Dzisiaj jest środa 16 października 2019, imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18043) SPORT FORUM FIRMY (5382) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 12oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolowa ... (4)Konin. Zaprotestują przeciwko tureckiemu atakowi n ... (5)

Beczki z chemikaliami nadal na celowniku powiatowych radnych

Dodano: 28.02.2018 19:24
Źródło: LM.pl

Beczki z chemikaliami, które od kilku miesięcy stoją w nieczynnych żwirowniach w gminie Golina i Krzymów, nadal są tematem dyskusji radnych powiatu konińskiego.

Najpierw w Przyjmie, a później w Depauli wyciągnięto z ziemi ponad 600 beczek pełnych niebezpiecznych odpadów. Od kwietnia, kiedy to strażacy wydobyli je na powierzchnię, beczek nie usunięto. Problemem są pieniądze. Jak mówi Halina Dąbrowska, naczelnik wydziału ochrony środowiska w Starostwie Powiatowym w Koninie, utylizacja niebezpiecznych odpadów jaką ponad 10 lat temu przeprowadził powiat w miejscowości Hiszpania kosztował około 7 mln zł. Teraz, te koszty z pewnością będą wyższe. Na sfinansowanie utylizacji nie stać włodarzy gmin.

- W tej sprawie skierowałem pismo do wojewody wielkopolskiego – mówi starosta Stanisław Bielik. - Likwidacji powinien dokonać właściciel żwirowiska. Nie za bardzo wierzę, żeby on to zrobił. Wójtowie wzywali go do usunięcia, ale pisanie nie rozwiązuje problemu. Musi to zrobić ktoś, kto dysponuje odpowiednimi środkami, a potem to odzyskiwać. Z tego co wiem to działania są prowadzone przez wojewodę. My już nic więcej nie możemy zrobić – dodaje.

Radnych powiatu konińskiego temat ten ciągle interesuje.

- Byłem na spotkaniu w tej sprawie u wojewody. Do działań w tej sprawie zobligowana została wojewódzka straż pożarna - mówi Waldemar Marciniak. 

- Według mieszkańców w Depauli te odpady są dużo głębiej, na ponad 20 metrach. Czy to zostało zbadane? - pytał Tadeusz Jaroszewski.

Starosta Bielik podkreślił, że sprawą zajmuje się prokuratura, a Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu miał zbadać żwirowiska georadarem.

fot. archiwum

  • Beczki z chemikaliami nadal na celowniku powiatowych radnych

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

wytoczyc proces zabezpieczyc majatek wlasciciela skladowiska i mimo ze gminy moze doplaca to goscia puscic w skarpetkach trzeba tylko chciec a jezeli ktos przymykal oko na ten proceder i bral kase to tez powinien poniesc konsekwencje finansowe mysle ze wlodarze cos wiedzieli a teraz sie kreca jak gowno w przerebli
Dodano: 28.02.2018 21:52    Przez: ~anty
zaraz zaraz cos mi tu nie gra, właściciel terenu wziął pieniądze za skladowanie odpadow a teraz powiat ma dac pieniądze na usuniecie tego? gdzie tu logika ktoś mi to wyjasni?
Dodano: 28.02.2018 20:58    Przez: ~yyy
Kto wzioł pieniadze teraz powinien z tymi beczkami porządek zrobic proste jak drut kolczasty za grosze tego nie robił i ciekawe kto mu to załatwił bo to zwykły szarak na to nie wpadł
Dodano: 28.02.2018 20:40    Przez: ~janosik
Trucizna znajduje się pod nosem samej szefowej prokuratury w DEPAULI -raptem kilkaset metrów !!!! i co? i nic !!!! Sprawa śmierdząca od początku !!!!
Dodano: 28.02.2018 21:18    Przez: ~BECZ- ka
Czy Portal LM o wynikach prokuratury mam nadzieje poinformuje czytelników ????
Dodano: 28.02.2018 19:38    Przez: ~Mundek

KOMENTARZE

Czy Portal LM o wynikach prokuratury mam nadzieje poinformuje czytelników ????
Dodano: 28.02.2018 19:38    Przez: ~Mundek
Trucizna znajduje się pod nosem samej szefowej prokuratury w DEPAULI -raptem kilkaset metrów !!!! i co? i nic !!!! Sprawa śmierdząca od początku !!!!
Dodano: 28.02.2018 21:18    Przez: ~BECZ- ka
Najbardziej mi się podoba stwierdzenie iż nie ma kasy na usunięcie śmieci. Proponuję aby miejscowi ogłosili miejsce zalegania beczek miejscem uświęconym walką żołnierzy wyklętych i że zamierzają tam postawić pomnik owym bohaterom, a przy okazji obelisk ku czci kartofla - najlepiej jadalnego mączystego. Z pewnością znalazłaby się na to kasa, a i ksiądz biskup by się pofatygował z patriotyczną mową i kropidełkiem.
Dodano: 28.02.2018 21:37    Przez: ~Zdzich@
wytoczyc proces zabezpieczyc majatek wlasciciela skladowiska i mimo ze gminy moze doplaca to goscia puscic w skarpetkach trzeba tylko chciec a jezeli ktos przymykal oko na ten proceder i bral kase to tez powinien poniesc konsekwencje finansowe mysle ze wlodarze cos wiedzieli a teraz sie kreca jak gowno w przerebli
Dodano: 28.02.2018 21:52    Przez: ~anty
Zdzich ty nawet bez tej małpy w podpisie dajesz poznać swój czerwony intelekt sługusa.Dla ciebie to nawet wyszargane powiedzenie ,,Bydle" nie pasuje bo obraża zwierzęta.
Dodano: 01.03.2018 05:53    Przez: ~car
Zdzich ty buraku!
Dodano: 01.03.2018 07:59    Przez: ~Heh
Ile warty jest ten teren po oczyszczeniu?
Dodano: 28.02.2018 20:28    Przez: ~Kary
Po składowaniu odpadów i pozyskiwaniu żwiru? Niewiele. Praktycznie prawie nic. Najpierw musiałby ktoś ponieść koszty badań ziemi, później wydobycia i składowania tej skażonej ziemi, a na koniec rekultywacji terenu. Gra niewarta świeczki.
Dodano: 01.03.2018 08:13    Przez: ~Pfi
Kto wzioł pieniadze teraz powinien z tymi beczkami porządek zrobic proste jak drut kolczasty za grosze tego nie robił i ciekawe kto mu to załatwił bo to zwykły szarak na to nie wpadł
Dodano: 28.02.2018 20:40    Przez: ~janosik
To jest ziemia koninska czy z powietrza,czy z ziemi,trujemy sie tutaj,a fe
Dodano: 28.02.2018 20:57    Przez: ~fuj
zaraz zaraz cos mi tu nie gra, właściciel terenu wziął pieniądze za skladowanie odpadow a teraz powiat ma dac pieniądze na usuniecie tego? gdzie tu logika ktoś mi to wyjasni?
Dodano: 28.02.2018 20:58    Przez: ~yyy
Biznes
Dodano: 28.02.2018 22:09    Przez: ~Pn i tak 🙆 w Polsce to jak
Ludzie do tego czasu jeszcze tego nie sprzątneli??? A ktoś pomyślał, że mieszkańcy są cały czas zagrożeni zatruciem.... jest ktoś kompetentny co sobie z tym poradzi - brak słów dla władz!!!!
Dodano: 28.02.2018 21:05    Przez: ~Aga
cyt. Byłem na spotkaniu w tej sprawie u wojewody. Do działań w tej sprawie zobligowana została wojewódzka straż pożarna - mówi Waldemar Marciniak. Takie zapewnienia to puste słowa ponieważ póki co wojewódzkiej straży ani widu ani słychu. Konkret powinien paść - KIEDY - DATA a nie zobligowana
Dodano: 28.02.2018 21:19    Przez: ~niecierpliwy
Panie burmistrzu do pracy,do pracy teraz mamy okazje sie wykazac prawda ???? Czy sabie poradzi ????
Dodano: 28.02.2018 21:28    Przez: ~Kolega
Urzedole pisma piszą a bandyci truja mieszkańców o trzepią kase na ich głupocie. Ile bylo w kopertach ?
Dodano: 28.02.2018 21:47    Przez: ~Taka o rawda
Przy moście brak winnych,przy beczkach brak winnych co tu w końcu za dzicinada w tym Koninie.Niech w końcu odpowiadają za to winni i ci co powinni zadziałać .Dlaczego zwykły podatnik ma odpowiadać za niedbalstwo urzędników , jak nie ma kasy to przejmować ich majątki.
Dodano: 28.02.2018 21:59    Przez: samek
beczki sa na terenie prywatnym więc wiadomo komu ,,przejąć majątek,, jak całej rodzinie tej bliższej i dalszej zabiorą to koszty utylizacji pokryją na pewno , a potem niech rodzina się rozlicza między sobą a nie my podatnicy i sprawa załatwiona .. czy to takie trudne?
Dodano: 01.03.2018 08:09    Przez: ~podatnik
ej podatnik .... ,,jak całej rodzinie tej bliższej i dalszej zabiorą" pewnie!! jeszcze sąsiadom bliższym i dalszym, wszystkim co Mieciu mają na imię.... ehhh Polskie prawo na to nie pozwala.
Dodano: 01.03.2018 20:13    Przez: ~łowca idiotów
1 z 2
12>>