Dzisiaj jest poniedziałek 21 stycznia 2019, imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21578) SPORT FORUM FIRMY (5278) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -2oC
Jutropogoda
-1 / -3oC
Pojutrzepogoda
-3 / -5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Wróci system elektronicznej sprzedaży bilet ... (13)Już we wtorek kolejny mecz KKF Automobile Torino w ... (5)

MOK. Jaja, gorący wosk i kolorowe barwniki, czyli warsztaty batiku

Dodano: 23.02.2018 08:23

Jaja, gorący wosk i kolorowe barwniki. Konińskie muzeum prowadzi zapisy na warsztaty z batiku.

To niegdyś popularna, a dziś nieco zapomniana wielkanocna tradycja. Muzeum Okręgowe w Koninie zaprasza do udziału w warsztatach zdobienia jaj metodą batiku.

To bardzo stara metoda zdobienia jaj, która jest dziś niestety na wymarciu. Chcemy przywrócić o niej pamięć wśród młodych mieszkańców naszego miasta i regionu. Podczas warsztatów będziemy zdobić jaja przy pomocy gorącego wosku oraz nadamy im ciekawe kolory używając barwników – mówi Elżbieta Sztamblewska, etnograf z konińskiego muzeum. Warsztaty są przeznaczone przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Mogą brać w nich udział zorganizowane grupy, takie jak np. klasy czy grupy przedszkolne (od sześciolatków po klasy gimnazjalne). – Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się również co nieco o wielkanocnych zwyczajach. Powiemy jak kiedyś przebiegały przygotowania do świąt, jak wyglądał dawniej na wsi okres przedświąteczny – dodaje Elżbieta Sztamblewska.

Warsztaty będą odbywały się od 1 do 28 marca. Zapisy wciąż trwają. Koszt udziału w zajęciach to 6 złotych za osobę. Warsztatową wizytę w muzeum można jak zawsze połączyć ze zwiedzaniem ekspozycji. Jak zarezerwować termin warsztatów? Wystarczy zadzwonić na numery telefonów: 63 242 75 99 (wew. 11), 781 613 255 lub napisać maila na adres: oswiata@muzeum.com.pl.

 

  • Jaja, gorący wosk i kolorowe barwniki, czyli warsztaty z batiku

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MOK,   muzeum konin,   konińskie muzeum,   warsztaty z batiku,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Jaja i gorący wosk? To ja podziękuję.
Dodano: 23.02.2018 09:07    Przez: ~Perw
warsztaty z batiku? - kto to pisał?
Dodano: 23.02.2018 12:26    Przez: ~mmm

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.