Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21124) SPORT FORUM FIRMY (5247) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 8oC
Jutropogoda
8 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Silny wiatr z prędkością do 40 km/h z porywymi do 90 km/h

Polecamy:

Niech cały kraj się dowie, że Konin szuka uczciwego prezydenta

KONIN JEST NASZ

Dodano: 13.03.2018 18:30

Są dwa rodzaje scenariuszy jesiennej potyczki o fotel prezydenta Konina. Jeśli nie spróbujemy sami znaleźć odpowiedniego kandydata na gospodarza miasta, załatwią to za nas partie polityczne.

Jeśli wygra antyPiS, który bez obozu obecnego prezydenta nie jest możliwy, będzie to kontynuacja tego, co mamy od 1994 roku, bo konińska Platforma od dawna już pełni jedynie rolę przystawki przy rządzących Koninem. Nowoczesna z kolei – jeśli nie przystąpi do takiego bloku – samotnie niczego nie zwojuje. Jedynym przeciwnikiem Nowickiego i jego ludzi pozostanie wtedy Prawo i Sprawiedliwość. Którego wielu koninian się boi, ale mając w perspektywie dalsze staczanie się miasta w niebyt, przynajmniej część z nich może w desperacji zagłosować i na tę partię. A pozostali do wyborów nie pójdą. I znów prezydenta wybierze nam mniejszość mieszkańców miasta, których z elekcji na elekcję idzie do urn coraz mniej. Bo nie wierzą w powodzenie żadnej zmiany.

Piszę o tym, bo pod moim poprzednim tekstem pojawiło się kilka tego rodzaju głosów: „Permanentne i postępujące łamanie zasad państwa prawa - tak jak je rozumieją demokracje zachodnie - powoduje, że najbliższe wybory samorządowe będą plebiscytem za lub przeciw PiS. Dlatego uważam, że wyjątkowo tym razem musimy skupić się wokół partii politycznych i pomóc im w zachowaniu systemu demokratycznego.” „Wszelkie gierki drobnych społeczników i wystawianie dziesięciu kandydatów na prezydenta, to prosta droga do oddania miasta PiS.”

To prawda, że konińska władza ma swój patent na wyborcze zwycięstwo, ćwiczony z powodzeniem już prawie ćwierć wieku: „kumulacja inwestycji w roku wyborczym, praca dla swoich, premie w ostatnim dniu przed ciszą wyborczą dla pracowników urzędu, spółek zależnych, szkół - od sprzątaczki do dyrektorów. (...) Osiem lat rządów Józefa to dbanie o idealną równowagę w konińskim komunistycznym ekosystemie. Tylko coś niesamowitego mogłoby to zaburzyć.”

Tymczasem ja nie na darmo zaproponowałem utworzenie obywatelskiego komitetu wyborczego. Takiego jak w czerwcu 1989 r., kiedy naprzeciwko potężnego aparatu państwowego stanęło pospolite ruszenie obywateli. Utopia? Niekoniecznie!

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   wybory samorządowe 2018

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Marika Nowicka w urzędzie Maciej Nowicki w wodociagach dość nepotyzmu....
Dodano: 13.03.2018 18:36    Przez: ~Wyborca
wybory tuż, tuż ,myślę że to dobry pomysł, trzeba już sprawę nagłośnić i ewentualnie zbierać podpisy
Dodano: 13.03.2018 18:45    Przez: ~rex
no komu jak komu ale panu Robertowi obiektywizmu nie brakuje, szkoda że nie ma więcej takich odważnych dziennikarzy w tym mieście
Dodano: 13.03.2018 18:47    Przez: ~rex
Brawo za pomysł ! Super inicjatywa. Wreszcie jakaś nadzieja na zmiany. Jestem za.
Dodano: 13.03.2018 18:37    Przez: ~iv
Najpierw odplokujcie osoby na fb, bo poblokowaliście, które się z wami nie zgadzają. Uważajcie na nich !!!
Dodano: 13.03.2018 19:39    Przez: ~asertywy

KOMENTARZE

Marika Nowicka w urzędzie Maciej Nowicki w wodociagach dość nepotyzmu....
Dodano: 13.03.2018 18:36    Przez: ~Wyborca
wybory tuż, tuż ,myślę że to dobry pomysł, trzeba już sprawę nagłośnić i ewentualnie zbierać podpisy
Dodano: 13.03.2018 18:45    Przez: ~rex
Na stanowisko Specjalisty w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego została wybrana Pani Liliana Lorenc zamieszkała w Koninie.
Dodano: 13.03.2018 19:09    Przez: ~sekretarz
ale ten autor nie lubi naszej władzy
Dodano: 13.03.2018 20:14    Przez: ~konin
Kolejny Kijowski
Dodano: 13.03.2018 20:25    Przez: ~Tffffu!
Jeszcze nie wszystko sprzedane
Dodano: 13.03.2018 20:32    Przez: ~Pn
Panie Olejnik... oddychaj Pan głęboko. Wszystko będzie dobrze.
Dodano: 13.03.2018 21:45    Przez: ~doc
Z tą radą, panie doc, to raczej do prezydenta. To on ma powody do utraty tchu
Dodano: 13.03.2018 21:53    Przez: ~:D
Za dużo w Koninie byłych sbekow partyjniakow i ubekow żeby jeden z ostatnich czerwonych bastiobow polegl
Dodano: 13.03.2018 22:27    Przez: ~Gvg
avatar Cała targowica ,ZSL,SLD,PO czy .N muszą odejść na śmietnik historii,tyle szkód i niegodziwości co targowica zrobiła nam mieszkańcom nie zrobił nawet sowiecki czy niemiecki okupant.Wystarczy przejechać się nomen omen po nówce przeprawie która się sypie i za chwilę skulnie do Warty z od ,,Polmosu" po ,,Cukrownię" by zobaczyć nic po za spaloną ziemią.Dzięki tym łobuzom region wygląda jak po wojnie jądrowej.Powszechny nepotyzm ( radny z PO który montuje żonę w UM a syna w spalarni) , służalczość lokanego posła SB-ckiego ,,Aktora" dla oligarchy itd.Tylko ktoś ma nierówno pod sufitem tudzież jest w jakiś sposób skoligacony lub spowinowacony z tym zdradzieckim barbarzyńskim układem na to zagłosuje.
Dodano: 13.03.2018 22:56    Przez: Tomasz Kobrzycki
@Kobrzycki, na śmietnik hidtorii to ty musisz odejsc bo... brefnue wypisujesz i klamiesz. Dlaczego np piszesz o jakims SBku czy TW z jedmej pattii np PO kiedy w szeregach uwielbianego przez ciebie pissu takze sa SB czy TW, o ktorych nie wspominasz? Ty myszlisz, ze ludzie nie pitrafia myslec? Widziec prawde? Nie pisz takich frazesow bo tylko die odmieszasz...
Dodano: 14.03.2018 05:48    Przez: ~Pn
Gość swoje dzieci wkręca ok, a powiedzcie kto tego nie robi, kolesiostwo jest wszedzie w kazdej dziedzinie, ktokolwiek zostanie prezydentem to jego dzieciaki beda wkrecone i kolesie tez takze nie rozumiem oburzenia. Chociaz swoją droga Marika N. to troche przegiecie, chyba każdy kto ją zna wie o co chodzi:P a wpisy o jej koleżance widze ze usunięte :)
Dodano: 14.03.2018 09:05    Przez: ~mieszkaniec koninia
Właśnie czytałem, że pisowski minister zatrudnił 4 ze swoich 6 córek. Dwie uniknęły tego bo... są nieletnie. Na tle mafii z Warszawy (nieważne czy to z PO czy PiS czy .Nowoczesna) to prezydent Nowicki jest czysty jak łza... W związku z powyższym i proponowanymi zmianami a szczególnie wiele sugerującym tytułem tego artykułu, napiszę Panu redaktorowi, że podziękujemy za zmianę Józefa na nienachapanych dyletantów, którzy nic dla miasta nie robią a czekają na stołek... BTW, jeśli ma Pan jakiekolwiek dowody na nieuczciwość Prezydenta to czy nie powinien Pan redaktorze zgłosić to odpowiednim organom? Bo jak na razie to zionie z tych artykułów tylko urażona duma, ze względu na to, że do roboty Pana nie przyjęli... A tytuł, hmm zaprawdę sugeruje Pan (czy raczej LM) tak otwarcie, ze Nowicki nie jest uczciwym prezydentem??
Dodano: 14.03.2018 10:51    Przez: ~Logik
avatar Do śmiecia Logik. Śmieciu poadaj nazwisko ministra który zartudnił cztery córki, a jak nie to trolu nie rozpowszechniaj fejk nwesów.
Dodano: 14.03.2018 16:37    Przez: Tomasz Kobrzycki
Pomylił tylko członków rodziny. Pewnie chodziło mu o Piechę a pomylił z artykułem o Jackowskim. Zresztą czego się plujesz ślepaku z PiSu? Jesteś jedynym który tej patologii nie widzi...
Dodano: 14.03.2018 17:24    Przez: ~Korba
avatar Ibecylu!! Piecha jest europosłem a nie ministrem.Nie ma że sk**wile z targowicy kradną ,donoszą izdradzają to nie znaczy iż wszystkie partie są nieuczciwe!!!!
Dodano: 14.03.2018 18:54    Przez: Tomasz Kobrzycki
Ten artykuł obraża wszystkich mieszkańców Konina. Pan Redaktor ma Was wszystkich za takich imbecyli, że spośród Was nie ma dobrego kandydata na prezydenta Konina. Mało tego nie ma też uczciwych ludzi. Takie ogłoszenie ośmieszyłoby to miasto na wieki wieków amen. Daj już spokój w końcu gdzieś znajdziesz pracę.
Dodano: 14.03.2018 20:15    Przez: ~Tymon
Dajmy ogłoszenie, że szukamy kandydata jezu.... Takiej bzdury, takiego idiotyzmu nie czytałem dawno. Chyba żaden poważny, szanujący sie człowiek, który przeczytał chociaż kilka ksiazek w zyciu, nie potraktowałby czegoś takiego poważnie.
Dodano: 14.03.2018 20:18    Przez: ~Zenua
~Kobrzycki, aż żal Ciebie, bezkrytyczna kreaturo (w odróżnieniu od "śmiecia" którym mnie opisałeś, to ta inwektywa ma podstawy) co za różnica który polityk PiSu to nepotyczna menda, ważne, że w rzygać się chce jak się czyta o tych wałkomistrzach. Bez honoru ta wataha pisowska, gorsze niż zaraza sowiecka, bo tamci to najeźdźcy byli a pisowski establiszment doi ten kraj mimo, że tu się rodził... I jeszcze próbuje z Polaków głupców zrobić?
Dodano: 14.03.2018 22:13    Przez: ~Logik
avatar Zasrańcu! Zobacz kto ci je...ł pół miasta ,min.tren przy bulwarch, kto rop..ł przemysł w regionie, kto pobudowł bubel na Warcie za który nawet wnuki twoje się nie wypłacą, a odnośnie nepotyzmu to pokaż choć jednego urzędasa w UM czy SP który nie jest skoligacony z wladzą.A po za tym z trolami nie gadam. ,,I,.
Dodano: 15.03.2018 07:45    Przez: Tomasz Kobrzycki
Brawo za pomysł ! Super inicjatywa. Wreszcie jakaś nadzieja na zmiany. Jestem za.
Dodano: 13.03.2018 18:37    Przez: ~iv
Polityczny poziom autora to mniej więcej przedszkole.
Dodano: 13.03.2018 21:36    Przez: ~mama
Myślę że w naszym miescie jest mnóstwo wartościowych ludzi,ktorzy kiedys zawierzyli,zaufali obecnej wladzy,ba ...nawet oddali kiedys swoj glos w wyborach..ale jak potem zaczeto z nich robic kretynow...otworzyli oczy,pamietajcie NIE Każdego da się KUPIC,NIe w kazdym sklepie jest.wazelina! Wiec zbierac sily i PoGonić to towarzystwo,zeby za rok pozapominac nazwiska tych zbufonialych pewniaków,ktorzy mysla ze beda wiecznie u.władzy i siedziec na sesji dlubiac w nosie
Dodano: 13.03.2018 22:45    Przez: ~Oddam glos za prace
Urzędy nasze fora wasze...
Dodano: 13.03.2018 23:33    Przez: ~Takpewniejest
@Oddam glos za prac - pogonic to trzeba pislamistow bo w przeciwnym razie bedzie w Koninie gorzrj jak za komuny.
Dodano: 14.03.2018 05:51    Przez: ~Pn
Pan red ma nierówno pod sufitem.
Dodano: 14.03.2018 19:54    Przez: ~Aga
Nadzieja matką głupich.
Dodano: 14.03.2018 20:16    Przez: ~Głupek
Wszystko pięknie Panie Robercie..... tylko chce Pan stworzyć coś nie dla idei, poprawy, dobra ogółu.... a jedynie z czystej urażonej dumy..... w ocenie pańskiej wszystko co jest robione w Koninie jest nieudolne i można zrobić lepiej.... istnieje coś takiego jak dziennikarski obiektywizm... czego Panu brakuje, bo żądza zemsty rozmazała obiektywny obraz. Plucie jadem.....jakże piękny przykład dla młodszych....nie można się dziwić skąd hejt w mediach. Nie wszystko jest białe lub czarne.
Dodano: 13.03.2018 18:41    Przez: ~50
no komu jak komu ale panu Robertowi obiektywizmu nie brakuje, szkoda że nie ma więcej takich odważnych dziennikarzy w tym mieście
Dodano: 13.03.2018 18:47    Przez: ~rex
Jak poczytasz artykuły z tego cyklu, to znajdziesz takie, w których autor chwali Nowickiego.
Dodano: 13.03.2018 18:56    Przez: ~Jan
Proszę nie kłamać! przeczytałam artykuł i nie znalazłam żadnego zdania jakoby autor "pluł jadem". Kłamstwo też nie jest najlepszym przykładem dla młodszych
Dodano: 13.03.2018 20:05    Przez: ~nemrac
Rex to nie obiektywizm to prywata. Panu r się marzy.
Dodano: 14.03.2018 19:57    Przez: ~Elf
W poprzednich wyborach dwóch najmłodszych kandydatów, czyli Przemek Dudek i Darek Wilczewski dostało po prostu śmieszną ilość głosów. W jeszcze wcześniejszych wyborach Wiesław Steinke przegrał tak naprawdę na własne życzenie, gdyby startował w poprzednich, to może by miał szansę. Brakuje tutaj silnego i znanego kandydata, który się udziela w Koninie. Tak to chyba już jest poukładane, żeby wszyscy siedzieli cicho i się nie wychylali, a dzięki temu są odpowiednio nagradzani. Może by tu Biedronia sprowadzić :)
Dodano: 13.03.2018 18:46    Przez: ~Pawel
czemu nie, Biedroń mądry facet
Dodano: 13.03.2018 18:48    Przez: ~ooo
Lubisz dewiantów?
Dodano: 13.03.2018 20:27    Przez: ~Tfuuuu!
Ta Biedroń? Wolałbyś mieszkać 10 km od Bałtyku i Ustki czy tuż od wyrobisk pokopalnianych, błotnistych dziur i dymiących kominów.
Dodano: 13.03.2018 20:38    Przez: ~Wynajęta ramienica
A ja mam pytanie... Pozwolicie szanowni państwo by miastem rządziła kobieta? Taka która zna to miasto, przeszła przez wiele szczebli kariery, ale ze względu na wszechobecny w Koninie nepotyzm pracuje poza nim? Zna bolączki mieszkańców i patrząc na tę politykę z boku chętnie ogarnęła by to towarzystwo? Co powiecie na kandydata kobietę???
Dodano: 13.03.2018 22:35    Przez: ~Magdalena
@Magdalena - kobieta TAK pod kednym warunkiem... ze nie bedzie z PiSu. Wtedy ma moj glos.
Dodano: 14.03.2018 05:52    Przez: ~Pn
@Magdalena czyżbyś pisała o Małgorzacie W???
Dodano: 14.03.2018 07:21    Przez: ~564
Małgorzata W. to wyjątkowo cieniutka POstać !!!!! POpchneli ją do POznania i niech tam TRWA !!!!
Dodano: 14.03.2018 08:45    Przez: ~ZĘBATKA
@ZĘBATKA - marzysz by byc tak "cieniutka". Pozostal ci tylko jad, zlosc i... hejt. Nic wiecej.
Dodano: 14.03.2018 10:47    Przez: ~Pn
Steinke już za długo siedzi w radzie miasta, niech zacznie zajmować się tym co umie, niech leczy bo ponoć brakuje lekarzy.
Dodano: 14.03.2018 20:01    Przez: ~koninianka
Konin to wiocha w centrum polski,mentalnosc cebulaka,zawsze tak bedzie nic sie nie zmieni !
Dodano: 13.03.2018 18:50    Przez: ~Ha
A ty skąd jesteś, bo na forum LM-u wypisujesz dyrdymały.
Dodano: 13.03.2018 18:57    Przez: ~Z Parzymiechów !
Dlaczego za mnie piszesz raz już miales zwrócone uwagę na złość robisz?Są gorsze wiochy niż Konin
Dodano: 13.03.2018 21:30    Przez: ~Ha
chycialem byc ~pn ale nie udalo mi sie wymyslic az tak glupiego komentarza.. przepraszam, ale niezly troll idzie z tego kodziarskiego oszoloma :)
Dodano: 14.03.2018 02:33    Przez: ~pn
Ty powyżej - pissuarski trolu, niczego moe musisz wymyslac bovivtak mikt nie przebije takiego jak ty dna dna...
Dodano: 14.03.2018 10:49    Przez: ~Pn
A po co cały kraj ma się dowiadywać o tym? Czyż ludzie w całym kraju mają żyć tym co w Koninie? Czy jest to dla nich aż tak istotne? Czyż nie mają swoich spraw i kłopotów? Ważne, że Sojusz LM-u z Nowoczesną zawiązał się po to, by przejąć władzę. Ktoś powie, w porządku to polityka. Ale polityka nie zawsze jest czysta i nie może być, bo to polityka właśnie. To gierki, spiski, intrygi, pomówienia i konszachty. Czyż LM nie zmienił siedziby, by być bliżej UM i grać o tron?
Dodano: 13.03.2018 18:58    Przez: ~Artysta
rety ale brednie artysta piszesz
Dodano: 13.03.2018 19:02    Przez: ~ss
Toż w tekscie masz jak byk napisane, że Nowoczesna nie ma żadnych szans, więc co to za sojusz?
Dodano: 13.03.2018 19:05    Przez: ~Ło!
Wiecie co?Nie moja sprawa,ale nie mogę wyjść z podziwu,że tak dajecie się nakręcać miernemu pismakowi i to o dziwnych koneksjach.No i żeby nie było,Nowicki też nie moja sprawa.Jestem apolityczny i tylko to wszystko obserwuje.
Dodano: 13.03.2018 20:28    Przez: ~starywiarus
I popatrz starywiarus: taki mierny pismak a nikt jak do tej pory nie podjął z nim jako tako inteligentnej polemiki
Dodano: 13.03.2018 21:03    Przez: ~:D
@:D - cimnny lud ma podejmowac polemikę? Przeciez to prosci wyborcy konusa, ktorzy inteligencja nie grzesza.
Dodano: 13.03.2018 21:09    Przez: ~Pn
bzdurą jest, że urzędnicy w przeddzień ciszy dostają nagrody,
Dodano: 14.03.2018 08:06    Przez: ~hela
Fakt, ze dostają juz wystarcza. Nie musi to nyc dzien czy tydzien przed wyborami...
Dodano: 14.03.2018 10:50    Przez: ~Pn
Na stanowisko Specjalisty w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego została wybrana Pani Liliana Lorenc zamieszkała w Koninie.
Dodano: 13.03.2018 19:03    Przez: ~Sekretarz
ja jej nie wybierałem
Dodano: 13.03.2018 19:09    Przez: ~ss
wybrał sekretarz
Dodano: 13.03.2018 19:27    Przez: ~CBA
Ale koleś tak niby nie, ale tak wybierzcie mnie... Niech ktoś zapłaci za reklamę Lm-owi, bo jest okazja sobie kasy uzbierać. I CENZURA zaraz usunie komentarz.
Dodano: 13.03.2018 19:32    Przez: ~666
Najpierw odplokujcie osoby na fb, bo poblokowaliście, które się z wami nie zgadzają. Uważajcie na nich !!!
Dodano: 13.03.2018 19:39    Przez: ~asertywy
Komentarzami oraz ocenmi również żonglują według swojego klucza.
Dodano: 13.03.2018 20:30    Przez: ~Tffffu!
@Tffffu— fakt, za dużo jest komentarzy proPiS i antyPO.
Dodano: 14.03.2018 10:51    Przez: ~Pn
Nigdy więcej PO.
Dodano: 14.03.2018 12:06    Przez: ~Józek
jedno jest pewne! NIGDY WIECEJ PO w tym miescie, kraju,kontynencie,planecie!!!
Dodano: 13.03.2018 19:40    Przez: ~Pn
Zdecydowanie popieram !
Dodano: 13.03.2018 19:47    Przez: ~61-latek
Nigdy pis. To, co robi w kraju pis to jedno wielkie nieporozumienie...
Dodano: 13.03.2018 20:19    Przez: ~Pn
A co robi PiS?
Dodano: 13.03.2018 20:44    Przez: ~gość
Ty powyzej... jak masz problemy z oczami to idz do lekarza...
Dodano: 13.03.2018 20:54    Przez: ~Pn
Co robi PiS? => – Wysoki Trybunał zmuszony jest uznać, że w Polsce naruszono praworządność i złamano zasady demokracji – mówiła sędzia Aileen Donnelly (sedzia z Urlandii). Wymieniała m.in. podważenie niezależności Trybunału Konstytucyjnego, upolitycznienie Krajowej Rady Sądownictwa?czy obniżenie wieku przechodzenia sędziów Sądu Najwyższego w stan spoczynku, które umożliwi czystkę w SN.
Dodano: 13.03.2018 21:16    Przez: ~Pn
P.S. Mówiąc prosciej bo pisiolki to prosty lud... Sędzia Aileen Donnelly zasiadająca w Wysokim Trybunale w Dublinie skierowała do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej pytanie prawne dotyczące możliwości ekstradycji Artura C. do Polski. W jej ocenie zmiany w polskim prawie są tak daleko idące, że naruszają praworządność oraz zasady demokracji, a przez to nie zapewniają oskarżonemu sprawiedliwego procesu.
Dodano: 13.03.2018 22:24    Przez: ~Pn
Do pisowskicj hejterow - w innych krajach juz tez dostrzegli, to co opozycja iprawnicy juz od dawna mowia glosno w Polsce. Ale wy nadal uwazacie, zevwszystkp jest ok. Nie, nie jest.
Dodano: 14.03.2018 10:53    Przez: ~Pn
1 z 7
1234567>>