Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18028) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (0)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę

Dodano: 10.03.2018 14:33
Źródło: LM.pl

„Musimy stanąć w obronie wolności gospodarczej” - mówią członkowie konińskiej Platformy Obywatelskiej.

Tuż przed pierwszą niedzielą z zakazem handlu, przedstawiciele Platformy Obywatelskiej w Koninie postanowili zaprotestować przed Galerią „Nad Jeziorem”. Po krótkiej wymianie zdań z ochroną obiektu, politycy musieli jednak opuścić teren galerii.

- Dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją, że galeria została bardzo zaniepokojona faktem, że chcemy stanąć w obronie handlu niedzielnego, bo nie chcą identyfikować się z żadną partią. Tylko, że PiS po raz pierwszy od 1989 roku powiedziała „koniec ze swobodą działalności gospodarczej, teraz państwo określi standardy handlu”. Będziemy stawać w obronie konsumentów i handlowców – mówi poseł Tomasz Nowak. - Ta ustawa wprowadza nierówność podmiotów. Uważamy, że niedziele powinny być dniami, w których obywatele i przedsiębiorcy decydują co robią – dodaje.

Podobnego zdania są miejscy radni: Urszula Maciaszek i Piotr Korytkowski.

- To mieszkańcy powinni decydować jak spędzają czas i kiedy chcą robić zakupy. Galeria to alternatywa dla rodzin, gdzie mogą sobie pozwolić na coś na co ich nie stać na co dzień, to są kina i inne rozrywki – mówi Urszula Maciaszek. - Bronimy rodzin, w których rodzice nie są w domu. A co z pracownikami Państwowej Inspekcji Pracy? Oni będą w niedziele kontrolować w sklepy i też nie będzie ich w domu. Robimy więcej krzywdy polskiej rodzinie, niż szukamy dla niej czasu – dodaje.

- Narzuca mi się co mam robić w niedzielę i czuję się przez to skrępowany. Ta ustawa ogranicza moją wolność osobistą. Będziemy zaraz mieli do czynienia z absurdami, gdzie galerie będą dworcami i na ścianach będą wisieć rozkłady jazdy, a przy stacjach benzynowych urosną duże sklepy – mówi Piotr Korytkowski. - Jestem ciekawy, dlaczego akurat handel został wyłączony z gospodarki. Możemy wyregulować zakłady w ruchu ciągłym, na przykład wyłączyć elektrownię i siedzieć w niedzielę przy świeczkach – dodaje.

Platforma Obywatelska zamierza złożyć ustawę, która zniesie zakaz handlu w niedziele.

  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Najbardziej zapracowani obywatele Konina!!!!¡!
Dodano: 10.03.2018 14:58    Przez: ~Handlowy
Proponuję tę protestującą czwórkę na kasę w niedzielę do Biedry. Możeciejuż dzisiaj zaczynać zamiast stać bez celu.No dalej do roboty
Dodano: 10.03.2018 16:07    Przez: ~Ewa
I bardzo dobrze że zamknięte
Dodano: 10.03.2018 14:52    Przez: ~Robik
Brawo, brawo, brawo WOLNE NIEDZIELE - a jeżeli ktoś uważa inaczej to niech idzie popracować w niedziele - bardzo szybko zmieni zdanie hi hi hi
Dodano: 10.03.2018 15:05    Przez: ~Misia
Bardzo dobrze że ta ustawa weszła Brawo Pis
Dodano: 10.03.2018 15:04    Przez: ~on

KOMENTARZE

Bardzo dobrze jeszcze powinny być soboty wolne
Dodano: 10.03.2018 15:19    Przez: ~Xxxx
Ja bym dorzucil tez piatki, czwartki i srody...
Dodano: 10.03.2018 15:26    Przez: ~Pn
a poniedziałki ????
Dodano: 10.03.2018 15:44    Przez: ~zx
W sumie poniedzialki tez mozna wrzucic do zakazu.
Dodano: 10.03.2018 15:45    Przez: ~Pn
Pn to nygus, chciałby wszystkie dni w tygodniu mieć wolne, wiadomo elektorat totalnej opozycji.
Dodano: 10.03.2018 16:16    Przez: ~Popieram PiS
@Popieram PiS, jak odpoczywac z rodzina to porzadnie a nie tylko w niedziele.
Dodano: 10.03.2018 16:52    Przez: ~Pn
A z czego tempaku będą ci płacić zapomogi po które łapy wyciagasz.Nie sądzę żebyś pracował i emeryturę wypracował
Dodano: 10.03.2018 17:36    Przez: ~Realista
Nie życzę sobie wyświetlania informacji o Platfusach. Oblecha... Uwlaczajace jest to, że trzeba na tych zlodziejskich Platfusow patrzeć.
Dodano: 10.03.2018 15:24    Przez: ~Przykre...
A ja o PiSie.
Dodano: 10.03.2018 15:26    Przez: ~Pn
Pn gdyby nie PiS to tłusk by ci nawet majtki sprzedał
Dodano: 12.03.2018 13:04    Przez: ~Nowak
"...Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę...." rychło w czas. Ustawa przyjęta przez Sejm, Senat, podpisana przez PAD a oni się za protesty wzięli!!! Gdzie byliście jak był czas na to by tego gniota nie wypuścić z sali sejmowej???
Dodano: 10.03.2018 15:29    Przez: ~xXx
Ciekawie czy Ci na zdjęciu - pracują w niedziele???? Coś mi się wydaje ze nieeee.
Dodano: 10.03.2018 15:30    Przez: ~tttt
Oni sobie uczciwą pracą rąk nie zabrudzili, a do Kopalni w to błoto, na odkrywkę.
Dodano: 10.03.2018 16:19    Przez: ~Górnik
Górnik nie chcesz miec wolnej niedzieli i posiedziec z rodzina?
Dodano: 10.03.2018 16:53    Przez: ~Pn
Pośle z PO T. Nowak zapytaj panie pracujące w tych sklepach, czy chcą pracować w niedzielę, czy też chcą mieć wolne i w przyjemny sposób odpocząć wraz z rodziną ?
Dodano: 10.03.2018 15:44    Przez: ~Klient
Klient ja tezchce miec wolne ale pisioory o mnie nie pomysleli. Podobnie jak o wielu milionach pracujacych w niedziele. Handel to nie wszystko...
Dodano: 10.03.2018 15:46    Przez: ~Pn
Pn odejdż od komputera, idż zrób zakupy, bo jutro sklepy pozamykane.
Dodano: 10.03.2018 16:21    Przez: ~Ala
~Ala jak masz problem to ty idz. Tylko nie zapomnij jutro ze 20 groszy dac na tacke...
Dodano: 10.03.2018 16:54    Przez: ~Pn
P.S. @-Ala, i przeproś Boga za swoje grzechy...
Dodano: 10.03.2018 17:45    Przez: ~Pn
Pn bo ci palce spuchna od pisania a i tak nic ci to nie da ha aaaaaaaaaa
Dodano: 12.03.2018 13:06    Przez: ~Joł
Niech poseł otworzy biuro poselskie i przyjmuje osobiście w całą niedzielę.Zobaczymy jak długo...
Dodano: 10.03.2018 15:48    Przez: ~Lipka
Mogli w niedzielę protest zrobić w końcu o niedzielę chodzi
Dodano: 12.03.2018 13:06    Przez: ~Pn
Jeżeli chcecie, żeby sklepy były otwarte, to wy politycy z PO siadajcie na kasach w niedzielę, a przemęczeni pracownicy niech sobie odpoczną przynajmniej w niedzielę.
Dodano: 10.03.2018 15:48    Przez: ~Klientka
czy pan Korytkowski i pani Maciaszek tez pracuja w niedziele ze tak gardluja za niedzielna praca, oni nawet w ciagu tygodnia baki zbijaja, a zeby sie pokazac i zaistniec to potrafi byle lazega..
Dodano: 10.03.2018 15:50    Przez: ~znajacy tych ''przepracowany
Przecież jak chce robić zakupy w niedzielę to niech jedzie na Orlen!
Dodano: 10.03.2018 16:05    Przez: ~Jaga
Oj nie, pisiorskich stacji nie dorabiam. Tylko BP lub Shell.
Dodano: 10.03.2018 16:55    Przez: ~Pn
Ci z PO kompletnie nie maja wstydu, robia wszystko pod publike byle sie pokazac, ja tez robilem zakupy w niedziele a teraz nie bede robil i nie przezywam tego jak ci co bez centr handlowych nie moga zyc, a osoby, ktore tak bardzo przezywaja prace w niedziele to niech poprostu ja zmienia i tyle...
Dodano: 10.03.2018 16:10    Przez: ~teo
A pis nierobi podpublike? Jedna grupama wolne a tysiace innych? Lekarze, energetycy, gornicy, piloci etc??
Dodano: 10.03.2018 16:55    Przez: ~Pn
Niech otworzą przedszkole w niedzielę bo nie mam gdzie dzieci zostawić jak idę do roboty. Nie otworzą urzędy w soboty i niedziele bo niektórzy pracują od pn do pt i nie mają kiedy załatwić spraw urzedowych