Dzisiaj jest środa 16 października 2019, imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18041) SPORT FORUM FIRMY (5382) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 12oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolowa ... (4)Konin. Zaprotestują przeciwko tureckiemu atakowi n ... (5)

Konin. Po wymianie kabla, przeprawa może być eksploatowana

Dodano: 2.03.2018 13:49

W miniony czwartek, 1 marca, odbyły się badania stanu kabli sprężających na całej długości przeprawy mostowej w Koninie.

Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Józefa Nowickiego podczas ostatniej sesji Rady Miasta Konina oraz zaleceniami zawartymi w ekspertyzie profesora Arkadiusza Madaja, w dniu 1 marca odbyły się badania stanu kabli sprężających na całej długości przeprawy mostowej. Wzięli w nich udział wykonawcy (firmy PORR i Freyssinet), zespół prof. Madaja oraz Zarząd Dróg Miejskich.

- W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono jednoznacznie, że stan techniczny kabli sprężających, we wszystkich obiektach przeprawy – poza zerwanym kablem w estakadzie E5 wschodniej nitki – jest prawidłowy, a kable spełniają normy eksploatacyjne – informuje w specjalnym komunikacie biuro prezydenta Konina. - Profesor Arkadiusz Madaj potwierdził również zawartą w ekspertyzie opinię, że po wymianie kabla, który uległ zerwaniu, przeprawa może być eksploatowana bez ograniczeń.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Próba wyciszenia, aby przetrwać do wyborów. Parę dni temu mogliśmy się dowiedzieć od red. lm , że w ekspertyzie zespołu prof. Arkadiusza Madaja, były istotne stwierdzenie nie pasujące do obecnego komunikatu uspokajającego władz, a mianowicie, że: cyt. ... Awarię przeprawy wywołał nadmiar wody dodanej do cementu, /.../ że przyczyną zerwania owego kabla była korozja stalowych lin, do której doprowadziło niedostateczne wypełnienie go zaprawą cementową, i co najważniejsze /.../ że, istnieje duże prawdopodobieństwo, graniczące z pewnością, że opisany stan może dotyczyć pozostałych kabli - całe to zdanie zostało w opinii wytłuszczone i podkreślone! Czyli co, ekspertyzę robili kilka miesięcy, aż tu naraz w jeden dzień sprawdzili, że nie dotyczy ?
Dodano: 2.03.2018 14:46    Przez: ~też kierowca
- W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono jednoznacznie, że stan techniczny kabli sprężających, we wszystkich obiektach przeprawy – poza zerwanym kablem w estakadzie E5 wschodniej nitki – jest prawidłowy, a kable spełniają normy eksploatacyjne – informuje w specjalnym komunikacie biuro prezydenta Konina.Stwierdzono że stan kabli jest OK, ale czy stwierdzono że nie są one zagrożone taką samą fuszerką jak ten uszkodzony? W jeden dzień zbadano wszystkie pozostałe kable? Rzeczywiście nie ma w nich niedoróbek??? Coś mi tu pachnie niedomówieniem....
Dodano: 2.03.2018 14:06    Przez: ~kierowca
Pomieszanie z poplątaniem. Wprowadzanie mieszkańców w błąd, sprzeczne interpretacje opini ekspertów a wszystko dlatego, ze już niedługo wybory i jakoś to będzie. Jak dla mnie jedna wielka komuńistyczna kpina z mieszkańców.
Dodano: 2.03.2018 14:16    Przez: ~Obluda
ano jest problem. Wystarczy pomyśleć. Może do wyobraźni przemówi ci taka sytuacja: zleciłeś firmie wybudowanie domu (za własne pieniądze). Po np. roku okazuje się, że źle zalali stropy i grożą zawaleniem, beton sie kruszy, woda leci , zbrojenie zardzewiało, masz się wyprowadzić z rodziną i zlecić ekspertyzę. Wyprowadzasz się, zamawiasz ekspertyzę, która wykazuje, że wszystkie stropy w domu mogą się zawalić. Ale nagle, po kilku dniach ktoś przyjeżdża, rzuca okiem i mówi, że jest ok, dasz rade, możesz mieszkać, tylko musisz co miesiąc robić ekspertyzę. Nadal uważasz,ze wszystko ok i zostawiasz tak sprawę ?
Dodano: 2.03.2018 15:22    Przez: ~mad
teraz czas sie zabrac za kontrole stanu Starostwa
Dodano: 2.03.2018 14:09    Przez: ~Janusz z golfa tdi

KOMENTARZE

No i super!!!!!
Dodano: 02.03.2018 14:00    Przez: ~Michal5555555
Ciekawe czy trolle z PiSu i .Nowoczesnej wymyślą sobie coś do narzekania?
Dodano: 02.03.2018 14:26    Przez: ~?
Wytrzymaliśmy tyle miesięcy bez połowy przeprawy, to i wytrzymamy jeszcze tydzień. Dzień Kobiet już z bezpieczną przeprawą. Brawo Panie Prezydencie, dziękujemy za skuteczność w zaskakującym tempie. Trzeba było tak od razu.
Dodano: 02.03.2018 14:49    Przez: ~naiwny
Jak super??? przecież wyraźnie jest napisane, że nadal nie można jeździć przez połowę przeprawy, a tylko druga połowa jest ok. Nadal jest problem...
Dodano: 02.03.2018 15:08    Przez: ~czytajzezrozumieniem
Pokazcie skan dokumentu, w którym jest napisane, że most będzie mógł być dopuszczony do użytkowania. Kłamstw wokół tego tematu usłyszeliśmy zbyt wiele, dlatego komunikat biura prezydenta z jakimś tam stwierdzeniem nie przekonuje....
Dodano: 02.03.2018 15:26    Przez: ~Dżozef
Znowu Józefowi się udało. Następne lata komuchy w Koninie
Dodano: 02.03.2018 15:43    Przez: ~Pn
Ciekawe kiedy wielkie otwarcie z wstęgą.
Dodano: 02.03.2018 15:58    Przez: ~Kazik
Jakoś im nie wierzę
Dodano: 02.03.2018 16:18    Przez: ~sceptyk
Przelewy dotarly, kabel gotowy, gotowka tez w odpowiednim miejscu i do wyborow! Rzeczywisty stan mostu jest dla NAS a nie dla MAS.
Dodano: 02.03.2018 16:33    Przez: ~KORWIN
A teraz poprzez nadmierne obciążenie druga nitka przeprawy zostanie zamknieta
Dodano: 02.03.2018 20:38    Przez: ~Ernest von nogaj
HAH! Już widzę jakie są obiektywne wyniki tych badań przy temperaturach od - 10 do - 15...
Dodano: 03.03.2018 00:11    Przez: ~Husar
już szukam dziury w całym, jeszcze nie mam ale powołałem osiedlową komisję i coś się znajdzie do narzekania
Dodano: 04.03.2018 10:32    Przez: ~nowoczesnypisior
PRZEPRAWA, od kilku miesięcy ta nazwa doskonale odzwierciedla to co się tam dzieje
Dodano: 04.03.2018 14:43    Przez: ~🚽
to kiedy ją udostępnią
Dodano: 02.03.2018 14:02    Przez: ~x
obiecanki cacanki, już na sylwestra miało być
Dodano: 02.03.2018 16:00    Przez: ~vw 1,9tdi
Na Sylwestra tego 2018 roku będzie przejezdna na pewno.
Dodano: 02.03.2018 16:40    Przez: ~Kabel
najpierw kropelka w ruch, późnidj odrobina szpachli , na koniec malowanie i bedzie pod koniec 2018.
Dodano: 04.03.2018 07:22    Przez: ~czarodziej
- W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono jednoznacznie, że stan techniczny kabli sprężających, we wszystkich obiektach przeprawy – poza zerwanym kablem w estakadzie E5 wschodniej nitki – jest prawidłowy, a kable spełniają normy eksploatacyjne – informuje w specjalnym komunikacie biuro prezydenta Konina.Stwierdzono że stan kabli jest OK, ale czy stwierdzono że nie są one zagrożone taką samą fuszerką jak ten uszkodzony? W jeden dzień zbadano wszystkie pozostałe kable? Rzeczywiście nie ma w nich niedoróbek??? Coś mi tu pachnie niedomówieniem....
Dodano: 02.03.2018 14:06    Przez: ~kierowca
A jaka to była fuszerka? Poczytaj. Jeśli stwierdzono, że jest w porządku to jest w porządku. Można używać i tyle. W dalszym ciągu przeprawa będzie miała okresowe przeglądy więc w czym problem?
Dodano: 02.03.2018 14:16    Przez: ~Xxx
ano jest problem. Wystarczy pomyśleć. Może do wyobraźni przemówi ci taka sytuacja: zleciłeś firmie wybudowanie domu (za własne pieniądze). Po np. roku okazuje się, że źle zalali stropy i grożą zawaleniem, beton sie kruszy, woda leci , zbrojenie zardzewiało, masz się wyprowadzić z rodziną i zlecić ekspertyzę. Wyprowadzasz się, zamawiasz ekspertyzę, która wykazuje, że wszystkie stropy w domu mogą się zawalić. Ale nagle, po kilku dniach ktoś przyjeżdża, rzuca okiem i mówi, że jest ok, dasz rade, możesz mieszkać, tylko musisz co miesiąc robić ekspertyzę. Nadal uważasz,ze wszystko ok i zostawiasz tak sprawę ?
Dodano: 02.03.2018 15:22    Przez: ~mad
Tyle pisania o tym że przeprawa jest zle wykonana a teraz co nagle będzie dobrze?,kabel wymieniony i to wszystko? I ja mam w to wierzyć?skoro ta sama ekipa to poprawiała.Nie do końca nam mówią prawdę , coś jest nie tak.
Dodano: 02.03.2018 15:28    Przez: ~Fuszerka z mostem
Ewidentnie to został źle wykonany ów kabel, który się zerwał. W ekspertyzie podano, że został nieprawidłowo zalany iniektem i wystepowały puste przestrzenie które przyczyniły się do korozji. Podano że istnieje przypuszczenie, że tak jest z pozostałymi kablami. Teraz przeprowadzono badanie tych kabli (poczytaj jak sprawdzono zerwany kabel - metoda była prosta, ale poszukaj sobie). Badanie przeprowadził ten sam profesor, który wskazał przyczynę zerwania kabla. Okazało się że pozostałe kable są OK. W czym problem? Nawiązując do Twojego przykładu z domem - jesli źle zalanoby mi wszystkie stropy, to na pewno bym się nie wprowadził. Natomiast jeśli zauważyłbym np. Obniżenie się balkonu i zawołał rzeczoznawcę (np. takiego profesora, który ma jednak "trochę" większa wiedzę na ten temat) i stwierdziłby że tylko balkon został źle zalany, a reszta jest w porządku to zleciłbym rozbiórkę tego balkonu, wprowadził się i wystąpił o odszkodowanie do firmy która mój dom wybudowała.
Dodano: 02.03.2018 18:07    Przez: ~Xxx
Stwierdzono że stan kabli jest OK, ale czy stwierdzono że nie są one zagrożone taką samą fuszerką jak ten uszkodzony? W jeden dzień zbadano wszystkie pozostałe kable? Rzeczywiście nie ma w nich niedoróbek??? Coś mi tu pachnie niedomówieniem....
Dodano: 02.03.2018 14:06    Przez: ~kierowca
Próba wyciszenia, aby przetrwać do wyborów. Parę dni temu mogliśmy się dowiedzieć od red. lm , że w ekspertyzie zespołu prof. Arkadiusza Madaja, były istotne stwierdzenie nie pasujące do obecnego komunikatu uspokajającego władz, a mianowicie, że: cyt. ... Awarię przeprawy wywołał nadmiar wody dodanej do cementu, /.../ że przyczyną zerwania owego kabla była korozja stalowych lin, do której doprowadziło niedostateczne wypełnienie go zaprawą cementową, i co najważniejsze /.../ że, istnieje duże prawdopodobieństwo, graniczące z pewnością, że opisany stan może dotyczyć pozostałych kabli - całe to zdanie zostało w opinii wytłuszczone i podkreślone! Czyli co, ekspertyzę robili kilka miesięcy, aż tu naraz w jeden dzień sprawdzili, że nie dotyczy ?
Dodano: 02.03.2018 14:46    Przez: ~też kierowca
Mnie za to śmieszy fakt, że teraz każdy kierowca zna się na budowie mostów, robieniu ekspertyz i sprawdzaniu usterek. Zamiast Madaja wystarczyło zebrać grupę kierowców znawców tematu i po sprawie.
Dodano: 02.03.2018 14:57    Przez: ~również kierowca
Postawiłam mad Zielona łapkę a Lm usunął to się nazywa bezczelność i ma wyzerowane,tak się Lm nie robi,szkoda słów na was
Dodano: 02.03.2018 15:36    Przez: ~Fuszerka z mostem
teraz czas sie zabrac za kontrole stanu Starostwa
Dodano: 02.03.2018 14:09    Przez: ~Janusz z golfa tdi
Odrazu łapki się pojawiły no prosze Lm
Dodano: 02.03.2018 15:38    Przez: ~Fuszerka z mostem
Pomieszanie z poplątaniem. Wprowadzanie mieszkańców w błąd, sprzeczne interpretacje opini ekspertów a wszystko dlatego, ze już niedługo wybory i jakoś to będzie. Jak dla mnie jedna wielka komuńistyczna kpina z mieszkańców.
Dodano: 02.03.2018 14:16    Przez: ~Obluda
Człowieku mylisz normalny informacyjny artykuł z grą na negatywnych emocjach Olejnika która to gra ma cele polityczne.
Dodano: 02.03.2018 16:48    Przez: ~Pozdrawiam
Już tego nie da się czytać,te brednie o przeprawie trwają tydzień a jeździmy dalej pod prąd
Dodano: 02.03.2018 14:16    Przez: ~DiK
Tak jak przeczytałem opinię zamieszczoną w necie, tak chciałbym wiarygodną wiadomość a nie post z portalu.
Dodano: 02.03.2018 14:22    Przez: ~Lipka
faktycznie po przeczytaniu artykulu oraz ekpertyzy widac pewne rozbieznosci
Dodano: 04.03.2018 08:36    Przez: ~PiSklak
Kiedys ten most straci nosnosc ale bedzie juz za pozno na cokolwiek.
Dodano: 02.03.2018 14:23    Przez: ~Jak Grabiec Hybryda z Zakonu
po wyborach , po wyborach, czy sobie wyobrazacie jakby komuchy z tymi PO-wskimi renegatami przerzneli wybory , jakie trzesienie ziemi czeka te wszystkie uklady w Koninie, przeciez od czasow zakonczenia drugiej wojny wszystkie stanowiska sa poobsadzane przez tych nicponi i ich rodziny i chrzestniakow, i jak tu teraz wyladowac na bruku , skoro dziadek zalatwial synowi , pozniej wnukowi i wszystko bylo w rekach tej feudalnej kasty, teraz zrobia wszystko zeby sie tylko nie dac odepchnac od koryta...
Dodano: 02.03.2018 15:57    Przez: ~pro publico bono
Teraz twoja jedyna sluszna partia wstawia swoich na kazde stanowisko jakie sie da,a zaczynaja juz nawet od sądow,konczac na ordynacji wyborczej,wiesz jaki to bedzie kwik swin odrywanych od stanowisk jak przyjda nastepni rzadzic,pamietaj karma wraca,dodam tylko ze nie jestem zwolennikiem rzadnego ugrupowania bo w tej chwili w Polsce niema na kogo glosowac,a ludzie glosuja nie na partie tylko przeciw partii,dlatego pis wygral ostatnie wybory,teraz juz sie boja wiec trzeba mieszac w ordynacji wyborczej
Dodano: 02.03.2018 16:09    Przez: ~Tyle w temacie
co , nauczycielka od polskiego zmarla w pierwszej klasie i nie zdazyla nauczyc jak sie pisze wyraz ''rzadny''....
Dodano: 03.03.2018 07:14    Przez: ~pro publico bono
Konkrety ! Kiedy ???
Dodano: 02.03.2018 14:25    Przez: ~Gotti
1 z 7
1234567>>