Dzisiaj jest piątek 19 lipca 2019, imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19004) SPORT FORUM FIRMY (5342) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 16oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
25 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolizyjny piątek w Koninie. W mieście odnotowano j ... (0)Policjantka z Babiaka uratowała 28-latka. Ściągnęł ... (5)

Konińscy strażacy na pomoc zwierzętom. Uratowali klacz i źrebaka

Dodano: 10.03.2018 13:26
Źródło: LM.pl

Klacz i źrebię uratowane przez konińskich strażaków. Zwierzęta nie mogły wydostać się ze stawu.

Do stanowiska kierowania w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej tuż po godz. 11:00 wpłynął sygnał o potrzebujących pomocy zwierzętach. Na ulicę Osada w Koninie skierowano trzy jednostki. Mundurowi na miejscu zobaczyli klacz wraz ze źrebięciem, które nie mogły wyjść ze stawku.

- Właściciel próbował wydostać zwierzęta, podłożył coś twardego, ale konie się ślizgały – mówi Sebastian Andrzejewski, rzecznik konińskiej straży pożarnej.

Strażacy skruszyli lód na stawie i przy pomocy lin, wyciągnęli zarówno klacz jak i źrebaka.

fot. KM PSP Konin

  • Konińscy strażacy na pomoc zwierzętom. Uratowali klacz i źrebaka
  • Konińscy strażacy na pomoc zwierzętom. Uratowali klacz i źrebaka

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

to jest staw to jest bagno
Dodano: 10.03.2018 13:45    Przez: ~anty
Głupio to powinno być właścicielowi.
Dodano: 10.03.2018 17:43    Przez: ~Qń
Widać na twarzy klaczy, że jest jej teraz głupio )
Dodano: 10.03.2018 13:37    Przez: ~znawca koni
Panowie Strażacy są ,, wielcy" naprawdę na Was można liczyć w każdej sytuacji , oby źrebuś nie był chory po tej kąpieli.
Dodano: 10.03.2018 18:05    Przez: ~Lucynka
kiedyś to się nazywalo sadzawka (naturalny zbiornik tego typu na łące), ale widocznie redaktorzy mają ubogie słownictwo.
Dodano: 11.03.2018 07:10    Przez: ~xyz

KOMENTARZE

Widać na twarzy klaczy, że jest jej teraz głupio )
Dodano: 10.03.2018 13:37    Przez: ~znawca koni
to jest staw to jest bagno
Dodano: 10.03.2018 13:45    Przez: ~anty
Wywstydzi się w stajni:)
Dodano: 10.03.2018 15:14    Przez: ~Aaaa
Głupio to powinno być właścicielowi.
Dodano: 10.03.2018 17:43    Przez: ~Qń
Niedawno udało im się otworzyć auto wybijając szybę-bohatery !!!!
Dodano: 10.03.2018 20:26    Przez: ~nn
Kąpieli im się zachciało w zimowe dni, czyżby się zapisały do konińskich morsów ?
Dodano: 10.03.2018 16:43    Przez: ~Oj konie
A właściciel w samych kalesonach też się kąpał ?
Dodano: 10.03.2018 16:44    Przez: ~Mors
Panowie Strażacy są ,, wielcy" naprawdę na Was można liczyć w każdej sytuacji , oby źrebuś nie był chory po tej kąpieli.
Dodano: 10.03.2018 18:05    Przez: ~Lucynka
Wziął Gripex na noc.
Dodano: 11.03.2018 17:18    Przez: ~Aptekarka
Konie od razu były pod opieką weterynarza, wszystko jest ok :)
Dodano: 13.03.2018 08:34    Przez: ~Ranczo Podkowa Osada
Wszystko kosztuje - ile właściciel zapłacił za pomoc ! ??? za brak właściwego !!!
Dodano: 10.03.2018 18:25    Przez: ~Mundek
Najwazniejsze,ze,zwierzaczki uratowane:)
Dodano: 10.03.2018 21:00    Przez: ~Dex
kiedyś to się nazywalo sadzawka (naturalny zbiornik tego typu na łące), ale widocznie redaktorzy mają ubogie słownictwo.
Dodano: 11.03.2018 07:10    Przez: ~xyz
Konin, ulica Osada, czy ulica Bagno ?
Dodano: 11.03.2018 17:20    Przez: ~Pytam
Z tego co słyszałam to konie już miały założone liny ,ale nie przez strażaków.Żeby nie było wcześniej pomocy,którą udzielili inni ludzie byłoby po wszystkim.
Dodano: 12.03.2018 20:41    Przez: ~Ww
Szczęśliwy finał. Super