Dzisiaj jest niedziela 24 czerwca 2018, imieniny: Jana, Danuty, Janiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23264) SPORT FORUM FIRMY (5189) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
21 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Pogoda spłatała figla. Akcja "Zdrowie to po ... (1)Kościelec. Targi rolnicze od lat mają swoje miejsc ... (0)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościRóża. Akcja ratunkowa na jeziorze. Pod 69-latkiem ...

Róża. Akcja ratunkowa na jeziorze. Pod 69-latkiem załamał się lód

Dodano: 12.03.2018 09:46
Źródło: LM.pl

O krok od tragedii pod Słupcą. Strażakom niemal w ostatniej chwili udało się uratować 69-latka, pod którym zarwał się lód.

Wszystko działo się wczoraj popołudniu w miejscowości Róża. Mężczyzna wszedł z rowerem na jezioro Słupeckie. W pewnym momencie załamał się pod nim lód. Na miejscu pojawiły się cztery zastępy straży pożarnej, które były wyposażone w sprzęt do ratownictwa lodowego. Przyjechała też specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego z Konina.

- Po dojeździe na miejsce okazało się, że mężczyzna jest przytomny i znajduje się w wodzie, jest bardzo przemęczony i ostatkami sił trzyma się lodu – informuje Marcin Nachowiak, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy.

Ratownicy wykorzystując sanie lodowe dotarli do 69-latka. Udało się go wyciągnąć na brzeg. Mężczyzna był wyziębiony. Po udzieleniu mu pierwszej pomocy i zbadaniu przez zespół ratownictwa medycznego, 69-latek został odwieziony do domu.

- Nie wiadomo dlaczego wszedł on na niepewną przy dodatnich temperaturach, taflę lodu. Przy takiej pogodzie to była skrajna nieodpowiedzialność i igranie ze śmiercią – podkreśla Nachowiak.

Strażakom na szczęście udało się dotrzeć na czas. Mundurowi z wody wyciągnęli też rower i torbę mężczyzny.

fot. KP PSP Słupca

  • Róża. Akcja ratunkowa na jeziorze. Pod 69-latkiem załamał się lód

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Ukarać maksymalnym mandatem za głupotę !!!
Dodano: 12.03.2018 09:59    Przez: ~M..k
Idiota. Od kilku dni ➕ 10 a on lodu szukał?
Dodano: 12.03.2018 10:12    Przez: ~Hejt
Stary dureń !
Dodano: 12.03.2018 10:07    Przez: ~Paweł
10 marca byłem w Ślesinie nad jeziorem a tam pełno ludzi na lodzie, 20 metrów od brzegu. Totalna głupota
Dodano: 12.03.2018 10:16    Przez: ~Mróz
W wieku kilkunastu lat wchodziłem jak wielu innych na lód na Kanale Ulgi. Fakt, że przy dużych mrozach i nie na środek, ale do dzisiaj uważam to za jedną z największych głupot na jakie wpadłem;)Powinno się za to karać mandatami jak choćby za przechodzenie po torach w niedozwolonym miejscu. Cztery zastępy straży do jednego idioty, które mogły być w tym momencie potrzebne do pożaru czy wypadku drogowego...
Dodano: 12.03.2018 10:35    Przez: ~lodołamacz

KOMENTARZE

Ukarać maksymalnym mandatem za głupotę !!!
Dodano: 12.03.2018 09:59    Przez: ~M..k
Idiota. Od kilku dni ➕ 10 a on lodu szukał?
Dodano: 12.03.2018 10:12    Przez: ~Hejt
raczej obciazyc finansowo za koszty akcji to nastepny idiota zanim cos wywinie , gleboko sie zastanowi ile moze kosztowac bezmyslnosc tepego lba..
Dodano: 12.03.2018 15:39    Przez: ~pro publico bono
ty gorszy od ormowca jestes
Dodano: 12.03.2018 21:30    Przez: ~ja
To byl morświn on byl popływać
Dodano: 13.03.2018 10:40    Przez: ~Yu
Dobrze że go się z tej wody i lodu wyciągneli strażacy na drugi raz, nie wejdzie i w dodatku z rowerem ale jeśli o tym już mowa to na haldach tak samo wlaza na lód z rowerami i nie tylko a jest już plus zresztą lód zawsze ma prawo pęknąć . Lepiej nie ryzykować.
Dodano: 12.03.2018 10:03    Przez: ~Ha
Wolniej pisz i bez błędów, wtedy łatwiej zrozumieć tekst.
Dodano: 12.03.2018 10:55    Przez: ~Pozdrawiam
Stary dureń !
Dodano: 12.03.2018 10:07    Przez: ~Paweł
10 marca byłem w Ślesinie nad jeziorem a tam pełno ludzi na lodzie, 20 metrów od brzegu. Totalna głupota
Dodano: 12.03.2018 10:16    Przez: ~Mróz
To się nazywa demokracja.
Dodano: 12.03.2018 15:53    Przez: ~X
W wieku kilkunastu lat wchodziłem jak wielu innych na lód na Kanale Ulgi. Fakt, że przy dużych mrozach i nie na środek, ale do dzisiaj uważam to za jedną z największych głupot na jakie wpadłem;)Powinno się za to karać mandatami jak choćby za przechodzenie po torach w niedozwolonym miejscu. Cztery zastępy straży do jednego idioty, które mogły być w tym momencie potrzebne do pożaru czy wypadku drogowego...
Dodano: 12.03.2018 10:35    Przez: ~lodołamacz
stare to a głupie!
Dodano: 12.03.2018 10:39    Przez: ~idiota
To ja młody nie odwaze się na lód wchodzić po tylu dniach na plusie...a jesli juz ide na lód, na lyzwy to zawsze przy brzegu i tam gdzie dużo ludzi i z znajomymi bo sam bym się bal,jak zarwie się lód to chociaż do pasa max będę miał i sam sobie poradzę wtedy,a tu tyle straży do starego i głupiego,niech się cieszy ze ktoś go zauważył bo ryby by miały ucztę.
Dodano: 12.03.2018 10:44    Przez: ~filip
Obciazyc osla kosztami za cala akcje
Dodano: 12.03.2018 10:48    Przez: ~Michal
Zlicytowac mu rower i torbę na poczet kosztów akcji.
Dodano: 12.03.2018 20:41    Przez: ~jama
Starszy człowiek, a pustka w głowie, jak można na kruchy lód wchodzić, chyba że po śmierć. Konińscy Strażacy też w akcji, brawo !
Dodano: 12.03.2018 10:52    Przez: ~K-n
ZUS by się ucieszył - a tak to nie!!
Dodano: 12.03.2018 11:33    Przez: ~M..k
A co na to rodzice?Upsss,przepraszam przecież dzieci nie wolno stresować,więc byli bezradni.
Dodano: 12.03.2018 12:41    Przez: ~takmyślę
ksiadz i grabaz zawiedzeni, strazacy popsuli im biznes..
Dodano: 12.03.2018 15:41    Przez: ~Pan jest pasterzem mym
Czemu 4 a nie 100?
Dodano: 12.03.2018 12:18    Przez: ~oto
1 z 2
12>>