Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21116) SPORT FORUM FIRMY (5247) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 8oC
Jutropogoda
8 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Silny wiatr z prędkością do 40 km/h z porywymi do 90 km/h

Polecamy:

Sami możemy sobie wybrać kandydata na prezydenta Konina

KONIN JEST NASZ

Dodano: 11.03.2018 14:21

Pora udzielić odpowiedź na tak często zadawane pod tekstami z cyklu „Konin jest Nasz” pytanie, kto może odsunąć od władzy, żerującą na budżecie Konina niczym rój szarańczy, grupę Józefa Nowickiego.

Wielokrotnie już dawałem tutaj wyraz przekonaniu, że partie polityczne nie sprawdzają się w samorządzie, bo pilnują głównie swojego interesu. Potwierdza tę tezę obserwacja, że największe sukcesy odnoszą ci prezydenci miast, którzy odcięli się od swoich partii. Tak było w Krakowie i Wrocławiu, tak jest też w Nowej Soli czy Słupsku, gdzie obaj pretendenci nie mieli za sobą żadnych partii.

Odpowiadając wiele miesięcy temu na pytanie: „Kto będzie lepszy od Józefa Nowickiego?”, napisałem, że powinniśmy na własną rękę poszukać kandydatów na prezydenta Konina wśród ludzi, którzy nie mają zobowiązań wobec nikogo poza swoimi wyborcami. Jak to zrobić? Na przykład przeprowadzając prawybory!

I nie jest prawdą, że nie ma w Koninie dobrych kandydatów! Nie mają ich wprawdzie konińskie partie polityczne, ale rozejrzyjcie się wokół siebie: czy wśród dyrektorów szkół, do których chodzą wasze dzieci, czy innych instytucji, z którymi się stykacie, naprawdę nie ma nikogo sensownego? Ja sam mogę na poczekaniu rzucić kilkoma nazwiskami i nie uczynię tego tylko dlatego, że nie chcę tego robić bez porozumienia z tymi osobami.

Spróbujmy też odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie cechy musi mieć dobry prezydent? Czy dość będzie, by umiał kierować ludźmi, czy też powinien mieć doświadczenie w kierowaniu dużą i skomplikowaną strukturą organizacyjną? A może wystarczy, żeby był po prostu uczciwym człowiekiem i nie kłamał na każdym kroku?

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   wybory samorządowe 2018

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Tak trzymac panie prezydencie ważne ze pan masz swój parking przy urzedzie a mieszkancy niech parkuja na trawnikach tak trzymac
Dodano: 11.03.2018 15:20    Przez: ~Urlich von Jungingen
Konin upada nie ma przyszłości
Dodano: 11.03.2018 14:58    Przez: ~Xx
No to o czym pisze nasz niedawny kolega Robert to jest tzw. Grantoza. Ludzie, wyspecjalizowali sie w pozyskiwaniu pieniedzy na nikomu nie potrzebne projekciki typu "spotkajmy sie w domu kultury i porysujmy na szarym papierze jak powinno wygladac miasto" i tak sobie zyja od proejkciki do projekciku. Nikt z tych naszych koninskich spoleczniko-czarodziejow nie nadaje sie nawet na kandydata na kandydata na prezydenta. Do zarzadzania miastem trzeba miec łeb na karku a nie regułki do wypelninia wnioskow na liche granty
Dodano: 11.03.2018 15:37    Przez: ~Zal
uchronił od poprawy ?! - na razie mamy dość przeprawy..
Dodano: 11.03.2018 14:52    Przez: ~zx
Problem w tym, że on już od dawna przecieka...
Dodano: 11.03.2018 14:47    Przez: ~:D

KOMENTARZE

"KOKOSY, BANANY I INNE TOWARY , JA TOBIE NARODZIE KOCHANY DAAAAM , TYLKO MNIE WYBIERZ NAAAAAAAAAAA PREZYDENTAAAAAAAAAAA ! "
Dodano: 11.03.2018 14:40    Przez: ~Ferdek
Jak już to"Kokosy, browary i inne towary" a nie "banany". Jak cytujesz to cytuj poprawnie.
Dodano: 11.03.2018 14:56    Przez: ~Polip
Z tego co słyszałem to jeszcze niedawno redaktor sie ubiegał o pracę w urzędzie i chyba miał odmienne zdanie o koledze prezydencie i SLD. No ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A no i jak LM się nie podobają pieniądze z budzetu miasta to w takim razie proszę nie brać tych pieniedzy za materiały promocyjne. To sie nazywa pabir kolego hipokryzja.
Dodano: 11.03.2018 15:33    Przez: ~Dno i wodorosty
No to o czym pisze nasz niedawny kolega Robert to jest tzw. Grantoza. Ludzie, wyspecjalizowali sie w pozyskiwaniu pieniedzy na nikomu nie potrzebne projekciki typu "spotkajmy sie w domu kultury i porysujmy na szarym papierze jak powinno wygladac miasto" i tak sobie zyja od proejkciki do projekciku. Nikt z tych naszych koninskich spoleczniko-czarodziejow nie nadaje sie nawet na kandydata na kandydata na prezydenta. Do zarzadzania miastem trzeba miec łeb na karku a nie regułki do wypelninia wnioskow na liche granty
Dodano: 11.03.2018 15:37    Przez: ~Zal
Ale panu redaktorowi zaszedł za skórę prezydent, że pan redaktor tak trolluje i hejtuje hehe ale jaja.
Dodano: 11.03.2018 15:46    Przez: ~Parampampam
Redaktor chce grać miejscowego wirtuoza socjotechniki i swoimi artykułami wykreować kandydata i zwycięzcę haha śmiechu warte. Moze najpierw sami przestańcie żerować na budżecie miejskim to pogadamy.
Dodano: 11.03.2018 15:49    Przez: ~Trebor
Pana Biedronia. 👍👍👍
Dodano: 11.03.2018 17:41    Przez: ~kk
@Kobrzycki, za panowabia PiS (czytaj Pisjancjum) Polska, czyli my... wstaliśmy z kolan tak gwałtownie, że uderzyliśmy głową w parapet i w efekcie leżymy nieprzytomni, omijani szerokim łukiem przez przechodniów uznających nas za pijaków... Co do osob to.... "Co najmniej dwa razy, gdy Mateusz Morawiecki dostawał propozycję wejścia do polityki, część majątku przepisywał na żonę - ustalił tygodnik "Newsweek".
Dodano: 11.03.2018 17:58    Przez: ~Pn
pn ty juz pokazales swoj poziom na tym portalu jako gimbaza lub kod (jeden level), a twoje zrodlo to chyba jedna z gazet nalezaca do partii PO z tego co pamietam po zenujacych okladkach i artykulach wyborczych w tej gazecie, zgadzam sie z p. Olejnikiem ze nowy prezydent ktory moglby troche odmienic to miasto wybrany wsrod ludzi bylby najlepszy ale to utopia, ciemna koninska masa upasiona na kopalni i elektrowni nie bedzie zadowolona ze zmian, wiec jednak najlepszym wyjsciem dla konina byloby upanstwowic te zaklady i ze tak powiem wrocic do czasow komunizmu bo dla tego miasta byly chyba lepsze, ludzie mieli prace, dostawali mieszkania od panstwa, w lecie otwarte byly miejskie plaze, osrodki wypoczynkowe i basen odkryty..
Dodano: 11.03.2018 18:14    Przez: ~kom2
avatar Buahaha , nawyższy wzrost gospodarczy,największy wzrost płac,najniższe bezrobocie,wigi na rekordach, ceny paliw najniższe od dekady,gigantyczne zyski SSP.Oligarchia i żydo-komuna pogoniona,ndzwyczajna kasta wymiaru niesprawiedliwości leży i kwiczy, vat uszczelniony, kasa nda dzieciaki dana itd, itd.Boże chroń przed powrotem do władzy targowicy.
Dodano: 11.03.2018 18:15    Przez: Tomasz Kobrzycki
@Kobrzycki - kwiczy to cala Polska. Widze lykasz propagandę PiSu jak mlody pelikan...
Dodano: 11.03.2018 18:31    Przez: ~Pn
No i popuściłem.
Dodano: 11.03.2018 19:06    Przez: ~erwin
DAJCIE MOŻE ZDJĘCIE TEGO OLEJNIKA CHCIAŁBYM GO ZOBACZYĆ.....bo tyle w nim nienawiści do władzy że dobrze by było wiedzieć kto to jest
Dodano: 11.03.2018 19:30    Przez: ~konin jest wasz
Może wybierzmy zygmunta i tak ma pół Konina w łapie
Dodano: 11.03.2018 21:26    Przez: ~Cgh
A jak mi nie wypali to do Brukseli spadam
Dodano: 12.03.2018 07:03    Przez: ~Pn
A co ma PIS do cen paliwa? Obniżył podatki, akcyzę i inne opłaty? Czy to może efekt cen paliwa na świecie? Kobrzycki, z ciebie taki sam demagog jak autor tych artykułów.
Dodano: 12.03.2018 12:51    Przez: ~aaa
Cywilizacyjnie upośledzony niejaki ''Kobrzycki'' , ten co szuka fuchy dla córki -absolwentki prawa na KUL / czy latorośl specjalizuje się w prawie kanonicznym ? / powtarza bzdety jakimi ciemny lud - ten ,co wszystko kupi - ogłupia TVP-PiS. Wpuśćcie lisa do kurnika a kury wam wydusi.
Dodano: 12.03.2018 15:38    Przez: ~antyfaszysta
Świetny pomysł z prawyborami. Marzy mi się prezydent spoza Konina.
Dodano: 13.03.2018 10:49    Przez: ~iv
Tylko prezydent Nowicki .Panie prezydencie tak trzymać i nie popuszczać.
Dodano: 11.03.2018 14:45    Przez: ~erwin
Problem w tym, że on już od dawna przecieka...
Dodano: 11.03.2018 14:47    Przez: ~:D
Tak trzymac panie prezydencie ważne ze pan masz swój parking przy urzedzie a mieszkancy niech parkuja na trawnikach tak trzymac
Dodano: 11.03.2018 15:20    Przez: ~Urlich von Jungingen
Tylko Prezydent Nowicki gwarantuje realizację wielu projektów dla Konina. Tak dalej Panie Prezydencie!
Dodano: 11.03.2018 15:52    Przez: ~obserwator
on juz popuszcza ze wzgledu na wiek i demencje i zadne zaklecia lizodupow tego nieudacznika nic tu nie pomoga,,
Dodano: 11.03.2018 16:46    Przez: ~pro publico bono
Kler za bardzo sie panoszy, to fakt. A przy pisiorkach dostalby tylko skrzydel. Nie mozemy na to pozwolic.
Dodano: 11.03.2018 18:32    Przez: ~Pn
avatar Do tego od parkingu. Możesz być tak głupi, aby kraść komuś Nick bo sam nie jesteś w stanie swojego ustalić, ale na pewno jesteś za głupi by ukraść mi hasło więc na nic twoje podszywanie się pode mnie bez zalogowania.
Dodano: 11.03.2018 20:09    Przez: Urlich von Jungingen
To ty sie nir podszywaj bo i tak nie znasz hasla i na nic ci to podszywanie
Dodano: 11.03.2018 21:03    Przez: ~Urlich von Jungingen
Jedzie mi tu czołg?
Dodano: 11.03.2018 21:25    Przez: ~gość
Erwin to splac 2000 ,ktore Nowicki zaciagnal dlugu na kazdego mieszkanca
Dodano: 11.03.2018 21:38    Przez: ~Brecit
Redaktor Olejnik i jego prawybory symbolem przemiany? Doprawdy? Oby Nowicki wystartował i uchronił miasto od takiej poprawy.
Dodano: 11.03.2018 14:48    Przez: ~Oby
uchronił od poprawy ?! - na razie mamy dość przeprawy..
Dodano: 11.03.2018 14:52    Przez: ~zx
Jożin gdy nie czuje własnej korzyści to nie kiwnie nawet palcem. Jożin jest największym pracodawcą w Koninie. Sam to zorganizował ciężką swoją codzienną pracą i nie jest wcale ważne dobro miasta, ważne jest że te tysiące pracowników wraz z rodzinami posłusznie zagłosuje na barona. Jożin jest jak Kim nawet trochę podobny.
Dodano: 11.03.2018 21:39    Przez: ~Woźna Chwacińska
Konin upada nie ma przyszłości
Dodano: 11.03.2018 14:58    Przez: ~Xx
Niestety ale tak jest...
Dodano: 11.03.2018 16:18    Przez: ~Motyl
Konin upadnie jeżeli PiS zamknie Kopalnie.
Dodano: 11.03.2018 17:59    Przez: ~Pn
kopalnia nic nie robi dla miasta juz od dawna, polowa wioch dookola konina tez juz wyjechala za granice pracowac i nie ma nic wspolnego z kopalnia, tam pracuje garstka rodzin, tak jak w elektrowni, a straszenie o zamykaniu kopalni to juz slychac od 15 lat i nie ma to nic wspolnego z pis, jako mieszkanca bardziej mnie interesuje dlaczego prad i woda w koninie sa takie drogie skoro mamy rzeke, kopalnie i elektrownie? w miastach ktore tych zrodel nie maja zycie jest tansze.. ktos tu doi to miasto i to wlasnie kolesiostwo wladajace kopalnia, elektrownia, huta, cukrownia, fugo, etc zabila to miasto.. to nie byl pkis tylko ludzie z ktorymi pis walczy
Dodano: 11.03.2018 18:24    Przez: ~kom2
@kom2, kopalnia iplaci podatki, tsk jak i jej pracownicy, którzy tez zostawiają w sklepach (takze polskich) swoje wypłaty... Myślenie naprawde nie boli...
Dodano: 11.03.2018 18:34    Przez: ~Pn
"Psy szczekają a karawana idzie dalej" Panie Redaktorze. Aby zostać Prezydentem najpierw trzeba chcieć, a następnie wygrać. Niech każdy chętny sam spróbuje.
Dodano: 11.03.2018 14:59    Przez: ~wyborca
Karawana JEDZIE dalej... nie głosuj już bo się mylisz
Dodano: 12.03.2018 09:14    Przez: ~na
JÓZEF NOWICKI TO DOBRY PREZYDENT DLA MIASTA KONINA WIELE SIĘ ZMIENIŁO W KONINIE I ON MUSI ZOSTAĆ NASTĘPNĄ KADENCJE
Dodano: 11.03.2018 15:22    Przez: K B
K B wylacz Caps Locka bo nie da sie czytać tych wypocin.
Dodano: 11.03.2018 18:02    Przez: ~Pn
E tam Nowicki.... Jeżeli uważacie, że jest już tak źle, że gorzej już być nie może, to wybierzcie na prezydenta mnie! Zobaczycie ile jeszcze można spieprzyć!!!
Dodano: 11.03.2018 21:44    Przez: ~bolek
Super tekst.Mam nadzieje, że koninianie sue ogarną.Mlodzi ale ci nie zalezni od starych ugrupowań.Bo wymiana twarzy nic nie pomoze jak ktos tylko do koryta ciągnie.
Dodano: 11.03.2018 15:31    Przez: ~emi
Niezależność takie slowo nie istnieje w polityce i samorzadzie. Zrozumcie to. Wielkie partie polityczne dziela tort i tym tortem rozporzadzaja a jak jestes taki super hiper niezalezny to dostaniesz wielkie nic, co najwyzej wsadza ci na łeb setki kontroli. Dorośnijcie wielcy dzialacze spoleczni z Konina bo brednie wypisujecie. Albo strzelcie sobie jakis projekcik i zalozcie gume na fontanne w tym jestescie najlepsi.
Dodano: 11.03.2018 15:53    Przez: ~Ksiaze Myszkin
Oby tylko nikt z... pissuarow. Amen.
Dodano: 11.03.2018 15:41    Przez: ~Pn
Zlikwidujcie stanowiska vice, zbirzcie forse do kupy i wynajmijcie na to stanowisko prawdziwego fachowca. Dajcie mu kilka lat czasu na wyprowadzenie Konina z upadku. W Koninie takiego fachowca nie ma. O partiach zapomnijcie, wiecie dlaczego.
Dodano: 11.03.2018 15:57    Przez: ~xYz
Dziadek to miasto uwstecznił, od poczatku brak checi do jakichkolwiek dzialan oprocz obstawiania stolkow swoimi plecakami. Jezeli chodzi o umiejetnosc publicznego przemawiania to juz jest kompletny dramat. W obecnych czasach to nawet wozny musi byc bardziej elokwentny.
Dodano: 11.03.2018 16:11    Przez: ~Anty joseph
1 z 6
123456>>