Dzisiaj jest niedziela 31 maja 2020, imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17979) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 11oC
Jutropogoda
17 / 9oC
Pojutrzepogoda
17 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Znamy dokładną datę powrotu Igora Jakubowskiego na ... (0)Pogoda według Kazimierza Gmerka. Wyjątkowo zimny m ...

Olimpiada konsumencka. Uczniowie z Sompolna byli najlepsi

Dodano: 16.03.2018 17:19
Źródło: LM.pl

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie zgarnęli wszystkie nagrody w Powiatowym Finale Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy w 14-letniej historii konkursu.

Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej odbyła się dziś w budynku Starostwa Powiatowego w Koninie. Wzięło w niej udział 19 uczniów wyłonionych w eliminachach przeprowadzonych przez Zespoły Szkół w Kleczewie, Sompolnie i Żychlinie. Finaliści musieli się zmierzyć z 40 pytaniami w teście pisemnym z przepisów prawa konsumenckiego, zwłaszcza w zakresie: sprzedaży konsumenckiej, pozasądowego rozstrzygania sporów konsumenckich, prawa ochrony konkurencji i konsumentów oraz przepisów prawa bankowego, turystycznego, energetycznego, ubezpieczeniowego i telekomunikacyjnego.

Młodzież prezentowała wyrównany poziom. Najlepsza szóstka to uczniowie jednej szkoły – Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie. W olimpiadzie zwyciężyła po raz kolejny Weronika Kmieć. Kolejne miejsca zajęli: Krzysztof Dembowski, Damian Czerbachowski, Andżelika Ziółkowską, Paulina Olejnik i Natalia Jastrzębska. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą reprezentować powiat koniński w wojewódzkim finale olimpiady, która odbędzie się 11 kwietnia w Poznaniu.

fot. Starostwo Powiatowe w Koninie

  • Olimpiada konsumencka. Uczniowie z Sompolna najlepsi w powiecie
  • Olimpiada konsumencka. Uczniowie z Sompolna najlepsi w powiecie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

dobre ma ucho co nie?
Dodano: 16.03.2018 18:02    Przez: ~Pn
Tacy mili młodzi ludzie i tyn rychwalok z PEESELU !!!!
Dodano: 16.03.2018 22:27    Przez: ~GULINIANKA
Podobno był przeciek ?
Dodano: 16.03.2018 22:28    Przez: ~gumoFILC
Jakie przecieki?
Dodano: 16.03.2018 22:51    Przez: ~Koninianka
,,JAK PODJADĘ , POPOŁUDNIU DO , SKLEPU ,I NIE MA PROMOWANEGO TOWARU , A W BIEDRONCE CZYNNE SĄ , PO DWIE KASY , PRZEJŚCIA SKLEPOWE OBSŁUGA ZASTAWIA KOSZAMI . W DODATKU JADĄC NA ROWERZE , SPOTYKAM SIĘ Z WYPRZEDZANIEM , ,,GDZIE MAŁE ODSTĘPSTWO TORU JAZDY'' , TO : STŁUCZKA ,TO WĄTPIĘ W, ODMIANĘ DZIĘKI ,,PRAWU?''. ...
Dodano: 17.03.2018 07:01    Przez: ~L
Ja też kiedyś chodziłem do szkoły, ale to było dawno i nieprawda, do górniczej.
Dodano: 17.03.2018 17:33    Przez: ~Pn

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.