Dzisiaj jest czwartek 20 czerwca 2019, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20049) SPORT FORUM FIRMY (5338) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 19oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
22 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski wraca do Konina! Medyk wygrywa po ra ... (20)Konin. Na warsztatach pracowali nad nową strategią ... (12)

Topienie Marzanny. Konińscy turyści w gm. Golina pożegnają zimę

Dodano: 16.03.2018 07:58
Źródło: LM.pl

Sąd nad Marzanną i wybory Miss oraz Mistera Wiosny. Tradycyjne już „Topienie Marzanny” w najbliższą sobotę planuje konińskie PTTK.

Turyści w ramach „Spacerku po zdrowie” będą żegnać zimę i witać wiosnę. Najpierw jednak zapraszają na spacer w malowniczych okolicach Goliny. W trakcie wędrówki będzie możliwość wykonania kukły symbolizującej odchodzącą zimę. Jak zwykle nie zabraknie zwolenników i przeciwników zimy, których racje będą się ścierać w sądzie nad Marzanną.

Piechurów wspomogą rowerzyści, którzy wezmą również udział w obrzędach „Topienia Marzanny”. Imprezę zwieńczy wybór Miss i Mistera wiosny oraz wspólne ognisko.

  • Topienie Marzanny. Konińscy turyści w gm. Golina pożegnają zimę
  • Topienie Marzanny. Konińscy turyści w gm. Golina pożegnają zimę

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Jestem ciekaw, która to gwiazda najbardziej nadawałaby się do pełnienia roli Marzanny. Miałbym kilka propozycji z tym związanych, jednakże biorąc pod uwagę rewolucyjną czujność lokalnego cenzora nazwisk nie wymienię choć artystki te znamy w ekscesów w Sejmie i występów w TV Ot choćby żarcie na sali obrad wylizywanie stópek panu Rydzykowi czy generalnie pieprzenie głupot jakże charakterystycznych dla wyznawców patriotycznej formacji.
Dodano: 16.03.2018 09:31    Przez: ~Zdzich@
Jestem tego samego zdania co Zdzich- Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet na spódnice !!
Dodano: 16.03.2018 17:26    Przez: ~Erwin
Start Plac Wolności pod KUNIEM....??? To to cos nazywa sie KUŃ???? Tyle lat tutaj mieszkam i nie słyszałam o tym... to Konin to miasto Konin czy wiocha Kunin???? Kto to tak nazywa? Wstyd!!!!
Dodano: 16.03.2018 10:43    Przez: ~ZbeszczesciliscieMiasto
Nie masz racji a poza tym słowo "kuń" jest zarezerwowane dla grupy "Ciclo", która działa przy PTTK. Kuń, to pomnik konia na pl. Wolności. No, to teraz już wiesz i nie krytykuj
Dodano: 16.03.2018 13:39    Przez: ~asa
Nie jest zarezerwowane.
Dodano: 17.03.2018 14:02    Przez: ~Pn
A może tak Zdzich sięgnął byś do zasobów PO? Choćby pewna europosłanka, który jako pełnomocnik d/s korupcji w rządzie Tuska, wyśledziła aferę z porcją dorsza za kilka zł. I było to jej największe osiągnięcie. (W czasie gdy miliardy zł z VAT wyciekały z budżetu, i afera goniła aferę!) Jako marzanna byłaby nawet a'propos, bo spływając do Bałtyku, mogła by nadal "śledzić dorsze". Albo była pani minister zdrowia (później premier), która tak "słodziła" Putinowi o braterskiej współpracy polskich i rosyjskich lekarzy w Smoleńsku, że ten o mało nie spadł z krzesła z wrażenia. O rozgrzebaniu ziemi w Smoleńsku na pół metra "tymi ręcami" nawet nie wspomnę. Niezła w roli marzanny była by też pewna posłanka, której w czasie pożal się Boże "puczu", lansowała się jako kandydatka do konkursu Eurowizji.
Dodano: 16.03.2018 11:09    Przez: ~Spokojny
Jestem tego samego zdania co Spokojny - Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet na kopaczową !!
Dodano: 16.03.2018 18:17    Przez: ~Erwin
Kiedyś prubowałem topić swoją Renate u siebie w Kraśnicy
Dodano: 16.03.2018 19:33    Przez: ~Marcin
zima idzie marzanna nogi na viktorie rostawiła łeeeeeeeeeeee
Dodano: 16.03.2018 21:51    Przez: ~mf
Topienie Marzanny, pogaństwo w katolickim kraju, jeszcze księdza brakuje z kropidłem.
Dodano: 17.03.2018 14:27    Przez: ~Kukła

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.