Dzisiaj jest sobota 24 sierpnia 2019, imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19074) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 18oC
Jutropogoda
24 / 18oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Sokół podejmie największy zawód ... (0)W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)

Wojewoda wezwał radę do wygaszenia mandatu K. Skoczylasowi 

Dodano: 19.02.2018 19:04

Sprawa radnego Karola Skoczylasa z PiS znowu trafi na sesję. Wojewoda wielkopolski wezwał dzisiaj Radę Miasta Konina do wygaszenia mandatu radnemu.

- Dziś wojewoda wielkopolski wezwał Radę Miasta Konina do wygaszenia mandatu radnemu Karolowi Skoczylasowi – poinformował Tomasz Stube, kierownik Oddziału Mediów i Komunikacji Społecznej w Gabinecie Wojewody. - Wezwanie zostało skierowane w związku z naruszeniem przez radnego zakazu prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której uzyskał mandat.

Przypomnijmy, że radni Konina uznali za bezzasadną petycję KOD w przedmiocie wygaszenia mandatu radnego Karola Skoczylasa, przewodniczącego klubu radnych PiS. Stowarzyszenie złożyło do Rady Miasta Konina petycję w sprawie wygaszenia mandatu Karola Skoczylasa ze względu na działalność jego firmy na rzecz jednostek miejskich. Chodzi głównie o ozonowanie w SP nr 12 i odkomarzanie w parku Chopina. - Należy przyjąć, że obydwie usługi były odpłatne i zostały wykonane z pogwałceniem prawa – zwracano uwagę w petycji KOD-u. Sprawą zajęła się najpierw komisja statutowa, a stamtąd sprawa wygaszenia mandatu trafiła na forum rady. W końcowym głosowaniu radni uznali petycję za bezzasadną. Siedmiu radnych było „za”, dwóch „przeciw”, a ośmiu wstrzymało się od głosu. Kilku radnych zabrakło już na sali sesyjnej.

Wówczas Komitet Obrony Demokracji zwrócił się do wojewody wielkopolskiego w sprawie radnego Karola Skoczylasa z PiS. Po długim i wnikliwym rozpatrywaniu sprawy i zleceniu wielu opinii, wojewoda wydał decyzję. W ciągu 30 dni Rada Miasta Konina musi podjąć uchwałę w tej sprawie.

- Wszystkie ścieżki zostały wyczerpane, ekspertyzy przygotowane - powiedział nam wojewoda Zbigniew Hoffmann na etapie badania sprawy radnego PiS. - Wymaga to wyjątkowej staranności. Wszelkie standardy, zwłaszcza etyczne, muszą być przestrzegane. Ja badam to z punktu widzenia przepisów prawa.

 

  • Wojewoda wezwał Radę Miasta do wygaszenia mandatu K. Skoczylasowi
  • 1519066029-ir_5k4-skoczylas2.jpg
  • 1519066036-1m_twn-skoczylas.jpg

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wygasić mandat należy wszystkim kupionym radnym od lewa do prawa, zatrudnionym podczas kadencji na miejskich synekurach, którzy w ten sposób utracili zdolność reprezentowania swoich wyborców na rzecz decydentów. A takich w Radzie Miasta jest 3/4. O ich malości świadczy za ile ich kupiono. Ich wierność kosztowała 3-4 tys zł netto. 2-3 ma trochę więcej. Banda hipokrytów zwanych rajcami miejskimi.
Dodano: 19.02.2018 20:05    Przez: ~Wilk
Czy Wojewoda nie jest z PiS ? Jeżeli tak to chyba maczał Czarnecki palce bo Pan Karol stanął za Itman a nie za spadochroniarzem Czarneckim.
Dodano: 19.02.2018 21:52    Przez: ~Waldek
Ciekawe co na to radca prawny UM, który nie widział zadnego problemu?
Dodano: 19.02.2018 21:48    Przez: ~ekspertyza
te ozonowanie to darmowa reklama firmy radny skoczylas mial zwrot kosztow a wiec nie ponosil kosztow a jak pamietacie to radnym zostal gdy byl mieszkancem brzezna a tego zabranialo prawo teraz widac jakich mamy prawnikow w urzedzie i kto z kim trzyma
Dodano: 19.02.2018 21:20    Przez: ~anty
Kobieto przecież dostał za to pieniądze!!
Dodano: 19.02.2018 22:13    Przez: ~tkn

KOMENTARZE

Rosyjska anegdota idealnie pasująca do Pisowskiej rzeczywistości i zaistniałej sytuacji .... a ty widziałeś kiedyś komara ? To sobie możesz wyobrazić jak on cienko sika ...taka sama cienka jest linia partii i musisz na niej tańczyć tak jak na linie ,żeby się utrzymać. Ty byś potrafił ? Jak nie ,to się nie pchaj w politykę,bo cie potną komary,ale na Sybirze. Fragment rozmowy z dokumentu,, Katastrofa w Czarnobylu ,, .
Dodano: 19.02.2018 19:25    Przez: ~Z was się śmieję !Saprist
Tak trzymać i nie popuszczać !! nawet na radzie !!
Dodano: 19.02.2018 20:32    Przez: ~erwin
te ozonowanie to darmowa reklama firmy radny skoczylas mial zwrot kosztow a wiec nie ponosil kosztow a jak pamietacie to radnym zostal gdy byl mieszkancem brzezna a tego zabranialo prawo teraz widac jakich mamy prawnikow w urzedzie i kto z kim trzyma
Dodano: 19.02.2018 21:20    Przez: ~anty
Ciekawe co na to radca prawny UM, który nie widział zadnego problemu?
Dodano: 19.02.2018 21:48    Przez: ~ekspertyza
Czy Wojewoda nie jest z PiS ? Jeżeli tak to chyba maczał Czarnecki palce bo Pan Karol stanął za Itman a nie za spadochroniarzem Czarneckim.
Dodano: 19.02.2018 21:52    Przez: ~Waldek
Karol wygra bo było już dużo takich spraw w Polsce i prawo stało po stronie radnych. Tu wchodzi brudna polityka przed wyborami i nic więcej.
Dodano: 19.02.2018 22:06    Przez: ~milox
Panie Radny....szkoda pana,pewnie ktos pana wpuscil na mine...od poczatku wiedziano,jak panu.szkodzić....wszystko zrobili w białych rękawiczkach...alez radni byli solidarni ...nie mozna nic zarzucic.uczmy sie tych gierek od starszego pana
Dodano: 19.02.2018 22:32    Przez: ~Josil
avatar Nie ma! albo radny ,albo biznesmen, żadnych układów korupcyjnych PiS powinien go wywalić na zbity pysk i na pewno to zrobi.Bo inaczej to czym nasza strona miałby różnić się od złodziejskiej mafii ,, czeciejrp" !? Nasza strona musi być czystsza od żony cezara ,nie wystarczy tylko dawać ludziom 500 plus czy mieszkania, najważniejsza jest uczciwość a dobrobyt obywateli przyjdzie razem z nią.
Dodano: 20.02.2018 14:12    Przez: Tomasz Kobrzycki
Kobrzycki, o jskich ty mieszkaniach piszesz??
Dodano: 20.02.2018 17:20    Przez: ~Pn
Żałosne. Boją się Karola.... Karol na Prezydenta.... Ciekawe czemu nie biorą się za radnych powiatu którzy biorą kasę z urzędu pracy robią imprezy dla powiatu i inne usługi.....
Dodano: 19.02.2018 19:44    Przez: ~Uha
Radny Karol po kosztach robił usługi dla miasta a oni takie jazdę robią? W spółkach miejskich pełno rodziny SLD PO i cisza. Panie radny proszę się trzymać i dziękują za ozonowanie szkoły.
Dodano: 19.02.2018 20:19    Przez: ~Waldek
Proszę podaj nazwiska tych cwaniaczków z powiatu a zajmiemy się nimi !!!
Dodano: 19.02.2018 20:23    Przez: ~KOD
Niby kto się boi Skoczylasa, Wojewoda z PISu?
Dodano: 20.02.2018 07:53    Przez: ~łol
Skoro przestepstwo miało miejsce to prokurator a radnego my wybralismy a nie wojewoda
Dodano: 19.02.2018 19:44    Przez: ~boczek
Rozumiem Panie Boczek, że popiera Pan robienie ''BOKÓW'' ?
Dodano: 20.02.2018 15:47    Przez: ~am
Wygasić mandat należy wszystkim kupionym radnym od lewa do prawa, zatrudnionym podczas kadencji na miejskich synekurach, którzy w ten sposób utracili zdolność reprezentowania swoich wyborców na rzecz decydentów. A takich w Radzie Miasta jest 3/4. O ich malości świadczy za ile ich kupiono. Ich wierność kosztowała 3-4 tys zł netto. 2-3 ma trochę więcej. Banda hipokrytów zwanych rajcami miejskimi.
Dodano: 19.02.2018 20:05    Przez: ~Wilk
Ci ludzie są nie normalni on chce dobrze wszystko za darmo i jeszcze nie pasuje
Dodano: 19.02.2018 20:08    Przez: ~Kkkk
Ogarnij się Kkkk...wa, robił za darmo biorąc kasę. Reklama jest dźwignią handlu. Inni nie mogli się reklamować, na posiedzeniu rady i mieć na posyłki ważne osoby z urzędu miejskiego. To śmierdziało z daleka!
Dodano: 19.02.2018 20:15    Przez: ~xyz
Jestem matką ucznia szkoły sp12 i się bardzo cieszę że zrobił coś takiego gdyby nie chciał nie musiał by robić ludzie ogarnięcie się
Dodano: 19.02.2018 20:10    Przez: ~Ala
Kobieto przecież dostał za to pieniądze!!
Dodano: 19.02.2018 22:13    Przez: ~tkn
Są jeszcze sprawiedliwi w Koninie. Brawo KOD!
Dodano: 19.02.2018 20:10    Przez: ~bliźniak Kobrzyckiego
Raczej śmierdzi zazdrością a nie KOD-em.
Dodano: 19.02.2018 21:00    Przez: ~Pytek
Znam Skoczylasa i uczciwie przyznam, że szanowalem go za czasów kibicowskich a teraz to raczej ciężko o szacunek do jednego z '' PAJACYKÔW" JARUSIA!
Dodano: 19.02.2018 20:28    Przez: ~XYZ
W pissie wszyscy sa marionetkami kaczora.
Dodano: 20.02.2018 11:05    Przez: ~Pn
Wykorzystywanie społecznego urzędu dla osobistych celów to poważne naruszenie zasad moralności urzędniczej. Albo się jest urzędnikiem i rządzi ludźmi albo jest się przedsiębiorcą, który żyje z interesów z ludźmi. Jeśli się chce żyć z interesów z ludźmi , to nie można nimi rządzić. Ludzie, którzy rządzą to szczególna klasa ludzi. Nie mogą nimi być nauczyciele, przedsiębiorcy ani robotnicy. Ludzie, którzy mogą i powinni jako jedyni rządzić innymi to wojownicy. Ci, z tych trzech klas powyżej nie potrafią walczyć ani bronić innych. Ten, który rządzi też chroni.
Dodano: 19.02.2018 21:00    Przez: ~Artysta
Co o moralności może wiedzieć jakiś były PRL-owski Milicjant , obecnie reprezentujący ten niby KOD??
Dodano: 19.02.2018 21:05    Przez: ~Pytek
Pytek pewnie wie tyle samo albo więcej niż twoi rodzice żyjący w PRL.
Dodano: 20.02.2018 11:30    Przez: ~Jaro POL Zbaw
Panie Artysto, Trzeba koniecznie wywalić też Jerzego Owsiaka. Ten prowadzi fundację i jeszcze prowadzi swoje potężne trzy firmy - Tam się miesza interes społeczny z interesem prywatnym - i co ? - I NIC !!!!!!!!!!!
Dodano: 21.02.2018 02:54    Przez: ~imprezowicz nocny
....chcą go usunąć, bo może być mocnym rywalem w zblizajacych się wyborach samorządowych. Panie Karolu proszę się nie poddawac, ma Pan mój głos .
Dodano: 19.02.2018 21:06    Przez: ~tess
jest mocnym kandydatem !!!! bo jest moim prezydentem , on jest czysty !!!!! a polityka jest brudna i próbuje go ubabrać Karol nie daj się ubabraj innych właśnie przyszedł czas !!!!!
Dodano: 20.02.2018 07:42    Przez: ~wsdrtyu
Jeśli ktoś chce go usunąć to jego pobratymcy z Pisu (wojewoda), poza tym już na sesji za odwołaniem Skoczylasa byli Majewski, Majdziński, Chojnacki, Lachowicz wszyscy z Pisu. Zresztą dziękuję za takiego prezydenta, który w tak głupi sposób pakuje się na minę łamiąc prawo dla paru groszy.
Dodano: 20.02.2018 08:28    Przez: ~łol
1 z 3
123>>