Dzisiaj jest czwartek 19 września 2019, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19621) SPORT FORUM FIRMY (5363) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 8oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mieszkańcy starówki na spotkaniu z prezydentem i k ... (1)Zmarł wieloletni dyrektor SP3 - Ryszard Nijakowski ... (3)

Róża. Akcja ratunkowa na jeziorze. Pod 69-latkiem załamał się lód

Dodano: 12.03.2018 09:46
Źródło: LM.pl

O krok od tragedii pod Słupcą. Strażakom niemal w ostatniej chwili udało się uratować 69-latka, pod którym zarwał się lód.

Wszystko działo się wczoraj popołudniu w miejscowości Róża. Mężczyzna wszedł z rowerem na jezioro Słupeckie. W pewnym momencie załamał się pod nim lód. Na miejscu pojawiły się cztery zastępy straży pożarnej, które były wyposażone w sprzęt do ratownictwa lodowego. Przyjechała też specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego z Konina.

- Po dojeździe na miejsce okazało się, że mężczyzna jest przytomny i znajduje się w wodzie, jest bardzo przemęczony i ostatkami sił trzyma się lodu – informuje Marcin Nachowiak, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy.

Ratownicy wykorzystując sanie lodowe dotarli do 69-latka. Udało się go wyciągnąć na brzeg. Mężczyzna był wyziębiony. Po udzieleniu mu pierwszej pomocy i zbadaniu przez zespół ratownictwa medycznego, 69-latek został odwieziony do domu.

- Nie wiadomo dlaczego wszedł on na niepewną przy dodatnich temperaturach, taflę lodu. Przy takiej pogodzie to była skrajna nieodpowiedzialność i igranie ze śmiercią – podkreśla Nachowiak.

Strażakom na szczęście udało się dotrzeć na czas. Mundurowi z wody wyciągnęli też rower i torbę mężczyzny.

fot. KP PSP Słupca

  • Róża. Akcja ratunkowa na jeziorze. Pod 69-latkiem załamał się lód

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ukarać maksymalnym mandatem za głupotę !!!
Dodano: 12.03.2018 09:59    Przez: ~M..k
Idiota. Od kilku dni ➕ 10 a on lodu szukał?
Dodano: 12.03.2018 10:12    Przez: ~Hejt
Stary dureń !
Dodano: 12.03.2018 10:07    Przez: ~Paweł
10 marca byłem w Ślesinie nad jeziorem a tam pełno ludzi na lodzie, 20 metrów od brzegu. Totalna głupota
Dodano: 12.03.2018 10:16    Przez: ~Mróz
W wieku kilkunastu lat wchodziłem jak wielu innych na lód na Kanale Ulgi. Fakt, że przy dużych mrozach i nie na środek, ale do dzisiaj uważam to za jedną z największych głupot na jakie wpadłem;)Powinno się za to karać mandatami jak choćby za przechodzenie po torach w niedozwolonym miejscu. Cztery zastępy straży do jednego idioty, które mogły być w tym momencie potrzebne do pożaru czy wypadku drogowego...
Dodano: 12.03.2018 10:35    Przez: ~lodołamacz

KOMENTARZE

Ukarać maksymalnym mandatem za głupotę !!!
Dodano: 12.03.2018 09:59    Przez: ~M..k
Idiota. Od kilku dni ➕ 10 a on lodu szukał?
Dodano: 12.03.2018 10:12    Przez: ~Hejt
raczej obciazyc finansowo za koszty akcji to nastepny idiota zanim cos wywinie , gleboko sie zastanowi ile moze kosztowac bezmyslnosc tepego lba..
Dodano: 12.03.2018 15:39    Przez: ~pro publico bono
ty gorszy od ormowca jestes
Dodano: 12.03.2018 21:30    Przez: ~ja
To byl morświn on byl popływać
Dodano: 13.03.2018 10:40    Przez: ~Yu
Dobrze że go się z tej wody i lodu wyciągneli strażacy na drugi raz, nie wejdzie i w dodatku z rowerem ale jeśli o tym już mowa to na haldach tak samo wlaza na lód z rowerami i nie tylko a jest już plus zresztą lód zawsze ma prawo pęknąć . Lepiej nie ryzykować.
Dodano: 12.03.2018 10:03    Przez: ~Ha
Wolniej pisz i bez błędów, wtedy łatwiej zrozumieć tekst.
Dodano: 12.03.2018 10:55    Przez: ~Pozdrawiam
Stary dureń !
Dodano: 12.03.2018 10:07    Przez: ~Paweł
10 marca byłem w Ślesinie nad jeziorem a tam pełno ludzi na lodzie, 20 metrów od brzegu. Totalna głupota
Dodano: 12.03.2018 10:16    Przez: ~Mróz
To się nazywa demokracja.
Dodano: 12.03.2018 15:53    Przez: ~X
W wieku kilkunastu lat wchodziłem jak wielu innych na lód na Kanale Ulgi. Fakt, że przy dużych mrozach i nie na środek, ale do dzisiaj uważam to za jedną z największych głupot na jakie wpadłem;)Powinno się za to karać mandatami jak choćby za przechodzenie po torach w niedozwolonym miejscu. Cztery zastępy straży do jednego idioty, które mogły być w tym momencie potrzebne do pożaru czy wypadku drogowego...
Dodano: 12.03.2018 10:35    Przez: ~lodołamacz
stare to a głupie!
Dodano: 12.03.2018 10:39    Przez: ~idiota
To ja młody nie odwaze się na lód wchodzić po tylu dniach na plusie...a jesli juz ide na lód, na lyzwy to zawsze przy brzegu i tam gdzie dużo ludzi i z znajomymi bo sam bym się bal,jak zarwie się lód to chociaż do pasa max będę miał i sam sobie poradzę wtedy,a tu tyle straży do starego i głupiego,niech się cieszy ze ktoś go zauważył bo ryby by miały ucztę.
Dodano: 12.03.2018 10:44    Przez: ~filip
Obciazyc osla kosztami za cala akcje
Dodano: 12.03.2018 10:48    Przez: ~Michal
Zlicytowac mu rower i torbę na poczet kosztów akcji.
Dodano: 12.03.2018 20:41    Przez: ~jama
Starszy człowiek, a pustka w głowie, jak można na kruchy lód wchodzić, chyba że po śmierć. Konińscy Strażacy też w akcji, brawo !
Dodano: 12.03.2018 10:52    Przez: ~K-n
ZUS by się ucieszył - a tak to nie!!
Dodano: 12.03.2018 11:33    Przez: ~M..k
A co na to rodzice?Upsss,przepraszam przecież dzieci nie wolno stresować,więc byli bezradni.
Dodano: 12.03.2018 12:41    Przez: ~takmyślę
ksiadz i grabaz zawiedzeni, strazacy popsuli im biznes..
Dodano: 12.03.2018 15:41    Przez: ~Pan jest pasterzem mym
Czemu 4 a nie 100?
Dodano: 12.03.2018 12:18    Przez: ~oto
1 z 2
12>>