Dzisiaj jest piątek 22 czerwca 2018, imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22696) SPORT FORUM FIRMY (5189) PRACA (86) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bezpieczne wakacje nad wodą w regionie konińskim. ... (6)WSCKZiU kontynuuje tradycje szkoły medycznej i jes ... (3)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych ...

Konin. Obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych - 1 marca

Dodano: 24.02.2018 13:36

Zofia Itman, wiceprzewodnicząca sejmiku województwa wielkopolskiego, zaprasza na obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Koninie.

- W czwartek, 1 marca, o godz.11.00, w CKiS Dom Kultury Oskard odbędzie się uroczysta gala Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych poświęcona Bohaterowi Narodowemu rtm. Witoldowi Pileckiemu, pod patronatem honorowym Prezydenta Andrzeja Dudy – infomuje Z. Itman. - W komitecie honorowym zasiada prezes PiS - Jarosław Kaczyński. Uroczystość poprzedzi msza o godz. 9.00, w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha w Koninie – Morzysławiu.

Konińską galę uświetni specjalny występ Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego „Podziemna Armia Powraca”.

 

 

 

 

  • 1519476215-q9hwz_-wykleci.jpg

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych,   Zofia Itman,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Wspomnijcie przy tej okazji "Ognia", który mordował Słowaków, Rusinów, Żydów, Polaków, bo o "bohaterze" trzeba pamiętać!
Dodano: 24.02.2018 16:02    Przez: ~bliźniak Kobrzyckiego
co może zaproponować działaczki pis,pomnik, odwiedziny pomnika, nazwę ulicy... nie przypominam sobie ŻADNEGO działania tej pani na rzecz konina , żadnej akcji dobroczynnej, niczego konstruktywnego ;
Dodano: 24.02.2018 18:23    Przez: ~człowiek-nikt
Nie mam dresu, rac oraz kurtki z napisem PIT BULL. Czy mogę też przyjść?
Dodano: 24.02.2018 15:07    Przez: ~Wolny człowiek
Czemu akurat pani Itman zaprasza? Czemu nie Prezydent Konina? Coś mi tu pachnie wiecem pro... wiadomo.
Dodano: 24.02.2018 15:37    Przez: ~Ziomek
A co tam mosty czy inne takie! Patriotyczna tzw. dobra zmiana ma gdzieś mosty drogi czy infrastrukturę służącą rozwojowi ekonomicznemu. Najważniejsze dla czynowników IV RP są apele smoleńskie, pomniki jakiegoś kartofla, żołnierze wykleci oraz inne tego typu bzdety którymi ludowi ciemnemu czerepy można zamulić wtłaczając nowe wersje historii wymyślone na Nowogrodzkiej.
Dodano: 24.02.2018 17:04    Przez: ~Zdzich@

KOMENTARZE

Co z mostem!!!???
Dodano: 24.02.2018 14:29    Przez: ~Dżozef
A co tam mosty czy inne takie! Patriotyczna tzw. dobra zmiana ma gdzieś mosty drogi czy infrastrukturę służącą rozwojowi ekonomicznemu. Najważniejsze dla czynowników IV RP są apele smoleńskie, pomniki jakiegoś kartofla, żołnierze wykleci oraz inne tego typu bzdety którymi ludowi ciemnemu czerepy można zamulić wtłaczając nowe wersje historii wymyślone na Nowogrodzkiej.
Dodano: 24.02.2018 17:04    Przez: ~Zdzich@
co tam most - dzień bandyty ważniejszy..
Dodano: 25.02.2018 13:07    Przez: ~zx
Żołnierze wykleci, bardzo modne hasło u dzieciaków. Ciekawe ilu z nich wie o co chodzi
Dodano: 25.02.2018 14:37    Przez: ~Gamonie
Nie mam dresu, rac oraz kurtki z napisem PIT BULL. Czy mogę też przyjść?
Dodano: 24.02.2018 15:07    Przez: ~Wolny człowiek
Nie nie możesz przyjść !!! Nie jesteś Polakiem !!! A może nawet jesteś antypolskim lewakiem .
Dodano: 24.02.2018 18:33    Przez: ~Katol
Lewacy atakują ze zdwojoną siłą, stają w obronie minionej komunistycznej władzy, atakując prawdziwych Polaków i Patriotów.
Dodano: 24.02.2018 20:23    Przez: ~PZPR
A ja wtedy mam urodziny serio tez Zapraszam.
Dodano: 24.02.2018 23:37    Przez: ~Macius
Ale na pewno masz kurtke z napisem ubywatel lub kodomita.
Dodano: 26.02.2018 08:10    Przez: ~Zima
Czemu akurat pani Itman zaprasza? Czemu nie Prezydent Konina? Coś mi tu pachnie wiecem pro... wiadomo.
Dodano: 24.02.2018 15:37    Przez: ~Ziomek
Pani zofia i.awansowała. Na tej uroczystości udowodni że potrafi czytać z kartki,a kartka będzie udawać list z samej góry.Może też przeczytać oryginał z roku ubiegłego ,będzie łatwiej bo bez nauki czytania.
Dodano: 24.02.2018 17:11    Przez: ~wilków
Czy na tej uroczystości będą bohaterowie opisywani przez IPN oo29/1555 i IPNoo29/257?
Dodano: 24.02.2018 18:28    Przez: ~bonia
Jeśli organizatorem tej uroczystości były władze Konina lub organizacje młodzieżowe jak ZHP I SZKOŁY itp. na pewno bym poszedł, ale na uroczystość organizowaną przez grupę przestępczą zwaną PIS pod przewodnictwem BANDYTY JAROSŁAWA K. i jego dworu nie pójdę (NIGDY). CHWAŁA BOHATEROM niech spoczywają w spokoju. A zdrajcą narodu pachołkom Rosji czyli PIS-owi kopniak w D..Ę i na Sybir.PIOTRZE SZCZĘSNY NIGDY CIĘ NIEZAPOMNIMY A PARTIĘ PIS ZNISZCZYMY.
Dodano: 25.02.2018 22:44    Przez: ~CZŁEK 5 SORTU
nie wszyscy yli ok z wyklętych, dlaczego mamy przestepców gorszych od komuchów wspominać. tylko p[is lami ści zmieniają historie na swoją modłę
Dodano: 24.02.2018 15:39    Przez: ~gorsi od pzpr pisy
Prawdziwi Polacy pamiętają o swoich bohaterach, którzy przelewali krew za naszą Ojczyznę, za wolną Ojczyznę, której sami się niestety nie doczekali, ginąc w każniach UB.
Dodano: 24.02.2018 15:52    Przez: ~Symp. PiS
Ci, co rzeczywiście walczyli o wolność Polski, nie ginęli w "kaźniach UB". Tam ginęli Ci, którzy chcieli wykorzystać dla uzyskania władzy, bohaterstwo innych. Chcieli zmienić system ustalony po wojnie dla własnych celów.
Dodano: 26.02.2018 08:25    Przez: ~Woźniak
PROPONUJĘ UCZCIĆ PAMIĘĆ NIEZŁOMNEGO GENERAŁA AUGUSTA FILDORFA PS.NILA, KTÓREGO ZAMORDOWAŁA EKIPA BERMANA ZA TO, ŻE NIL NAWOŁYWAŁ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH DO WYJŚCIA Z LASU I JAWNEJ INFILTRACJI PRL-U, NIEZŁOMNEGO, KTÓREGO AUTORYTET REALNIE ZAGRAŻAŁ EKIPIE BERMANA!
Dodano: 24.02.2018 16:00    Przez: ~X
Wspomnijcie przy tej okazji "Ognia", który mordował Słowaków, Rusinów, Żydów, Polaków, bo o "bohaterze" trzeba pamiętać!
Dodano: 24.02.2018 16:02    Przez: ~bliźniak Kobrzyckiego
A Piłsudski mordował Rosjan, Żydów, Niemców, Polaków i tych ostatnich wsadzał do obozów pracy xd
Dodano: 24.02.2018 16:10    Przez: ~X
zapomniałeś o Białorusinach, Litwinach czy Rosjanach !!!
Dodano: 28.02.2018 09:05    Przez: ~m..k
Co za czasy ze mordercy mają swoje święta... hańba
Dodano: 24.02.2018 16:17    Przez: ~Jarczk
Hańba to jest co piszesz hańba to były lata powojenne pod okupacja rosyjskiej dziczy i służący im Polacy Ubowcy i Sbeki
Dodano: 24.02.2018 16:59    Przez: ~Prawda
Jarczk .To trzeba byc debilem lub nieukiem aby takie dyrdymaly wypisywac.
Dodano: 26.02.2018 08:14    Przez: ~Pogoda
Młodzi ludzie - nie dajcie sobą manipulować.
Dodano: 24.02.2018 18:23    Przez: ~best
Tak totalna opozycja chce zniszczyć wszystko co nasze polskie.
Dodano: 24.02.2018 20:28    Przez: ~Młody
co może zaproponować działaczki pis,pomnik, odwiedziny pomnika, nazwę ulicy... nie przypominam sobie ŻADNEGO działania tej pani na rzecz konina , żadnej akcji dobroczynnej, niczego konstruktywnego ;
Dodano: 24.02.2018 18:23    Przez: ~człowiek-nikt
tulipany na rondzie swojego guru posadziła
Dodano: 24.02.2018 18:58    Przez: ~mj
Tulipany kupili i zasadzili zwykli ludzie a Z I. tylko pobrylowała w mediach.
Dodano: 24.02.2018 22:08    Przez: ~sadziłam to wiem
1 z 3
123>>