Dzisiaj jest niedziela 15 września 2019, imieniny: Albina, Nikodema, Marii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18715) SPORT FORUM FIRMY (5360) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 16oC
Jutropogoda
14 / 10oC
Pojutrzepogoda
13 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Krzymów pretenduje do miana gminy przyjaznej pszcz ... (0)Dynia królowała na stołach. Pierwsza Feta z Banią ... (4)

Pijany kierowca potrącił rowerzystę. 67-latek trafił do szpitala

Dodano: 15.02.2018 14:50
Źródło: LM.pl

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca, który potrącił rowerzystę. Jadący jednośladem 67-latek został przewieziony do szpitala w Turku.

Do wypadku doszło w miejscowości Międzylesie, gm. Władysławów. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem osobowym marki Citroen Xara Picasso nie zachował należytych środków ostrożności w czasie wykonywania manewru wyprzedzania. Wtedy też najechał na tył prawidłowo jadącego rowerzysty.

- Kierującego rowerem z uwagi na liczne obrażenia ciała przewieziono do turkowskiego szpitala, gdzie został hospitalizowany

– informuje Mateusz Latuszewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Turku.

Okazało się, że kierowca citroena był pijany. Miał 2,85 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego. Odpowie za spowodowanie wypadku i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 8 lat więzienia. 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dla pijakow zero litosci zakaz kierowanie do konca zycia i grzywna 20tys moze cos nauczy
Dodano: 15.02.2018 15:09    Przez: ~daf
ZA MAŁE KARY I CHLAJĄ I SIĘ NIE BOJĄ
Dodano: 15.02.2018 15:19    Przez: ~50TYŚ
To nie pierwszy taki wypadek w tej gminie w tym roku, 2 tygodnie temu doszło do potrącenia śmiertelnego rowerzystki...
Dodano: 15.02.2018 15:29    Przez: ~Mieszkaniec
Jungingen masz rację głupi się urodziłeś i głupi umrzesz .Pytanie tylko jak długo jeszcze będziesz raczył Nas swoimi opowieściami ? Sztandar z Konina na jesień zostanie wyprowadzony.
Dodano: 15.02.2018 20:45    Przez: ~czerwone jest do dupy
Ja ja zaraz biorę widly z gnoju i idę porzadku pilnować
Dodano: 16.02.2018 09:21    Przez: ~Urlich von Jungingen

KOMENTARZE

Dla pijakow zero litosci zakaz kierowanie do konca zycia i grzywna 20tys moze cos nauczy
Dodano: 15.02.2018 15:09    Przez: ~daf
avatar I o jakiej godzinie było to zdarzenie? Obstawiam, że nie o poranku, kiedy Policja uskutecznia "trzeźwe poranki" szukając wczorajszych a nie na poważnie pijanych. Kiedy akcje "trzeźwe wieczory", "trzeźwe nocne wojaże" młodych kierowców? No fakt, statystyk się tym nie poprawi, ale bezpieczeństwo zapewne zdecydowanie bardziej niż na "trzeźwych porankach".
Dodano: 15.02.2018 15:14    Przez: Urlich von Jungingen
Jeżeli Urlichu tak obstawiasz to na pewno tak było. Przecież ty masz zawsze rację i wszystko wiesz a temat twojego wykształcenia to szefowa MEN poruszy na spotkaniu z komisjami egzaminacyjnymi w całym kraju.I będzie to temat na maturze rozszerzonej z jęz polskiego no chyba ,że zaczniesz coś znowu bredzić o jeziorach to z geografii .Brawo Urlich.
Dodano: 15.02.2018 17:02    Przez: ~cb radio
Ja ja zaraz biorę widly z gnoju i idę porzadku pilnować
Dodano: 16.02.2018 09:21    Przez: ~Urlich von Jungingen
ZA MAŁE KARY I CHLAJĄ I SIĘ NIE BOJĄ
Dodano: 15.02.2018 15:19    Przez: ~50TYŚ
Nie ma żadnych kar. Zabierać auta z możliwością odkupienia po rynkowej wartości. Zaraz się nauczą.
Dodano: 15.02.2018 15:35    Przez: ~Al
To nie pierwszy taki wypadek w tej gminie w tym roku, 2 tygodnie temu doszło do potrącenia śmiertelnego rowerzystki...
Dodano: 15.02.2018 15:29    Przez: ~Mieszkaniec
Łapy ucinac
Dodano: 15.02.2018 15:34    Przez: ~Ernest von nogaj
A JAK WYPADEK ŚMIERTELNY TO ŚMIERĆ ZA ŚMIERĆ
Dodano: 15.02.2018 16:06    Przez: ~kara
Po prostu surowo karać, to są ludzie nieodpowiedzialni i tylko wysoka kara pieniężna na rzecz poszkodowanego i za leczenie szpitalne, jak i za rekonwalescencje mogłaby zdyscyplinować pijaków za kierownicą.
Dodano: 15.02.2018 15:49    Przez: ~K-n
Nie xara tylko Xsara. Dobrze że nie ksara
Dodano: 15.02.2018 15:56    Przez: ~Byygk
Albo ksenia.
Dodano: 15.02.2018 17:03    Przez: ~cb radio
Zara
Dodano: 15.02.2018 18:30    Przez: ~Galerianka
A dlaczego brak informacji o wieku pijanego kierowcy citroena? Jest tylko wiek poszkodowanego rowerzysty.
Dodano: 15.02.2018 17:23    Przez: ~kierownica
avatar Jak ktoś był młodym idiotą to najprawdopodobniej umrze jako stary idiota. Wbrew pozorom ludzie z wiekiem nie mądrzeją, co najwyżej mają mniej siły na głupoty. A tak przy okazji na stronie Komendy w Turku napisano, że kierowca miał 39 lat. A czego się spodziewałeś? Chciałeś pojechać po starych kierowcach czy po młodych?
Dodano: 15.02.2018 18:01    Przez: Urlich von Jungingen
Chciał jechać tylko po takich, którzy mają problem z prawidłowym zapisaniem swojego nicka, chociaż sami są absolwentami historii... To tyle w kwestii oceniania innych nasz naczelny forumowy autorytecie :)
Dodano: 15.02.2018 18:18    Przez: ~R
Jungingen masz rację głupi się urodziłeś i głupi umrzesz .Pytanie tylko jak długo jeszcze będziesz raczył Nas swoimi opowieściami ? Sztandar z Konina na jesień zostanie wyprowadzony.
Dodano: 15.02.2018 20:45    Przez: ~czerwone jest do dupy
Taki "autorytet" od torfu i wysychających jezior oczerniacie, przecież to człek nader wykształcony i kulturalny w każdym calu ?
Dodano: 16.02.2018 12:26    Przez: ~Robotnik
Tak trzymać i nie popuszczać !!!
Dodano: 15.02.2018 19:04    Przez: ~erwin
Geniuszu, ale co tak trzymać? Ludzi rozjeżdżać czy czy po pijaku jeździć? Jak pisanie ciebie męczy to się nie wysilaj? Tym bardziej jak męczy ciebie myślenie.
Dodano: 15.02.2018 21:07    Przez: ~Podatnik
Takiemu gnojowi dalbym maksymalny wymiar kary i zabrał prawko dożywotnio.
Dodano: 15.02.2018 22:23    Przez: ~Pn
A ja bym zabrał prawko ćwokom na pn co zajmują po dwa miejsca parkingowe