Dzisiaj jest poniedziałek 24 czerwca 2019, imieniny: Jana, Danuty, Janiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19568) SPORT FORUM FIRMY (5339) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 16oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
29 / 23oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Władze Koła będą sprawdzać i weryfikować deklaracj ... (0)Cała jesteś w skowronkach, czyli suknie ślubne kon ...

MOK. Jaja, gorący wosk i kolorowe barwniki, czyli warsztaty batiku

Dodano: 23.02.2018 08:23

Jaja, gorący wosk i kolorowe barwniki. Konińskie muzeum prowadzi zapisy na warsztaty z batiku.

To niegdyś popularna, a dziś nieco zapomniana wielkanocna tradycja. Muzeum Okręgowe w Koninie zaprasza do udziału w warsztatach zdobienia jaj metodą batiku.

To bardzo stara metoda zdobienia jaj, która jest dziś niestety na wymarciu. Chcemy przywrócić o niej pamięć wśród młodych mieszkańców naszego miasta i regionu. Podczas warsztatów będziemy zdobić jaja przy pomocy gorącego wosku oraz nadamy im ciekawe kolory używając barwników – mówi Elżbieta Sztamblewska, etnograf z konińskiego muzeum. Warsztaty są przeznaczone przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Mogą brać w nich udział zorganizowane grupy, takie jak np. klasy czy grupy przedszkolne (od sześciolatków po klasy gimnazjalne). – Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się również co nieco o wielkanocnych zwyczajach. Powiemy jak kiedyś przebiegały przygotowania do świąt, jak wyglądał dawniej na wsi okres przedświąteczny – dodaje Elżbieta Sztamblewska.

Warsztaty będą odbywały się od 1 do 28 marca. Zapisy wciąż trwają. Koszt udziału w zajęciach to 6 złotych za osobę. Warsztatową wizytę w muzeum można jak zawsze połączyć ze zwiedzaniem ekspozycji. Jak zarezerwować termin warsztatów? Wystarczy zadzwonić na numery telefonów: 63 242 75 99 (wew. 11), 781 613 255 lub napisać maila na adres: oswiata@muzeum.com.pl.

 

  • Jaja, gorący wosk i kolorowe barwniki, czyli warsztaty z batiku

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MOK,   muzeum konin,   konińskie muzeum,   warsztaty z batiku,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Jaja i gorący wosk? To ja podziękuję.
Dodano: 23.02.2018 09:07    Przez: ~Perw
warsztaty z batiku? - kto to pisał?
Dodano: 23.02.2018 12:26    Przez: ~mmm

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.