Dzisiaj jest wtorek 21 sierpnia 2018, imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22699) SPORT FORUM FIRMY (5210) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
22 / 18oC
Pojutrzepogoda
26 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Festiwal Sztuki Ludowej. Na pl. Wolności ze ... (6)Grodziec. Przepełniony bus. Kilka osób jechało w b ... (32)

Finisz czy kolejny etap farsy z zagospodarowaniem bulwaru?

KONIN JEST NASZ

Dodano: 21.03.2018 19:07

Narastająca irytacja mieszkańców Konina z powodu zamieszania wokół zagospodarowania bulwaru nadwarciańskiego wynikać może jedynie z... niezrozumienia idei, która przyświecała jego budowie.

Przecież od początku było jasne, że inwestycja miała służyć celom rozrywkowym. I zupełnie inaczej spojrzymy na wszystkie te perturbacje, kiedy uświadomimy sobie tę jego podstawową funkcję.

Pamiętajmy, że Kazimierz Lipiński, człowiek, który bulwary wymyślił, przez wiele lat swego życia zajmował się rozrywką. I jak prawdziwy showman sprawę budowy bulwaru rozpoczął od prezentacji w ratuszu kolorowych obrazków z żaglówkami sunącymi z wiatrem po błękitnych wodach Warty.  Obrazki zachwyciły wszystkich, więc kiedy podjęto decyzję, że miasto wysupła na inwestycję ze swojej kasy sześć milionów (dziesięć miała dołożyć Unia), opracowanie projektu powierzono autorowi owych obrazków.

Dopiero tuż przed zakończeniem inwestycji okazało się, że slip, czyli pochylnia do wodowania małych jednostek pływających, został zbudowany pod prąd rzeki. Zamiast przyznać się do niewiedzy, pan projektant wolał zrobić  z siebie idiotę, i oświadczył, że rysując sobie w wolnych chwilach ten koniński bulwar, nie wiedział, że ktokolwiek będzie to chciał zrealizować! Ale pieniądze za projekt przyjął i nie jest to pierwsza ani ostatnia niekonsekwencja z jego strony.

Nie można jednak wykluczyć, że pan architekt założył również, iż nawet jeżeli bulwar powstanie, to i tak nikt niczego tutaj nie będzie wodował. I przewidział na przykład, że władze Konina zamiast zlecić budowę jednostek pływających wyspecjalizowanej firmie szkutniczej, postanowią zbudować tramwaj wodny rękoma... mechaników samochodowych z konińskiego PKS. W rezultacie powstała zbyt duża jednostka, która nie radzi sobie z manewrowaniem na wąskiej Warcie, więc o regularnych rejsach po rzece nie ma mowy.

Podobnie jak o „kapitanacie” (kapitanat: urząd portowy kierujący ruchem statków w porcie i na redzie, zajmujący się sprawami administracyjnymi portu), który – jak zapowiadał Józef Nowicki - miał funkcjonować nad przybulwarową toaletą. Bo najpierw to miał być miejski szalet, o którym „zapomniał” projektant bulwaru. Ale że szalet nie nadawał się za bardzo do uroczystego otwarcia z udziałem prezydenta, za milion złotych dobudowano nad nim dwa piętra i zaczęto się zastanawiać, co z tak pięknym obiektem dalej robić. Skoro z „kapitanatem” nie wyszło, wymyślono Centrum Informacji Miejskiej. Które zatrudnia dwie osoby.

We wrześniu ubiegłego roku uroczyście uwolniono nasz piękny bulwar z ograniczeń, wynikających z faktu, że ich budowę dofinansowała Unia Europejska, co nie pozwalało prowadzić tam działalności zarobkowej.

Na wymyślenie, co będzie na bulwarze po owym uwolnieniu, władze Konina miały pięć lat, ale poprzestano na ogłoszeniu konkursu w rok po zakończeniu budowy „na projekt całorocznej aktywizacji bulwaru nadwarciańskiego”, którego wyniki schowano ostatecznie do szuflady.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Teraz to już żeby jakoś wybrnąć z sytuacji, należy wybudować tam stocznie.
Dodano: 21.03.2018 19:20    Przez: ~Marynarz
Fantastyczny felieton :-) uśmiałem się, więcej tego typu, choć może lepiej nie :-), dla dobra miasta Nowicki z Lorkiem powinni sami zrezygnować
Dodano: 21.03.2018 19:24    Przez: ~konin
Złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa niegospodarności.Zakupiono drogie , bezużyteczne buble
Dodano: 21.03.2018 19:25    Przez: ~Lipka
Czy projektanta należy pociągnąć do odpowiedzialności , zażądać zwrotu wynagrodzenia lub naprawy błędu czyli sporządzenia nowego projektu zgodnego z miejscowym planem zagospodarowania.
Dodano: 21.03.2018 19:24    Przez: ~Kary
Bardzo trafne spostrzeżenia, brawo Panie redaktorze.
Dodano: 21.03.2018 19:22    Przez: ~Jacol

KOMENTARZE

Teraz to już żeby jakoś wybrnąć z sytuacji, należy wybudować tam stocznie.
Dodano: 21.03.2018 19:20    Przez: ~Marynarz
A co z kabelkiem towarzyszu nasz?
Dodano: 21.03.2018 19:50    Przez: ~Jzek nie daruję ci tej
Poziom pisarski bez zmian. Obszernie o bzdurach. Bulwar to jedno z fajniejszych miejsc w Koninie. Choć pan redaktor cyklu Koninjestmojszy wolałby pewnie obrośnięty trawskiem wał przeciwpowodziowy.
Dodano: 21.03.2018 19:51    Przez: ~naryby
Konin to jedna wielka farsa
Dodano: 21.03.2018 19:51    Przez: ~Gbb
Z kabelkiem?Ano ciągniemy,ciągniemy.
Dodano: 21.03.2018 21:02    Przez: ~ufol
A czy konińscy aktywiści i lmowscy kandydaci na prezydenta stanęli już do przetargu?
Dodano: 21.03.2018 21:12    Przez: ~Kiszony kukumber
Powinni Józka pociągnąć do odpowiedzialności jak Hankę w Warszawie.
Dodano: 21.03.2018 22:21    Przez: ~CBA
Farsą jest także to, że gdyby Pan Redaktor został zatrudniony, chociażby do obsługi tzw. szaletu za milion, nigdy nie powstałby artykuły ewidentnie na zamówione polityczne. Jest to bratobójcza walka polityczna w związku ze zbliżającą się kampanią wyborczą.
Dodano: 22.03.2018 08:55    Przez: ~Wilk
Obśliniony od wyzwisk niejaki ''Kobrzycki'' ,to wybitny specjalista od łapania much i pomawiania. Nikt tak skutecznie nie zohydza wyborców do głosowania na PiS jak ten mądry z urojenia poszukiwacz pracy dla córki.
Dodano: 22.03.2018 09:34    Przez: ~antyfaszysta
Bardzo trafne spostrzeżenia, brawo Panie redaktorze.
Dodano: 21.03.2018 19:22    Przez: ~Jacol
Czapeczka z dzwoneczkami to od początku tego cyklu atrybut pana redaktora. Bardzo trafne!
Dodano: 21.03.2018 19:53    Przez: ~brawo
Idealnie napisane. Koniński beton, jeden drugiemu zlecenia i projekty, a mieszkańcy jak u Barei, wrobieni w idiotów. Szybko proszę zawiązać komitet, znaleźć niezależnego kandydata na prezydenta , ktory postawi na miejsca pracy i rozgoni układ koniński. Oj czekam, kiedy Pan Robert opisze wszystkie koneksje wyborcze w UM. Ale to na jesień, proszę wcześniej o tym nie pisać broń boże :)
Dodano: 21.03.2018 20:10    Przez: ~pana kibic
Buuuu! Ani słowa o łapance mającej na celu wyłonienie kandydata na prezydenta! Już pan Olejnik kogoś wyłapał czy łapie w desperacji po cichu?
Dodano: 21.03.2018 20:19    Przez: ~łapu capu
Icek Lipiński tam łapy pchał?To znaczy,że kombinował coś pod siebie i nie do końca mu wyszło.Ale to tylko kwestia czasu aż coś wykręci i wszystko się ułoży wg.jego tajemnych planów.
Dodano: 21.03.2018 20:20    Przez: ~ajwaj
Jakie trafne spostrzeżenia. Pan redachtór goni w piętkę, ale to pewnie z rozpaczy, że jego polityczne ambicje spaliły na panewce. Zamiast kombinować z szukaniem kandydatów na prezydenta po Polsce niech sam stanie w szranki wyborcze i pokaże co potrafi.
Dodano: 21.03.2018 21:11    Przez: ~ares
Fantastyczny felieton :-) uśmiałem się, więcej tego typu, choć może lepiej nie :-), dla dobra miasta Nowicki z Lorkiem powinni sami zrezygnować
Dodano: 21.03.2018 19:24    Przez: ~konin
Złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa niegospodarności.Zakupiono drogie , bezużyteczne buble
Dodano: 21.03.2018 19:25    Przez: ~Lipka
To proszę złożyć to zawiadomienie.
Dodano: 21.03.2018 19:43    Przez: ~Krok
Czy projektanta należy pociągnąć do odpowiedzialności , zażądać zwrotu wynagrodzenia lub naprawy błędu czyli sporządzenia nowego projektu zgodnego z miejscowym planem zagospodarowania.
Dodano: 21.03.2018 19:24    Przez: ~Kary
Nie jego, tylko tego, co mu wypłacił kasę na piękny pysk.
Dodano: 21.03.2018 19:43    Przez: ~eddy
No dobrze, a co z tym slipem? Będzie nowy, czy go odwrócą?
Dodano: 21.03.2018 19:41    Przez: ~edy
Lorek zawróci rzekę kijem
Dodano: 21.03.2018 20:24    Przez: ~bulwar
Eeee, raczej stanie i powie - czy rzeka mnie słyszy? czy rzeka może sama zmienić kierunek? Wartuniu moja kochana proszę, zrób to dla mnie. A co zrobi Warta? Chyba wszyscy wiemy:-))))
Dodano: 21.03.2018 20:47    Przez: ~Bareja wiecznie żywy
Jest podobno ugadany fachowiec z Rosji.Warta będzie płynąć w przeciwnym kierunku.
Dodano: 21.03.2018 22:52    Przez: ~Polak69
no i się odwróci...ha,ha,ha....
Dodano: 22.03.2018 14:05    Przez: ~kkk
Może tym tramwajem wodnym wyciągnąć kabel w moście? 7 miesięcy mija od "rozjechania" przeprawy. Kabaret na bulwarach, szalecik za sześć zer. Poczekajmy na Pociejewo. Będzie się działo... .
Dodano: 21.03.2018 19:43    Przez: ~mieszkaniecK
kapitanat się przyda,bo po zamknięciu mostu na "nowy" szybciej będzie kajakiem lub łódką ,a tak poważnie oddajcie bulwary mieszkańcom,oni lepiej niż urzędnicy będą wiedzieli jak je zagospodarować!!!!
Dodano: 21.03.2018 19:43    Przez: ~captain jack
NIGDY WIECEJ PO w tym mieście!!! nawróciłem się. Donald oddaj co nasze!
Dodano: 21.03.2018 19:44    Przez: ~Pn
100/100
Dodano: 21.03.2018 19:55    Przez: ~I Love podróbke Pn-a
nom nowy pn calkiem calkiem :D
Dodano: 22.03.2018 02:41    Przez: ~=D
Polecam niszczenie Polski przez PiS w taki sposób, żeby Pan osobiście to odczuł na własnej skórze!!!!
Dodano: 24.03.2018 13:34    Przez: ~nigdy więcej PiS
A kto wydał pozwolenie na budowę nie zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego
Dodano: 21.03.2018 19:49    Przez: ~Zatroskany
A co tam wodować? W najgłębszym miejscu 1.5 metra. Materac czy ponton można spokojnie rzucić z dowolnego miejsca na brzegu.
Dodano: 21.03.2018 19:58    Przez: ~Pirat
Mam na imię Miłosz... Coś więcej chcecie? Szukajcie w innych komentarzach.
Dodano: 22.03.2018 17:12    Przez: ~PN
1 z 4
1234>>