Dzisiaj jest środa 24 kwietnia 2019, imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19715) SPORT FORUM FIRMY (5330) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 15oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ślesin. 70 zespołów na jubileuszowych "Tańczących ... (0)Uszkodzone dachy i powalone drzewa. Pracowita noc ... (7)

Kobiety przeciwko zakazowi aborcji. Konin zaprotestuje w sobotę

Dodano: 22.03.2018 12:09
Źródło: LM.pl

Będą protestować przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji. Kobiety z całego kraju jutro zjadą się do Warszawy. Koninianki również zamierzają pokazać swój sprzeciw. Tutaj „Czarny Piątek” odbędzie się jednak w sobotę.

Sejmowe wydarzenia rozwścieczyły kobiety w całej Polsce. W mijającym tygodniu Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała projekt „Zatrzymaj aborcję”, który znosi możliwość przerywania ciąży z powodu ciężkich wad płodu.

- Sejmowy festiwal pogardy i nienawiści do kobiet trwa – piszą organizatorki protestu ze Strajku Kobiet. - Musimy się na maksa zmobilizować. Cokolwiek się stanie, nie pójdzie im z nami tak łatwo – dodają.

Główna manifestacja odbędzie się jutro, 23 marca o godz. 16:00 w Warszawie. Jej organizatorki zachęcają do przyjazdu do stolicy i pikietowania przed Sejmem oraz przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej. Protesty będą odbywać się nie tylko w Warszawie. W Koninie „z przyczyn proceduralnych” pikietę zaplanowano na sobotę, 24 marca. O godz. 16:00 koninianki i koninianie spotkają się przed budynkiem „Raj”, gdzie mieści się siedziba PiS i biuro posła Witolda Czarneckiego.

  • Kobiety przeciwko zakazowi aborcji. Konin zaprotestuje w sobotę

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A jeżeli kobieta zajdzie w ciąże pozamaciczną, co będzie wiązało się z jej śmiercią, to też ma umierać, bo zakaz aborcji. A jeżeli zostanie zgwałcona to ma rodzić i patrzeć przez całe życie na dziecko, które będzie jej przypominało traumę? Przeciwnicy aborcji ile dzieci niepełnosprawnych już adoptowaliście?
Dodano: 22.03.2018 13:00    Przez: ~Marta
A jeśli to planowana ciąża, ale dziecko ma poważną wadę np. bezmózgowie? Ma urodzić, zobaczyć takie dziecko, czekać na jego śmierć i mieć do końca życia przed oczami jego obraz? To humanitarne, ludzkie i po katolicku?
Dodano: 22.03.2018 12:35    Przez: ~Rybka
Gdybyś człeku dysponował elementarną wiedzą dot. faz rozwoju embrionalnego, a nie dyrdymałkami serwowanymi ludowi przez niedouczonych chłopców w sukienkach nie wypisywałby takich idiotyzmów. Ale cóż dobra zmiana kocha takich jak Ty zindoktrynowanych nieuków, gdyż człowiek posiadający szczyptę wiedzy nie odważyłby się takich głupstw wypisywać.
Dodano: 22.03.2018 13:05    Przez: ~Zdzich@
Brawo! Nie będą stare dziady decydować o tym co ich nie dotyczy! To indywidualna sprawa każdego człowieka, nie zgadzasz się z tym to tego nie rób ale nie zakazuj innym.
Dodano: 22.03.2018 13:10    Przez: ~Radosław
zrobić referendum kto jest za ?
Dodano: 22.03.2018 16:17    Przez: ~M............ś

KOMENTARZE

Z przyczyn proceduralnych...ha ha....DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA!!!!
Dodano: 22.03.2018 20:44    Przez: ~SBEVC
Wiara nie ma tu nic do rzeczy, wystarczy rozum i odpowiedzialność. No i ludzkie uczucia. Każda aborcja to przerwanie życia człowieka w jego początkowej fazie.
Dodano: 22.03.2018 22:37    Przez: ~dolnoślązak
Moja macica moja sprawa!!! Nikt tym barana w sejmie w jaja nie patrzy!!!! Chodz akurat oni powinni miec calkowity zakaz rozplodu!!! Jak prezes buahahha !!!! Jak mozna chciec takie bestialskie prawo wprowadzic masakra
Dodano: 23.03.2018 07:10    Przez: ~Masakra
To się wysterylizuj jak s u k a skoro porownujesz się do zwierzęcia
Dodano: 23.03.2018 10:59    Przez: ~gość
Brawo Dziewczyny !!! Tylko pragnę zauważyć że to nie pis tylko hierarchowie kościoła katolickiego skazują Was na ból i cierpienie. Pisolki to kundelki prowadzone na smyczy hierarchów i wykonujący posłusznie ich zalecenia. Dlatego powinniście protestować przed kościołami bo tam jest największe zło i patologia.
Dodano: 23.03.2018 07:14    Przez: ~Leon
I g...o zrobisz tymi protestami :-)
Dodano: 23.03.2018 11:00    Przez: ~gość
Do komentarzy wam to się w d...e już całkiem poprzewracalo
Dodano: 23.03.2018 08:09    Przez: ~Konin
Czarna zaraza też komentuje ?
Dodano: 23.03.2018 08:27    Przez: ~Q
#1: Na gruncie współczesnych, obiektywnych osiągnięć nauk przyrodniczych (medycyny, biologii, a zwłaszcza genetyki) nie ma obecnie żadnych wątpliwości, iż życie człowieka rozpoczyna się w momencie poczęcia
Dodano: 23.03.2018 08:54    Przez: ~Pn
P.S. Oddajac glos patrzcievtez #2 bo #1 ma związek z #2..
Dodano: 23.03.2018 11:13    Przez: ~Pn
#2: Wg dra Grzegorza Południewskiego (ginekolog i położnik) "Nie ma etycznego sformułowania, które by umiejscowiło poczęcie życia jako istoty ludzkiej w jednym punkcie, bo jest to proces. Zapłodnienie komórki jest startem, ale to nie jest równoważne istocie ludzkiej. Sam poród i uzyskanie zdolności samodzielnego bytu jest momentem, kiedy możemy mówić o człowieku."
Dodano: 23.03.2018 08:55    Przez: ~Pn
#3: Co Polacy sądzą o zaostrzeniu prawa? 85 proc. dorosłych Polaków jest przeciwnych zaostrzeniu prawa aborcyjnego - wynika z sondażu przeprowadzonego na początku 2018 roku dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna.
Dodano: 23.03.2018 08:58    Przez: ~Pn
P.S. Czysby 85% bylo antykatokikani i abtypisiorami? Bo chyba katolik nie popiera aborcji? Jak tavliczba ma sue di podawanej ilosci katolikow na poziomie pobad 90%?
Dodano: 23.03.2018 10:07    Przez: ~Pn
sondaż robiony wśród lewaków a nie Polaków ...
Dodano: 23.03.2018 10:50    Przez: ~kyllgryll
@kyllgryll - a skad wiesz, ze wsrod lewakow a nie prawakow (czyt. prostakow)?
Dodano: 23.03.2018 10:52    Przez: ~Pn
Aktywistka Barbara Ewa Baran: "Od lat odmawia się kobietom prawa do decydowania o ich płodności, coraz częściej odmawia się im dostępu do środków antykoncepcyjnych, od lat łamane jest już i tak jedno z najbardziej restrykcyjnych w Europie praw do przerywania ciąży, coraz częściej odmawia się ciężarnym kobietom prawa do badań prenatalnych i pełnej informacji medycznej, a kobiety z dziećmi z niepełnosprawnościami pozostawia się na pastwę losu. Ta sytuacja dotyczy wszystkich kobiet - i tych, które nie chcą być matkami, i tych, które się starają o dziecko, również tych, które już matkami są"
Dodano: 23.03.2018 10:04    Przez: ~Pn
baran ... i tyle...
Dodano: 23.03.2018 10:54    Przez: ~antyduczma
@antyduczma - tak najprosciej... ja wiem... ale mogłabyś cos bardziej merytorycznego napisac? Czy, zeazywszy na twoje nisjie IQ, jest to ponad twoje siły?
Dodano: 23.03.2018 11:15    Przez: ~Pn
Obłuda wg PiS:#1. Przez ostatnie lata można odnieść wrażenie, że rząd wspiera rodziny. Ale podczas gdy media pokazują prezydenta uczestniczącego w chrzcinach 16-tego dziecka rodziny z Małopolski lub kiedy rozdaje medale matkom wielodzietnym, sejm uchwala kolejne nieprzychylne kobietom i matkom ustawy. Na przykład:- odebranie ulgi rehabilitacyjnej matkom wychowującym niepełnosprawne dzieci (więcej w tekście: Za 'dobrą zmianę' płacą najsłabsi. Morawiecki jednym ruchem wyciął ulgę dla 200 tys. osób);
Dodano: 23.03.2018 10:11    Przez: ~Pn
Morawiecki być może, ale bez wiedzy Jarka, Adriana i i ojca dyrektora.
Dodano: 23.03.2018 10:17    Przez: ~Pn
Ty wyzej pissuarski trolu... tu musze sie z toba zgodzic bo madrze napisałeś. Co prawda krotkie ale tresciwe zdanie.
Dodano: 23.03.2018 10:37    Przez: ~Pn
3 z 5
<<12345>>