Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20981) SPORT FORUM FIRMY (5247) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 8oC
Jutropogoda
8 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Silny wiatr z prędkością do 40 km/h z porywymi do 90 km/h

Polecamy:

Chce motywować bezdomnych. Nowa kierowniczka noclegowni

Dodano: 12.03.2018 13:26
Źródło: LM.pl

Konińska noclegownia i schronisko dla osób bezdomnych ma nową kierowniczkę. Została nią Lena Czeszejko.

Po ponad 20 latach pracy z osobami bezdomnymi, na emeryturę odeszła Maria Kobielska. Od 1 lutego pracę w noclegowni rozpoczęła 35-letnia Lena Czeszejko, która wcześniej przez kilka lat była wychowawcą w świetlicy środowiskowej Polskiego Czerwonego Krzyża.

- Przez pierwszy miesiąc byłam tutaj razem z p. Marią. Ona zapoznała mnie z zasadami funkcjonowania placówki i z dokumentacją. Teraz codziennie do niej dzwonię, żeby o coś podpytać i mam nadzieję, że p. Maria będzie nas odwiedzać – mówi Lena Czeszejko.

Nowej kierowniczce noclegowni i schroniska dla osób bezdomnych nie było łatwo odnaleźć się w zupełnie nowym środowisku. Jak sama przyznaje, wcześniej tam nie bywała i nie wiedziała jak to wszystko funkcjonuje.

- Zaskoczyło mnie, że tyle osób ma trudną sytuację życiową i że z noclegowni korzysta tak dużo osób – mówi Lena Czeszejko.

Sprawdzianem dla zarządzającej noclegownią były ostatnie mrozy.

- Były takie dni i noce, gdzie mieliśmy aż 88 osób. Dostawialiśmy łóżka i materace. Warunki były ciężkie, ale była jeszcze na szczęście p. Maria i razem dałyśmy radę – podkreśla Czeszejko. - W tej chwili mamy 55 miejsc i 58 osób. W schronisku jest 15 miejsc i wszystkie są zajęte. Ogrzewalnia też jest ciągle zapełniona – dodaje.

Lena Czeszejko rozmawia z rezydentami i zaczyna poznawać, często niełatwe historie ich życia. Planuje wprowadzić zmiany w regulaminie placówki, ale szczegółów jeszcze zdradzać nie chce. Od marca z zamieszkującymi noclegownię i schronisko spotyka się psycholog i specjalista psychoterapii uzależnień. Celem nowej kierownik jest zmotywowanie osób bezdomnych do szukania pracy oraz usamodzielnienia się.

  • Chce motywować bezdomnych. Noclegownia ma nową kierowniczkę

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Uroda pani Leny przyczyni się do zwiększenia liczby bezdomnych.
Dodano: 12.03.2018 14:28    Przez: ~Qń
Nie wie,nie jest zorientowana,nie zna zasad funkcjonowania,będzie podpytywać emerytki-to są jakieś JAJA !!!! A gdzie konkurs,gdzie kompetencje,gdzie doświadczenie i przygotowanie- DZIADOSTWO PO KONIŃSKU !!!!
Dodano: 12.03.2018 15:02    Przez: ~MAGIsrat
Był konkurs na to stanowisko pracy??? Ma ta pani odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie? Pisze w artykule "Nowej kierowniczce noclegowni i schroniska dla osób bezdomnych nie było łatwo odnaleźć się w zupełnie nowym środowisku. Jak sama przyznaje, wcześniej tam nie bywała i nie wiedziała jak to wszystko funkcjonuje." Czyli można było zatrudnić osoby która już prędzej wiedziała jak to wszystko funkcjonuje? Pod Urząd Miasta w Koninie ta placówka podlega?
Dodano: 12.03.2018 14:32    Przez: ~?????
Struktury PCK-dobre-dziadek z magistratu kręci wszędzie.
Dodano: 12.03.2018 15:08    Przez: ~CCCP
Nie wiem skąd, ale bardzo atrakcyja ta Pani Lena:)))!!!
Dodano: 12.03.2018 14:17    Przez: ~Pozdrawiam

KOMENTARZE

Pani Lena -niech się wykaże !!!
Dodano: 12.03.2018 13:40    Przez: ~M..k
Nie wie,nie jest zorientowana,nie zna zasad funkcjonowania,będzie podpytywać emerytki-to są jakieś JAJA !!!! A gdzie konkurs,gdzie kompetencje,gdzie doświadczenie i przygotowanie- DZIADOSTWO PO KONIŃSKU !!!!
Dodano: 12.03.2018 15:02    Przez: ~MAGIsrat
Malowana lala na tle obskurnego biurka,na parapecie czajnik nożyczki do obcinania paznokci i cała gemela !!!!
Dodano: 12.03.2018 15:13    Przez: ~DOBRY SMAK
Az mi z paszczu pociklo
Dodano: 12.03.2018 17:03    Przez: ~Pn
Dobry smak to może zasponsoruj pomieszczenie socjalne i nowe biurko ?
Dodano: 13.03.2018 11:27    Przez: ~debil
motywacja prosze bardzo jede dzie pobytu cztery godziy pracy a cele spolecze to niewiele jak za spanie w ogrzewanym pokoju i wyzywienie wyjatek stanowia ludzie schorowai ale wieksza czesc tych rezydentow nadaje sie do pracy bo zeby przezyc wiose lato i jesien w plenerze to trzeba miec konskie zdrowie a zima w cieple pielesze i jedzenie na koszt miasta w pewych przypadkach litosc to zbrodnia
Dodano: 12.03.2018 13:57    Przez: ~anty
Nie wiem skąd, ale bardzo atrakcyja ta Pani Lena:)))!!!
Dodano: 12.03.2018 14:17    Przez: ~Pozdrawiam
zgadzam się z tobą - ciekawe czy samotna ?
Dodano: 12.03.2018 14:53    Przez: ~chętny
Niestety, ale mężatka 😒
Dodano: 12.03.2018 16:10    Przez: ~Mnk
Na razie wiemy, że nie jest bezdomna i ma pracę.
Dodano: 13.03.2018 05:47    Przez: ~Pn
Uroda pani Leny przyczyni się do zwiększenia liczby bezdomnych.
Dodano: 12.03.2018 14:28    Przez: ~Qń
Był konkurs na to stanowisko pracy??? Ma ta pani odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie? Pisze w artykule "Nowej kierowniczce noclegowni i schroniska dla osób bezdomnych nie było łatwo odnaleźć się w zupełnie nowym środowisku. Jak sama przyznaje, wcześniej tam nie bywała i nie wiedziała jak to wszystko funkcjonuje." Czyli można było zatrudnić osoby która już prędzej wiedziała jak to wszystko funkcjonuje? Pod Urząd Miasta w Koninie ta placówka podlega?
Dodano: 12.03.2018 14:32    Przez: ~?????
To struktury PCK. Ogarnij się.
Dodano: 12.03.2018 14:56    Przez: ~???
Struktury PCK-dobre-dziadek z magistratu kręci wszędzie.
Dodano: 12.03.2018 15:08    Przez: ~CCCP
Idź się zapytaj...
Dodano: 13.03.2018 10:22    Przez: ~Oko
No jaki zawistnik i zadrosnik pod tym znakiem zapytania się ukrywa ha, ha,ha. Pewnie z pis
Dodano: 13.03.2018 13:08    Przez: ~!!!!!
Ale jaka piekna 😍
Dodano: 12.03.2018 15:04    Przez: ~Michał
Masz specyficzne poczucie piękna !!! taka se!!!
Dodano: 12.03.2018 15:09    Przez: ~PLEYboy
Piękna.
Dodano: 12.03.2018 20:36    Przez: ~////
Fajna Pani Kierowniczka z ładną buzią, życzę powodzenia w nowej pracy z trudnymi ludżmi, niestety.
Dodano: 12.03.2018 16:27    Przez: ~Męzczyzna
Ciekawe jak tam dol sie prezentuje bo gora super !!!!
Dodano: 12.03.2018 17:33    Przez: ~!!!
cały konin zamieni sie w bezdomnych ludzi bo Pani kierownik sexi
Dodano: 12.03.2018 16:32    Przez: ~men
Bardzo urodziwa, przepiekna super p Kierownik !! A jak tam sie dostac ???
Dodano: 12.03.2018 17:31    Przez: ~romek
Najpierw weź kredyt. Później bierz się za kierowniczkę.
Dodano: 12.03.2018 20:05    Przez: ~Pekaoa
Pracownicy z Czerwonego krzyżyka nie muszą mieć kompetencji. Najważniejsze będzie oszczędność, po drugie oszczędność i po trzecie oszczędność. A nadwyżkę przejmie jak zawsze pazerny KrK.
Dodano: 12.03.2018 18:14    Przez: ~Demokracja bezposrednia
Chłopaki w noclegowni będą Panią podrywać, niech Pani uważa na nich, bo to chłopy jurne.
Dodano: 12.03.2018 19:48    Przez: ~Ostrzegam
Fakt niech uwaza zeby mezowi jakich mend i wszelkiego robactwa nie zafundowala