Dzisiaj jest poniedziałek 10 maja 2021, imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17273) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
21 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Za ośnieżony i oszroniony samochód kierowcy grozi wysoki mandat

Dodano: 28.02.2018 11:17
Źródło: LM.pl

Nawet do 500 zł mandatu może grozić kierowcy, który nie przygotuje odpowiednio do jazdy swojego samochodu.

Zimą niemal codziennie rano auta są zaśnieżone, bądź oszronione. Każdy kto nie zadba o oczyszczenie samochodowych szyb naraża na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu.

- Pole widzenia jest bardzo ograniczone. Kierowca takiego pojazdu nie ma możliwości zobaczyć pieszego, nawet w pełnym świetle, nie widzi też dobrze innych pojazdów – informuje Mateusz Latuszewski, rzecznik policji w Turku.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami „ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu”. Dotyczy to też kierowców samochodów ciężarowych, którzy zimą nie zawsze dbają o usunięcie lodowych brył z dachu. W każdym takim przypadku kierowcy mogą zostać ukarani mandatem w wysokości od 20 do 500 zł.

fot. KPP Turek

  • Za ośnieżony i oszroniony samochód kierowcy grozi wysoki mandat

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A dlaczego nie zrobicie artykułu pt "ile mandatu dostanie zarządca drogi która też stwarza zagrożenie dla uczestników ruchu"??? Bo jest dziurawa przez rok czasu, źle oznakowana, nieoświetlona itp itd.
Dodano: 28.02.2018 11:49    Przez: ~Czekam
A dlaczego to Policja nie karze zarządców dróg , gdy to są nie przejazdne nie dbane nie remontowane.Czyżby to władza jest do Burmistrzów ,Wójtów ,czy Prezydentów a nie do obywatela.Takich przykładów w gminie Golina jest dużo, i żadnej odpowiedzialności.Na hale za 7 milionów stać a utrzymanie tej hali kosztuje ładnie . Na drogi pieniędzy nie ma.
Dodano: 28.02.2018 12:29    Przez: ~aaa
A kiedy mandaty za zabrane trawniki przed blokami....trawniki chodniki a właściciele się śmieją a powinno sprzątać i powinien być o tym artykuł i straż miejska ..policja powinna za to się wziąść.....Dzień szybkość.!!### Dzień psa ...smycz sprzątanie po psie.... raz drugi bieda sprzątać....A nie chodzić i patrzeć czy się nie wdępnie..... bo właściciele psów sa nietykalni...
Dodano: 28.02.2018 15:41    Przez: ~adam
Dotyczy wszystkich dróg i ulic !!! Należy zakładać sprawy - pozwy o odszkodowania do zarządców
Dodano: 28.02.2018 13:14    Przez: ~Mundek

KOMENTARZE

Brawa dla kierowcy auta ze zdjęcia. Brawa za brak wyobraźni. Powinni zabierać prawo jazdy za zrobienie kwadracika na szybie. Kierowca nic nie widzi po za małym punktem przed sobą....
Dodano: 28.02.2018 11:37    Przez: ~Ehh
A za trójkącik? Brawo fotograf.
Dodano: 28.02.2018 11:48    Przez: ~912
a jaki mandat grozi za brawurę i butę kierowców "dojnej zmiany" ?
Dodano: 28.02.2018 15:18    Przez: ~kita
Suweren i lepszy sort moze wiecej takue to dna z pissuarow...
Dodano: 28.02.2018 16:26    Przez: ~Pn
A dlaczego nie zrobicie artykułu pt "ile mandatu dostanie zarządca drogi która też stwarza zagrożenie dla uczestników ruchu"??? Bo jest dziurawa przez rok czasu, źle oznakowana, nieoświetlona itp itd.
Dodano: 28.02.2018 11:49    Przez: ~Czekam
W punkt :)
Dodano: 28.02.2018 13:04    Przez: ~huehue
A dlaczego to Policja nie karze zarządców dróg , gdy to są nie przejazdne nie dbane nie remontowane.Czyżby to władza jest do Burmistrzów ,Wójtów ,czy Prezydentów a nie do obywatela.Takich przykładów w gminie Golina jest dużo, i żadnej odpowiedzialności.Na hale za 7 milionów stać a utrzymanie tej hali kosztuje ładnie . Na drogi pieniędzy nie ma.
Dodano: 28.02.2018 12:29    Przez: ~aaa
dlatego że samorządowców karzą wyborcy...
Dodano: 28.02.2018 12:33    Przez: ~demokracja
Dotyczy wszystkich dróg i ulic !!! Należy zakładać sprawy - pozwy o odszkodowania do zarządców
Dodano: 28.02.2018 13:14    Przez: ~Mundek
A od czego zaczac odsniezanie samochodu?:}
Dodano: 28.02.2018 13:22    Przez: ~........
Od opon...
Dodano: 28.02.2018 13:55    Przez: ~Pn
Od podwozia, ty kierowca z bombowca.
Dodano: 28.02.2018 16:21    Przez: ~Np
Od zamka
Dodano: 28.02.2018 21:58    Przez: ~Pn
Redakcjo LM!!! Pojawiło się i na forum i w komentarzach wiele próśb o stworzenie działu politycznego aby tam wylewać swoje żale i pisać wypociny bo nie idzie czytać ani tutaj ani na stronie komentarzy na dany temat bo w kółko jadka polityczna. Redakcjo!!! Zrób coś z tym!!!!
Dodano: 28.02.2018 13:44    Przez: ~gość
To ja decyduje kiedy, jak i na ile odśnieżyć auto, tak by bezpiecznie nim jechać. A policja to niech sie wezmie za tych, co jeżdżą z telefonem przy uchu lub podczas jazdy korzystają z FB.
Dodano: 28.02.2018 13:54    Przez: ~Pn
Szyby i lusterka w samochodzie mają być odśnieżone, aby kierowca miał dobrą widoczność.
Dodano: 28.02.2018 16:24    Przez: ~Kaziu
Lolo, chcialbys payacu tak jezdzic...
Dodano: 28.02.2018 16:27    Przez: ~Pn
A kiedy mandaty za zabrane trawniki przed blokami....trawniki chodniki a właściciele się śmieją a powinno sprzątać i powinien być o tym artykuł i straż miejska ..policja powinna za to się wziąść.....Dzień szybkość.!!### Dzień psa ...smycz sprzątanie po psie.... raz drugi bieda sprzątać....A nie chodzić i patrzeć czy się nie wdępnie..... bo właściciele psów sa nietykalni...
Dodano: 28.02.2018 15:41    Przez: ~adam
nie mogę sie tego doczekać !! jestem za
Dodano: 28.02.2018 16:05    Przez: ~aldona
Za kundle robioce kupy ma trawnikach piwinni sie brac. Ja jednego nagrywam jak z pieskiem smiga po trawniku i materialy niedlugo oddam do Steazy Miejskiej.
Dodano: 28.02.2018 16:28    Przez: ~Pn
'...... w teście kto zrobi porządek z tymi psami stają pod moim oknem zwracam uwagę to maja to w d..widziałam jak dzieciak wziął i szybko odrzucił bo mała kulka mu stwierdziła... to jest chore nie życzę tym osób coś się stanie....bo sa lubiący psy w blokach i sa co nie. Masz sprzątać..jak się coś stanie powinni odpowiadać. mówią kask psów szkodzi i jest niebezpieczny....I cisza
Dodano: 28.02.2018 21:15    Przez: ~zasmucona faktem że Nic nie ...
miasto zasrane. most się wali. beczki gromadzą ...pracy coraz mniej. coraz mniej młodych którzy uczą się gdzieś i nie wracają... konin umiera
Dodano: 01.03.2018 13:57    Przez: ~aa
na foto janusz i jego passat b5. jak widac typowy janusz w aucie typowego janusza:D
Dodano: 28.02.2018 16:05    Przez: ~3ee3
avatar okienko z przodu , reszta odleci (-:
Dodano: 28.02.2018 16:24    Przez: Acid Graffix
avatar a tak serio, widoczność - podstawa - choź kreatywność co niektórych kierowców nadal zaskakuje (-:
Dodano: 28.02.2018 16:28    Przez: Acid Graffix
Co niektórzy kierowcy to nygusy i brudasy, widać to po ich brudnych samochodach.
Dodano: 28.02.2018 16:27    Przez: ~Myjnia bezdotykowa
W taki mróz myć auto? weż koło i stuknij się w czoło oj filozof się znalazł
Dodano: 28.02.2018 19:24    Przez: ~BMW
A ty w taki mróz się myjesz ?
Dodano: 28.02.2018 19:31    Przez: ~Też nie !
Moje auto chce to je myje nie chce to go nie myje. Służy mi do przemieszczania a nie do pokazywania na parkingu przed blokiem co mam