Dzisiaj jest środa 20 lutego 2019, imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21153) SPORT FORUM FIRMY (5296) PRACA (82) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 3oC
Jutropogoda
5 / 1oC
Pojutrzepogoda
-1 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Grodziec. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komuna ... (7)Obywatel Łotwy skazany za staranowanie bramek na a ... (10)

Jaka jest procedura wygaszania mandatu? Radny może się odwołać

Dodano: 20.02.2018 14:15

Mamy dalsze wyjaśnienia dotyczące trybu wygaszenia mandatu radnego Karola Skoczylasa z Konina.

Wczoraj wojewoda wielkopolski wezwał Radę Miasta Konina do wygaszenia mandatu radnego PiS. Wezwanie zostało skierowane w związku z naruszeniem przez radnego zakazu prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której uzyskał mandat. W biurze Rady Miasta czekają na tę decyzję, aby zadecydować, czy trafi do programu najbliższej sesji, która zaplanowana jest na 28 lutego br.

- Rada Miasta po otrzymaniu od wojewody wezwania do podjęcia stosownej uchwały ma 30 dni na głosowanie w tej sprawie. W przypadku nie podjęcia uchwały w określonym przepisami terminie, wojewoda po powiadomieniu ministra spraw wewnętrznych i administracji, wydaje zarządzenie zastępcze wygaszające mandat radnego. Zarówno Radzie, jak i samemu radnemu, przysługuje wówczas odwołanie do WSA oraz skarga kasacyjna do NSA. W przypadku skierowania sprawy na drogę sądową, do czasu rozpatrzenia przez sąd odwołania, radny nie traci mandatu – takie wyjaśnienia co do dalszego trybu otrzymaliśmy z Gabinetu Wojewody.  

  • Jaka przebiega wygaszanie mandatu? K. Skoczylas może się odwołać

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Karol Skoczylas,   PiS,   radny,   wygaszenie mandatu,   wojewoda wielkopolski,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Podczas kampanii w 2014 roku miałem przyjemność rozmawiać z Jakubem Eltmanem. Bordzo miła i pozytywna rozmowa i o ile dobrze pamiętam był najmłodszym kandydatem. Przekonał mnie choć jestem za inną opcją polityczną.
Dodano: 20.02.2018 18:03    Przez: ~Dobry
Powiem Wam, że ciężko być gorszym od Skoczylasa, więc jeśli Pan Eltman zostanie radnym będzie o wiele lepszy, choć kto wie czy sobie poradzi, bo przynajmniej nie jest tak zbruzgany jak Skoczylas i Majewski
Dodano: 20.02.2018 17:40    Przez: ~Świadomek
wygaszać mandat i nie zajmować się nic nie przynoszącymi naszemu miastu tematu.....
Dodano: 20.02.2018 14:59    Przez: ~konin
niejaki Jakub Eltman, 235 głosów
Dodano: 20.02.2018 17:15    Przez: ~wiem
Najpierw Zosia, teraz Karol... Witek likwiduję wszystkich i zastępuje swoimi MISIEWICZAMI!
Dodano: 20.02.2018 15:49    Przez: ~Dominik i Krystian

KOMENTARZE

Trzymaj się Karol! Jesteśmy z Tobą! Uczciwie i z własnej inicjatywy zrobiłeś dobrą robotę dla SP12, a inni tego nie doceniają!
Dodano: 20.02.2018 14:34    Przez: ~leśny dziadek z PiS
avatar Nie ma! albo radny ,albo biznesmen, żadnych układów korupcyjnych PiS powinien go wywalić na zbity pysk i na pewno to zrobi.Bo inaczej to czym nasza strona miałby różnić się od złodziejskiej mafii ,, czeciejrp" !? Nasza strona musi być czystsza od żony cezara ,nie wystarczy tylko dawać ludziom 500 plus czy mieszkania, najważniejsza jest uczciwość a dobrobyt obywateli przyjdzie razem z nią.
Dodano: 20.02.2018 14:45    Przez: Tomasz Kobrzycki
wygaszać mandat i nie zajmować się nic nie przynoszącymi naszemu miastu tematu.....
Dodano: 20.02.2018 14:59    Przez: ~konin
Widać że to polityczny atak na człowieka na którego nie maja żadnych haków. Pan Karol jest niewygodny dla wielu czerwonych. Sprawa trafi pewnie do sądu i ciekawe co z tego wyjdzie. Co z radnymi co pracują w spółkach miejskich? Będzie się działo.
Dodano: 20.02.2018 15:51    Przez: ~Elo
Sprawiedliwość nadeszła na Karola.
Dodano: 20.02.2018 16:06    Przez: ~jestem
Nie będzie się działo tylko to już dawno powinno się stać. Ta osoba wogóle nie powinna być radnym z wiadomych powodów.
Dodano: 20.02.2018 16:07    Przez: ~Skoczylas out
Kobrzycki i jakich ty mieszkaniach piszesz??
Dodano: 20.02.2018 17:23    Przez: ~Pn
karol jestesmy z toba to my wiesniaki-czeresniaki z brzezna
Dodano: 20.02.2018 17:36    Przez: ~bar brzezina
Czerwoni chcą usunąć jednego co patrzył im na ręce i był niezależny. Wszyscy inni jedzą z ręki SLD PO bo dostali od nich pracę. Panie Karolu prosimy walczyć i nie dać się kaście SLD PO co od wielu lat niszczą miasto.
Dodano: 20.02.2018 19:42    Przez: ~ziko
Ale się czepiacie, Pan radny ma działalność gospodarczą i startuje w różnych przetargach. Jeżeli było wszystko ok to w czym problem? Wiecie ile radnych pracuje w spółkach miejskich lub państwowych i pobierają pensje? Oni też powinni być pozbawieni mandatu. Akcja widać że była zaplanowana.
Dodano: 20.02.2018 23:17    Przez: ~wilop
Gość jest bez twarzy, a przy okazji dał się ograć ekipie Józefa jak leszcz który złapał się na drobne. Zresztą prawie cały ten klub PIS to banda dorobkiewiczów którzy poszli dla układów, etatów i kasy, drobnej kasy. Jeśli takich kolejnych radnych wystawi PIS to żenada. W Kole też porażka czyli PIS nie ma struktur tylko dorobkiewiczów z łapanki. Kotlet i ta była asystentka Adasia od kilometrówek też wzięli etaty za kilka złotych. To takie żenujące i ich przypadku, bo obiecywali nową jakość, a skończyło się jak zawsze. Radny łapka też pomylił kandydowanie do rady miasta z seminarium duchownym. Cała ta rada od prawa do lewa to kółko wzajemnej adoracji z myślą jak zarobić kasę. Zosia czekamy na kolejny donos.,
Dodano: 21.02.2018 14:23    Przez: ~Byk
Uczciwość wg. standardów PiS.
Dodano: 20.02.2018 14:44    Przez: ~am
Oni miczym sie mie roznia od tych, na ktorych mowia "totalna opocycja", UBki czy komuchy.
Dodano: 20.02.2018 17:27    Przez: ~Pn
ale sie swinie koryta trzymają ....
Dodano: 20.02.2018 14:49    Przez: ~chlewacz
Poczekaj, kak Pisiewiczow beda odrywali od koryt. Kwik będzie niemilosierny.
Dodano: 20.02.2018 17:28    Przez: ~Pn
Nie rozumiem decyzji Wojewody, standardy standardami ale czy radny coś złego uczynił, wręcz przeciwnie.
Dodano: 20.02.2018 15:26    Przez: ~Symp. PiS
Radny wykonał kilkadziesiąt prac w trakcie kadencji, na rzecz spółek miejskich i jednostek organizacyjnych miasta. Obrońcy radnego niech przeczytają art. 24f Ustawy o samorządzie gminnym i szczena im opadnie. Radny nie może na rzecz gminy, gdzie został wybrany na radnego, wykonywać prac nawet za darmo. Radny brał kesz za wykonaną robotę i tu się powalił. PO i SLD sprawę mieli na tacy i mogli na niej jechać do wyborów, ale mieli braki w edukacji prawnej... Teraz radni z tych dwóch partii w ramach pokuty, powinni łazić po ulicach Konina w worku pokutnym za grzechy zawinione oraz podpierając się kosturem. Tak kończą grzesznicy polityczni!
Dodano: 20.02.2018 17:01    Przez: ~bliźniak Kobrzyckiego
Ty wiele rzeczy nie załapiesz pisiolku.
Dodano: 20.02.2018 18:18    Przez: ~Pn
avatar Po jaki ch.j robił biznes z mafią targowiczan, a Zośka po jaki ch.j przytuliła się do działki co jej ta mafia obchnęła, powinni sami rzucić mandaty odejść z PiS a nie zachowywać się jak Budyń z Gdańska,czy Bufetowa z Warszawy.Checie być nieuczciwi to proszę przejść do PO,SLD,ZSL, ludzi .N tamtych ludzi nic nie łączy poza własnym biznesem dobro wspólne i obywateli mają w głębokim powtarzaniu.
Dodano: 20.02.2018 22:10    Przez: Tomasz Kobrzycki
Najpierw Zosia, teraz Karol... Witek likwiduję wszystkich i zastępuje swoimi MISIEWICZAMI!
Dodano: 20.02.2018 15:49    Przez: ~Dominik i Krystian
Są młodzi i to ich atut ale jak patrzę na Panów Dominika i Krystiana to są to typowi karierowicze, którzy nie będą dobrze czynić dla ludzi tylko dla siebie samych!
Dodano: 20.02.2018 15:58    Przez: ~Misiewicz i Krystek
Karierowicze to mało powiedziane. Jest to typowy przykład polityków, raczej hien, które dla pieniędzy i awansów zrobią wszystko
Dodano: 20.02.2018 16:04    Przez: ~Morgan
Gdzie ten Kurów Majewski?!? Przyjdzie czas rozliczeń
Dodano: 20.02.2018 16:16    Przez: ~Majewski out
Czyżby w PiS toczyła się walka? Spadochroniarz Czarnecki czyści sobie Konin dla swoich ludzi.
Dodano: 20.02.2018 15:52    Przez: ~Marek
Jedyne pytanie jakie nasuwa mi się na myśl: Kto zastąpi Skoczylasa?
Dodano: 20.02.2018 15:55    Przez: ~Logan
Według ordynacji wyborczej następna osoba z listy PiS, która otrzymała najwięcej głosów
Dodano: 20.02.2018 15:59    Przez: ~PKW
jakiś kolejny karierowicz, ważne żeby się nie zajmował robactwem
Dodano: 20.02.2018 16:35    Przez: ~termit
A kto jest tą osobą?
Dodano: 20.02.2018 16:57    Przez: ~Wujek Nowicki
niejaki Jakub Eltman, 235 głosów
Dodano: 20.02.2018 17:15    Przez: ~wiem
A kim jest wogóle ten Eltman?
Dodano: 20.02.2018 17:30    Przez: ~Eltman??????
Powiem Wam, że ciężko być gorszym od Skoczylasa, więc jeśli Pan Eltman zostanie radnym będzie o wiele lepszy, choć kto wie czy sobie poradzi, bo przynajmniej nie jest tak zbruzgany jak Skoczylas i Majewski
Dodano: 20.02.2018 17:40    Przez: ~Świadomek
Podczas kampanii w 2014 roku miałem przyjemność rozmawiać z Jakubem Eltmanem. Bordzo miła i pozytywna rozmowa i o ile dobrze pamiętam był najmłodszym kandydatem. Przekonał mnie choć jestem za inną opcją polityczną.
Dodano: 20.02.2018 18:03    Przez: ~Dobry
Za PO-PSL takimi drobiazgami nikt by się nie zajmował, a za ich rządów działo się, oj działo.
Dodano: 20.02.2018 16:01    Przez: ~Tylko nie PO
Jak masz takie trio Skoczylas-Misiewicz-Majewski to trudno się nie przejmować
Dodano: 20.02.2018 16:05    Przez: ~Anty PiS
Fajnie, ze zaczynaja sie brac za pisiorow. Najwyzsza pora!
Dodano: 20.02.2018 17:24    Przez: ~Pn
Nie widzicie, ze to jest straszak W.Cz. na pretorian wiernych Itmanowej?Uczcie się czytać politykę.
Dodano: 20.02.2018 17:58    Przez: ~pelikan