Dzisiaj jest środa 12 grudnia 2018, imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21977) SPORT FORUM FIRMY (5271) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -2oC
Pojutrzepogoda
0 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Czterech chętnych do kierowania biurem prez ... (8)"Grunt na medal" jest w Koninie. Terenem interesuj ... (44)

Koło. Kolanie przygotowują Misterium Męki Pańskiej w plenerze

Dodano: 22.02.2018 15:56

Stowarzyszenie Kolanie, jak o sobie piszą „pozytywnie zakręceni na rzecz działań dla miasta Koła i jego mieszkańców”, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Przygotowują w plenerze Misterium Męki Pańskiej, na wzór misteriów, które są wystawiane na Cytadeli Poznańskiej. Na swojej stronie informują o tej inicjatywie i zapraszają na pierwszą próbę.

- Zaczynamy przygotowania plenerowe do Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w Kole 22.03.2018 w Parku 600-lecia od godziny 18.30. Wszystkich Państwa, którzy chcą zagrać w spektaklu, zostać statystą, płaczką, legionistą, czy też pomagać technicznie zapraszamy na pierwszą próbę w plenerze. Spotykamy się w najbliższą sobotę(24.02.) przed salą widowiskową kolskiego „Ekonomika” o godzinie 10.00. Bądźcie Państwo odważni. Zapraszamy:)

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Mękę pańską to ja mam , jak czytam takie newsy
Dodano: 22.02.2018 17:38    Przez: ~a.
nikt nie będzie oprowadzał i pokazywał - kościół watykański jest największym posiadaczem ziemskim na świecie.Takie są oficjalne dane...
Dodano: 23.02.2018 08:35    Przez: ~zx
Nie przerasta. Tylko po przeczytaniu nie wyskocz z pomysłem historycznej rekonstrukcji tego ludobójstwa. Ps. lepiej patrzeć w przyszłość niż babrać się z przeszłością(taka mała rada).
Dodano: 22.02.2018 18:50    Przez: ~Do a
Czy ktoś normalny wierzy w takie bzdury i kościół?
Dodano: 22.02.2018 20:05    Przez: ~Iza
Historia Kościoła bywa ciągle zafałszowywana. To napisz te fakty i prawdy . Czy to prawdą jest ,że kościół katolicki w Polsce jest zaraz po państwie największym właścicielem ziemi ok.160tysięcy hektarów. W jakim celu gromadzi taki majątek ? Przecież Jezus który był chrześcijaninem nie gromadził majątku ,a ten który dostał ,to dzielił się z najbiedniejszymi . Czyli kościół katolicki jest zaprzeczeniem nauk chrześcijańskich. Stąd to ośmieszenie tej instytucji , a nie wiary.
Dodano: 23.02.2018 00:16    Przez: ~sprostowanie

KOMENTARZE

Tak to jest jak ludzie nie mają nic do roboty bo tatuś dał i daje. żenua
Dodano: 22.02.2018 16:11    Przez: ~GRECO
Nie podoba Ci się to nie przychodź, ale nie krytykuj innych!!!
Dodano: 22.02.2018 16:17    Przez: ~qwe
Prezes Stowarzyszenia jeździł na marsze KOD-u jako członek PO. Zdjęcia intenrecie.
Dodano: 23.02.2018 12:11    Przez: ~Kod
Bardzo dobrze, że ludziom chce się coś zrobić razem. Takie przedsięwzięcia integrują lokalną społeczność i wyzwalają kolejne inicjatywy. Ktoś chciałby pozamykać nas wszystkich w betonowych bunkrach i ponapuszczać na siebie, a po cichu zabrać te resztki wolności, które nam jeszcze zostały. Brawo, Kolanie - działajcie.
Dodano: 22.02.2018 16:25    Przez: ~Von
Mękę pańską to ja mam , jak czytam takie newsy
Dodano: 22.02.2018 17:38    Przez: ~a.
Czytaj tylko ulotki z marketów a raczej oglądaj . Stopień trudności akurat dla ciebie.
Dodano: 22.02.2018 18:13    Przez: ~b
lepsze ulotki i prawdziwe informacje odnośnie np. cen niż te bajki ,tam nie ma stopnia trudności żadnej.Ludzie od dawien dawna jak coś nie mogli wytłumaczyć to przypisywali to bogu i cudom.Ale mamy 21wiek ,technologie internet i wiemy co to kosmos. Jeżeli ty dalej wierzysz w te bajki to sobie wierz ,tylko kim jest ten twój bóg ? Skoro wszystkie wojny to były z jego imieniem na ustach. Nie słyszałem ,żeby wojnę ktoś wywołał np. w imię szatana .
Dodano: 22.02.2018 18:19    Przez: ~dzieki lm za kasowanie
Własnie czytam Krzesimira Dębskiego Wołyń, moja historia rodzinna, ale podejrzewam że stopien trudności przerasta twoje mozliwosci hipokryto
Dodano: 22.02.2018 18:20    Przez: ~a.
Nie przerasta. Tylko po przeczytaniu nie wyskocz z pomysłem historycznej rekonstrukcji tego ludobójstwa. Ps. lepiej patrzeć w przyszłość niż babrać się z przeszłością(taka mała rada).
Dodano: 22.02.2018 18:50    Przez: ~Do a
Osobiście nie wierzę ,że to odbędzie się bez udziału(inicjatywy) plebanów !!! frekwencja pokaże skale otumanienia w Kole ?? Tak trzymać i nie popuszczać !! nigdzie
Dodano: 22.02.2018 18:11    Przez: ~erwin
Czy ktoś normalny wierzy w takie bzdury i kościół?
Dodano: 22.02.2018 20:05    Przez: ~Iza
Czy normalny zaczyna dzień od poinformowania świat poprzez fejsa ,że właśnie wstał i się wysrał?
Dodano: 23.02.2018 19:17    Przez: ~mikun
Obecnie nazywanie czegoś archaicznego „średniowieczem” stało się współcześnie oklepanym powiedzonkiem. Tymczasem właśnie w czasach owego „mrocznego” średniowiecza nie brakowało nie tylko wielkich dzieł architektury czy piśmiennictwa, ale także wielkich osiągnięć medycznych( na owe czasy). Teraz w tych czasach wszystko co katolickie jest deprecjonowane, poniżane, ośmieszane, szkalowane, obrzydzane. Historia Kościoła bywa ciągle zafałszowywana. Czasy największego rozkwitu wiary i nauki zostały przez trzymającą władzę masonerię zamienione w mroki średniowiecza. Tak to jest gdy władzę, media, edukację, dzierży niepodzielnie plemię żmijowe nienawidzące faktów i prawdy.
Dodano: 22.02.2018 22:23    Przez: ~Hasbara (wyjaśnienie)
Historia Kościoła bywa ciągle zafałszowywana. To napisz te fakty i prawdy . Czy to prawdą jest ,że kościół katolicki w Polsce jest zaraz po państwie największym właścicielem ziemi ok.160tysięcy hektarów. W jakim celu gromadzi taki majątek ? Przecież Jezus który był chrześcijaninem nie gromadził majątku ,a ten który dostał ,to dzielił się z najbiedniejszymi . Czyli kościół katolicki jest zaprzeczeniem nauk chrześcijańskich. Stąd to ośmieszenie tej instytucji , a nie wiary.
Dodano: 23.02.2018 00:16    Przez: ~sprostowanie
Do "sprostowanie", a ma kościół gdzieś te "tysiące hektarów" ? To może zaprowadź mnie i pokaż mi te "tysiące hektarów", no chyba, że liczysz te place przykościelne i ogródki przy plebaniach - no tak, to trochę tego jest i wartość ma sporą. Pozdrawiam.
Dodano: 23.02.2018 01:55    Przez: ~Chrześcijanin
nikt nie będzie oprowadzał i pokazywał - kościół watykański jest największym posiadaczem ziemskim na świecie.Takie są oficjalne dane...
Dodano: 23.02.2018 08:35    Przez: ~zx
Na uwagę zasługuje również fakt, że od 2000 r. do 2014 r. zasób kościelnej ziemi przyrastał prawie przez cały czas (patrz poniższy wykres). Najszybsze zmiany miały miejsce pomiędzy 2000 r. i 2004 r. Te przyrosty można wiązać z najbardziej aktywną działalnością pięciu komisji majątkowych i zwrotem znacjonalizowanych gruntów. Największy majątek odzyskał Kościół Katolicki. Odpowiednia komisja majątkowa wypłaciła mu 143,53 mln zł i zadecydowała o zwrocie 65 538 hektarów gruntu. Ta komisja majątkowa to był dopiero niezły przekręt,dla czarnych pasibrzuchów.
Dodano: 23.02.2018 09:13    Przez: ~sprostowanie
Co oni w tym kole ćpają?????
Dodano: 23.02.2018 12:03    Przez: ~KRK
Bóg zesłał swego Syna, aby On odkupił każdego człowieka z jego grzechów. To Jezus Chrystus złożył na krzyżu w ofierze swoje ciało i przelał swoją krew dla naszego zbawienia. Proszę zauważyć jaką miłością nas ukochali i Ojciec i Syn aby nas grzesznych ludzi ratować, czy jesteśmy Im za to wdzięczni, dziękując w modlitwach ?
Dodano: 23.02.2018 16:08    Przez: ~Chrzescijanin
Powyższe działanie Boga ( wysłanie syna na męki) to zaprzeczenie wszechmocy !!!! czyjaś paranoja !!! Głupi l.d, ple.s to kupi!!! Tak trzymać i nie popuszczać !!!
Dodano: 24.02.2018 11:18    Przez: ~erwin
erwin, do psychiatry.
Dodano: 24.02.2018 11:49    Przez: ~Ad...
Do Ad - potwierdzasz tym komentarzem swą postawę otumanionego wyznawcy. Nie myślącego ć..ka !!! Tak trzymać i nie popuszczać !!
Dodano: 25.02.2018 17:34    Przez: ~erwin
Dla Izy : Wstyd mi za ciebie, wyspowiadaj sie z całego życia i stań w końcu na drodze do nawrócenia..., bo możesz nie zdążyć
Dodano: 23.02.2018 20:52    Przez: ~siostra
ta spowiedź, to poniżanie się czarnemu na ucho. I nie pieprz o jakimś nawróceniu-sama odwróć się i patrz,co watykańscy wyprawiają na tym świecie....
Dodano: 24.02.2018 10:49    Przez: ~zx
Kościół Katolicki nie jest Kościołem Jezusa Chrystusa, nie jest Kościołem Bożym.
Dodano: 24.02.2018 11:51    Przez: ~Chrz...
zgadam się z -zx - spowiednicy to agenci - wchodzący w posiadanie wiedzy nie do określenia/opisania!!! -kościół to najlepsza organizacja wywiadowcza na świecie !!!
Dodano: 25.02.2018 17:39    Przez: ~Mundek
jakim legionistą? chyba żydowskim