Dzisiaj jest sobota 16 listopada 2019, imieniny: Edmunda, Marii, Gertrudy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19117) SPORT FORUM FIRMY (5414) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 6oC
Jutropogoda
10 / 9oC
Pojutrzepogoda
11 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Jak uniknąć drastycznych podwyże ... (3)Konin. Sztuka nas szuka. Tym razem prace Tomasza O ... (3)

LM Extra. Zamknięte sklepy, czyli niedziela bez handlu

Dodano: 18.03.2018 12:30
Źródło: LM.pl

Koniec otwartych galerii w niedziele. Dzień bez handlu ma rozbudzić w Polakach chęć do spędzania wolnego czasu razem, poza centrami handlowymi. A jak wygląda „nowa rzeczywistość” w Koninie? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Dziś mamy już drugą niedzielę, podczas której trudno szukać otwartego sklepu z ubraniami, czy marketu spożywczego. Otwarte są apteki, stacje benzynowe, kina, restauracje i małe sklepiki, w których za ladą stoi właściciel. W Koninie normalnie działa również giełda przy stadionie na ul. Podwale. Zobaczcie jak wyglądał pierwszy dzień bez handlu i co niedzielach bez otwartych galerii myślą koninianie!

Od 2020 roku sklepy będą zamknięte we wszystkie niedziele. 

  • LM Extra. Zamknięte sklepy, czyli niedziela bez handlu

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

W Koninie ludzie płaczą, że bieda i bezrobocie... To skoro nie macie pieniędzy to po co wam sklepy w niedzielę otwarte ???
Dodano: 18.03.2018 13:07    Przez: ~Ciekawy
I bardzo dobrze. Na zachodzie od dawna są pozamykane i świat się nie zawalił. A u nas od razu mordy wydzierają o łamaniu demokracji.
Dodano: 18.03.2018 12:40    Przez: ~Miś
I zajebiscie bo mam wrażenie ze niektórzy nie potrafią inaczej spędzać w niedziele czasu niż w markecie a mamy tyle pięknych lasów w okolicy i park.
Dodano: 18.03.2018 12:36    Przez: ~MarcinM
oho, jeden z tych co obiecali wyjechać jak PIS wygra wybory? Do Niemiec jedz, tam sobie poszalejesz w niedziele :)
Dodano: 18.03.2018 12:39    Przez: ~Jol.
Koninianie uratowani !!! Giełde będziecie mieli w te niedziele otwarte :-)
Dodano: 18.03.2018 12:32    Przez: ~Wsiok

KOMENTARZE

Koninianie uratowani !!! Giełde będziecie mieli w te niedziele otwarte :-)
Dodano: 18.03.2018 12:32    Przez: ~Wsiok
Sklepy powinny być otwarte w niedziele i w wielkanoc też
Dodano: 18.03.2018 13:07    Przez: ~Urlich von Jungingen
W Koninie ludzie płaczą, że bieda i bezrobocie... To skoro nie macie pieniędzy to po co wam sklepy w niedzielę otwarte ???
Dodano: 18.03.2018 13:07    Przez: ~Ciekawy
I jeszcze w nowy rok i w sześciu kruli
Dodano: 18.03.2018 13:08    Przez: ~Pn
Jest świetnie że sklepy w niedzielę są zamknięte. Na ulicach jest spokojnie. Można prawie bezpieczniej jeździć rowerem. Jeszcze w soboty sklepy powinny być otwarte tylko do 14.00. Austria, Norwegia, Niemcy itp są pozamykane.
Dodano: 18.03.2018 13:21    Przez: ~Jest ok.
Bo w Koninie wiekszosc to spacerowicze po tej mini galerii,jest niedziela a w tym miescie nie ma co robic,oj poszlo by sie na spacer do mini galerii,moze by sie kupilo hamburgera i gra !
Dodano: 18.03.2018 13:51    Przez: ~Zbych
Stale słyszę że Konin to marketystan same markety ale jak zamykają w niedzielę to wielki problem. To jak to jest? Za czy przeciw?
Dodano: 18.03.2018 13:57    Przez: ~Filippe
Masakra. Jaka afera. Co by się działo gdyby w Konin miała uderzyć kometa
Dodano: 18.03.2018 14:00    Przez: ~Pn
I dobrze niech ludzie ciężkiej pracy też odpoczywają
Dodano: 18.03.2018 14:07    Przez: ~Vvh
LM czasami nie łamie prawa? Sprzedaję informacje i usługi, a pracownicy powinni mieć wolne zamiast publikować artykuły.
Dodano: 18.03.2018 15:52    Przez: ~Ojciec Ryżyk
Ano tak to jest jak się zamyka największą atrakcję w tym mieście panika co te biedne ludzie z miasta mają robic
Dodano: 18.03.2018 16:32    Przez: ~Cgh
widze Urlicha szkopa i od razu lapka w dol
Dodano: 18.03.2018 18:52    Przez: ~maxxx
@~Urlich von Jungingen - oczywiście chłopie pod warunkiem że będziesz stał za ladą.
Dodano: 18.03.2018 19:24    Przez: ~w pampersie
Na giełdzie to sa tylko wieśniaki a nie koniniaki.
Dodano: 18.03.2018 20:01    Przez: ~kol
A konin to co metropolia jakaś w Poznaniu mówią że koniniaki to wiesniski
Dodano: 18.03.2018 20:21    Przez: ~Ggg
Jungingen i jego okoliczne atrakcje czyli badanie poziomu wód w jeziorach i torf.
Dodano: 18.03.2018 22:03    Przez: ~made in Poland
Czy jest otwarte czy jest zamknięte.To jest od handlu wolna niedziela,I przez to z głodu nikt nie umiera.....:) Wystarczy zrobić zakupy dwa lub jeden dzien przed niedzielą i nie będzie problemu, myślę że minie trochę czasu a Polacy się przyzwyczają i będzie to normalnością że w niedzielę sklepy są zamkniete :)
Dodano: 19.03.2018 08:06    Przez: ~Edytka
A w kwietniu 4 niedziele zamknięte hehe oj będzie się działo haha tragedia w niejednej rodzinie. Wyznawcy Tuska oszaleja
Dodano: 19.03.2018 08:37    Przez: ~E to
Piękny widok jak w drugą niedzielę bez handlu znaleźli się jeszcze tacy co pod drzwi galerii zagladali do środka przez szybę. Ajajajajajajajjajj
Dodano: 19.03.2018 08:39    Przez: ~Pn
I gdzie ja teraz będę mogła się pokazać w moich nowych ciuchcach made in china z galerii
Dodano: 19.03.2018 09:14    Przez: ~Witam
Nie ma jak dobra władza która to najlepiej wie co jest człowiekowi do zbawienia potrzebne. Bo dobra władza zwana przez szyderców "dobrą zmianą" ureguluje swym poddanym rytm życia. Dobra zmiana wie najlepiej kiedy robić zakupy, kiedy i z kim włazić pod kołdrę i robić dzieci, kiedy pomaszerować do księdza proboszcza z daniną, kiedy władzę chwalić i kiedy totalną opozycję rugać. Jednym słowem pozostaje jedynie czekać do wyborów i tą bolszewicką bandę poczęstować serdecznym kopniakiem w jej wyświęcony zadek.
Dodano: 18.03.2018 12:36    Przez: ~Zdzich@
oho, jeden z tych co obiecali wyjechać jak PIS wygra wybory? Do Niemiec jedz, tam sobie poszalejesz w niedziele :)
Dodano: 18.03.2018 12:39    Przez: ~Jol.
Toruński miłośnik darowizn od bezdomnych niejaki Rydzyk handluje aż miło .Kobrzycki był i może potwierdzić.
Dodano: 18.03.2018 12:44    Przez: ~Symp.PiS
Żadnego handlu w niedzielę, komuchy protestują, wiadomo oni nie wierzą w Boga.
Dodano: 18.03.2018 13:39    Przez: ~Wierzący
Żona posła PiS Wojciecha Kossakowskiego w Ełku mimo zakazu prowadzi otwarty w niedzielę sklep ,za ladą pracownica.Źródło Wirtualna Polska , można dziś o tym przeczytać.I co pisowskie kanalie z Kobrzyckim na czele ,obrońcy uciśnionych dlaczego nie krzyczycie ?
Dodano: 18.03.2018 14:05    Przez: ~jogi ba bu
Zapomniałeś dodać, że to sklep żony posła to jest sklep z alkoholem, a ten poseł w sejmie chciał żeby zakaz handlu dotyczył też sklepów na stacjach paliw. Czyli wszystkim sklepy zamknąć, żeby posłowi zysk poprawić. Prawo i zakazy są dla innych.
Dodano: 18.03.2018 14:29    Przez: ~ala
Alusiu ,mogę się tak zwracać?Poseł głosował za zakazem a teraz jego żonka łamie prawo ,gdzie jest Ziobro i jego wypasione konferencje?
Dodano: 18.03.2018 14:33    Przez: ~jogi ba bu
jogi ba bu - w kazdej gazecie i telewizji i portalu nalezacym do PO znajdziesz te nutke nadziej ze komustam koń zdechl po dojsciu pis do wladzy, ze gdzies tam szwagra syna brata ciotka deratyzacje zrobila w szkole po przetargu, ze stragan ktos otworzyl w niedziele, ze na tace ktos za duzo dal, w koncu ze trawke zapali kiedys ktos z pis.. wielkie zlo ktore pis zrobil w tym kraju wyszperane z wielkim wysilkiem i przyklejone tym oprawcom. to ze 100x wiecej zla dzialo sie za PO i ze to PO doprowadzilo ten kraj do obecnego stanu tego portal WP lub Newsweek nie napisal przez 15 lat..? Jak za bazcen sprzedano autostrade, hute, elektrownie, kopalnie, cukrownie, jak nie wywiązano się z pisemnych zobowiązań i wydydtkano ludzi i zakłady do cna tego nie bylo w WP lub Newsweek? nie.. tam są tylko te istotne informacje dla ciemnej masy co uzywa glowy do..jedzenia.
Dodano: 18.03.2018 14:39    Przez: ~kom2
Nie wierzę kłamcom z totalnej opozycji, że gdzieś tam ktoś nielegalnie handluje, oni tylko chcą uderzyć w PiS, a informacje w TVN i Polsacie są niewiarygodne.
Dodano: 18.03.2018 16:05    Przez: ~TVP INFO
Źródło WP.pl ale też źródło, jak GW. Hehehe
Dodano: 19.03.2018 08:21    Przez: ~Heh
dokładnie !
Dodano: 19.03.2018 14:46    Przez: Mariusz Michalak
I tak Zdzich masz emerytkę obciętą to na szaleństwa z przed dwóch lat nie starcza,więc nie marudź
Dodano: 20.03.2018 12:19    Przez: ~olo
I zajebiscie bo mam wrażenie ze niektórzy nie potrafią inaczej spędzać w niedziele czasu niż w markecie a mamy tyle pięknych lasów w okolicy i park.
Dodano: 18.03.2018 12:36    Przez: ~MarcinM
a co mają innego do roboty "miastowi"?
Dodano: 18.03.2018 12:40    Przez: ~ehh
Żeby mi w lesie idiota z flintą w ręku łeb odstrzelił albo psa zabił w imię pseudo łowiectwa?
Dodano: 18.03.2018 12:49    Przez: ~kaczafi ?
Niedzielę to nie problem miastowych tylko że wsi ludzi bo tacy w niedzielę chodzą bez celu po galeriach
Dodano: 18.03.2018 13:58    Przez: ~W
Wieś ma giełdę, tam tylko gwarę wiejską słychać i przekleństwa, tak swięcą niedzielę katolicy.
Dodano: 18.03.2018 16:09    Przez: ~Daniel
i co z tego ze lasy ,jak nie można bez obaw z nich korzystać. strach wejsc bo myśliwy weźmie nas za zwierzyne, dziękuje bardzo za takie spędzanie czasu.
Dodano: 18.03.2018 19:49    Przez: ~tikitaka
A ty czemu siedzisz przed monitorem o 12:36 zamiast biegać po lesie? Będziesz biegał po zmroku?
Dodano: 18.03.2018 21:09    Przez: ~Budzik
2016-2017 rok. Oskard. 6 razy z dzieckiem byłem na bajce. W kinie kilka, kilkanaście osób. Na Lego Ninjago było może z 1/4 kina. Moze teraz chociaż tych dzieciaków rodzice zabiorą do kina. A warto powiedzieć że kino mamy tanie bo bilet dla dziecka w weekend kosztuje 10 zł, popcornu nikt nie wciska, więc wyjście do kina nie kosztuje ponad 100zl jak w sieciówce: bilety, cola, popcorn.
Dodano: 18.03.2018 21:31    Przez: ~Loa
I bardzo dobrze. Na zachodzie od dawna są pozamykane i świat się nie zawalił. A u nas od razu mordy wydzierają o łamaniu demokracji.
Dodano: 18.03.2018 12:40    Przez: ~Miś
Ale tam zamykają bo chcą, a u nas bo muszą - stąd wydzieranie mord.
Dodano: 18.03.2018 13:14    Przez: ~xXx
zachod tzn ? mozna sprecyzowac ? mialem okazje byc w paru krajach poza nasza piekna Polska takze w niedziele i tam handel odbywa sie normalnie, fakt taki ze sa skrocone godziny ale handel trwa czy to spozywka czy ubrania. Jak dla mnie moga byc zamkniete, tylko po co pisac glupoty o zachodzie...
Dodano: 18.03.2018 15:14    Przez: ~to
W Niemczech i Austrii duże sklepy są pozamykane na trzy spusty, taka jest prawda, ten powyżej kłamie.
Dodano: 18.03.2018 16:12    Przez: ~Adolf
Panie xXx - panu się wydaje a życia Pan nie znasz. Jedź Pan do USA to Pan zobaczysz wolność handlu: są hrabstwa z wolnymi niedzielami czy całe stany pozwalające handlować tylko kilka godzin w niedzielę. Nie wszyscy ale wielu Kanada podobnie. A niby oni tacy światowi, liberalni i głupi jak My? Zaś już w większości USA wódkę to kupujesz w specjalnym sklepie bo nie ma prawa być sprzedawana w byle Żabce czyli ich 7 eleven itp. W LA jest zakaz palenia papierosów w blokach bo są wspólne kanały wentylacyjne. Ci to dopiero sa zaborcy, killerzy demokracji.
Dodano: 18.03.2018 21:40    Przez: ~Loa
Każdego demokrate który krzyczy o wolnym handlu i pracy handlu w niedziele zapraszam na kase w biedrze lidlu czy do galerii niech pis znowelizuje ustawę i niech Ci walczący o wolność zaczną pracować w niedziele uszczęśliwić milion matek i ojców z handlu pracujących do tej pory w niedziele niech służą tym ludzia
Dodano: 18.03.2018 12:56    Przez: ~Hju
Niech się zapisze do PiSa i stara się o posadę prezesa jakiej spółki państwowej za 100 000 zł miesięcznie.
Dodano: 18.03.2018 19:59    Przez: ~jaś
No nie,tak dalej być nie może.Już drugą niedzielę jestem w dołku,deprecha totalna.Pmocyyyyy!
Dodano: 18.03.2018 12:58    Przez: ~WSI konińska
bardzo dobrze ze pozamykane !! w innych krajach UE sa wszystkie sklepy zamkniete w niedziele kazda! a w sobote otwarte sa do 18.
Dodano: 18.03.2018 12:58    Przez: ~jestem_zaaaa
w innych krajach UE ludzie godziwie zarabiają.
Dodano: 18.03.2018 13:10    Przez: ~jj
Ale u nas też nie było obowiązku otwierania sklepu w niedzielę. Kto chciał mógł otworzyć, a teraz mu nie wolno. Takiego zakazu nie ma w UE - na tym polega różnica między nami a innymi krajami UE - nas trzeba twardo złapać za mordę, bo sami sobie to tylko krzywdę możemy zrobić.
Dodano: 18.03.2018 13:19    Przez: ~xXx
jj - minimalnej placy nie obnizyli wiec kasjer w markecie nie bedzie zarabial mniej z powodu wolnej niedzieli.. czy kupisz jedna pare gaci lub zjesz jeden objad mniej z powodu zamknietej niedzieli? nie. to co potrzebne kupisz w sobote lub poniedzialek wiec sklepy nie straca zysku, ludzie nie zarobia mniej i zadna krzywda sie nie stanie poza tym ze w sobote wieczorem wiecej ludzi bedzie moglo sie odprezyc i spotkac na kawie lub piwie, w niedziele wiecej sie wypocznie.. jako czlowiek ktory przez wiekszosc swojego zycia pracowal w niedziele uwazam to za dobry pomysl.
Dodano: 18.03.2018 14:46    Przez: ~pracus
Zamknijmy jeszcze szpitale, zróbmy wolne strażakom, wykładowcom, policjantom. Niech każdy ma możliwość pójścia do kościoła:)
Dodano: 18.03.2018 13:02    Przez: ~Amen
O tak jeszcze zamknąć wszystkie stacje benzynowe,służbę zdrowia,kawiarnie,pizzerie itp. Ale na tace nierobom nie dawać !!!
Dodano: 18.03.2018 13:09    Przez: ~ura
Komunistom nic się nie podoba, niedziela jest dniem odpoczynku.
Dodano: 18.03.2018 13:43    Przez: ~I tyle
I dlatego jak wszyscy,to wszyscy.
Dodano: 18.03.2018 13:54    Przez: ~Owszem
Otwórzmy biura poselskie posłów PO bo oni do kościoła nie chodzą ,a galerie mają zamknięte to niech popracują jak Panie z marketów w niedzielę,niech ich elektorat odwiedzi ich w niedzielę,miłe spotkania,wspólne donosy,może będzie więcej niż 14%
Dodano: 18.03.2018 21:26    Przez: ~Ewa
MaxPert z Konina tam tyle wiary pracuje na czarno że szok
Dodano: 18.03.2018 13:06    Przez: ~Olek
Państwowa Inspekcja Pracy do Maxpert !!!
Dodano: 18.03.2018 18:31    Przez: ~andrzej
nie martw sie jest taki zwyczaj ze zanim cokolwiek ktokolwiek gdziekolwiek w polsce kogos sprawdza to najpierw sie zapowiadaja i daja czas na dokladne schopwanie wszystkich walkow.. a jak juz przyjda to udaja ze cos robia wypija kawke jak sie potkna o jakis walek to przytula cos do kieszeni i wszystko na ten temat. jak zyje 40 lat to we wszystkich firmach gdzie pracowalem sie polskiej rzeczywistosci naogladalem.. na papierze kazda firma jest biedna tylko te wycieczki, fury, domy szefow tak z powietrza.. a ty sie ciesz ze masz 2tys na papierze i 500 na czarno jak szef ma humor.. polska
Dodano: 19.03.2018 01:25    Przez: ~moze sie zmieni kiedys
jak tak zamykaja to wszystko powinno być nieczynne ;] każdy powinien mieć wolne ...
Dodano: 18.03.2018 13:21    Przez: ~Camar
Durny jesteś, handel w niedzielę to grzech.
Dodano: 18.03.2018 13:44    Przez: ~Katolik
no właśnie jak wszystko to wszystko kościoły też
Dodano: 18.03.2018 16:22    Przez: ~ksiądz
Wyłączyć prąd wszystkim i sprawa się rozwiąże.
Dodano: 18.03.2018 16:46    Przez: ~Ja
oczywiscie , ze wszustko zamnac czemu ja mam mieć gorzej. i czemu urzędy nie są czynne w niedziele tylko muszę tracić urlop by coś zalatwić