Dzisiaj jest środa 8 kwietnia 2020, imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16970) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (19) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 10oC
Jutropogoda
15 / 5oC
Pojutrzepogoda
11 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Koło. Kolanie przygotowują Misterium Męki Pańskiej w plenerze

Dodano: 22.02.2018 15:56

Stowarzyszenie Kolanie, jak o sobie piszą „pozytywnie zakręceni na rzecz działań dla miasta Koła i jego mieszkańców”, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Przygotowują w plenerze Misterium Męki Pańskiej, na wzór misteriów, które są wystawiane na Cytadeli Poznańskiej. Na swojej stronie informują o tej inicjatywie i zapraszają na pierwszą próbę.

- Zaczynamy przygotowania plenerowe do Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w Kole 22.03.2018 w Parku 600-lecia od godziny 18.30. Wszystkich Państwa, którzy chcą zagrać w spektaklu, zostać statystą, płaczką, legionistą, czy też pomagać technicznie zapraszamy na pierwszą próbę w plenerze. Spotykamy się w najbliższą sobotę(24.02.) przed salą widowiskową kolskiego „Ekonomika” o godzinie 10.00. Bądźcie Państwo odważni. Zapraszamy:)

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Mękę pańską to ja mam , jak czytam takie newsy
Dodano: 22.02.2018 17:38    Przez: ~a.
nikt nie będzie oprowadzał i pokazywał - kościół watykański jest największym posiadaczem ziemskim na świecie.Takie są oficjalne dane...
Dodano: 23.02.2018 08:35    Przez: ~zx
Nie przerasta. Tylko po przeczytaniu nie wyskocz z pomysłem historycznej rekonstrukcji tego ludobójstwa. Ps. lepiej patrzeć w przyszłość niż babrać się z przeszłością(taka mała rada).
Dodano: 22.02.2018 18:50    Przez: ~Do a
Czy ktoś normalny wierzy w takie bzdury i kościół?
Dodano: 22.02.2018 20:05    Przez: ~Iza
Historia Kościoła bywa ciągle zafałszowywana. To napisz te fakty i prawdy . Czy to prawdą jest ,że kościół katolicki w Polsce jest zaraz po państwie największym właścicielem ziemi ok.160tysięcy hektarów. W jakim celu gromadzi taki majątek ? Przecież Jezus który był chrześcijaninem nie gromadził majątku ,a ten który dostał ,to dzielił się z najbiedniejszymi . Czyli kościół katolicki jest zaprzeczeniem nauk chrześcijańskich. Stąd to ośmieszenie tej instytucji , a nie wiary.
Dodano: 23.02.2018 00:16    Przez: ~sprostowanie

KOMENTARZE

Tak to jest jak ludzie nie mają nic do roboty bo tatuś dał i daje. żenua
Dodano: 22.02.2018 16:11    Przez: ~GRECO
Nie podoba Ci się to nie przychodź, ale nie krytykuj innych!!!
Dodano: 22.02.2018 16:17    Przez: ~qwe
Prezes Stowarzyszenia jeździł na marsze KOD-u jako członek PO. Zdjęcia intenrecie.
Dodano: 23.02.2018 12:11    Przez: ~Kod
Bardzo dobrze, że ludziom chce się coś zrobić razem. Takie przedsięwzięcia integrują lokalną społeczność i wyzwalają kolejne inicjatywy. Ktoś chciałby pozamykać nas wszystkich w betonowych bunkrach i ponapuszczać na siebie, a po cichu zabrać te resztki wolności, które nam jeszcze zostały. Brawo, Kolanie - działajcie.
Dodano: 22.02.2018 16:25    Przez: ~Von
Mękę pańską to ja mam , jak czytam takie newsy
Dodano: 22.02.2018 17:38    Przez: ~a.
Czytaj tylko ulotki z marketów a raczej oglądaj . Stopień trudności akurat dla ciebie.
Dodano: 22.02.2018 18:13    Przez: ~b
lepsze ulotki i prawdziwe informacje odnośnie np. cen niż te bajki ,tam nie ma stopnia trudności żadnej.Ludzie od dawien dawna jak coś nie mogli wytłumaczyć to przypisywali to bogu i cudom.Ale mamy 21wiek ,technologie internet i wiemy co to kosmos. Jeżeli ty dalej wierzysz w te bajki to sobie wierz ,tylko kim jest ten twój bóg ? Skoro wszystkie wojny to były z jego imieniem na ustach. Nie słyszałem ,żeby wojnę ktoś wywołał np. w imię szatana .
Dodano: 22.02.2018 18:19    Przez: ~dzieki lm za kasowanie
Własnie czytam Krzesimira Dębskiego Wołyń, moja historia rodzinna, ale podejrzewam że stopien trudności przerasta twoje mozliwosci hipokryto
Dodano: 22.02.2018 18:20    Przez: ~a.
Nie przerasta. Tylko po przeczytaniu nie wyskocz z pomysłem historycznej rekonstrukcji tego ludobójstwa. Ps. lepiej patrzeć w przyszłość niż babrać się z przeszłością(taka mała rada).
Dodano: 22.02.2018 18:50    Przez: ~Do a
Osobiście nie wierzę ,że to odbędzie się bez udziału(inicjatywy) plebanów !!! frekwencja pokaże skale otumanienia w Kole ?? Tak trzymać i nie popuszczać !! nigdzie
Dodano: 22.02.2018 18:11    Przez: ~erwin
Czy ktoś normalny wierzy w takie bzdury i kościół?
Dodano: 22.02.2018 20:05    Przez: ~Iza
Czy normalny zaczyna dzień od poinformowania świat poprzez fejsa ,że właśnie wstał i się wysrał?
Dodano: 23.02.2018 19:17    Przez: ~mikun
Obecnie nazywanie czegoś archaicznego „średniowieczem” stało się współcześnie oklepanym powiedzonkiem. Tymczasem właśnie w czasach owego „mrocznego” średniowiecza nie brakowało nie tylko wielkich dzieł architektury czy piśmiennictwa, ale także wielkich osiągnięć medycznych( na owe czasy). Teraz w tych czasach wszystko co katolickie jest deprecjonowane, poniżane, ośmieszane, szkalowane, obrzydzane. Historia Kościoła bywa ciągle zafałszowywana. Czasy największego rozkwitu wiary i nauki zostały przez trzymającą władzę masonerię zamienione w mroki średniowiecza. Tak to jest gdy władzę, media, edukację, dzierży niepodzielnie plemię żmijowe nienawidzące faktów i prawdy.
Dodano: 22.02.2018 22:23    Przez: ~Hasbara (wyjaśnienie)
Historia Kościoła bywa ciągle zafałszowywana. To napisz te fakty i prawdy . Czy to prawdą jest ,że kościół katolicki w Polsce jest zaraz po państwie największym właścicielem ziemi ok.160tysięcy hektarów. W jakim celu gromadzi taki majątek ? Przecież Jezus który był chrześcijaninem nie gromadził majątku ,a ten który dostał ,to dzielił się z najbiedniejszymi . Czyli kościół katolicki jest zaprzeczeniem nauk chrześcijańskich. Stąd to ośmieszenie tej instytucji , a nie wiary.
Dodano: 23.02.2018 00:16    Przez: ~sprostowanie
Do "sprostowanie", a ma kościół gdzieś te "tysiące hektarów" ? To może zaprowadź mnie i pokaż mi te "tysiące hektarów", no chyba, że liczysz te place przykościelne i ogródki przy plebaniach - no tak, to trochę tego jest i wartość ma sporą. Pozdrawiam.
Dodano: 23.02.2018 01:55    Przez: ~Chrześcijanin
nikt nie będzie oprowadzał i pokazywał - kościół watykański jest największym posiadaczem ziemskim na świecie.Takie są oficjalne dane...
Dodano: 23.02.2018 08:35    Przez: ~zx
Na uwagę zasługuje również fakt, że od 2000 r. do 2014 r. zasób kościelnej ziemi przyrastał prawie przez cały czas (patrz poniższy wykres). Najszybsze zmiany miały miejsce pomiędzy 2000 r. i 2004 r. Te przyrosty można wiązać z najbardziej aktywną działalnością pięciu komisji majątkowych i zwrotem znacjonalizowanych gruntów. Największy majątek odzyskał Kościół Katolicki. Odpowiednia komisja majątkowa wypłaciła mu 143,53 mln zł i zadecydowała o zwrocie 65 538 hektarów gruntu. Ta komisja majątkowa to był dopiero niezły przekręt,dla czarnych pasibrzuchów.
Dodano: 23.02.2018 09:13    Przez: ~sprostowanie
Co oni w tym kole ćpają?????
Dodano: 23.02.2018 12:03    Przez: ~KRK
Bóg zesłał swego Syna, aby On odkupił każdego człowieka z jego grzechów. To Jezus Chrystus złożył na krzyżu w ofierze swoje ciało i przelał swoją krew dla naszego zbawienia. Proszę zauważyć jaką miłością nas ukochali i Ojciec i Syn aby nas grzesznych ludzi ratować, czy jesteśmy Im za to wdzięczni, dziękując w modlitwach ?
Dodano: 23.02.2018 16:08    Przez: ~Chrzescijanin
Powyższe działanie Boga ( wysłanie syna na męki) to zaprzeczenie wszechmocy !!!! czyjaś paranoja !!! Głupi l.d, ple.s to kupi!!! Tak trzymać i nie popuszczać !!!
Dodano: 24.02.2018 11:18    Przez: ~erwin
erwin, do psychiatry.
Dodano: 24.02.2018 11:49    Przez: ~Ad...
Do Ad - potwierdzasz tym komentarzem swą postawę otumanionego wyznawcy. Nie myślącego ć..ka !!! Tak trzymać i nie popuszczać !!
Dodano: 25.02.2018 17:34    Przez: ~erwin
Dla Izy : Wstyd mi za ciebie, wyspowiadaj sie z całego życia i stań w końcu na drodze do nawrócenia..., bo możesz nie zdążyć
Dodano: 23.02.2018 20:52    Przez: ~siostra
ta spowiedź, to poniżanie się czarnemu na ucho. I nie pieprz o jakimś nawróceniu-sama odwróć się i patrz,co watykańscy wyprawiają na tym świecie....
Dodano: 24.02.2018 10:49    Przez: ~zx
Kościół Katolicki nie jest Kościołem Jezusa Chrystusa, nie jest Kościołem Bożym.
Dodano: 24.02.2018 11:51    Przez: ~Chrz...
zgadam się z -zx - spowiednicy to agenci - wchodzący w posiadanie wiedzy nie do określenia/opisania!!! -kościół to najlepsza organizacja wywiadowcza na świecie !!!
Dodano: 25.02.2018 17:39    Przez: ~Mundek
jakim legionistą? chyba żydowskim