Dzisiaj jest sobota 22 września 2018, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22673) SPORT FORUM FIRMY (5223) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
13 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Lider zatrzymany! Czwarty mecz bez porażki Górnika ... (7)MZK Konin otworzył dzisiaj zajezdnię autobusową dl ... (4)

Stare Miasto. Dzieci z gminy mogą jeździć autobusami bez biletu

Dodano: 19.03.2018 16:29

Jest porozumienie wójta Starego Miasta i prezydenta Konina o bezpłatnych przejazdach dla dzieci do lat 15 także z terenu gminy. Takie przejazdy obowiązywać będą młodych mieszkańców gminy od 1 kwietnia bieżącego roku.

- Po naszej prośbie, którą przekazaliśmy prezydentowi Konina na początku stycznia, w ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy zgodę, aby dzieci do lat 15 z terenu gminy Stare Miasto również mogły przemieszczać się komunikacją miejską (MZK) bezpłatnie od 1 kwietnia tego roku - powiedział Ryszard Nawrocki, wójt Starego Miasta. - Doszliśmy do porozumienia z władzami Konina, za co muszę panu prezydentowi podziękować.

Wójt wyjaśnił, że dzieci ze Starego Miasta często korzystają z komunikacji miejskiej aby dojechać na zajęcia sportowe czy kulturalne w Koninie. Niektórzy uczęszczają tam do szkół.

- Zostało to unormowane – powiedział Ryszard Nawrocki. - Dla gminy to są niewielkie koszty. Jako gmina partycypujemy bowiem w największym stopniu jeśli chodzi o autobusy MZK, bo komunikacja dociera do kilku sołectw. Kwota, która została wynegocjowana to 30.000 złotych na rok za bezpłatne dojazdy pasażerów do lat 15. Liczymy, że do Konina dojeżdża, choć nieregularnie, około 200, 300 dzieci miesięcznie, choć to bardzo ogólne szacunki.

  • Stare Miasto. Dzieci z gminy mogą jeździć autobusami bez biletu

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Ryszard Nawrocki,   MZK,   bezpłatne MZK,   dzieci bez biletu,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Odwołać Obecnego Dyrektora Biblioteki Publicznej w Starym Mieście!
Dodano: 19.03.2018 17:45    Przez: ~Odwołać
Rok Wyborczy sprzyja obdarowywaniem obywateli, jeżeli coś jest za darmo to znaczy , że ktoś inny zapłaci. Znając życie Miasto podniesie opłaty tym, którzy generują przychód lub po wyborach zmianie ulegnie cena biletów. Najgorszym przypadku, kiedy rządzący nie utrzymają steru, zostawią problem kolejnej ekipie. Tak samo wolne niedziele, krótszy wiek emerytalny oraz 500 Jesteśmy Tygrysem europy Niemcy i Francuzi powinni uczyć się od Nas jak przestrzegać prawa obywatelskie, tylko NFZ gwarantuje nam, że za życia nie uda się dostać do specjalisty.
Dodano: 19.03.2018 16:53    Przez: ~Inowator
Komu to ma służyć skoro dzieci djeżdżają do szkół po ukończeniu gimnazjum a potem klasy ósmej a wtedy już mają skończone 15 lat?
Dodano: 20.03.2018 20:48    Przez: ~Jr

KOMENTARZE

Rok Wyborczy sprzyja obdarowywaniem obywateli, jeżeli coś jest za darmo to znaczy , że ktoś inny zapłaci. Znając życie Miasto podniesie opłaty tym, którzy generują przychód lub po wyborach zmianie ulegnie cena biletów. Najgorszym przypadku, kiedy rządzący nie utrzymają steru, zostawią problem kolejnej ekipie. Tak samo wolne niedziele, krótszy wiek emerytalny oraz 500 Jesteśmy Tygrysem europy Niemcy i Francuzi powinni uczyć się od Nas jak przestrzegać prawa obywatelskie, tylko NFZ gwarantuje nam, że za życia nie uda się dostać do specjalisty.
Dodano: 19.03.2018 16:53    Przez: ~Inowator
Czerwony Sztandar po PRLu wyprowadzić w dniu wyborów.Bo inaczej w tej gminie ster będzie miało dalej PZPR.
Dodano: 19.03.2018 19:24    Przez: ~I PEŁO
Od czerwca mzk ma być przekształcone w spółkę, więc kto wie czy bilety nie pójdą w górę.
Dodano: 20.03.2018 00:06    Przez: ~spółka
Co to was obchodzi czy rok taki czy inny Malkotenci !!!! Wazne ze temat na dzis zalatwiony ! Chwala za to wladzom gminy !!!
Dodano: 20.03.2018 08:01    Przez: ~romek
Co z Kopalnia i Sortownia Piasku Kwarcowego w Ruminie który leży na terenie Gminy Stare Miasto gdzie ludzie mocno protestowali przeciwko jej powstaniu? Podobno prace na 3 lata są wstrzymane ? Czyli nie to, że tej Kopalni nie będzie tylko wstrzymane na okres 3 lat a po 3 latach zaczną wydobywa ten piasek??? Czyli po Wyborach Samorządowych kopalnia może ruszyć?
Dodano: 20.03.2018 11:49    Przez: ~Ludzie
W jakim celu w Urzędzie Gminy Stare Miasto został utworzony nowy Referat "Administracyjno-Organizacyjny" tym samym nowe Kierownicze stanowisko do kierowania tym Referatem??? Skład personalny tego referatu jest mocno zbliżony do składu personalnego Referatu "Promocji i Informatyki"który istniał mniej więcej 2 lata i powstał ponoć w celu ulepszenia/usprawnienia pracy Urzędu jak i zlikwidowany w tym samym celu więc w jakim celu został ten Referat powołany?
Dodano: 20.03.2018 12:39    Przez: ~W jakim celi nowy Referat?
No Józef teraz musi podnieść poprzeczkę! Każde dziecko z Konina będzie dowoził jedną z dwóch nowo kupionych limuzyn, a kierowca da jeszcze cukierka. Pamiętacie hasło z czasów PZPR? "Chcesz cukierka? Idź do Gierka, Gierek ma to ci da."
Dodano: 20.03.2018 12:54    Przez: ~Józef Katolik CCCP
hahahah dobre.... tylko kto bedzie prowadził ten autobus skora w mzk brak kierowców bo nikt za 2000 tyski nie chce pracowac....
Dodano: 20.03.2018 13:26    Przez: ~alunia
Lepiej mieć 2000, niż być na zasiłku.
Dodano: 20.03.2018 17:01    Przez: ~Kierowca
Panowie Nowicki i Nawrocki przynależą do tej samej opcji politycznej ?
Dodano: 19.03.2018 16:57    Przez: ~Pytam
Masz na myśli SLD ?
Dodano: 19.03.2018 17:50    Przez: ~???
Chrześcijańska Unia Jedności.(c**j)
Dodano: 19.03.2018 20:54    Przez: ~Pn
Odwołać Obecnego Dyrektora Biblioteki Publicznej w Starym Mieście!
Dodano: 19.03.2018 17:45    Przez: ~Odwołać
Gdyby dbali o mieszkańców i cały region to by połączyli gminy. Tak to każdy rzepkę skrobie. Nikt stołka oddać nie chce.
Dodano: 19.03.2018 18:17    Przez: ~MieszkaniecSM
Rozumiem, że Ty na ich miejscu pierwszy byś oddał stołek... altruista
Dodano: 19.03.2018 19:28    Przez: ~Zzz
SM to nie tylko SM! Idą tropem myślowym MiaszkaniecSM to wieś Niklas w gminie SM odległa jest ok 18km i 22 min jazdy od PKP Konin. Gdyby zatoczyć krąg od PKP 18 km to do Konina można dołączyć Golinę, Sławska a prawie i Rzgów, praktycznie Kramsk a z pewnością Krzymów. Nie tędy droga, ale już ... drogi, oczyszczalnie ścieków, spalarnie, wodociągi-ujęcia, kanalizacje powinni robić razem bo wielu ma bliżej z tym do Konina niż do siedziby gminy zaś koszty tego w 1 organizacji są niższe, ale tu już ewidentnie chodzi o stołki a nie wysokość opłat dla mieszkańców.
Dodano: 20.03.2018 11:32    Przez: ~Loa
Komu to ma służyć skoro dzieci djeżdżają do szkół po ukończeniu gimnazjum a potem klasy ósmej a wtedy już mają skończone 15 lat?
Dodano: 20.03.2018 20:48    Przez: ~Jr