Dzisiaj jest wtorek 22 stycznia 2019, imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21390) SPORT FORUM FIRMY (5279) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -4oC
Jutropogoda
-4 / -6oC
Pojutrzepogoda
-4 / -6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Prezydent w odwiedzinach u pierwszego koninianina ...Konin. Wróci system elektronicznej sprzedaży bilet ... (21)

Obalamy mity związane z opieką osób starszych

Materiał promocyjny

Dodano: 12.03.2018 11:12

Jakie zawody budzą w ostatnich latach największe zainteresowanie wśród zatrudniających? Nie ulega wątpliwości, że opieka osób starszych znajduje się na czołowych miejscach we wszystkich tworzonych obecnie rankingach popularności. Warto więc obalić kilka mitów na jej temat i przekonać się, czy nie jest to zawód atrakcyjny także z naszego punktu widzenia.

Mit pierwszy – opiekunem może zostać tylko osoba z doświadczeniem w zawodzie

Oczywiście, pielęgniarki oraz osoby zatrudnione w domach spokojnej starości są szczególnie mile widziane, można mieć bowiem pewność, że posiadają one odpowiednie kwalifikacje do pracy w tym zawodzie. Nie oznacza to jednak wcale, że brak doświadczenia jest przeszkodą, której nie można pokonać. Dziś niezbędną wiedzę można opanować na krótkich i rzetelnie prowadzonych kursach. Pamiętajmy też, że to podczas pracy zdobywa się najwięcej doświadczenia, a każdy dzień z seniorem jest przynajmniej odrobinę łatwiejszy od poprzedniego.

Mit drugi – praca jako opiekun osoby starszej jest zarezerwowana dla kobiet

Ponieważ większość pielęgniarek w Polsce to kobiety, zwykliśmy mówić nie o opiekunach, ale o opiekunkach osób starszych. Wcale nie oznacza to jednak, że panowie nie mają szans na zatrudnienie ani, że mamy do czynienia z zawodem, w którym mają mniejsze szanse na zatrudnienie. Przeciwnie, niektóre osoby starsze wręcz proszą, aby ich opiekunami byli mężczyźni, ich siła fizyczna staje się bowiem dodatkowym atutem.

Mit trzeci – opieka osób starszych wiąże się z wyjazdem za granicę, nie ma więc szans na prace bez dobrej znajomości języka obcego

Rzeczywiście, praca przy opiece osób starszych jest najbardziej popularna w krajach niemieckojęzycznych i tam też można liczyć zarówno na najwięcej ofert, jak i na najwyższe zarobki. Nietrudno się domyślić, że brak znajomości języka niemieckiego może być poważnym problemem. Opieka wymaga przecież komunikacji z seniorem i zrozumienia dla jego potrzeb. Na szczęście, nikt nie wymaga od opiekunów poziomu biegłości. Wystarczy, że osoba chcąca spróbować sił w tym zawodzie będzie się w miarę poprawnie komunikowała, a taką umiejętność można nabyć jeszcze w Polsce, na intensywnych kursach, które trwają kilka miesięcy.

Jeśli nie obawiasz się już mitów, a interesuje Cię opieka osób starszych ATERIMA MED jest firmą, która idealnie nadaje się do tego, aby zrobić pierwszy krok. Wystarczy wypełnić krótki formularz i pozostawić dane kontaktowe, aby dowiedzieć się więcej o pracy w tym zawodzie, a być może także znaleźć zatrudnienie.

  • Obalamy mity związane z opieką osób starszych

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:praca,   starość,   opieka

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Domy Pomocy Społecznej nie zatrudniają opiekunów po krótkich kursach
Dodano: 12.03.2018 19:26    Przez: ~informator
min 200 godzinny kurs, wowczas jako pomoc -pflegerin.
Dodano: 30.04.2018 14:38    Przez: ~Maria
Niestety, agencje, które oferują wyjazd osobom bez doświadczenia i znajomości języka żerują na naiwnych, płacąc im jakieś ochłapy a nie wynagrodzenie. Praca w tej branży za poniżej 1100 euro - a takie zlecenie oferuje reklamująca się powyżej agencja - to porażka. Każda szanująca się opiekunka wyśmieje taką ofertę. Serio wysyłacie ludzi do opieki bez języka? A jak podopiecznemu coś się stanie? Jak taki pożal się boże opiekun ma mu pomóc? Zawiadomić rodzinę, sąsiadów, pogotowie, bez znajomości języka? Na migi?!
Dodano: 12.03.2018 22:51    Przez: ~Opiekunka
Tak,to prawdaPRZESTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TA FIRMA,PLACA BARDZO MALO,SZANUJACA SIE FIRMA NIE ZATRUDNIA BEZ ZNAJOMOSCI JEZYKA NIEMIECKIEGO
Dodano: 13.03.2018 05:15    Przez: ~Ja
Dlaczego opiekunki z doswiadczeniem i znajomoscią jezyka godza sie na zatrudnienie przez agencje,ktora polowe wynagrodzenia zabiera dla siebie. link. Niemiecka umowa o prace,podpisywana bezposrednio z rodziną, wynagrodzenie brutto 2200 euro, platne 2 dni urlopu miesiecznie, zwrot podatku 150 euro za kazdy miesiąc. Netto razem wychodzi 1500 euro-gwrantowane. Mozna z rodziną negocjowac wyzsze wynagrodzenie. Skłdki emerytalne odprowadzane w Niemczech,w pelnej wysokosci (a gencje odprowadzają duzo mniejsze).Godna niemiecka emerytura. Pracuje od 2 lat i nie mam zalu ze ktos mnie okrada z mojej pensji. w/w fundacja posredniczy w szukaniu rodzin. Jezeli pracodawcą jest agencja,to ona zawsze musi zrobic naszym kosztem
Dodano: 30.04.2018 14:53    Przez: ~Opiekunka
zatrudnienie przez rodzine- posredniczy fundacja -es-opieka
Dodano: 30.04.2018 14:55    Przez: ~Opiekunka
Polskie firmy oszukują pracowników.bo myślą że kobiety nie wiedzą ile płacą niemieckie rodziny za opiekę. Odpowiednie instytucje powinne się tym zajać. BO PRACUJEMY 24h za wyzysk.
Dodano: 13.03.2018 06:14    Przez: ~Jola
Prawda
Dodano: 13.03.2018 07:48    Przez: ~Ola
Napiszcie jak pięknie piszecie ile zarabia opiekun za ciężką fizyczną I psychiczną pracę np. zolu
Dodano: 13.03.2018 08:16    Przez: ~Opiekun
Napiszcie ile zarabia opiekun za tak ciężką pracę np.na ZOLU
Dodano: 13.03.2018 08:18    Przez: ~Opiekun
@Opiekunka, polecam przeczytać tekst ze zrozumieniem. Nikt tam nie pisze że wysyłają bez znajomości języka. Oferty są dużo większe, wystarczy to sprawdzić. Ja wszedłem i sprawdziłem.@Ja: dlaczego uważasz że to mało szanujaca się firma?
Dodano: 13.03.2018 08:19    Przez: ~opiekun
O, mamy przedstawiciela firmy w dyskusji. Właśnie ze strony waszej firmy są informacje, że - cytuję: "W ATERIMA MED zarobki w pracy jako Opiekunka osób starszych wynoszą od 1000 do 1350 euro netto, czyli „na rękę”. Istnieje również możliwość wyjazdu dla osób, które dopiero zaczynają naukę języka – w takim przypadku wynagrodzenie wynosi 930 euro netto." Proszę nie kłamać ludziom, skoro te informacje są dostępne dla wszystkich na waszej stronie. Inne agencje płacą dużo więcej i pracuje się na niemieckich warunkach, nie na polskiej śmieciowej umowie zlecenie.
Dodano: 13.03.2018 08:42    Przez: ~opiekun1
ZA 600 ZŁ . ,I Z KURSEM ,TO ? ,NIE MA DOKĄD WRACAĆ!,CHYBA ,ŻE DO ,,ZAKONU''. ,,MĄDROŚĆ, TAKA ,JAK ? : ,,ŻYDÓWKA CZYTAJĄCA TORĘ''[DLATEGO ŻYDÓWKI WYBIERAJĄ FILOZOFIĘ''. ...
Dodano: 14.03.2018 01:56    Przez: ~L

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.