Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20990) SPORT FORUM FIRMY (5247) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 8oC
Jutropogoda
8 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Silny wiatr z prędkością do 40 km/h z porywymi do 90 km/h

Polecamy:

Konińscy strażacy na pomoc zwierzętom. Uratowali klacz i źrebaka

Dodano: 10.03.2018 13:26
Źródło: LM.pl

Klacz i źrebię uratowane przez konińskich strażaków. Zwierzęta nie mogły wydostać się ze stawu.

Do stanowiska kierowania w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej tuż po godz. 11:00 wpłynął sygnał o potrzebujących pomocy zwierzętach. Na ulicę Osada w Koninie skierowano trzy jednostki. Mundurowi na miejscu zobaczyli klacz wraz ze źrebięciem, które nie mogły wyjść ze stawku.

- Właściciel próbował wydostać zwierzęta, podłożył coś twardego, ale konie się ślizgały – mówi Sebastian Andrzejewski, rzecznik konińskiej straży pożarnej.

Strażacy skruszyli lód na stawie i przy pomocy lin, wyciągnęli zarówno klacz jak i źrebaka.

fot. KM PSP Konin

  • Konińscy strażacy na pomoc zwierzętom. Uratowali klacz i źrebaka
  • Konińscy strażacy na pomoc zwierzętom. Uratowali klacz i źrebaka

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

to jest staw to jest bagno
Dodano: 10.03.2018 13:45    Przez: ~anty
Widać na twarzy klaczy, że jest jej teraz głupio )
Dodano: 10.03.2018 13:37    Przez: ~znawca koni
Głupio to powinno być właścicielowi.
Dodano: 10.03.2018 17:43    Przez: ~Qń
Panowie Strażacy są ,, wielcy" naprawdę na Was można liczyć w każdej sytuacji , oby źrebuś nie był chory po tej kąpieli.
Dodano: 10.03.2018 18:05    Przez: ~Lucynka
kiedyś to się nazywalo sadzawka (naturalny zbiornik tego typu na łące), ale widocznie redaktorzy mają ubogie słownictwo.
Dodano: 11.03.2018 07:10    Przez: ~xyz

KOMENTARZE

Widać na twarzy klaczy, że jest jej teraz głupio )
Dodano: 10.03.2018 13:37    Przez: ~znawca koni
to jest staw to jest bagno
Dodano: 10.03.2018 13:45    Przez: ~anty
Wywstydzi się w stajni:)
Dodano: 10.03.2018 15:14    Przez: ~Aaaa
Głupio to powinno być właścicielowi.
Dodano: 10.03.2018 17:43    Przez: ~Qń
Niedawno udało im się otworzyć auto wybijając szybę-bohatery !!!!
Dodano: 10.03.2018 20:26    Przez: ~nn
Kąpieli im się zachciało w zimowe dni, czyżby się zapisały do konińskich morsów ?
Dodano: 10.03.2018 16:43    Przez: ~Oj konie
A właściciel w samych kalesonach też się kąpał ?
Dodano: 10.03.2018 16:44    Przez: ~Mors
Panowie Strażacy są ,, wielcy" naprawdę na Was można liczyć w każdej sytuacji , oby źrebuś nie był chory po tej kąpieli.
Dodano: 10.03.2018 18:05    Przez: ~Lucynka
Wziął Gripex na noc.
Dodano: 11.03.2018 17:18    Przez: ~Aptekarka
Konie od razu były pod opieką weterynarza, wszystko jest ok :)
Dodano: 13.03.2018 08:34    Przez: ~Ranczo Podkowa Osada
Wszystko kosztuje - ile właściciel zapłacił za pomoc ! ??? za brak właściwego !!!
Dodano: 10.03.2018 18:25    Przez: ~Mundek
Najwazniejsze,ze,zwierzaczki uratowane:)
Dodano: 10.03.2018 21:00    Przez: ~Dex
kiedyś to się nazywalo sadzawka (naturalny zbiornik tego typu na łące), ale widocznie redaktorzy mają ubogie słownictwo.
Dodano: 11.03.2018 07:10    Przez: ~xyz
Konin, ulica Osada, czy ulica Bagno ?
Dodano: 11.03.2018 17:20    Przez: ~Pytam
Z tego co słyszałam to konie już miały założone liny ,ale nie przez strażaków.Żeby nie było wcześniej pomocy,którą udzielili inni ludzie byłoby po wszystkim.
Dodano: 12.03.2018 20:41    Przez: ~Ww
Szczęśliwy finał. Super