Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18772) SPORT FORUM FIRMY (5368) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

Wyborcze wydanie "Naszych Spraw". Jutro rozmawiamy z kobietami na listach. Pytania: alert@lm.pl

Polecamy:

Konin. Znieważył i pobił obywatela Kuby. Trafi za to do więzienia

Dodano: 15.03.2018 14:34
Źródło: LM.pl

Na 8 miesięcy więzienia sąd skazał 28-letniego Andrzeja B., który znieważył i pobił na tle rasowym obywatela Kuby.

Do ataku na Kubańczyka doszło w połowie czerwca ubiegłego roku przy ul. Armii Krajowej w Koninie. Andrzej B. uderzał pięścią w twarz obcokrajowca, kopał go po całym ciele i podduszał metalowym prętem. Tym samym spowodował u swojej ofiary obrażenia głowy, szyi, brzucha i obu kończyn. Na pobiciu się jednak nie skończyło. Oskarżony odpowiadał również za groźby i znieważenie obywatela Kuby.

- Znieważył go publicznie plując w jego kierunku i używając słów „czarnuchu”, „bambusie”, „murzynie” - mówił ogłaszając wyrok sędzia Robert Kwieciński z Sądu Okręgowego w Koninie.

Ponadto Andrzej B. zniszczył samochód należący do żony Kubańczyka kopiąc nogą i uderzając rękoma, czym spowodował straty na ok. 900 zł. Przed sądem odpowiadał też za znieważenie córki mężczyzny, do której powiedział: „Twój ojciec to j.... ch... czarny, a ty jesteś murzynką”.

Na wniosek pokrzywdzonych, rozprawa odbywała się za drzwiami zamkniętymi. Wiadomo jedynie, że mężczyzna został skazany na karę łączną 8 miesięcy pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

Kubańczycy. Ten biedny naród już tyle złego przeszedł a taki zacofany prostak jeszcze go bije. Wstyd i hańba !!! Wszyscy jesteśmy takimi samymi ludźmi i naukowo jest udowodnione że różnimy się tylko ilością pigmentu w skórze i tylko tym. Ten głupek by pewnie pobił własne dzieci jakby wróciły opalone z wakacji !!!
Dodano: 15.03.2018 15:04    Przez: ~Paul
Śmieszny wyrok 8 miesięcy!! Kompromitacja sądu . 15 lat odsiadki to minimum dla takiego ścierwa.
Dodano: 15.03.2018 15:31    Przez: ~x
Wstyd
Dodano: 15.03.2018 15:03    Przez: ~Aso
wstyd mi przed całym światem że w Polsce jest tak wiele rasizmu, ksenofobii. A najgorsi są Ci co idą na kebab i czekając na jedzenie obrażają tych, którzy je przygotowują. To hipokryzja na maksa brakuje im jeszcze tylko opasek ONR i koszulek :Polska dla Polaków". ŻENADA!!!
Dodano: 15.03.2018 15:15    Przez: ~Radosław
No nieładnie że tak się zachowuje Polak, bardzo nieładnie, wstyd za takiego Polaka, każdy jest człowiekiem, niezależnie od koloru skóry, poglądów politycznych czy religijnych. Każdy człowiek wymaga szacunku, a nawet miłości, tym bardziej gość, który przebywa w naszej Ojczyżnie. Bóg nakazuje miłować każdego człowieka.
Dodano: 15.03.2018 15:41    Przez: ~Chrzescijanin

KOMENTARZE

"...kopiąc nogą i uderzając rękoma..." - po prostu padłem.
Dodano: 15.03.2018 14:49    Przez: ~dobre
polska języka trudna języka... dla redaktorów z LM..
Dodano: 16.03.2018 00:57    Przez: ~kyllgryll
Biedny Kuba...
Dodano: 15.03.2018 14:54    Przez: ~...
A jak nie Kuba to kto...
Dodano: 15.03.2018 15:02    Przez: ~,,,,
taaa normalnie jak w ameryce. Tam jak biały bije czarnego to jest rasizm... ale jak czarny bije białgo to jest ok .
Dodano: 15.03.2018 18:36    Przez: ~oj oj
Gdzie człowieczeństwo ??jeżeli katolik- to spowiednik udzieli mu rozgrzeszenia?? !!! Niech się który w tym temacie wypowie !?
Dodano: 15.03.2018 18:53    Przez: ~Mundek
Wstyd
Dodano: 15.03.2018 15:03    Przez: ~Aso
Kubańczycy. Ten biedny naród już tyle złego przeszedł a taki zacofany prostak jeszcze go bije. Wstyd i hańba !!! Wszyscy jesteśmy takimi samymi ludźmi i naukowo jest udowodnione że różnimy się tylko ilością pigmentu w skórze i tylko tym. Ten głupek by pewnie pobił własne dzieci jakby wróciły opalone z wakacji !!!
Dodano: 15.03.2018 15:04    Przez: ~Paul
To obejrzyj Starożytnych Kosmitów. Biali - Arianie przybyli z innego systemu planetarnego niż pozostałe rasy. I każda z nich miała swoich bogów, tj. gwiezdnych przywódców przybyłych stamtąd. Nie mamy wspólnych przodków, tym bardziej darwinowskiej małpy. Podobnie gdyby Rosjanie, Chińczycy czy Amerykanie udali się na Marsa, nie można by mówić, że są jednym. Choć, kto wie czy po kilku tysiącach lat komuniści na Marsie by twierdzili, że wszyscy Marso-Ziemianie mają wspólnego przodka? Widmo genetyki krąży po świecie jak mówił Daniken.
Dodano: 15.03.2018 15:43    Przez: ~Artysta
Artysta, skąd Ty czerpiesz wiedzę, z kosmosu ? Jesteś żałosny w swoim rozumowaniu. Człowiek wierzący w Boga, czyli chrześcijanin wie skąd się wziął na Ziemi i komu zawdzięcza swoje zdrowie, życie, swoje istnienie. Twoja filozofia, szatańska filozofia Cię zgubi. Nie bez powodu taki nick sobie obrałeś, z Ciebie to jest wyjątkowy "Artysta".
Dodano: 15.03.2018 17:41    Przez: ~Chrzescijanin
Chrześcijaninie, wiem również skąd się wzięło chrześcijaństwo w Polsce. Zostało narzucone siłą w latach 1035-40 przy udziale niemieckich mieczy. A miało poparcie syna Niemki i wychowanego po niemiecku Kazimierza tzw. Odnowiciela. Ludność słowiańska poznała jarzmo tej obcej religii, lecz nie udało im się niestety go zrzucić. Rodzimych bogów misjonarze deusa Teutonicusa nazwali diabłami, tak jak ty teraz. Tak samo nawracali semiccy Arabowie indoeuropejskie ludy Afryki północnej i środkowej Azji. Kto nie chciał przyjąć Allaha ginął. Dlatego religia 3/4 świata wywodzi się z wierzeń semickich. Ale ludzie myślą.
Dodano: 15.03.2018 17:58    Przez: ~Artysta
Artysta nędzny tyś człowiek i błądzisz strasznie, ale cóż dobrego można się spodziewać po człowieku niewierzącym w Tego Jedynego Prawdziwego Boga, którym jest Ojciec Jezusa Chrystusa. Chwyć do ręki Biblię, zacznij czytać werset po wersecie i uwierz, że to jest Słowo Boże i że Bóg poprzez swoje Słowo mówi również do Ciebie, a co najważniejsze, to to że On Cię kocha i na Ciebie czeka. Naprawdę. Odrzuć śmieci, którymi się karmisz, a chwyć za zdrowy pokarm, jakim jest Słowo Boże.
Dodano: 15.03.2018 20:07    Przez: ~Chrzescijanin
Chrzesjaninie a czytałeś ST jak bóg Żydów kazał im wybić indoeuropejskie ludy Kanaanu, jak kazał złupić Egipt jak stamtąd wychodzili? A czytałeś księgę Estery, jak zamordowali 75 tyś ludzi i do dzisiaj to świecą poprzez Chanukę? A czytałeś księgę Izajasza, gdzie jest mowa o bogactwach innych narodów dla Żydów? A czytałeś zwykłe listy Żyda Pawła z Tarsu wspólnika w zabiciu Szczepana, jak się kłócą z innymi listami? Biblia to historia o Żydach, dziękuję ale wolę inne historie. A znasz historię upadku Hetytów, Rzymu, Persji, kalifatu i samej Europy i kto tam się przewija?
Dodano: 15.03.2018 22:57    Przez: ~Artysta
wstyd mi przed całym światem że w Polsce jest tak wiele rasizmu, ksenofobii. A najgorsi są Ci co idą na kebab i czekając na jedzenie obrażają tych, którzy je przygotowują. To hipokryzja na maksa brakuje im jeszcze tylko opasek ONR i koszulek :Polska dla Polaków". ŻENADA!!!
Dodano: 15.03.2018 15:15    Przez: ~Radosław
Polska jest nasza, czyli polska, ale gości powinniśmy traktować z kulturą, zaznaczam gości, nie mniejszościowe nacje narodowościowe mieszkające u nas tymczasowo, które próbują nami rządzić. Polska jest naszą Ojczyzną, a więc Polska dla Polaków, dla obywateli posługujących językiem polskim, chrześcijan, kochających nasz kraj.
Dodano: 15.03.2018 15:57    Przez: ~Symp. PiS
@Radosław, taki jest we wiekszosci suweren. Chodza do kosciola a po wyjsciu biją braci innych narodowości. Polska dla Polaków? A gdzie nauki Chrystusa??
Dodano: 15.03.2018 16:12    Przez: ~Pn
@Symp. PiS - to gej nie moze byc Polakiem? A "gorszy sort" czy "zdradzieckie mordy" sa Polakami czy nie? A ci, ktorzy uzywaja takich dennych tekstow??
Dodano: 15.03.2018 16:14    Przez: ~Pn
Nie podejmuje dyskusji z "gorszym sortem" Polaków, czy na pewno Polaków jeśli szkalują naszą Ojczyznę ?
Dodano: 15.03.2018 17:11    Przez: ~Symp. PiS
Co za bydlak z cebulowa.
Dodano: 15.03.2018 15:21    Przez: ~geeeeee3
Śmieszny wyrok 8 miesięcy!! Kompromitacja sądu . 15 lat odsiadki to minimum dla takiego ścierwa.
Dodano: 15.03.2018 15:31    Przez: ~x
Tu jestem za. Fajnie gdyby dostal z 8 ale lat. Sad pissuarski troszke za nisko osadzil tego polituj sue śmiesznego narodowca...
Dodano: 15.03.2018 16:15    Przez: ~Pn
Pytanie brzmi tak a jeśli ktoś wyzywał, obrażał, nagadywał na osobę przy nawet innych osobach ale które są jego kolegami/znajomymi a nawet rodziną i raczej nie będą świadczyć na jego niekorzyść, że tak się zachowywał czy takie coś można zgłaszać na Policje? Czy jest sens w takim wypadku jeśli słowo przeciw słowu?
Dodano: 15.03.2018 15:31    Przez: ~Poważne pytanie
No nieładnie że tak się zachowuje Polak, bardzo nieładnie, wstyd za takiego Polaka, każdy jest człowiekiem, niezależnie od koloru skóry, poglądów politycznych czy religijnych. Każdy człowiek wymaga szacunku, a nawet miłości, tym bardziej gość, który przebywa w naszej Ojczyżnie. Bóg nakazuje miłować każdego człowieka.
Dodano: 15.03.2018 15:41    Przez: ~Chrzescijanin
A czy ladnie sie zachowuje ten, kto wyzywa bliznich od "gorszy sort" czy "zdradzieckie mordy"?
Dodano: 15.03.2018 16:18    Przez: ~Pn
Za mała kara 😡
Dodano: 15.03.2018 15:45    Przez: ~Xxxx
Nie przesadzaj. Kara adekwatna do czynu, który obwiniony popełnił.
Dodano: 15.03.2018 16:01    Przez: ~Sędzia
1 z 3
123>>