Dzisiaj jest piątek 14 maja 2021, imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16562) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (76) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 11oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mustang ma szansę na drugie mistrzostwo Polski. Fi ... (1)Konin. Na Warszawskiej pożar samochodu. Dym widocz ... (3)

Chce motywować bezdomnych. Nowa kierowniczka noclegowni

Dodano: 12.03.2018 13:26
Źródło: LM.pl

Konińska noclegownia i schronisko dla osób bezdomnych ma nową kierowniczkę. Została nią Lena Czeszejko.

Po ponad 20 latach pracy z osobami bezdomnymi, na emeryturę odeszła Maria Kobielska. Od 1 lutego pracę w noclegowni rozpoczęła 35-letnia Lena Czeszejko, która wcześniej przez kilka lat była wychowawcą w świetlicy środowiskowej Polskiego Czerwonego Krzyża.

- Przez pierwszy miesiąc byłam tutaj razem z p. Marią. Ona zapoznała mnie z zasadami funkcjonowania placówki i z dokumentacją. Teraz codziennie do niej dzwonię, żeby o coś podpytać i mam nadzieję, że p. Maria będzie nas odwiedzać – mówi Lena Czeszejko.

Nowej kierowniczce noclegowni i schroniska dla osób bezdomnych nie było łatwo odnaleźć się w zupełnie nowym środowisku. Jak sama przyznaje, wcześniej tam nie bywała i nie wiedziała jak to wszystko funkcjonuje.

- Zaskoczyło mnie, że tyle osób ma trudną sytuację życiową i że z noclegowni korzysta tak dużo osób – mówi Lena Czeszejko.

Sprawdzianem dla zarządzającej noclegownią były ostatnie mrozy.

- Były takie dni i noce, gdzie mieliśmy aż 88 osób. Dostawialiśmy łóżka i materace. Warunki były ciężkie, ale była jeszcze na szczęście p. Maria i razem dałyśmy radę – podkreśla Czeszejko. - W tej chwili mamy 55 miejsc i 58 osób. W schronisku jest 15 miejsc i wszystkie są zajęte. Ogrzewalnia też jest ciągle zapełniona – dodaje.

Lena Czeszejko rozmawia z rezydentami i zaczyna poznawać, często niełatwe historie ich życia. Planuje wprowadzić zmiany w regulaminie placówki, ale szczegółów jeszcze zdradzać nie chce. Od marca z zamieszkującymi noclegownię i schronisko spotyka się psycholog i specjalista psychoterapii uzależnień. Celem nowej kierownik jest zmotywowanie osób bezdomnych do szukania pracy oraz usamodzielnienia się.

  • Chce motywować bezdomnych. Noclegownia ma nową kierowniczkę

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Uroda pani Leny przyczyni się do zwiększenia liczby bezdomnych.
Dodano: 12.03.2018 14:28    Przez: ~Qń
Nie wie,nie jest zorientowana,nie zna zasad funkcjonowania,będzie podpytywać emerytki-to są jakieś JAJA !!!! A gdzie konkurs,gdzie kompetencje,gdzie doświadczenie i przygotowanie- DZIADOSTWO PO KONIŃSKU !!!!
Dodano: 12.03.2018 15:02    Przez: ~MAGIsrat
Był konkurs na to stanowisko pracy??? Ma ta pani odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie? Pisze w artykule "Nowej kierowniczce noclegowni i schroniska dla osób bezdomnych nie było łatwo odnaleźć się w zupełnie nowym środowisku. Jak sama przyznaje, wcześniej tam nie bywała i nie wiedziała jak to wszystko funkcjonuje." Czyli można było zatrudnić osoby która już prędzej wiedziała jak to wszystko funkcjonuje? Pod Urząd Miasta w Koninie ta placówka podlega?
Dodano: 12.03.2018 14:32    Przez: ~?????
Struktury PCK-dobre-dziadek z magistratu kręci wszędzie.
Dodano: 12.03.2018 15:08    Przez: ~CCCP
Nie wiem skąd, ale bardzo atrakcyja ta Pani Lena:)))!!!
Dodano: 12.03.2018 14:17    Przez: ~Pozdrawiam

KOMENTARZE

Pani Lena -niech się wykaże !!!
Dodano: 12.03.2018 13:40    Przez: ~M..k
Nie wie,nie jest zorientowana,nie zna zasad funkcjonowania,będzie podpytywać emerytki-to są jakieś JAJA !!!! A gdzie konkurs,gdzie kompetencje,gdzie doświadczenie i przygotowanie- DZIADOSTWO PO KONIŃSKU !!!!
Dodano: 12.03.2018 15:02    Przez: ~MAGIsrat
Malowana lala na tle obskurnego biurka,na parapecie czajnik nożyczki do obcinania paznokci i cała gemela !!!!
Dodano: 12.03.2018 15:13    Przez: ~DOBRY SMAK
Az mi z paszczu pociklo
Dodano: 12.03.2018 17:03    Przez: ~Pn
Dobry smak to może zasponsoruj pomieszczenie socjalne i nowe biurko ?
Dodano: 13.03.2018 11:27    Przez: ~debil
motywacja prosze bardzo jede dzie pobytu cztery godziy pracy a cele spolecze to niewiele jak za spanie w ogrzewanym pokoju i wyzywienie wyjatek stanowia ludzie schorowai ale wieksza czesc tych rezydentow nadaje sie do pracy bo zeby przezyc wiose lato i jesien w plenerze to trzeba miec konskie zdrowie a zima w cieple pielesze i jedzenie na koszt miasta w pewych przypadkach litosc to zbrodnia
Dodano: 12.03.2018 13:57    Przez: ~anty
Nie wiem skąd, ale bardzo atrakcyja ta Pani Lena:)))!!!
Dodano: 12.03.2018 14:17    Przez: ~Pozdrawiam
zgadzam się z tobą - ciekawe czy samotna ?
Dodano: 12.03.2018 14:53    Przez: ~chętny
Niestety, ale mężatka 😒
Dodano: 12.03.2018 16:10    Przez: ~Mnk
Na razie wiemy, że nie jest bezdomna i ma pracę.
Dodano: 13.03.2018 05:47    Przez: ~Pn
Uroda pani Leny przyczyni się do zwiększenia liczby bezdomnych.
Dodano: 12.03.2018 14:28    Przez: ~Qń
Był konkurs na to stanowisko pracy??? Ma ta pani odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie? Pisze w artykule "Nowej kierowniczce noclegowni i schroniska dla osób bezdomnych nie było łatwo odnaleźć się w zupełnie nowym środowisku. Jak sama przyznaje, wcześniej tam nie bywała i nie wiedziała jak to wszystko funkcjonuje." Czyli można było zatrudnić osoby która już prędzej wiedziała jak to wszystko funkcjonuje? Pod Urząd Miasta w Koninie ta placówka podlega?
Dodano: 12.03.2018 14:32    Przez: ~?????
To struktury PCK. Ogarnij się.
Dodano: 12.03.2018 14:56    Przez: ~???
Struktury PCK-dobre-dziadek z magistratu kręci wszędzie.
Dodano: 12.03.2018 15:08    Przez: ~CCCP
Idź się zapytaj...
Dodano: 13.03.2018 10:22    Przez: ~Oko
No jaki zawistnik i zadrosnik pod tym znakiem zapytania się ukrywa ha, ha,ha. Pewnie z pis
Dodano: 13.03.2018 13:08    Przez: ~!!!!!
Ale jaka piekna 😍
Dodano: 12.03.2018 15:04    Przez: ~Michał
Masz specyficzne poczucie piękna !!! taka se!!!
Dodano: 12.03.2018 15:09    Przez: ~PLEYboy
Piękna.
Dodano: 12.03.2018 20:36    Przez: ~////
Fajna Pani Kierowniczka z ładną buzią, życzę powodzenia w nowej pracy z trudnymi ludżmi, niestety.
Dodano: 12.03.2018 16:27    Przez: ~Męzczyzna
Ciekawe jak tam dol sie prezentuje bo gora super !!!!
Dodano: 12.03.2018 17:33    Przez: ~!!!
cały konin zamieni sie w bezdomnych ludzi bo Pani kierownik sexi
Dodano: 12.03.2018 16:32    Przez: ~men
Bardzo urodziwa, przepiekna super p Kierownik !! A jak tam sie dostac ???
Dodano: 12.03.2018 17:31    Przez: ~romek
Najpierw weź kredyt. Później bierz się za kierowniczkę.
Dodano: 12.03.2018 20:05    Przez: ~Pekaoa
Pracownicy z Czerwonego krzyżyka nie muszą mieć kompetencji. Najważniejsze będzie oszczędność, po drugie oszczędność i po trzecie oszczędność. A nadwyżkę przejmie jak zawsze pazerny KrK.
Dodano: 12.03.2018 18:14    Przez: ~Demokracja bezposrednia
Chłopaki w noclegowni będą Panią podrywać, niech Pani uważa na nich, bo to chłopy jurne.
Dodano: 12.03.2018 19:48    Przez: ~Ostrzegam
Fakt niech uwaza zeby mezowi jakich mend i wszelkiego robactwa nie zafundowala