Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18011) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (0)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę

Dodano: 10.03.2018 14:33
Źródło: LM.pl

„Musimy stanąć w obronie wolności gospodarczej” - mówią członkowie konińskiej Platformy Obywatelskiej.

Tuż przed pierwszą niedzielą z zakazem handlu, przedstawiciele Platformy Obywatelskiej w Koninie postanowili zaprotestować przed Galerią „Nad Jeziorem”. Po krótkiej wymianie zdań z ochroną obiektu, politycy musieli jednak opuścić teren galerii.

- Dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją, że galeria została bardzo zaniepokojona faktem, że chcemy stanąć w obronie handlu niedzielnego, bo nie chcą identyfikować się z żadną partią. Tylko, że PiS po raz pierwszy od 1989 roku powiedziała „koniec ze swobodą działalności gospodarczej, teraz państwo określi standardy handlu”. Będziemy stawać w obronie konsumentów i handlowców – mówi poseł Tomasz Nowak. - Ta ustawa wprowadza nierówność podmiotów. Uważamy, że niedziele powinny być dniami, w których obywatele i przedsiębiorcy decydują co robią – dodaje.

Podobnego zdania są miejscy radni: Urszula Maciaszek i Piotr Korytkowski.

- To mieszkańcy powinni decydować jak spędzają czas i kiedy chcą robić zakupy. Galeria to alternatywa dla rodzin, gdzie mogą sobie pozwolić na coś na co ich nie stać na co dzień, to są kina i inne rozrywki – mówi Urszula Maciaszek. - Bronimy rodzin, w których rodzice nie są w domu. A co z pracownikami Państwowej Inspekcji Pracy? Oni będą w niedziele kontrolować w sklepy i też nie będzie ich w domu. Robimy więcej krzywdy polskiej rodzinie, niż szukamy dla niej czasu – dodaje.

- Narzuca mi się co mam robić w niedzielę i czuję się przez to skrępowany. Ta ustawa ogranicza moją wolność osobistą. Będziemy zaraz mieli do czynienia z absurdami, gdzie galerie będą dworcami i na ścianach będą wisieć rozkłady jazdy, a przy stacjach benzynowych urosną duże sklepy – mówi Piotr Korytkowski. - Jestem ciekawy, dlaczego akurat handel został wyłączony z gospodarki. Możemy wyregulować zakłady w ruchu ciągłym, na przykład wyłączyć elektrownię i siedzieć w niedzielę przy świeczkach – dodaje.

Platforma Obywatelska zamierza złożyć ustawę, która zniesie zakaz handlu w niedziele.

  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Najbardziej zapracowani obywatele Konina!!!!¡!
Dodano: 10.03.2018 14:58    Przez: ~Handlowy
Proponuję tę protestującą czwórkę na kasę w niedzielę do Biedry. Możeciejuż dzisiaj zaczynać zamiast stać bez celu.No dalej do roboty
Dodano: 10.03.2018 16:07    Przez: ~Ewa
I bardzo dobrze że zamknięte
Dodano: 10.03.2018 14:52    Przez: ~Robik
Brawo, brawo, brawo WOLNE NIEDZIELE - a jeżeli ktoś uważa inaczej to niech idzie popracować w niedziele - bardzo szybko zmieni zdanie hi hi hi
Dodano: 10.03.2018 15:05    Przez: ~Misia
Bardzo dobrze że ta ustawa weszła Brawo Pis
Dodano: 10.03.2018 15:04    Przez: ~on

KOMENTARZE

Ładnie piszecie ciekawe jak będziecie głosować w wyborach czy tak jak zwykle PO SLD czy na PIS KUKIZ 15.
Dodano: 11.03.2018 10:44    Przez: ~Rafal
W Koninie, pomimo hejtu ze strony raptem kilku fanstykow pisu, wygra sld i po.
Dodano: 11.03.2018 11:11    Przez: ~Pn
Jak im nie wstyd wychodzić z taki niskim poparciem jeszcze na ulice....śmieszni platfusy
Dodano: 11.03.2018 10:45    Przez: ~lol
Poparcie pokaze urna wyborcza a nie propisowski CBOS...
Dodano: 11.03.2018 11:11    Przez: ~Pn
Ale tłumy. Ale to też cały aktyw PO w Koninie. Znakomita reklama dla PIS
Dodano: 11.03.2018 11:28    Przez: ~z
Zobacz jakie tlumy sa na "imprezach" pisu maks 20 odob na praeie 70 000 Konin...
Dodano: 11.03.2018 12:12    Przez: ~Pn
Pisiorki, skoro nienawidzicie tak bardzo tych marketow (biedry, lidle, ksuflandy) i wyzyskiwaczy to dlczego kazdego dnia w nich kupujecie? Czyz nie jest to obluda?
Dodano: 11.03.2018 11:56    Przez: ~Pn
P.S. Wszak macie polskie sklepy...
Dodano: 11.03.2018 17:10    Przez: ~Pn
Jeżeli nasi polityczni celebryci martwią się o konsumentów to może sami zasiądą za kasą w markecie w.niedzielę. ich kręci wolontariat.
Dodano: 11.03.2018 11:59    Przez: ~Rad
Nudny juz sie robisz. PiS uszczesliwil mniej wiecej polowe hsndlowcow, bo druga polowa jest przeciwna i obawia die zwolnien i nizszych wyplat. Tu wiecej: 56% zatrudnionych w sieciach handlowych pozytywnie ocenia ograniczenie niedzielnej sprzedaży (…) aż 44 % z nich albo nie chce zakazu, albo mało ich to obchodzi. Bo jest druga strona medalu. Ceną za wolną niedzielę jest udręka w sobotę i zepsuty poniedziałek. Aż 38 proc. kasjerów sieci handlowych obawia się zmiany trybu pracy. Słusznie. Niektóre sklepy wydłużyły godziny handlu w soboty do północy. Prawie połowa pracowników sieci handlowych obawia się spadku wynagrodzeń. A zamknięcie galerii wpłynie nie tylko na los i sytuację finansową kasjerów. Dlatego zamiast wolnej niedzieli 43 % pracowników wolałoby otrzymać w ten dzień dwa i pół razy wyższą stawkę godzinową.
Dodano: 11.03.2018 12:15    Przez: ~Pn
Zadam otwarcia sklepow w niedziele.
Dodano: 11.03.2018 12:01    Przez: ~Radek
Troszke musisz poczekac bo czarne lob by pedofilskye jest na rwzie gora.
Dodano: 11.03.2018 12:17    Przez: ~Pn
Całą PO na kasie posadzić w niedziele w markecie i zmienili by zdanie po jednym dniu pracy.
Dodano: 11.03.2018 12:17    Przez: ~Obywatel RP
Nudny juz sie robisz. PiS uszczesliwil mniej wiecej polowe hsndlowcow, bo druga polowa jest przeciwna i obawia die zwolnien i nizszych wyplat. To jest ta twarz DOJNEJ zmiany.
Dodano: 11.03.2018 12:19    Przez: ~Pn
Oni siedza na innej kasie, nawet w niedziele.
Dodano: 11.03.2018 16:33    Przez: ~anna
@anna, pomodlilas sie dzisiaj?
Dodano: 11.03.2018 16:34    Przez: ~Pn
Pisuary powinny jeszcze zamknąć w niedziele szpitale, elektrownie, komendy, hotele i restauracje, a przede wszystkim kościoły - przecież niedziela jest dla rodziny. A wszyscy są równi wobec prawa.
Dodano: 11.03.2018 12:23    Przez: ~Jan
Ono trochę onaczej pojmuja rownosc. Np Jaruzelski do dla nich komuch ale juz Piotrowicz nim nie jest. Jak minister PO dostal premie to jest wg nich zlodziejem ale jak premie dostanie minister PiS to jest ok bo dostal za prace. Dwulicowcy z nich straszne ale, jak mawial klasyk, ciemny lud to kupi...
Dodano: 11.03.2018 12:36    Przez: ~Pn
Zdrajcy Heniu, TW Aktor i reszta koryta !!!!
Dodano: 11.03.2018 13:03    Przez: ~Tomasz
Kryze? Piotrowicz?
Dodano: 11.03.2018 13:07    Przez: ~Pn
Jeszcze mozna dorzucić TW Przybłedy...