Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18006) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (0)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę

Dodano: 10.03.2018 14:33
Źródło: LM.pl

„Musimy stanąć w obronie wolności gospodarczej” - mówią członkowie konińskiej Platformy Obywatelskiej.

Tuż przed pierwszą niedzielą z zakazem handlu, przedstawiciele Platformy Obywatelskiej w Koninie postanowili zaprotestować przed Galerią „Nad Jeziorem”. Po krótkiej wymianie zdań z ochroną obiektu, politycy musieli jednak opuścić teren galerii.

- Dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją, że galeria została bardzo zaniepokojona faktem, że chcemy stanąć w obronie handlu niedzielnego, bo nie chcą identyfikować się z żadną partią. Tylko, że PiS po raz pierwszy od 1989 roku powiedziała „koniec ze swobodą działalności gospodarczej, teraz państwo określi standardy handlu”. Będziemy stawać w obronie konsumentów i handlowców – mówi poseł Tomasz Nowak. - Ta ustawa wprowadza nierówność podmiotów. Uważamy, że niedziele powinny być dniami, w których obywatele i przedsiębiorcy decydują co robią – dodaje.

Podobnego zdania są miejscy radni: Urszula Maciaszek i Piotr Korytkowski.

- To mieszkańcy powinni decydować jak spędzają czas i kiedy chcą robić zakupy. Galeria to alternatywa dla rodzin, gdzie mogą sobie pozwolić na coś na co ich nie stać na co dzień, to są kina i inne rozrywki – mówi Urszula Maciaszek. - Bronimy rodzin, w których rodzice nie są w domu. A co z pracownikami Państwowej Inspekcji Pracy? Oni będą w niedziele kontrolować w sklepy i też nie będzie ich w domu. Robimy więcej krzywdy polskiej rodzinie, niż szukamy dla niej czasu – dodaje.

- Narzuca mi się co mam robić w niedzielę i czuję się przez to skrępowany. Ta ustawa ogranicza moją wolność osobistą. Będziemy zaraz mieli do czynienia z absurdami, gdzie galerie będą dworcami i na ścianach będą wisieć rozkłady jazdy, a przy stacjach benzynowych urosną duże sklepy – mówi Piotr Korytkowski. - Jestem ciekawy, dlaczego akurat handel został wyłączony z gospodarki. Możemy wyregulować zakłady w ruchu ciągłym, na przykład wyłączyć elektrownię i siedzieć w niedzielę przy świeczkach – dodaje.

Platforma Obywatelska zamierza złożyć ustawę, która zniesie zakaz handlu w niedziele.

  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Najbardziej zapracowani obywatele Konina!!!!¡!
Dodano: 10.03.2018 14:58    Przez: ~Handlowy
Proponuję tę protestującą czwórkę na kasę w niedzielę do Biedry. Możeciejuż dzisiaj zaczynać zamiast stać bez celu.No dalej do roboty
Dodano: 10.03.2018 16:07    Przez: ~Ewa
I bardzo dobrze że zamknięte
Dodano: 10.03.2018 14:52    Przez: ~Robik
Brawo, brawo, brawo WOLNE NIEDZIELE - a jeżeli ktoś uważa inaczej to niech idzie popracować w niedziele - bardzo szybko zmieni zdanie hi hi hi
Dodano: 10.03.2018 15:05    Przez: ~Misia
Bardzo dobrze że ta ustawa weszła Brawo Pis
Dodano: 10.03.2018 15:04    Przez: ~on

KOMENTARZE

korytkowski tak sie madrujesz a czemu word niejest czynny w niedziele tez chcialbym zdawac egzamin w niedziele bo w tygodniu nie mam czasu
Dodano: 10.03.2018 22:19    Przez: ~ponton
tak jak na nich patrze to normalnie jestem za eutanazja !
Dodano: 10.03.2018 22:24    Przez: ~kolega z bloku wyszynskiego
Wow ale tłok! Aż tylu popiera otwarcie sklepów? Banda nierobów, którzy akurat w niedzielę nie pracują. JAK WAM NIE WSTYD????!!!!! Pani Maciaszek - nauczycielka, która we wszystkie niedziele i święta a nawet jeszcze przed świętami i po ma wolne, do tego ferie i wakacje. Pan Nowak - zapracowany niedzielny poseł, Pan Korytkowski - dyrektor czynnego od pon - do piątku WORDU i Pan Drzewiecki nie wiadomo co robiący - do tego od czasu do czasu organiuzujący śmieszne spotkania z POwskiemi baranami, na które nie licząc żon kilku działaczy PO - prawie nikt nie przychodzi. NO GRATULUJĘ !!!
Dodano: 10.03.2018 22:57    Przez: ~zbulwersowana
Ciekawe dlaczego nie bronicie rodzin gdzie jeden z rodziców zamiast spędzić czas z dziećmi musi pracować w niedzielę bo wy nie mając co robić całymi rodzinami przychodzicie do galerii żeby zabić czas. Tępe mózgi. Osobiście kiedy nie musiałam być w pracy w niedzielę spędzałam czas z rodziną tak jak to należy, nigdy nie zdarzyło mi się cisną do galerii. Bądźmy mądrzy i bierzemy przykład z innych krajów europejskich tj ZAKAZ HANDLU W KAŻDĄ NIEDZIELĘ !!!!!!! ☺ pozdrawiam PO nikt na was w Koniowie raczej nie zagłosuje BRAWO
Dodano: 10.03.2018 23:02    Przez: ~Matka Polka
"Bądźmy mądrzy i bierzemy przykład z innych krajów europejskich tj ZAKAZ HANDLU W KAŻDĄ NIEDZIELĘ !!!!!!!" Droga Matko Polsko, zamadt pluc jadem na PO moze warto się doksztalcic by nie robic z siebie kretynki? ======> "Tylko w 9 z 28 państw Unii Europejskiej obowiązują znaczące ograniczenia dotyczące handlu w niedziele i święta. W pozostałych 19 przez cały tydzień zakupy można robić niemal bez limitów." =====> Kolejny raz pokazałas kim sa wyborcy pissu - ciemnym, niewyksztalconym...
Dodano: 11.03.2018 07:50    Przez: ~Pn
Durny pomysł chorych Pisowcow...Stare ramole rządzą Polską na czele z Kaczorem...jeszcze trochę i zabronia otwierać okien...
Dodano: 10.03.2018 23:34    Przez: ~Pissssssssss
Dajcie se spokój. Wy nie pracujecie w niedziele więc nie wiecie co to znaczy. Slabiutki happening upadajacej partii
Dodano: 11.03.2018 00:04    Przez: ~paco
Ja ptacuje w niedziele i nadal bede wiec wiem co yo znaczy. Mam tylko pytanie dla fanatykow i hrjtetow pis dlaczego nie krzycza dlaczegovinne grupy dpoleczne zostaly pominiete przez pis? Czy one nie maja rodzin i dlaczego musza pracoeac w niedziele zamiast byc z rodzina? Czy to jest sprawiedliwe??
Dodano: 11.03.2018 06:50    Przez: ~Pn
PO zrobi wszystko co wbrew PiS. Dzisiaj to jutro tamto. Śmieszne to już nawet przestaje być, co tydzień nowy POmysł co tydzień głupszy. Takie mają parcie na koryto że obiecają nam przysłowiowe gruszki na wierzbie. Pamiętamy co ich gang przez osiem lat zrobił z naszego kraju. Dziwi mnie tylko po co tym POkrakom POlitycznym to koryto, przecież przez 8 lat już wszystko mieli i wszystko POkradli. Ciekawe jakie przekręty trzymają jeszcze w rękawie ? Myślę, że już nikt ich nigdy nie wybierze. Te ofermy z PO mają tylko do zaoferowania nam rypanie pełne 7 dni w tygodniu i to do pełnej starości. NIE WASZE DOCZEKANIE !!!
Dodano: 11.03.2018 00:55    Przez: ~Luniu
Ty zobacz co pis ztobil przez niecale 3 lata nierzadow w kraju. Kilka cytatow: "Rząd, który obiecywał wstawanie z kolan, przyczynia się do największego poniżenia naszego kraju na arenie międzynarodowej." "Z najbardziej retorycznie suwerennego kraju w dwa lata stała się Polska najbardziej realnie wyśmiewanym krajem. Krajem, o którym można napisać dziś wszędzie i wszystko, bo ten, odstawiwszy narzędzia dyplomatyczne, stał się dyplomatycznie po prostu bezradny." TO JEST PRAWDA.
Dodano: 11.03.2018 06:53    Przez: ~Pn
PRAWDA TO JEST...jeśli nie ma się argumentów to najczęściej się kogoś wyśmiewa z różnych powodów, jeśli naród staje się dumnym to nie mogą tego znieść ci którzy myślą że są panami
Dodano: 11.03.2018 09:31    Przez: ~-rob
Pani Maciaszek ma wolne soboty, niedziele,ferie i wakacje. A chce ludziom zabrać wolne niedziele.Czy ktoś mi powie że to nie jest hipokryzja ? Boże widzisz i nie grzmisz.
Dodano: 11.03.2018 01:46    Przez: ~obserwator
A no widzisz, ci z PO ni krzty honoru nie mają, a Jak rządzili to tylko wspierali super bogatych i różnego rodzaju przekrętów. Dla szarego człowieka nie zrobili nigdy nic dobrego, a tera zdziwieni, że społeczeństwo się na nich wypięło. Na śmietnik historii z nimi !!!
Dodano: 11.03.2018 03:02    Przez: ~PRECZ Z PO !
Do PRECZ Z PO ! - a co zrobil pis? Jeden przykład - obnizenie wieku emerytalnego. Wszystko ok tylko, ze... ludzie odchodzacy ma emerytury beda mieli przez to glodowe pensje. Szczegolnie kobiety. Mowi sie o... 30%!? PORAŻKA. PiS wam tego nie powiedział. Ba, za chwile bedzie okradac pracujacych wprowadzajac PPK (realne pensje beda obnizone!). Poczytaj o tym kolejnym pseudoprogramie PiS a wosy ci wyjda...Dlaczego? Bo Mateuszek da zarobic swoim kolesiom bankaterom. Niby pod pozorem wiekszych emerytur dla ludu!? KOLEJNA PORAZKA. Co pis dal ludowi? 500 plus? Wow, super. Tylko nie piwiedzial, ze jest to kasa z... kredytu, ktory bedzie trzeba oddac z odsetkami!? Chcesz jeszcze inne, "fantastyczne" przyklady "dobroci" pissu?
Dodano: 11.03.2018 07:03    Przez: ~Pn
Idź i zrób po kolei loda tym z PO jeszcze jak tak chcesz im okazać sympatie. Pisu można nie lubić ale trzeba być ślepym i kretynem żeby nie widzieć że ludzie zarabiają coraz więcej a o bogacenie się w życiu chodzi.
Dodano: 13.03.2018 16:50    Przez: ~Do pn
Kasjer - zamknięty w zagranicznym markecie przez PO. Skoro PO jest prounijne, to czemu nie chce praw unijnych?
Dodano: 11.03.2018 06:44    Przez: ~Loxley
To nie pis, to czarni watykanczycy zarządzili żeby zakazać handlu w niedzielę, myślą że ludzie masowo pójdą do kościołów, ale zapomnieli że ludzie mają ich gdzieś i mają mnóstwo pomysłów na spędzanie wolnego czasu.
Dodano: 11.03.2018 07:07    Przez: ~Leon
O tym juz tez pisalem ale nienawisc i hejt fanatykow pisu jest tu przeogromna, co jest bardzo snutne, bo pokazuhe jak bardzo narid jest podzielony. M.in. dzieki Kaczyńskiemu, który czerpie z tego profity.
Dodano: 11.03.2018 07:10    Przez: ~Pn
i bardzo jestem ciekaw, czy tacki będą pokaźniejsze w te wolne niedziele.
Dodano: 11.03.2018 21:50    Przez: ~rokita
8 z 16
<<1...345678910111213...16>>