Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21121) SPORT FORUM FIRMY (5247) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 8oC
Jutropogoda
8 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Silny wiatr z prędkością do 40 km/h z porywymi do 90 km/h

Polecamy:

Tadeusz Rydzyk jest wybitnym politykiem, uważa Monika Płatek

Dodano: 22.02.2018 20:13

Powyższa opinia nie była jedynym zaskoczeniem, jakie stało się udziałem uczestników wczorajszego spotkania z prof. Moniką Płatek, prawniczką z Uniwersytetu Warszawskiego.

- Ludzie, jak już się najedzą, chcą mieć poczucie godności – stwierdziła Monika Płatek. – A Radio Maryja daje swoim słuchaczom poczucie wspólnoty i zaspokaja ich potrzebę bycia wysłuchanym – uzasadniła swoją opinię o twórcy toruńskiej rozgłośni.

Wypowiedź o kontrowersyjnym redemptoryście była częścią odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak wysokim poparciem społecznym wciąż cieszą się w Polsce rządy ugrupowania, które nie liczy się z porządkiem prawnym. – Jak biedne musi być nasze społeczeństwo, skoro można je kupić za pięćset złotych? – pytała. – Ale to właśnie jest skutek zaniedbania sfery socjalnej, na przykład zamknięcia przed laty z dnia na dzień Państwowych Gospodarstw Rolnych i pozostawienie ogromnej masy ludzi samym sobie.

Mówiąc o tym, popularna prawniczka przestrzegała przed uproszczonymi sądami na temat wyborców PiS. – Oni nie są odszczepieńcami, którzy nie wiedzą, co robią – mówiła i przypomniała, że przed 1989 rokiem dzieci i młodzież miały w szkole zajęcia pozalekcyjne i bez względu na poziom zamożności rodziców mogły korzystać z zajęć w domach kultury. – Ludzie, którzy nie byli wtedy zamożni, mogli sobie przynajmniej mówić, że nie mają kasy, bo są uczciwi. A w 1989 r. całym masom ludzi powiedziano „spadajcie”. Odebrano im godność. Bo teraz ci, którzy nie mają kasy, są po prostu kiepscy.

Tłumacząc źródła popularności Prawa i Sprawiedliwości profesor Monika Płatek zdzierała też zasłony dymne obozu rządzącego. – Kornel Morawiecki powiedział, że nie prawo jest ważne, ale naród. I to jest niebezpieczne. Bo to właśnie prawo, a szczególnie konstytucja ogranicza demokrację, stanowiąc, że ci, którzy dojdą do władzy, mogą tylko to, na co im to prawo pozwala. Prezydent Duda mówiąc, że uwolni sądy od ambarasu z Mariuszem Kamińskim i ułaskawiając swojego kolesia partyjnego, którego później zrobił ministrem, powiedział nam jednocześnie, że może z nami zrobić, co chce - tłumaczyła.

następna
strona 1/2
  • Tadeusz Rydzyk jest wybitnym politykiem, uważa Monika Płatek
  • Tadeusz Rydzyk jest wybitnym politykiem, uważa Monika Płatek
  • Tadeusz Rydzyk jest wybitnym politykiem, uważa Monika Płatek

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Monika Płatek,   MBP w Koninie,   Akademia Demokracji

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie mogę zrozumieć, dlaczego w Koninie organizuje się tyle ideologicznych debat, którymi intetesuje się margines społeczności lokalnej tego miasta, ze względu na ich abstrakcjonizm, natomiast nie organizuje się debat dotyczących spraw, które są ważne dla koninian jak gospodarka, czy degradacja regionu i co z tym zrobic? My młodzi patrzymy na przyszłość tego regionu. Pytam się zatem, co dobrego dla Konina ustalono podczad spitkania z prof Płatek?
Dodano: 22.02.2018 23:30    Przez: ~Wilk
Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego.
Dodano: 22.02.2018 20:42    Przez: ~ciekawe
He he Bolek rządził i Balcerowicz
Dodano: 22.02.2018 22:08    Przez: ~JOla
Mocherlandia i wszytko jasne
Dodano: 22.02.2018 21:16    Przez: ~Taca była ?
No kto był wtedy u władzy? Solidarność. A podobno w niej najważniejsi byli Kaczyńscy. A przynajmniej tak dziś twierdzi jeden z nich... I znowu narracja posypała się w zetknięciu z faktami...
Dodano: 22.02.2018 22:02    Przez: ~X

KOMENTARZE

Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego.
Dodano: 22.02.2018 20:42    Przez: ~ciekawe
Ale lewactwa ha ha ha Płatek to ta co mówiła że dzieci rodzą się z małżeństwa jednopłciowego. Zobaczcie w internetach materiał. Nic dziwnego że najmniejszy iloraz inteligencji jest wśród zwolenników lewicowych.
Dodano: 22.02.2018 21:40    Przez: ~QQQ
A na koniński kongres kobit Jerzakowe to coś zaprosiły?
Dodano: 22.02.2018 21:59    Przez: ~LIPA
Nie mogę zrozumieć, dlaczego w Koninie organizuje się tyle ideologicznych debat, którymi intetesuje się margines społeczności lokalnej tego miasta, ze względu na ich abstrakcjonizm, natomiast nie organizuje się debat dotyczących spraw, które są ważne dla koninian jak gospodarka, czy degradacja regionu i co z tym zrobic? My młodzi patrzymy na przyszłość tego regionu. Pytam się zatem, co dobrego dla Konina ustalono podczad spitkania z prof Płatek?
Dodano: 22.02.2018 23:30    Przez: ~Wilk
Art.  87.[Źródła prawa powszechnie obowiązującego]1.Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia.Tyle Konstytucja wedle lex. Może małżeństwo Płatek zna inną i jest jej wierne.
Dodano: 23.02.2018 09:39    Przez: ~ucz
A trzeci samochód od bezdomnego Marcin D. ten skoligacony z Jarkiem. którego gdy zatrzymywali to bez kajdanek i z możliwością używania telefonu. Frasyniuka za to potraktowali jak przestępcę z groźnej mafii.
Dodano: 23.02.2018 11:15    Przez: ~Bruner
Pan Wilk chce debaty o problemach Konina i ludziach młodych. Panie Wilk taka debata toczy się nieustannie. Ostatnio włączył się do niej nawet Wojewoda Wielkopolski, który nakazał RADZIE MIASTA KONINA W Y G A S I Ć mandat radnego Pana PRZEWODNICZĄCEMU KLUBU RADNYCH PiS.
Dodano: 23.02.2018 11:16    Przez: ~Alfred Michalczyk
Pan Wilk chce debaty o młodych i o Koninie. Nowi liderzy PiS w naszym mieście już ją zainaugurowali od oplucia obecnego prezydenta miasta a ich koronnym argumentem jest wiek naszego włodarza. Powiedzmy sobie szczerze, ten argument przysłonił tym młodym fatalnie wychowanym ''politykom'' wszystkie inne argumenty. Zresztą jak można poważnie potraktować dyskutantów, którzy ciesząc się z ''dokopania'' posłowi opozycji zapominając, że cieszą się tak de facto z utraty przez region kilkunastu tysięcy miejsc pracy. Ościsłowi powinno całej naszej klasie politycznej stanąć ością w gardle.
Dodano: 23.02.2018 11:24    Przez: ~Alfred Michalczyk
avatar Szambo znów w Koninie wybiło.Ta pani jest kwintesencją elyt PRL i ,, czeciejrp" , wcześniej była właścicielką PRL a później ,, czeciejrp".Brzydzi i nienawidzi normalnych Polaków ,podobnie jak murzynami czy indianami brzydzili się kolonialiści. Ta pani swój kraj miała w Moskwie a później w Brukseli i Berlinie.Wreszcie rusza reforma szkolnictwa wyższego , będzie lustracja i dekomunizacja wyższych uczelni ,wszyscy komunistyczni pogrobowcy jacyś dziwni ludzie z tytułami pójdą won.Tu dopiero zacznie się jazgot większy niżeli w bóźnicy , to co jest z Żydami czy sądami to nic.
Dodano: 23.02.2018 12:27    Przez: Tomasz Kobrzycki
Alferd dziadku jeden , co się tak uczepiłeś tych młodych? Skąd tyle jadu w tobie do młodych. Niedługo wszyscy młodzi wyjadą z Konina, nie będzie miał ci kto papamersa zmienić.
Dodano: 23.02.2018 13:17    Przez: ~Lisek
Panie Lisek ci jak to Pan ładnie ujął ''młodzi'' są tylko metryką. Zero szacunku dla starszych. Nawet jeśli ktoś nie zgadza się z polityką naszego prezydenta, to nie wiek ma tu znaczenie. Ten ''argument'', to nie argument, to inwektywa. A Pan Skoczylas musi się jeszcze wiele nauczyć jeśli chce zasłużyć na zaufanie.
Dodano: 23.02.2018 15:23    Przez: ~Alfred Michalczyk
Szambo to wybija zawze kak widzę Kobrzysia wpis...
Dodano: 23.02.2018 15:30    Przez: ~Pn
Bardzo dobry wykład dla wszystkich, którym leży na sercu szacunek dla państwa prawa, demokracji i praw obywatelskich.
Dodano: 22.02.2018 20:47    Przez: ~Alfred Michalczyk
Nawet żona Ubeka siedzi na drugim zdjęciu.
Dodano: 23.02.2018 06:59    Przez: ~Palacz papierosow
Tego co grzebie po śmietnikach.
Dodano: 23.02.2018 07:18    Przez: ~Matka przewodniczacego
..yhyyym.. za PO to był szacunek dla państwa i demokracji...
Dodano: 23.02.2018 07:58    Przez: ~pawelll
Były jaja jak do zdjęć przeganiali wszystkich na jedną stronę,aby frekwencja dobrze wyglądała.
Dodano: 23.02.2018 09:03    Przez: ~alejaja
ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY.SPRZEDAWCZYKI BRUKSELSKIE
Dodano: 23.02.2018 17:10    Przez: ~WOLNA POLSKA
Co trzeba oddać p. Płatek to to iż nie jest zatwardziałą wyznawczynią tego lub owego poglądu politycznego lecz umysłem prawdziwie profesorskim nieporównywalnym z ciasnotą i ograniczonością poglądów takiej Pawłowicz czy Zybertowicza - wiernych hunwejbinów pisowskiej degrengolady. Zdecydowanie brakuje tego rodzaju pogadanek i wykładów dla ludzi z małych miejscowości których poglądy polityczne ukierunkowane są na elementarne potrzeby egzystencjalne jakże chętnie eksploatowane przez PiS i podobne jej formacje populistyczne
Dodano: 22.02.2018 21:04    Przez: ~Zdzich@
Czy chodi o zachłańną zakłamaną ś w inie ? Loza w piekle juz czeka
Dodano: 22.02.2018 21:14    Przez: ~Kapucyn
Mocherlandia i wszytko jasne
Dodano: 22.02.2018 21:16    Przez: ~Taca była ?
Wkrótce 50 rocznica marca 1968 roku. Prymitywny antysemityzm wstaje z kolan ?
Dodano: 23.02.2018 07:55    Przez: ~Alfred Michalczyk
Marzec 68 to były WEWNĘTRZNE porachunki komuchów . Żydzi przywiezieni na sowieckich tankach w 45 walczyli z Moczarowcami - czyli komuchami chowu tutejszego ... I tyle... Wygrali moczarowcy czyli chamy .. A żydy przegrały ...
Dodano: 23.02.2018 10:23    Przez: ~kyllgryll
"Prymitywny antysemityzm" czyli jest i postępowy antysemityzm. Z kolei żydowski antylechityzm jest zawsze prymitywny choć wysublimowany, czego ostatnio z USA mieliśmy przykład. A co się tyczy wydarzeń III 1968 r. to było to powstanie komunistów polskich przeciwko żydokomunie. Było to wyzwolenie się spod władzy żydokomuny, która tak okrutnie rządziła od 1945 r. Część Żydów wyjechała do swoich, część pozostała krytykując III 68 i dążąc do odzyskania władzy poprzez KOR, Solidarność i inne machloje.
Dodano: 23.02.2018 10:37    Przez: ~Artysta
Jak ludzie Sorosa stworzyli pierwszy KOD - KOMITET obrony demokracji. Kim oni są? (komandosi Michnika)
Dodano: 23.02.2018 15:00    Przez: ~wolna-polska.pl
Cenię komentarze takich ludzi jak "kylgryll" i "Artysta".
Dodano: 23.02.2018 16:28    Przez: ~Czytelnik
To, że Tadeusz Rydzyk jest wybitnym politykiem to wiem od bardzo dawna, wiem też, że jest dobrym gospodarzem i ekonomistą Taki np. Balcerowicz wiele mógłby się nauczyć od Tadeusza Rydzyka. Ja widzę go nawet prezydentem Polski. To gość który wiele zbudował i wiele buduje. Potrafi "zdobyć" furę pieniędzy i należycie je wykorzystać. To co zbuduje do grobu nie weźmie.., i CHWAŁA MU ZA TO !!! (tylko fakt, nie potrzebnie zadaje się z żydami - to może być zła wróżba).
Dodano: 22.02.2018 21:34    Przez: ~Matilan
Ty też byś był dobrym gospodarzem i ekonomistą gdy dostawał byś tyle kasy od rządzących pisiorów dają nie swoje
Dodano: 22.02.2018 22:00    Przez: ~cm
stanlej - masz jakieś dowody na to że rydzyk to złodziej i oszust? Jak masz i nie poinformowałeś prokuratury o przestępstwie jesteś też przestępcą ...
Dodano: 23.02.2018 10:35    Przez: ~kyllgryll
Dowody na złodziejstwo Rydzyka; jest ich mnóstwo chociażby świadectwa udziałowe ....mało!
Dodano: 23.02.2018 11:30    Przez: ~Katol
"A w 1989 r. całym masom ludzi powiedziano „spadajcie”." a kto wtedy był przy władzy?Chyba nie PIS...Nowa władza naprawia to co spieprzyliście lewico!
Dodano: 22.02.2018 21:44    Przez: ~Kary
No kto był wtedy u władzy? Solidarność. A podobno w niej najważniejsi byli Kaczyńscy. A przynajmniej tak dziś twierdzi jeden z nich... I znowu narracja posypała się w zetknięciu z faktami...
Dodano: 22.02.2018 22:02    Przez: ~X
Lewica to też nie była.
Dodano: 22.02.2018 22:03    Przez: ~wy rt
He he Bolek rządził i Balcerowicz
Dodano: 22.02.2018 22:08    Przez: ~JOla
Ha ha to jest taka pani co chyba często daje mu koperty a Rydzyk wyciąga łapki jak maszynka he albo może liczy na merca od bezdomnego
Dodano: 22.02.2018 22:00    Przez: ~Zło
Już tłumaczyłem, ale powtórzę : Rydzyk z tymi samochodami od bezdomnego po prostu tych zazdrosnych, zawistnych, zgorzkniałych i narzekających prostaczków świadomie ośmieszył i zakpił...... a wy zeście to kupili i daliście się okpić i ośmieszyć hahahahahahaha ha ha ha ha.......
Dodano: 22.02.2018 22:35    Przez: ~prawnik z Torunia
Nie Bolek rządził tylko Balbina rządziła bracia Kaczyńskie rządziły solidarnością przecież w książce od historii w tym roku szkolnym Wałęsy niema .
Dodano: 23.02.2018 08:28    Przez: ~Pusk
Słusznie i prawidłowo,że TW Bolka nie ma,bo zdrajca nie może być przykładem dla nikogo,a szczególnie dla młodzieży.I jeszcze jedno.Niech zgniją komuchy i ich pociotki z LM-u.OCENZUROWĆ i wymazać jak wiele innych komentarzy.
Dodano: 24.02.2018 10:38    Przez: ~..bałwaspies
A ta znowu w tej samej - staromodej szarej kiecce, co na wszystkich spotkaniach po polsce i w telewizji była też.
Dodano: 22.02.2018 22:18    Przez: ~Elwira
Jak byś trochę mądrzejsza była, to może byś coś napisała na temat spotkania. Ale ze tylko o kieckach masz pojęcie...