Dzisiaj jest poniedziałek 18 listopada 2019, imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19580) SPORT FORUM FIRMY (5414) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 9oC
Jutropogoda
9 / 7oC
Pojutrzepogoda
9 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pierwszy mecz KKF Automobile Torino w Koninie. Wyg ... (1)Konin. Most im. J. Piłsudskiego został podświetlon ... (2)

Topienie Marzanny. Konińscy turyści w gm. Golina pożegnają zimę

Dodano: 16.03.2018 07:58
Źródło: LM.pl

Sąd nad Marzanną i wybory Miss oraz Mistera Wiosny. Tradycyjne już „Topienie Marzanny” w najbliższą sobotę planuje konińskie PTTK.

Turyści w ramach „Spacerku po zdrowie” będą żegnać zimę i witać wiosnę. Najpierw jednak zapraszają na spacer w malowniczych okolicach Goliny. W trakcie wędrówki będzie możliwość wykonania kukły symbolizującej odchodzącą zimę. Jak zwykle nie zabraknie zwolenników i przeciwników zimy, których racje będą się ścierać w sądzie nad Marzanną.

Piechurów wspomogą rowerzyści, którzy wezmą również udział w obrzędach „Topienia Marzanny”. Imprezę zwieńczy wybór Miss i Mistera wiosny oraz wspólne ognisko.

  • Topienie Marzanny. Konińscy turyści w gm. Golina pożegnają zimę
  • Topienie Marzanny. Konińscy turyści w gm. Golina pożegnają zimę

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Jestem ciekaw, która to gwiazda najbardziej nadawałaby się do pełnienia roli Marzanny. Miałbym kilka propozycji z tym związanych, jednakże biorąc pod uwagę rewolucyjną czujność lokalnego cenzora nazwisk nie wymienię choć artystki te znamy w ekscesów w Sejmie i występów w TV Ot choćby żarcie na sali obrad wylizywanie stópek panu Rydzykowi czy generalnie pieprzenie głupot jakże charakterystycznych dla wyznawców patriotycznej formacji.
Dodano: 16.03.2018 09:31    Przez: ~Zdzich@
Jestem tego samego zdania co Zdzich- Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet na spódnice !!
Dodano: 16.03.2018 17:26    Przez: ~Erwin
Start Plac Wolności pod KUNIEM....??? To to cos nazywa sie KUŃ???? Tyle lat tutaj mieszkam i nie słyszałam o tym... to Konin to miasto Konin czy wiocha Kunin???? Kto to tak nazywa? Wstyd!!!!
Dodano: 16.03.2018 10:43    Przez: ~ZbeszczesciliscieMiasto
Nie masz racji a poza tym słowo "kuń" jest zarezerwowane dla grupy "Ciclo", która działa przy PTTK. Kuń, to pomnik konia na pl. Wolności. No, to teraz już wiesz i nie krytykuj
Dodano: 16.03.2018 13:39    Przez: ~asa
Nie jest zarezerwowane.
Dodano: 17.03.2018 14:02    Przez: ~Pn
A może tak Zdzich sięgnął byś do zasobów PO? Choćby pewna europosłanka, który jako pełnomocnik d/s korupcji w rządzie Tuska, wyśledziła aferę z porcją dorsza za kilka zł. I było to jej największe osiągnięcie. (W czasie gdy miliardy zł z VAT wyciekały z budżetu, i afera goniła aferę!) Jako marzanna byłaby nawet a'propos, bo spływając do Bałtyku, mogła by nadal "śledzić dorsze". Albo była pani minister zdrowia (później premier), która tak "słodziła" Putinowi o braterskiej współpracy polskich i rosyjskich lekarzy w Smoleńsku, że ten o mało nie spadł z krzesła z wrażenia. O rozgrzebaniu ziemi w Smoleńsku na pół metra "tymi ręcami" nawet nie wspomnę. Niezła w roli marzanny była by też pewna posłanka, której w czasie pożal się Boże "puczu", lansowała się jako kandydatka do konkursu Eurowizji.
Dodano: 16.03.2018 11:09    Przez: ~Spokojny
Jestem tego samego zdania co Spokojny - Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet na kopaczową !!
Dodano: 16.03.2018 18:17    Przez: ~Erwin
Kiedyś prubowałem topić swoją Renate u siebie w Kraśnicy
Dodano: 16.03.2018 19:33    Przez: ~Marcin
zima idzie marzanna nogi na viktorie rostawiła łeeeeeeeeeeee
Dodano: 16.03.2018 21:51    Przez: ~mf
Topienie Marzanny, pogaństwo w katolickim kraju, jeszcze księdza brakuje z kropidłem.
Dodano: 17.03.2018 14:27    Przez: ~Kukła

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.