Dzisiaj jest czwartek 18 lipca 2019, imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18908) SPORT FORUM FIRMY (5347) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 15oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Artystyczny dom. Rewitalizacja konińskiej starówki ... (0)Konin. Wjechał hulajnogą elektryczną na przejście. ... (3)

Z Moniką Płatek o prawnych konsekwencjach łamania demokracji

Dodano: 20.02.2018 17:41

O prawnych aspektach łamania demokracji będzie mówiła jutro w Koninie prof. Monika Płatek, prawniczka i nauczycielka akademicka, feministka.

Znana z licznych programów publicystycznych Monika Płatek jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie od połowy lat siedemdziesiątych pracuje w Zakładzie Kryminologii. Doktor habilitowana nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1997–2000 pełniła funkcję zastępczyni dyrektora Instytutu Prawa Karnego.

Jej działalność naukowa i społeczno-polityczna koncentruje się na takich między innymi dziedzinach jak prawo karne wykonawcze, prawa człowieka w tym prawa kobiet, kryminologia, wiktymologia, psychologia społeczna, mediacja, sprawiedliwość naprawcza i socjologia prawa.

Jest założycielką i długoletnią prezeską Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Prawnej. Była pełnomocniczką Rzecznika Praw Obywatelskich ds. praw ofiar przestępstw (2002–2006), a także ekspertką ds. prawnych komisji sejmowych i Rady Europy.

Na rozmowę zaprasza Akademia Demokracji i Miejska Biblioteka Publiczna. Spotkanie odbędzie się 21 lutego o godz. 17.30 w siedzibie MBP przy ulicy Dworcowej 13. 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Monika Płatek,   MBP w Koninie,   Akademia Demokracji

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Zleciało delikatną cenzurką na lm, trzy nieprzychylne komentarze i już usunięte. Chociaż nie były obraźliwe. to jest dopiero demokracja
Dodano: 20.02.2018 20:40    Przez: ~Lm
W związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci, a często więcej niż w związkach różnopłciowych - to zdanie prof. Moniki Płatek, przeszło już do historii "złotych myśli" feministek
Dodano: 20.02.2018 21:01    Przez: ~...
Tusk oddaj moje pieniądze z OFE.Czy to sie nie nazywa złodziejstwo???CZy to nie jest przęstepstwo Pani Profesor Płatek????Pytam sie jak nazwać okradanie obywateli z ich własnych oszczednosci w OFE.Czy ktos poniesie odpowiedzialnosc za przywłaszczenie tych pieniędzy Pani Profesor Płatek???
Dodano: 20.02.2018 19:44    Przez: ~Obywatel okradziony
Polacy to nie wiedzą co to łamanie demokracji i praw człowieka. No chyba że ktoś jest obeznany ogląda różne dokumenty pokazujące sytuację na świecie. Jak ktoś mówi że w Polsce nie ma demokracji i są łamane prawa człowieka to znaczy że powinien się leczyć psychiatrycznie no chyba że celowo ktoś w ten sposób podjudza tlum
Dodano: 21.02.2018 13:13    Przez: ~Al
Koniński KOD zjawi się tłumnie, w ilości 3 osób :)
Dodano: 21.02.2018 13:14    Przez: ~Pn

KOMENTARZE

Mam nadzieję, że moderacja LM tym razem stanie na wysokości zadania ponieważ za chwilę poleje się szowinistyczny hejt.
Dodano: 20.02.2018 18:00    Przez: ~Dumny lewak
specjalistka w osmiu dziedzinach czyli od wszystkiego i od niczego a jeszcze podkresla ze jest feministka wiadomo ze kobiety nigdy nie beda mogly robic tego wszystkiego co robia mezczyzni i na odwrot
Dodano: 20.02.2018 19:31    Przez: ~tradycjonalista
Jak nie specjalista od siedmiu bolesci Lasek tak teraz pozal sie pani profesor Platek.Dej Pan spokuj.ZDRAJCY ZDRAJCY ZRAJCY.PRECZ Z WAMI KŁAMCAMI
Dodano: 20.02.2018 22:30    Przez: ~DEMEOKRACJA W KONCU Z NAMI
Pewnie zadowolona,bo jakby nie było przybyła do swoich Czerwonych Zagłębiaków w upadającej WSI Konin.
Dodano: 21.02.2018 07:39    Przez: ~tyle
Dlaczego ta kobitka nie jedzie z wykładem tam gdzie jest łamaną demokracja? Do Afryki Azji,?
Dodano: 21.02.2018 10:56    Przez: ~Al
Do Korei Północnej, na Białoruś, do Rosji, tam by ją pogonili, a tu się panoszy.
Dodano: 21.02.2018 11:09    Przez: ~Obywatel
Polacy to nie wiedzą co to łamanie demokracji i praw człowieka. No chyba że ktoś jest obeznany ogląda różne dokumenty pokazujące sytuację na świecie. Jak ktoś mówi że w Polsce nie ma demokracji i są łamane prawa człowieka to znaczy że powinien się leczyć psychiatrycznie no chyba że celowo ktoś w ten sposób podjudza tlum
Dodano: 21.02.2018 13:13    Przez: ~Al
Koniński KOD zjawi się tłumnie, w ilości 3 osób :)
Dodano: 21.02.2018 13:14    Przez: ~Pn
Polska przestaje byc ktajem praworzadnym i ufzie ku duktaturze kurdupla. To sa fakty. A jak kpmus sie wyfaje, ze jest inaczej to powinien udac sie do dobrego lekarza od glowy.
Dodano: 21.02.2018 14:39    Przez: ~Pn
do putina wyglasz swoje mądrosci kobieto .POLSKA DEMOKRACJA was NIE POTRZEBUJE.
Dodano: 21.02.2018 18:23    Przez: ~smierc wrogom OJCZYZNY
Gatka szmatka !! i co dalej- wszystko zależy od większości parlamentarnej po wyborach !! Jeszcze może być gorzej !!! Jestem za trybunałem stanu dla niektórych !!! tak trzymać i nie popuszczać !! nawet w trybunał !!!
Dodano: 20.02.2018 18:34    Przez: ~erwin
Demokracja to kwitla za po kidy policjant kopal czlowieka na ulicy.kiedy strzelano fo gornikow w Jastrzebiu.kiedy sada najwyzsxy robi sxydere ze wszystkich obywateli uniewinniajac koledia za zlodziejstwo
Dodano: 21.02.2018 15:28    Przez: ~.ibrexit
Tusk oddaj moje pieniądze z OFE.Czy to sie nie nazywa złodziejstwo???CZy to nie jest przęstepstwo Pani Profesor Płatek????Pytam sie jak nazwać okradanie obywateli z ich własnych oszczednosci w OFE.Czy ktos poniesie odpowiedzialnosc za przywłaszczenie tych pieniędzy Pani Profesor Płatek???
Dodano: 20.02.2018 19:44    Przez: ~Obywatel okradziony
A jsk naxywa sie ktos, kto lamie Konstytucje RP? Odpowiem piss da Adrian.
Dodano: 21.02.2018 14:40    Przez: ~Pn
jesli ktos musi zlamac konstytucje, czy inny papier ktorym sie zlodziej co okradal polske bedzie zaslanial to niech lamie co chce byle na koncu polamal tych przez ktorych 90% tego miasta zyje za 2tys na miesiac.
Dodano: 21.02.2018 23:25    Przez: ~mieszkaniec k
Zleciało delikatną cenzurką na lm, trzy nieprzychylne komentarze i już usunięte. Chociaż nie były obraźliwe. to jest dopiero demokracja
Dodano: 20.02.2018 20:40    Przez: ~Lm
W związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci, a często więcej niż w związkach różnopłciowych - to zdanie prof. Moniki Płatek, przeszło już do historii "złotych myśli" feministek
Dodano: 20.02.2018 21:01    Przez: ~...
Oby nie była roztargniona....
Dodano: 20.02.2018 21:26    Przez: ~Kary
Jeśli będzie to umorzą, tym bardziej feministce
Dodano: 21.02.2018 03:22    Przez: ~i mprezowicz nocny
Tylko na nie, chociaż nie słyszało się jednego słowa! Religia smoleńska!
Dodano: 20.02.2018 22:05    Przez: ~bliźniak Kobrzyckiego
avatar Kurde szambo znów w Koninie wybiło.Polska nauka czeka na jeszcze większe zaoranie o niżeli sądy.Ludzie pokroju tej pani nie powinni nawet prowadzić szkółki dla psów a co dopiero wykładać studentom.Myślę iż premier Gowin przygotuje w końcu ustawę która zlustruje całe to pseudonaukowe bagno odziedziczone w całości po komunie i czeciejrp
Dodano: 20.02.2018 22:16    Przez: Tomasz Kobrzycki
Gówin to sie nadaje do czegos pozytywnego jak... ty. Obah siebie jestescie warci.
Dodano: 21.02.2018 09:47    Przez: ~Pn
Panie ''Kobrzyckie'' jest Pan specjalistą od obrzucania innych gównem. Robi to Pan tak, by ofiara poczuła smród a jednocześnie lękliwie, by nie oberwać nocnikiem. ''Kobrzycki'' to oczywiście pseudonim autora nasączonych fekaliami niby opinii. Współczuje Pana otoczeniu. Czy po każdym takim tekście bierze Pan prysznic a może jak nasi psi przyjaciele tarza się Pan i upaja ich wonią ?
Dodano: 21.02.2018 11:18    Przez: ~Alfred Michalczyk
Polska nauka, a jest takowa?Może jakieś osiągnięcia przytoczysz,bo ja wytężam wzrok i dostrzec nie mogę.
Dodano: 21.02.2018 11:44    Przez: ~racjo
Brawo PiS 👏 Baby z pitolami do domu !
Dodano: 20.02.2018 22:34    Przez: ~Gronkowiec-walc🔯
Powiesz to żonie ?
Dodano: 21.02.2018 11:39    Przez: ~am
Ja powiem twojej.
Dodano: 21.02.2018 12:16    Przez: ~aco
jakie łamanie demokracji?? Gdyby demokracja była łamana, pani profesor nie mogłaby wygłaszać swoich poglądów...
Dodano: 20.02.2018 22:47    Przez: ~Jan
Dwa lata pislamu, a ty już mylisz wolność słowa z demokracją. Co będzie po czterech???
Dodano: 20.02.2018 23:02    Przez: ~xXx
Pisowska demokracja coraz bardziej przypomina standardy znane w Moskwie i Mińsku.
Dodano: 21.02.2018 11:41    Przez: ~Alfred Michalczyk
Panie Alfredzie - Tylko pod Platformą, tylko pod jej znakiem, Polska będzie niczym, a Polak żebrakiem !!!
Dodano: 21.02.2018 19:50    Przez: ~Józef Nadwarciański
1 z 2
12>>