Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20969) SPORT FORUM FIRMY (5247) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 8oC
Jutropogoda
8 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Silny wiatr z prędkością do 40 km/h z porywymi do 90 km/h

Polecamy:

Konin Miasto Kobiet 2018: pasja, kultura, rozwój, zdrowie i forma

Dodano: 23.02.2018 14:01

Pasja, kultura, rozwój, zdrowie, forma – to tematy 10. edycji projektu Konin Miasto Kobiet.

Jubileuszowa akcja przypada w roku, który ogłoszony został Rokiem Praw Kobiet. Dokładnie 100 lat temu Polkom przyznano prawa wyborcze. 2018 to okazja, żeby uczcić wspomnianą rocznicę i wszystkie osoby walczące o równouprawnienie oraz zastanowić się nad równością kobiet i mężczyzn w dzisiejszej Polsce. W mieście kobiet będzie się działo. Spektakle, filmy, wernisaże, spotkania autorskie, warsztaty, promocje oraz akcje profilaktyczne – przygotowaliśmy ponad 100 propozycji dedykowanych kobietom, w akcję włączyło się kilkudziesięciu partnerów.

Koordynatorem projektu jest CKiS-DK Oskard. Honorowym patronatem objęli go prezydent Konina i lokalne media.

Przystanek kultura. Jest tylko jeden taki przystanek, gdzie złapiesz oddech, uwolnisz emocje, nasycisz zmysły. To kulturalny przystanek w mieście kobiet! Wybierz się z nami w niezapomnianą podróż. W przestrzeni miasta już od 2 marca będzie można zobaczyć wystawę „Piękno jest w nas”. To zdjęcia kobiet, którym w życiu w różny sposób towarzyszy niepełnosprawność. Autorką fotografii jest Marika Sypniewska. „Uwolnij siebie. Kobieta, presja, ciało, emocje”, to kolejna wystawa, tym razem prac pochodzącej z Konina Michaliny Kubiak. Tematem są kobiety i presja społeczna jaką współczesne społeczeństwo i media wywierają na nie. Wystawę oglądać można do 11 marca w CKiS-DK Oskard. Od 3 do 11 marca, również w CKiS-DK Oskard wystawa fotografii Anny Małkowicz „Prawa kobiet-nasza sprawa”.

Galeria na Glince proponuje wystawę prac Krystyny Ruminkiewicz „Od marca do marca”. Obrazy powstały w 2017 roku, część kolekcji została pokazana w Brukseli. Wernisaż zaplanowano na 3 marca o 18:00. 4 marca o 17.00 kino Oskard zaprasza na kolejną odsłonę projektu „Wystawa na ekranie: Cezanne. Portrety życia”. To reportaż o jednym z trzech wielkich postimpresjonistów, który wyznaczył nowe kierunki w sztuce europejskiej i światowej.

Po wystawie jednego obrazu, z którą gościła w Pizzerii LELE w ubiegłym roku, przyszedł czas na Wystawę Dwóch Obrazów. „Miejskie kadry” Ewy Gaj będzie można zobaczyć 8 marca w Lele o 19.00. Różne odsłony „Kobiet” 8 marca o 17.00 zaprezentuje Atelier KreDKa w Strefie K w Konińskim Domu Kultury. Młodzi plastycy pod okiem Katarzyny Mijakowskiej przygotowali 40 prac inspirowanych fotografiami oraz swoją wyobraźnią. Galeria Sztuki „Wieża Ciśnień” zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Izabeli Rudzkiej „Tekstura przestrzeni”. Zawsze punktem wyjścia dla moich obrazów jest obserwacja natury i przeżycia wynikające z tej obserwacji- mówi autorka. Wernisaż wystawy 9 marca o 18.00. 11 marca o 16.00 Galeria Sztuki Łaźnia zaprasza na „Moje klimaty. Wernisaż malarstwa Danuty Drzewieckiej”.

Przystanek kultura to także muzyka, propozycje dla pań i nie tylko. Już 2 marca o 20.00 w CKiS-DK Oskard usłyszymy „złote piosenki” Krzysztofa Zalewskiego. Płyta „Złoto” to na pewno najbardziej osobista, a zarazem najbardziej przystępna i przebojowa płyta wokalisty. „Piosenka jest kobietą” – to projekt Szkoły Wokalno-Aktorskiej FAMA, piosenki Jacka Cygana w wykonaniu uczennic i uczniów z towarzyszeniem zespołu Hammond Power Band w CKiS-DK Oskard 3 marca o 17:00.

Muzyczną ucztę dla pań przygotowała również Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Koninie. Koncertu „Barwy sztuki” będzie można wysłuchać 8 marca w PSM, początek o 16.00. To III międzyszkolny koncert, podczas którego zaprezentują się sekcje instrumentów dętych, perkusji, akordeonu i jazzu szkół muzycznych z Wielkopolski, Mazowsza oraz rejonu kujawsko-pomorskiego. „Mirek i Irek dla kobiet sukcesu” to propozycja Konińskiego Domu Kultury 8 marca o godz. 17.30.

W podziękowaniu za uśmiech, tolerancję i ogromną pracę Ireneusz Ryś i Mirosław Grzanka zagrają dla pań we foyer KDK. Wydarzenie towarzyszyć będzie wernisażowi ,,Kobiety”. „I z Wenus i z Marsa” – koncert konińskiego zespołu Folk Street odbędzie się w kawiarni CKiS-DK Oskard 10 marca o 19.00. Muzyczna ulica Folk Street prowadzi w wielu kierunkach i znajdą na niej miejsce zarówno panie jak i panowie.

Dokładnie 100 lat temu Polkom przyznano prawa wyborcze, o czym mówił dekret Tymczasowego Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego. W Roku Praw Kobiet sylwetkę marszałka podczas prelekcji „Kobiety w życiu Józefa Piłsudskiego” przybliży Dariusz Srzednicki. Spotkanie odbędzie się 6 marca o 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dzień później o 18.00 biblioteka i Dyskusyjny Klub Książki zapraszają na spotkanie z Martą Abramowicz, autorką książki „Zakonnice odchodzą po cichu”. To reportażowy bestseller, który kupiło 50 000 czytelników.

Od 2 marca Uwalniaj książki! wraz z CDN Publiczną Biblioteką Pedagogiczną. Akcja czytelnicza: Bookcrossing potrwa do 11 marca. Od 5 do 9 marca wydawnictwo Psychoskok zaprasza na Dni Otwarte, książki , nie tylko dla kobiet, można w tych dniach kupić z dużym rabatem.

Przystanek kultura to także pokazy filmowe i spektakl „Przygoda z ogrodnikiem” , czarna komedia z zaskakującą puentą. 8 marca o 17.30 w CKiS-DK Oskard. Na seans filmu „Kobieta sukcesu” z niespodziankami Kino Centrum zaprasza 8 marca o 18.00. Lekka i przewrotna komedia romantyczna o tym, że kiedy wydawać by się mogło, że straciliśmy wszystko, tak naprawdę dostajemy od losu to, co najbardziej cenne.

9 marca o 19.00 Oscarowe Kino Konesera w kinie Oskard. Tym razem wyróżniony 7 nominacjami do Oscara i 4 Złotymi Globami, mroczny komediodramat w reżyserii nagrodzonego Oscarem Martina McDonagha, Trzy billboardy za Ebbing, Missouri. Komentarz do filmu przygotował krytyk filmowy Łukasz Maciejewski. 10 marca o 19.00 kino Oskard zaprasza na Lejdis Night z niespodziankami dla pań i słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez Ośrodek Wityng. W programie pokaz filmu „Kobieta sukcesu”.

Postaw na rozwój. Życie to ciągły rozwój i doskonalenie, zainwestuj w siebie, niezależnie od wieku postaw na swoje pasje i zainteresowania. Odkryj co Cię napędza i motywuje.

Będziesz swoją panią… to propozycja Manufaktury Konin, cykl spotkań, na których kobiety poznają zagadnienia z branży księgowej, kadrowej, bhp, ubezpieczeniowej i prawnej. Bądź kreatywna, zrelaksuj się i baw się podczas Warsztatów szycia dla mam. To przyjazne spotkanie przy maszynie odbędzie się 3 marca w Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych. „Twoja marka online” to z kolei szkolenie dla kobiet, które chcą rozwijać swoją markę, poznają metody, które sprawdzą się w każdej branży i dorowadzą do pozyskania docelowego klienta. 10 marca o 11.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych.

A teraz coś dla ducha… 3 marca w Centrum Kultury i Sztuki rozpocznie się cykl warsztatów „uJAwnianie siebie”. Pierwszy z nich to „Mindful Movement-uwalnianie ciała z napięć”. Kolejna propozycja w ramach cyklu: „Wypalenie zawodowe nie wejdzie mi na głowę” już 4 marca o 9.00 w CKiS. Jak zostać swoją przyjaciółką, jak być dla siebie dobrą i nie oczekiwać od siebie niemożliwych rzeczy dowiecie się na kolejnym warsztacie: „Bądź swoją najlepszą przyjaciółką” 10 marca od 11.00 w CKiS.

Odetchnij od codziennych obowiązków. Zatrzymaj się na chwilę i wsłuchaj w swoje ciało. „Kobieta we mnie. Warsztat świadomości ciała i radości z bycia kobietą. Naturalny ruch, taniec, muzyka” odbędzie się 3 marca o 14.30 w Młodzieżowym Domu Kultury. Organizatorem jest Fundacja Białe Konie. Tego samego dnia panie będą uczyć się jak na chwilę zatrzymać się i wsłuchać w swoje ciało. Warsztat „Obudź Światło w Sobie 5 – Budzenie dzikiej natury kobiety. Warsztat jogi kundalini” rozpocznie się o 10.00 w Willi Irena. Również 3 marca o 11.00 Rozwojowy Konin zaprasza do Szkoły Podstawowej nr 4 na wykład „Wybaczenie ma znaczenie”. A o 12.00 na Warsztaty z grą Satori. Chcesz poznać moc Radykalnego Wybaczania? Zainwestuj w siebie i zagraj.

Podczas tego spotkania uczestniczki będą miały okazję naładować się pozytywną energią, dowartościować oraz wzmocnić poczucie kobiecości. Warsztaty „Ja kobieta” odbędą się w CKiS-DK Oskard 7 marca o 17.00. Organizatorzy: Kreatywni – Iwona Cichocka i Fundacja „Aleją Zdrowia od Juniora do Seniora. 10 marca coś dla małych i dużych. Sala zabaw ENCE PENCE przeprowadzi warsztaty „Integruj zmysły” dla rodziców z dziećmi, którym w życiu w różny sposób towarzyszy niepełnosprawność. Kolejne spotkanie jest dla kobiet chcących poczuć moc płynącą z bycia wśród innych kobiet, doświadczać, rozwijać, otwierać się na zmianę. „Siła kobiecości” już 10 marca o 12.00 w SENS Ośrodku Psychoterapii i Rozwoju Osobistego.

Rozwój to również czas na relaks. Na Fotospacer z aparatem lub smartfonem w ręku zaprasza Koniński Klub Fotograficzny. Uczestnikiem może być każdy, kto chciałby zwiększyć swoją umiejętność fotografowania. Start 3 marca o 16.00 sprzed Centrum Informacji Miejskiej.

Także 4 marca o 17.00 w CKiS-DK Oskard zagoszczą „Kobiety z pasją”. Kilka kobiet, kilka sposobów na życie, tyleż samo pasji i doświadczeń. Zaprasza Anna Pilarska LM.pl

W tym roku w KMK włączyli się ponownie seniorzy. O kobiecie niezwykłej – Izabeli Czartoryskiej opowie Urszula Adamska, prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wykład „Portret kobiety niezwykłej” 5 marca o 16.00 w CKiS. 6 marca o 16.00 Sekcja Rękodzieła Artystycznego i Fotografii zaprasza do PWSZ na wystawę prac słuchaczy „W moim magicznym domu”. 7 marca o 16.00 Sekcja Historyczna organizuje wykład Michała Wanjasa „Królowe i królewny polskie – ich wpływ na powstawanie i funkcjonowanie dynastii królewskich”. A 8 marca o 16.15 w PWSZ Sekcja Przyrodniczo-Medyczna zaprasza na wykład Karoliny Czajkowskiej poświęcony kosmetykom naturalnym. 9 marca o 17:00 w PWSZ dr hab. Wojciech Nowak opowie o „Kobietach w strukturach bezpieczeństwa”.

Nad tym jaka jest rola kobiet we współczesnym świecie będą zastanawiać się uczestnicy debaty w Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego. Start 11.00 7 marca. Czy sposób, w jaki przyszliśmy na świat może wpłynąć na nasze przyszłe zdrowie? To temat panelu dyskusyjnego po projekcji filmu dokumentalnego ”Microbirth — poród w skali mikro”. 5 marca o 16.00 zaprasza Koniński Dom Kultury – Strefa K.

Spotkanie z ekspertami, warsztaty zdobnictwa to propozycja przygotowana przez Centrum Handlowe Ferio. „Moja moda na Lifestyle” 10 marca o 12.00.

Kieruj się smakiem. Konin Miasto Kobiet to okazja, by nasycić zmysły i ciało. Konińskie restauracje zadbały o rabaty i promocje na dania z menu.

Szef kuchni Rafał Demski zaprasza wszystkie panie do Jadłodajni „Pysznie i Domowo” na babskie obiady w promocyjnej cenie. W Trendy Pizza dwa pierwsze marcowe weekendy odbędą się pod hasłem szaleństwo z najlepszą pizzą w roli głównej. Na hasło Konin Miasto Kobiet 10% rabatu. Pizzeria Lele przygotowała specjalne menu w promocyjnych cenach, z myślą o stałych i przyszłych klientkach. Warunkiem otrzymania rabatu jest podanie hasła Konin Miasto Kobiet. Kobiece Jemsushi to propozycja Restauracji Jemsushi. Od 2 do 11 marca w menu znaleźć można kompozycje przygotowane z myślą o kobietach. Dla wszystkich gości karty rabatowe.

Żyj kolorowo. 3 i 9, 10 marca Hotel Wityng zaprasza na Dzień Kobiet. Atrakcje: bogate menu, impreza prowadzona przez profesjonalnego DJ, open bar, fotobudka, występ tancerzy erotycznych, zajęcia taneczne. Start 19.00.

Masz ubrania, których nie założyłeś/-aś od roku? Spodnie, które czekają, aż schudniesz? Pełne półki ubranek, z których dzieci już wyrosły? Przewietrz swoją szafę z MDK 11 marca od 12.00.

Bądź w formie. Zdrowy styl życia nie wychodzi z mody. Tańcz, biegaj, trenuj! Wybierz to co sprawi ci przyjemność i ułatwi utrzymanie formy. Przetestuj propozycje w mieście kobiet i wybierz coś dla siebie.

Wiosna startuje z Calypso, Fitness Club zachęca do zakupu tzw. startera, czyli trzydniowego karnetu w promocyjnej cenie. Można również przyjść na zajęcia grupowe: fit ball, interwał, zumba, trampoliny czy streching. Będzie można również sprawdzić skład masy ciała i skorzystać z porad trenera.

Propozycję dla pań (2-11 marca) przygotował także klub Persona Sport. Każdy moment jest dobry żeby zacząć ćwiczyć. Persona proponuje paniom karnety i masaże w specjalnej cenie (20% rabatu).

STREFA sport & fitness zaprasza do Strefy kobiet (2-4 marca), gdzie zapewnia bezpłatną analizę składu masy ciała z konsultacją trenerską oraz na dni otwarte 5-11 marca. To wolne wejścia dla kobiet na wszystkie zajęcia grupowe oraz zaproszenie na trening wprowadzający z ułożeniem indywidualnego planu ćwiczeń. Promocje czekają także we Wpince. Na ściankę w dniach 5-6 marca będzie można wejść o 30-50% taniej.

O formę można zadbać podczas tańca! Cubana Club zaprasza do sali Pod Platanem na lekcję tańca latino 5 marca. 6 marca Szkoła Tańca Zbigniewa Witkowiaka w Młodzieżowym Domu Kultury organizuje salsę dla par, a 7 marca w Osiedlowym Domu Kultury „Zatorze” bezpłatną lekcję z tańca towarzyskiego, salsy, tango argentino – dla par. 9 marca bezpłatna lekcja odbędzie się także w świetlicy osiedlowej Konin-Niesłusz.

Dobra forma to także troska o zdrowie. 5 marca La Perle Wielkopolskie Centrum Podologiczno-Medyczne organizuje spotkanie z dietetykiem, kosmetologiem i trenerem. A 6 marca Klub Amazonki zaprasza na Drzwi Otwarte. 9 marca w Centrum Organizacji Pozarządowych mieszkanki Konina i okolic mogą wziąć udział w spotkaniu edukacyjnym połączonym z nauką samobadania piersi.

6 marca o zdrowiu dla mam, w CKiS-DK Oskard odbędą się bezpłatne warsztaty dla kobiet w ciąży i młodych mam organizowane przez Happy Med. W planach rozmowy o skutecznych zabiegach na rozstępy, o dolegliwościach kobiet w ciąży i po porodzie.

Daj się rozpieszczać. Przygotuj swoje ciało i duszę na wiosnę z salonami piękności, Health & Beauty przygotowało specjalne zabiegi, czekoladowe i truskawkowe w extra cenie. Gabinet Kosmetyczny Colette zaprasza na rytuały i zabiegi na ciało w promocyjnej cenie. Każdy dzień poświęcony będzie różnym zabiegom. I tak Colette proponuje m.in. dzień modelowania sylwetki, dzień odprężenia czy dzień pielęgnacji twarzy. Nie zabraknie też ulubionego zabiegu gwiazd.

PRESTIŻ Beauty Salon & Day SPA w ramach akcji przygotował dla pań orientalne i klasyczne oraz wyszczuplające masaże w atrakcyjnych cenach. Promocje obejmą również zabiegi ze świata Academie z manicurem hybrydowym gratis. Gabinet Masażu VELE zaprasza 2 marca na dzień otwarty. Każda pani chcąca skorzystać z masażu MU MASSAGE modelującego sylwetkę – brzuch, boki, uda, pośladki może przyjść i spróbować za darmo. W programie VELE są także rabaty na masaże.

Salon Urody ONYX z myślą o paniach przygotował w promocyjnej cenie zabieg depilacji woskiem, wiosenne przebudzenie i pedicure. 7 marca natomiast Instytut Kosmetologii i Medycyny Estetycznej IMAGE organizuje bezpłatne konsultacje dotyczące pielęgnacji skóry. Holistyczne Centrum Terapii FAM zaprasza na głęboko relaksujący masaż całego ciała lomi lomi nui. Jest to masaż wykonywany przedramionami według hawajskiej metody pracy z ciałem – bodywork.

Wiosna to czas, żeby zadbać o włosy. Na SPA dla włosa oraz na wiosenne porządki na głowie zaprasza Salon fryzjerski KAŚKA. 7 marca „Dzień urody” odbędzie się w Salonie Fryzjerskim Spokojna Głowa. W planach darmowe badanie skory głowy, dermabrazja (naturalny peeling skóry głowy) i zabiegi regeneracyjne. Salone di Bellezza oferuje kompleksową usługę w promocyjnej cenie. Efekt: piękna fryzura, makijaż i profesjonalna sesja fotograficzna

W KMK włączył się Sklep BRAFIA , który zaprasza na Akademię Stanika. Poznaj swój rozmiar biustonosza, dobierz bieliznę idealną dla siebie.

  • Konin Miasto Kobiet 2018: pasja, kultura, rozwój, zdrowie i forma

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Miasto kobiet 2018,   Konin Miasto Kobiet,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

baby och te baby jak by mogly chlopom wszystko by zabraly
Dodano: 23.02.2018 14:33    Przez: ~anty
Porządne matki, żony nie muszą o nic walczyć, bo mają wszystko, one kochają Boga i swoich najbliższych, kobiety zaś lewackie są zgorzkniałe, wiecznie niezadowolone, odrzucane przez wszystkich i te mają pretensje do całego świata o wszystko. Życie bez Boga i kochającej rodziny dla człowieka jest udręką.
Dodano: 23.02.2018 15:33    Przez: ~Chrzescijanin
co ty pitolisz zobacz na moherowe berety widzisz w ich twarzach usmiech zadowolenie nie bo wciaz chodza naburmuszone przyklad pani itman z pis-u czy jej wyraz twarzy i postepowanie swiadcza o samozadowoleniu nie wiec zapamietaj sobie ze szczesliwa kobieta to ta usmiechnieta nie szykajaca problemow a wieczorem w sypialni nie mowi mezowi ze nie bo boli ja glowa i to bez roznicy jakiego jest wyznania i czy w ogole jest jakiegokolwiekj wyznania i jeszcze jedno chrzescijanin ponoc kocha i wybacza wszystkim a ty ziejesz mowa nienawisci i podpisujesz sie chrzescijnin zastanow sie
Dodano: 23.02.2018 15:54    Przez: ~anty
anty - Pisanie prawdy to dla was "mowa nienawiści" ? - jesteście śmieszne, a nawet żałosne...
Dodano: 23.02.2018 19:36    Przez: ~kobieta normalna
W Polsce kobiety mają żle, są dyskryminowane i niedoceniane ? Niech wyjadą do Afganistanu, a najlepiej do Arabii Saudyjskiej, tam je docenią.
Dodano: 23.02.2018 21:11    Przez: ~Arab
W Polsce kobiety mają zbyt dużo wolności i potem uderza im głupota do głowy, szczególnie kobietom o poglądach lewicowych.
Dodano: 24.02.2018 16:33    Przez: ~Mężczyzna
komentarze to wypociny chorych ludzi :)
Dodano: 24.02.2018 13:36    Przez: ~kasia
Ty też skomentowałaś, a więc ...
Dodano: 24.02.2018 16:30    Przez: ~Katarzyna
LM to prowadzą jacyś zatwardziałi komuniści, lub ich potomkowie teraz z partii "Razem", czy z "Nowoczesnej", kasują prawie wszystko co im jest niewygodne - cenzura jak za głębokiej komuny. Nie znam portalu, który by tak nagminnie kasował komentarze. Na szczęście mam to gdzieś, coraz rzadziej tu zaglądam.
Dodano: 24.02.2018 17:51    Przez: ~imprezowicz nocny
Gdybyśmy miał to gdzieś nie byłoby tego komentarza... :) tez nie przepadam za artykułami lm.pl, ale komentując nie przeczę sama sobie :)
Dodano: 24.02.2018 21:06    Przez: ~Marta
Bardzo się cieszę,że w Koninie mamy taką ciekawą imprezę. Niejedno miasto może nam jej pozazdrościć. Każda pani może coś dla siebie znaleźć. Kobiety, jesteśmy fajne :)
Dodano: 25.02.2018 11:25    Przez: ~Kobieta
Żałośni to są ludzie, którzy piszą te pełne jadu komentarze, noooo, tacy typowi katolicy. Ale ja ma coś dla was, maść na ŻAL D......Ę ŚCISKA. Pomaga. A jak nie to proponuję ruszyć te swoje 4 litery i skorzystać z szerokiej oferty, albo chociaż wyjść na spacer.
Dodano: 25.02.2018 14:03    Przez: ~lewacka aga
Kobiety to stworzenia Boże, a jak daleko od Boga odeszły, piszę o kobietach o poglądach lewicowych.
Dodano: 25.02.2018 16:01    Przez: ~Wierzący
A Ciebie kto stworzył? Krwiopijca z Torunia??
Dodano: 26.02.2018 11:16    Przez: ~kobieta

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.