LM.plSportIII PP. Warszawa zdominowała podium, jeden brąz dla KKSz Konin

III PP. Warszawa zdominowała podium, jeden brąz dla KKSz Konin

Katarzyna Kędziora jako jedyna reprezentantka KKSz Konin stanęła na podium rozgrywanego w Koninie III Pucharu Polski Seniorów. Najwięcej medali pojechało do Warszawy.

Aż pięć z ośmiu krążków rozgrywanego w sobotę w Koninie III Pucharu Polski Seniorów w Szabli wywalczyli zawodnicy z Warszawy. W turnieju kobiet reprezentantki AZS AWF Warszawa zdobyły złoto, srebro i brąz, a ich dominację na podium przełamała Katarzyna Kędziora, stając na trzecim miejscu razem z Małgorzatą Kozaczuk.

Koninianka w ćwierćfinale pokonała swoją klubową koleżankę - Sylwię Matuszak (ostatecznie piąte miejsce) - 15:7, ale w półfinale uległa Martynie Komisarczyk (AZS AWF Warszawa) 8:15. Kędziora i Matuszak były jedynymi zawodniczkami KKSz Konin, które zdołały awansować do czołowej ósemki.

W turnieju mężczyzn również po najwyższe laury sięgali warszawiacy, ale po jednym krążku zdobyli również zawodnicy O.Ś. AZS Poznań i AZS AWF Katowice. Złoto wywalczył Mikołaj Grzegorek, pokonując w finale 15:7 Jakuba Jaskota. Do czołowej ósemki awansoał tylko jeden zawodnik KKSz Konin. Mateusz Godlewski w ćwierćfinale uległ Mikołajowi Grzegorkowi 10:15 i ostatecznie zajął ósme miejsce.

Szabla kobiet:
1. Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa)
2. Martyna Komisarczyk (AZS AWF Warszawa)
3. Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa)
3. Katarzyna Kędziora (KKSz Konin)
5. Sylwia Matuszak (KKSz Konin)
6. Angelika Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
7. Gabriela Drygała (O.Ś. AZS Poznań)
8. Katerina Parades (Wenezuela).

Miejsca pozostałych zawodniczek KKSz Konin:
18. Natalia Nowinowska, 19. Małgorzata Zawodniak, 25. Weronika Waleriańczyk, 29. Aischa Hadj Bachir, 30. Alicja Papuzińska.