Dzisiaj jest wtorek 21 sierpnia 2018, imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22697) SPORT FORUM FIRMY (5210) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
22 / 18oC
Pojutrzepogoda
26 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Festiwal Sztuki Ludowej. Na pl. Wolności ze ... (6)Grodziec. Przepełniony bus. Kilka osób jechało w b ... (32)

Oszukiwali rolników na przetargach. CBA zatrzymało 7 osób

Dodano: 22.03.2018 09:25
Źródło: LM.pl

Centralne Biuro Śledcze pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Koninie prowadzi śledztwo dotyczące działania grupy, która utrudniała przetargi na grunty rolne. Funkcjonariusze zatrzymali siedem osób.

Poznańska delegatura CBA rozpracowuje grupę, która w celu osiągania korzyści majątkowych utrudniała przetargi i licytacje komornicze na zakup lub dzierżawę ziemi.

- Członkowie grupy uwiarygadniali się wpłacając wadium, a później pod presją utrudnienia przetargu – sztucznego podbijania ceny – żądali pieniędzy od najbardziej zainteresowanego ziemią w zamian za swoją rezygnację z udziału w licytacji – informuje Temistokles Brodowski z CBA.

Funkcjonariusze ustalili, że grupa swoją działalność prowadziła od co najmniej 2015 roku. Sprawcy żądali jednorazowo 20 tys. zł. Poszkodowani byli głównie rolnicy, którzy dzierżawili wystawiane ponownie w przetargu grunty lub ci, którym zależało na rozwinięciu gospodarstwa.

Do pierwszych zatrzymań doszło w 2016 roku. W ręce agentów CBA wpadli wówczas Krzysztof Z. i Ryszard R., którzy w jednej z miejscowości w Wielkopolsce zażądali 20 tys. zł od rzeczywistego uczestnika przetargu w zamian za odstąpienie od licytacji na blisko 40 ha gruntów rolnych. Mężczyźni usłyszeli zarzut oszustwa. A w wyniku przeszukania funkcjonariusze ujawnili kilka tysięcy stron wydruków ogłoszeń o przetargach na sprzedaż lub dzierżawę nieruchomości oraz kilkaset dowodów wpłacenia wadium w przetargach oraz w licytacjach komorniczych nieruchomości i ruchomości, np. samochodów.

Teraz agenci CBA ustalili kolejnych 7 osób, które działając wspólnie i w porozumieniu dopuszczały się przestępstw w ramach tego procederu. Podejrzani zostali zatrzymani w województwach: wielkopolskim, lubuskim i dolnośląskim. CBA nie wyklucza dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Kramsk gmine pod lupe tam dopiero wojt podstawial na przetargach ludzi by podnosic ceny
Dodano: 22.03.2018 09:54    Przez: ~on
Pn, ciebie na tym portalu, chyba nikt nie traktuje na poważnie, bełkoczesz w kółko to samo, jesteś nudny jak flaki z olejem.
Dodano: 22.03.2018 11:44    Przez: ~Np
A Pachołki Oligarchów zapowiedziały likwidację CBA. Pytanie jest następujące - dlaczego?
Dodano: 22.03.2018 09:38    Przez: ~Wilk
"Oszukiwali rolników na przetargach. CBA zatrzymało siedem osób""Centralne Biuro Śledcze pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Koninie prowadzi śledztwo dotyczące działania grupy, która utrudniała przetargi na grunty rolne. Funkcjonariusze zatrzymali siedem osób." To w końcu kto CBA, czy CBŚ? Ktoś czyta te artykuły przed publikacją?
Dodano: 22.03.2018 09:46    Przez: ~axel
Zapraszam do UM.
Dodano: 22.03.2018 10:55    Przez: ~Presidento Józef

KOMENTARZE

A Pachołki Oligarchów zapowiedziały likwidację CBA. Pytanie jest następujące - dlaczego?
Dodano: 22.03.2018 09:38    Przez: ~Wilk
No co ci mogę odpowiedzieć? Tak ogólnie i w największym skrócie to PO prostu chcieliśmy mieć luz i swobodę w łupieniu "tegokraju" i tych co "tenkraj" zamieszkują.
Dodano: 22.03.2018 09:49    Przez: ~Pachołek
Dlaczego? Dużo kosztuje, a niewiele pracuje, efektywność znikoma. Taniej i prościej gdyby to był wyspecjalizowany wydział Centralnego Biura Śledczego, no ale wtedy zniknęłyby setki, a może nawet tysiące ciepłych posadek.
Dodano: 22.03.2018 10:51    Przez: ~bt
@Wilk - dlatego żebyś zadawal durnowate pytania...
Dodano: 22.03.2018 11:15    Przez: ~Pn
@Pachołek - kraj teraz łupią Pisiewicze, czyli ludzie bez żadnych kompetencji. misiewicze . pl.
Dodano: 22.03.2018 11:16    Przez: ~Pn
Panie Tomku komentarz czytelnie napisany i ja prosty człowiek coś z niego wyniosę, zawsze uczę się od mądrzejszych.
Dodano: 22.03.2018 11:33    Przez: ~Pozdrawiam
@Jobrzycji to teraz napisz o... Pisiewiczach i innych pociotkach pissuarskicg. A... odpowiedz ile za premie ministrów i innych z PiS mozna kupic wagonow ośmiorniczek...
Dodano: 22.03.2018 11:36    Przez: ~Pn
Pn, ciebie na tym portalu, chyba nikt nie traktuje na poważnie, bełkoczesz w kółko to samo, jesteś nudny jak flaki z olejem.
Dodano: 22.03.2018 11:44    Przez: ~Np
Z tego forum wynika i wyrażnie widać jak złodziejski element zamieszkuje we WSI Konin.
Dodano: 22.03.2018 11:50    Przez: ~ufff
Kiedy Zenek załatwiacz wszelkich dotacji unijnych rodem z PEESELU będzie prześwietlony?
Dodano: 22.03.2018 12:38    Przez: ~ham
@~Np - ty za topissuarski trolu, ktory piszesz pod roznyminickami, nie bredzisz i wszyscy cie kochaja. Dawno nie widzialem gorszej kreatury.
Dodano: 22.03.2018 17:18    Przez: ~Pn
A na licytacjach upadłościowych nie czasami tak samo się działo? Słyszałem plotki o takich co tak podbijają ceny.
Dodano: 23.03.2018 09:44    Przez: ~Kunin
"Oszukiwali rolników na przetargach. CBA zatrzymało siedem osób""Centralne Biuro Śledcze pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Koninie prowadzi śledztwo dotyczące działania grupy, która utrudniała przetargi na grunty rolne. Funkcjonariusze zatrzymali siedem osób." To w końcu kto CBA, czy CBŚ? Ktoś czyta te artykuły przed publikacją?
Dodano: 22.03.2018 09:46    Przez: ~axel
7 7= 14 Jeżeli się policja włączy w akcję to zabraknie spowiedników.
Dodano: 22.03.2018 10:11    Przez: ~pleban
Pleban mało policzyłeś bo w tym zielonym bajzlu to raczej bym optował za 7x7=49 i nie wiem czy dość.W tym ZSLu to Q Q łba nie urwie,jedyna rada to POzbyć się tej szarańczy ze wszystkich instytucji od gmin PO ministerstwa.
Dodano: 22.03.2018 13:28    Przez: ~ludowo
axel tego nikt nie czyta, nawet autorzy tekstu po jego napisaniu
Dodano: 23.03.2018 08:29    Przez: ~hela
Kramsk gmine pod lupe tam dopiero wojt podstawial na przetargach ludzi by podnosic ceny
Dodano: 22.03.2018 09:54    Przez: ~on
To wiesz i nie zglosiles??
Dodano: 22.03.2018 11:17    Przez: ~Pn
Nie na próżno gada , że zna tego, i tamtego ,, załatwię sprawę, tak, się chelbil znajomością z agencją ,wielki znawca ,być może, że coś jest na rzeczy.
Dodano: 22.03.2018 19:45    Przez: ~Kumpel
Dodać sklep mundurowy tam dopiero jest defraudacja.
Dodano: 23.03.2018 12:24    Przez: ~paszli won pisiory
Takie informacje podaje sie celowo aby zmydlic umysły osobom fanatycznie wierzacym PiS to samo podaje TVP INFO i TVP w wiadomościach. Nic takiego nie ma miejsca bo bezuzasadnym staje sie podawanie publicznie takich wiodomości codziennie!!! To cały Kraj musiał by być skorumpowany.
Dodano: 22.03.2018 09:59    Przez: ~fanatyczka pis
Dokladnie. Za SKOK i Biereckiego sie nie biorą. Podobnie jak za armie Pisiewiczow... wiadomo w jakim ceku jest to robione.
Dodano: 22.03.2018 11:18    Przez: ~Pn
Co raz bardziej i co raz donośniej rozlega się kwik odrywanych od koryta.To cieszy.
Dodano: 22.03.2018 11:29    Przez: ~tfffuuu
Najbardziej kwiczą lokaje od Orlika Bielika.
Dodano: 22.03.2018 11:34    Przez: ~ajak
Poczekaj jaki befzievkwik Pisewiczow...
Dodano: 22.03.2018 11:37    Przez: ~Pn
A co z Janem Burym z PSL-u ?
Dodano: 22.03.2018 11:48    Przez: ~Pytam
A co z Władysławem Serafinem też z PSL-u ?
Dodano: 22.03.2018 11:50    Przez: ~Pytam
Heslu kogoś razi można nie oglądać TVP I NFI czy TVP jest wybór i będzie po problemie.
Dodano: 23.03.2018 08:04    Przez: ~bis
Jacy przestępcy, to biznesmeni, znaleźli niszę i ją wykorzystali, wiadomym jest, że rolasy najbardziej zachłanna grupa społeczna w Polsce, wiecznie płaczą, że nie mają pieniędzy i jak to im źle, wyp***ralal** zborze na tory bo nie chcą UE, a penisy najwięcej na tym zyskały, 20 tyś za odstąpienie dla nich to drobne, na bank dużo więcej dotacji by dostał na tą ziemie na, którą "wyjedzie 3-4 razy" do roku,
Dodano: 22.03.2018 10:38    Przez: ~anty rolas
Dlaczego nie lubisz rolników, to oni cię żywią, a chleb spożywasz codziennie ?
Dodano: 22.03.2018 11:52    Przez: ~Rolnik
Znam kilku i wszyscy tacy sami, patrzą tylko żeby przypadkiem sąsiad nie miał lepiej, ja zap***ralam niekiedy 7 dni w tygodniu, żeby do czegoś dojść, a ci obsieją pole wyjadą parę razy z oproskiem i wyje...ne i on się narobił w ciągniku, tylko liczą ile dostaną dotacji, albo ile odszkodowania dostaną bo zima była ostra, a kto odda mi za opał bo zima była dłuższa niż zwykle??
Dodano: 22.03.2018 14:28    Przez: ~anty rolas
Patrzysz na życie przez pryzmat pieniądza i zazdrościsz kiedy ktoś przez swoją ciężką pracę dorobił się więcej niż Ty. Twoim bogiem jest pieniądz i na życie patrzysz przez stan swojego konta w banku. Pieniądz zaślepia Ci oczy, nie zazdrość drugiemu, dziękuj Bogu za to co od Niego otrzymujesz.
Dodano: 22.03.2018 16:34    Przez: ~Chrzescijanin
Ja nie zazdroszczę i pracuje uczciwie, pieniądz nie jest dla mnie najważniejszy i nigdy nie był, a tu mamy doskonały przykład zachlannosci byli gotowi zapłacić komuś zeby mieć wicej i wg. Ciebie to ja jestem zachlanny?
Dodano: 25.03.2018 23:17    Przez: ~anty rolas
Juz dawno powinni się zainteresować wójtem kramska
Dodano: 22.03.2018 10:51    Przez: ~mieszkaniec
Jak cis wiesz to glos a nie pitolisz bezsensownie...
Dodano: 22.03.2018 11:19    Przez: ~Pn
Przeciesz on kompletnie nic nie robi wiec za co chcesz go scigac? Chyba tylko za nierobstwo!!!!!!!!
Dodano: 22.03.2018 16:46    Przez: ~Stan
Zapraszam do UM.
Dodano: 22.03.2018 10:55    Przez: ~Presidento Józef
Złodziej na złodzieju, a przyzwalała na to ówczesna władza PO-PSL, czyżby i oni czerpali profity z tych przekrętów ? Nareszcie PiS robi porządek, a CBA odnosi sukcesy w walce z korupcją, przekrętami i złodziejstwem. Wiadomo Prawo i Sprawiedliwość to priorytet obecnego rządu.
Dodano: 22.03.2018 11:40    Przez: ~Symp. PiS
Twój ukochany PiS... hmm... niech CBA i CBŚ przyjrza się Biereckiemu i Pisiewiczom.
Dodano: 22.03.2018 11:44    Przez: ~Pn
~Pn,ty naprawdę jesteś biedny umysłowo czy tak zmanipulowany,a może coś bierzesz? Jeżeli bierzesz to powiedz co to jest.To musi być dobre bo rzadko co potrafi tak we łbie PO-pie....lić.
Dodano: 22.03.2018 12:12    Przez: ~ojacie
Pn pod każdym niemalże artykułem opluwa PiS, nienawiść go zżera.
Dodano: 22.03.2018 16:41    Przez: ~A powinien miłować !
PN to tzw Ślina z ztr. Wybaczcie mu, jest kapke inny od reszty społeczeństwa.
Dodano: 22.03.2018 14:16    Przez: ~Sąsiad,
Bo ja Pn to jestem Gość i znam się na wszystkim, nie to co PiSiory
Dodano: 22.03.2018 19:28    Przez: ~Pn
PIS to dopiero robi porządki ze złodziejami niech się boją ci co mają coś na sumieniu. Kibicuję z całego serca choć będzie ciężko wyeliminować tę bandę po.
Dodano: 22.03.2018 19:54    Przez: ~sympatyk
1 z 2
12>>