUM FIRMY (5293) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
9 / 5oC
Pojutrzepogoda
6 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Harcerski zlot na stulecie zakończenia Powstania W ... (3)Patryk Szymański wróci na ring podczas gali Mateus ... (6)

Konin. Spotkanie z autorką książki "Zakonnice odchodzą po cichu"

Dodano: 13.02.2018 11:39

Miasto Konin i Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie zapraszają 7 marca o godz. 18.00 na spotkanie z Martą Abramowicz, autorką książki "Zakonnice odchodzą po cichu". Spotkanie jest częścią projektu Konin Miasto Kobiet. Wstęp wolny. 

„Zakonnice odchodzą po cichu” to reportażowy bestseller, wraca w wydaniu specjalnym wzbogaconym o rozdział „Echa” oraz fotografie. Marta Abramowicz, nominowana do nagrody Okulary Równości 2017 – „za oddanie głosu tym, które milczały przez wieki” – napisała nową część „Echa” o tym, co się wydarzyło po wydaniu książki.

Książka ukazała się w lutym 2016 roku. Zniknęła z księgarń tak szybko, że wydawnictwo nie nadążało z dodrukiem. Zakonnice przez miesiąc były w centrum uwagi wszystkich mediów. Autorka dostała kilkaset listów od czytelników i czytelniczek. Napisały byłe zakonnice, ich rodziny, świeccy pracownicy zakonnych dzieł, byli księża, ludzie związani i niezwiązani z Kościołem. Rodziny napisały, że wreszcie zrozumiały swoje córki, kuzynki, ciotki, które przez lata milczały.

"Echa" zostały dołączone do Zakonnic… jako swoisty suplement, „ostatni rozdział”, Marta Abramowicz o swoim reportażu: - Nad „Echami” pracowałam ponad rok. Ta część domyka książkę i wnosi zupełnie nowe treści. Musiał upłynąć czas, żeby dokonała się zmiana.

 

 

  • Konin. Spotkanie z autorką książki "Zakonnice odchodzą po cichu"

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:spotkanie autorskie,   M. Abramowicz,   MBP Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Bohaterkami chyba są kobiety, które po pewnym czasie zrozumiały jak bardzo były pod negatywnym wpływem kleru !!!!Sekt wyznaniowych w tym sekty katolickiej !!!To powinna być Przestroga dla młodych kobiet !!! Tak trzymać i nie popuszczać !!!
Dodano: 13.02.2018 15:36    Przez: ~erwin

KOMENTARZE

"świeccy pracownicy zakonnych dzieł" - proszę o wyjaśnienie o jakie dzieła zakonne chodzi?
Dodano: 13.02.2018 12:37    Przez: ~jkj
Zakony powołane są dla misji.
Dodano: 13.02.2018 14:34    Przez: ~zak
Przyklad: siostry prowadza osrodek opieki nad mlodzieza i pracuja tam tez swieccy.
Dodano: 13.02.2018 17:12    Przez: ~Figa
Blisko konina jesf dps w Kole, w poznaniu sa wlasnie placowki z trudna mlodzoeza, zakon moze prowadzic tez szkole, akademik (dawniej wlasnie w poznaniu) przedszkole w Lodzi, dom dziecka, hospicjum, oj masa takich dziel jest. Jak ten domczas dla chlopakow, o ktorym ostatnimi laty glosno z powodu siostr ich filmiku z okazji dnia pingwina.
Dodano: 13.02.2018 17:16    Przez: ~Figa
Bohaterkami chyba są kobiety, które po pewnym czasie zrozumiały jak bardzo były pod negatywnym wpływem kleru !!!!Sekt wyznaniowych w tym sekty katolickiej !!!To powinna być Przestroga dla młodych kobiet !!! Tak trzymać i nie popuszczać !!!
Dodano: 13.02.2018 15:36    Przez: ~erwin
Szkoda, że sekretarz miasta nie potrafi się zachować i gada w pierwszym rzędzie...
Dodano: 08.03.2018 09:58    Przez: ~K

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.