Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18017) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (0)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę

Dodano: 10.03.2018 14:33
Źródło: LM.pl

„Musimy stanąć w obronie wolności gospodarczej” - mówią członkowie konińskiej Platformy Obywatelskiej.

Tuż przed pierwszą niedzielą z zakazem handlu, przedstawiciele Platformy Obywatelskiej w Koninie postanowili zaprotestować przed Galerią „Nad Jeziorem”. Po krótkiej wymianie zdań z ochroną obiektu, politycy musieli jednak opuścić teren galerii.

- Dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją, że galeria została bardzo zaniepokojona faktem, że chcemy stanąć w obronie handlu niedzielnego, bo nie chcą identyfikować się z żadną partią. Tylko, że PiS po raz pierwszy od 1989 roku powiedziała „koniec ze swobodą działalności gospodarczej, teraz państwo określi standardy handlu”. Będziemy stawać w obronie konsumentów i handlowców – mówi poseł Tomasz Nowak. - Ta ustawa wprowadza nierówność podmiotów. Uważamy, że niedziele powinny być dniami, w których obywatele i przedsiębiorcy decydują co robią – dodaje.

Podobnego zdania są miejscy radni: Urszula Maciaszek i Piotr Korytkowski.

- To mieszkańcy powinni decydować jak spędzają czas i kiedy chcą robić zakupy. Galeria to alternatywa dla rodzin, gdzie mogą sobie pozwolić na coś na co ich nie stać na co dzień, to są kina i inne rozrywki – mówi Urszula Maciaszek. - Bronimy rodzin, w których rodzice nie są w domu. A co z pracownikami Państwowej Inspekcji Pracy? Oni będą w niedziele kontrolować w sklepy i też nie będzie ich w domu. Robimy więcej krzywdy polskiej rodzinie, niż szukamy dla niej czasu – dodaje.

- Narzuca mi się co mam robić w niedzielę i czuję się przez to skrępowany. Ta ustawa ogranicza moją wolność osobistą. Będziemy zaraz mieli do czynienia z absurdami, gdzie galerie będą dworcami i na ścianach będą wisieć rozkłady jazdy, a przy stacjach benzynowych urosną duże sklepy – mówi Piotr Korytkowski. - Jestem ciekawy, dlaczego akurat handel został wyłączony z gospodarki. Możemy wyregulować zakłady w ruchu ciągłym, na przykład wyłączyć elektrownię i siedzieć w niedzielę przy świeczkach – dodaje.

Platforma Obywatelska zamierza złożyć ustawę, która zniesie zakaz handlu w niedziele.

  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Najbardziej zapracowani obywatele Konina!!!!¡!
Dodano: 10.03.2018 14:58    Przez: ~Handlowy
Proponuję tę protestującą czwórkę na kasę w niedzielę do Biedry. Możeciejuż dzisiaj zaczynać zamiast stać bez celu.No dalej do roboty
Dodano: 10.03.2018 16:07    Przez: ~Ewa
I bardzo dobrze że zamknięte
Dodano: 10.03.2018 14:52    Przez: ~Robik
Brawo, brawo, brawo WOLNE NIEDZIELE - a jeżeli ktoś uważa inaczej to niech idzie popracować w niedziele - bardzo szybko zmieni zdanie hi hi hi
Dodano: 10.03.2018 15:05    Przez: ~Misia
Bardzo dobrze że ta ustawa weszła Brawo Pis
Dodano: 10.03.2018 15:04    Przez: ~on

KOMENTARZE

Już nikt sie nie da nabrać na Wasze kontr padaczki. Polacy wybrali ten "gorszy" PIS tacy byliscie ohydni Banda z PO Złodzieje aferzyści teraz słuchamy jak toczyliście nasz kochany kraj Won poparcie wam spada postkomuchy do minimum i oby już nigdy Ci ludzie nie rozkradali nam ojczyzny. A jak pasuje praca w niedziele w kołchozach idźcie w nią pracować. Polacy wybrali PIS i tak chcemy W końcu troche normalności. Ciamajdany nawet nie umiecie być konstruktywna opozycja. Won do roboty w niedziele :)!! będziecie mieli wolność!!
Dodano: 10.03.2018 18:15    Przez: ~obywatel
Nie Polacy tylko niespelna 20% obywateli, czyli nawet nie co piąty. Ponad 80% obywateli nie oddalo swojego glosyu ma PiS. Po drugie ja tez kocham moj kraj i nie toleruje jego niszczenia przez PiS. Mam nadzieje, ze ten, ktory po mich nastanie specalna specustawą przywroci wszystko do pazdziernika 2015. Amen.
Dodano: 10.03.2018 18:22    Przez: ~Pn
@obywatel tych masz na mysli, co ponizej? Około 1,53 miliona złotych premii otrzymali w ubiegłym roku ministrowie rządu Beaty Szydło. Rekordzistą był Mariusz Błaszczak, którego premia wyniosła aż 82 100 zł. Ale to nie wszystko. Nagrody otrzymały także inne osoby w randze ministra pracujące w kancelarii premiera (nie mniej niż 50 tys. zł). Łącznie wydano 2 mln 100 tys. złotych - na premie dla wszystkich ministrów - konstytucyjnych, zatrudnionych w kancelarii premiera oraz dla szefa rządu.
Dodano: 10.03.2018 18:43    Przez: ~Pn
Korea Północna a ciemnota chwyta to... wegla sie czepiaja..za co zaplacimy slono..nic nie wolno...500 nie dla wszytkich...a nikt nie widzi co sie dzoeje???
Dodano: 10.03.2018 18:20    Przez: ~PiT
A jadniej można? Dziekuje.
Dodano: 10.03.2018 18:23    Przez: ~Pn
Uwaga PO . w niemczech te zakazy obowiązują od wielu lat. tam protestujcie tu nikt was nie chce
Dodano: 10.03.2018 18:39    Przez: ~hell
A w Czechach nie. I co to ma do rzeczy??
Dodano: 10.03.2018 18:45    Przez: ~Pn
Dlaczego urzędy nie pracują w niedzielę przecież nie każdy ma czas by w tygodniu załatwić urzędowe sprawy. Urzędnicy do pracy w niedzielę tak jak sprzedawcy na 12 h.kto za?
Dodano: 10.03.2018 18:45    Przez: ~Gość
Bardzo dobry pomysł. A nie, że godzina 14, a pańcie z UM już w drzwiach stoją!
Dodano: 10.03.2018 21:11    Przez: ~popieram
CHĘTNIE SIĘ Z KTÓRYMŚ Z NICH ZAMIENIĘ, NIECH PRZYJDĄ A MNIE W SOBOTĘ I NIEDZIELE DO PRACY A W TYGODNIU DO SZKOŁY ..... NIE JEDEN TO BY ODPADŁ PO DRUGIM DNIU, NIE TO ŻE FIZYCZNIE A PSYCHICZNIE!!!
Dodano: 10.03.2018 18:51    Przez: ~DZIEWCZĘ Z KONINA
Szkola cie tak meczy? Mozna wiedziec, co yo za szkola?
Dodano: 10.03.2018 19:17    Przez: ~Pn
A Maciaszkowa ma lipiec- sierpieñ wakacje. Może zlikwidujemy nauczycielm wolne 2 miesiące? Co pani na to?
Dodano: 10.03.2018 19:27    Przez: ~Uczeñ
Uczrn, ty zakuwaj bo dostaniesz pale w poniedzialek.
Dodano: 10.03.2018 19:37    Przez: ~Pn
Jestem kierowcą autobusu. Też chcę mieć wolne!! A poza tym to uważam ten pomysł za idiotyczny.
Dodano: 10.03.2018 19:46    Przez: ~Mzk
Panie Kierowco MZK, PiS jak mijt dotad jest mistrzem z dzieleniu ludzi na lepszych i gorszych. My jestesmy w tej drugiej grupie. U PiSu w ogoke nie interesuje, ze tez chcielibysmy niedziele spedzic z rodzina...
Dodano: 10.03.2018 19:49    Przez: ~Pn
Ciekawe, które z nich pracuje? Zdelegalizować ta chorą partie ! Jeszcze PiS powinien wprowadzić ustawę regulująca otwarcie sklepów w sobotę -Np. Max do 20:00
Dodano: 10.03.2018 19:51    Przez: ~W
Alez byla o tym juz mowa... ja bym w soboty tez zamknal markety, w piatki, czwartki i srody rowniez. Po co w ogóle pracować? Kto to wymyslil?
Dodano: 10.03.2018 20:17    Przez: ~Pn
Pn ty to lubisz siebie i swoje wypiciny. Durny jestes i tyle.
Dodano: 10.03.2018 19:58    Przez: ~abc
Pn a czy ty to w ogóle masz rodzine. Czy tylko asusa.
Dodano: 10.03.2018 20:00    Przez: ~abc