Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21108) SPORT FORUM FIRMY (5247) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 8oC
Jutropogoda
8 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Silny wiatr z prędkością do 40 km/h z porywymi do 90 km/h

Polecamy:

Sposób na wyłudzanie pieniędzy. Użytkownikom kradną konta 

Dodano: 23.02.2018 14:38

Przestępcy wymyślili nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy. Użytkownikom facebooka kradną konta i proszą znajomych, których znajdują na tym profilu o pomoc w zakupie.

Do takiego oszustwa doszło na terenie powiatu tureckiego. Oszust podając się na portalu społecznościowym za członka rodziny poprzez wiadomość poprosił o wpłatę 980 zł na zakup kryptowaluty i zobowiązał się do oddania pieniędzy jeszcze tego samego dnia. W trakcie dalszej rozmowy oszust ponownie poprosił o przelanie 980 zł na ten sam cel. Po dokonaniu drugiej transakcji do pokrzywdzonego zadzwonił pracownik firmy zajmujący się przelewami, aby potwierdzić transakcję. Zweryfikował adres e-mail i dokonano drugiego przelewu. Dopiero prośba o trzeci przelew wzbudziła wątpliwości pokrzywdzonego, który zadzwonił do członka rodziny, za którego podawał się oszust. W czasie rozmowy zorientował się że został oszukany, ponieważ ten nie prosił go o jakiekolwiek pieniądze.

Oszuści wybierają takie osoby, z którymi właściciel przejętego przez nich konta utrzymuje kontakty. W rozmowie oszuści poproszą o pomoc i przelanie określonej kwoty, odpowiednio to tłumacząc (np. brak pieniędzy na koncie czy możliwości zrobienia przelewu itp.). Wiadomość sprawia wrażenie wysłanej przez kogoś, kogo dobrze znamy. Kiedy pieniądze zostaną przesłane praktycznie nie ma możliwości odzyskania pieniędzy. Przestępcy znikają, a na kolejne wiadomości na Facebooku odpowie raczej nieświadoma niczego osoba, do której naprawdę należy konto.

- Jeżeli otrzymasz prośbę o przelew na portalu społecznościowym, upewnij się, że wiadomość rzeczywiście wysłał znajomy, a nie osoba pod niego się podszywająca - ostrzegają policjanci. - Wystarczy zadzwonić do znajomego. Nigdy nie logować się do banku z linków wysyłanych w wiadomościach e-mail lub na portalach społecznościowych (zawsze wpisuj adres strony bankowej ręcznie). Warto też ostrzec znajomych przed tą metodą działania oszustów.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Turek,   oszustwo,   naciągacze,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Ja nie mam Facebooka i nie mam takiego problemu 😁
Dodano: 23.02.2018 15:00    Przez: ~tala
i dobrze niech was facebook będzie z wami , i jacy to jesteście fajni bo macie facebooka i 1000 znajomych z czego 70% nawet dobrze nie znacie
Dodano: 23.02.2018 16:58    Przez: ~jaja
Zeby tylko 70%... No alenajważniejszy fejs, miliardy "znajomych" i te lajki... żal...
Dodano: 23.02.2018 17:25    Przez: ~Pn
Ja również, jak można w ciemno przelewać komuś pieniądze ?
Dodano: 23.02.2018 15:25    Przez: ~Nie rozumiem
Na głupotę nic nie można poradzić !! Widać po kwotach -że dotyczy to ludzi nie biednych!!!Tak trzymać i nie popuszczać !!!
Dodano: 23.02.2018 17:21    Przez: ~erwin

KOMENTARZE

Ja nie mam Facebooka i nie mam takiego problemu 😁
Dodano: 23.02.2018 15:00    Przez: ~tala
Ja również, jak można w ciemno przelewać komuś pieniądze ?
Dodano: 23.02.2018 15:25    Przez: ~Nie rozumiem
Jak? Trzeba byc wyborca pissuarow. Proste jak drut...
Dodano: 23.02.2018 16:29    Przez: ~Pn
Czegos nie rozumiem,bank nie otwiera konta osobie anonimowej,przelew na konto=dane wlasciciela konta bankowego.Dlaczego tutaj to takie trudne,a jak urzad skarbowy cos od kogos potrzebuje to nagle wszystko ma
Dodano: 23.02.2018 17:55    Przez: ~Olo
poczytaj co to kryptowaluta i dlaczego w świecie przestępców używają tego środka płatniczego a zrozumiesz....
Dodano: 23.02.2018 19:25    Przez: ~oj
Wiem co to kryptowaluta,dziwie sie ze ludzie daja sie tak nabierac i pompuja balona,ktory p***ryknie,bo zawsze mozna na czyms zarobic,dopuki zwykły kowalski nie zacznie sie tym interesowac,bo to znak ze trzeba opuszczac pokład
Dodano: 23.02.2018 21:07    Przez: ~Olo
A ja mam Facebooka i też nie mam takiego problemu
Dodano: 24.02.2018 21:54    Przez: ~Iew
Brawo ja też nie mam Facebooka i jest mi z tym dobrze choć niektórzy twierdzą że jak nie mam Facebooka to nie żyje a ja żyję i to całkiem nieźle
Dodano: 25.02.2018 13:42    Przez: ~Zabawna
i dobrze niech was facebook będzie z wami , i jacy to jesteście fajni bo macie facebooka i 1000 znajomych z czego 70% nawet dobrze nie znacie
Dodano: 23.02.2018 16:58    Przez: ~jaja
Zeby tylko 70%... No alenajważniejszy fejs, miliardy "znajomych" i te lajki... żal...
Dodano: 23.02.2018 17:25    Przez: ~Pn
Ja mam 10 znajomych ale takich prawdziwych a nie takich co to mieszkają u mnie na osiedlu i już chcą być moimi znajomymi. Natomiast Facebook fajna sprawa jeśli o różne zainteresowania. Jest mnóstwo profili interesujących. Ale to zależy co kto woli. Ja nie wstawiam wpisu że jestem w miejscu autostrada wielkopolska albo że pije kawę w kawiarni sejmowej. Z nudów nie wstawiam Jacka danielsa z nadanym kieliszkiem
Dodano: 24.02.2018 21:58    Przez: ~Ernest von nogaj
Na głupotę nic nie można poradzić !! Widać po kwotach -że dotyczy to ludzi nie biednych!!!Tak trzymać i nie popuszczać !!!
Dodano: 23.02.2018 17:21    Przez: ~erwin
Mi to wyglada na patologię 500.
Dodano: 23.02.2018 17:25    Przez: ~Pn
Erwin. A ty jeszcze trzymasz czy już popuściłeś?
Dodano: 24.02.2018 05:41    Przez: ~Trzymaczosciskacz
Do Trzymaczasosciskacza - Powinieneś wiedzieć,że to jest cytat -kogo to jako światły nie otumaniony - powinieneś wiedzieć ! to przenośnia zawierająca głęboką myśl !!!
Dodano: 24.02.2018 11:05    Przez: ~erwin
erwin, powtarzasz to w kółko, jesteś nudny jak flaki z olejem. Idż do lekarza i przebadaj się na głowę.
Dodano: 24.02.2018 11:17    Przez: ~Psychiatra
To jest kolejny podatek od głupoty , tak trzymać.
Dodano: 24.02.2018 14:16    Przez: ~Janik
A mi na c**la pn
Dodano: 24.02.2018 16:51    Przez: ~500
A ja tam mam 500 i nie narzekam
Dodano: 24.02.2018 21:59    Przez: ~Pn
Tak trzymać i nie popuszczać !! mówił to papież JP II -Wojdyła podczas swych pielgrzymek
Dodano: 26.02.2018 20:42    Przez: ~Mundek
Czy Kobrzycki ma Facebooka?
Dodano: 23.02.2018 19:12    Przez: ~olo
Taki madrala na banl musi miec a dlaczego pytasz?
Dodano: 23.02.2018 19:39    Przez: ~Pn
Nie ma bo jego kumpel kaczyński tez nie ma .Oni się komunikują tylko telefonicznie na miesiączkach .
Dodano: 24.02.2018 14:27    Przez: ~brat Kobrzyckiego
jakim trzeba być dnem aby mieć konto na FB...
Dodano: 23.02.2018 21:37    Przez: ~;(
Facebook same p***roły i obgadywanie innych ..wstyd ..nie mam facebooka i jestem zadowolony ...
Dodano: 23.02.2018 21:57    Przez: paweł jeckson
No i facebook wyjdzie bokiem
Dodano: 24.02.2018 09:41    Przez: ~Daska
W internecie ciągle jakieś zagrożenia, zło czai się wszędzie. Szczęśliwi ci co nie mają komputerów.
Dodano: 24.02.2018 11:22    Przez: ~Jan
Żadnych przelewów i kontaktów na facebooku !
Dodano: 24.02.2018 21:21    Przez: ~też facebook