Dzisiaj jest czwartek 27 czerwca 2019, imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20339) SPORT FORUM FIRMY (5342) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 13oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina do Madrytu. Tancerka "Rytmixu" na scenie ... (0)Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka po ... (0)

Kobiety przeciwko zakazowi aborcji. Konin zaprotestuje w sobotę

Dodano: 22.03.2018 12:09
Źródło: LM.pl

Będą protestować przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji. Kobiety z całego kraju jutro zjadą się do Warszawy. Koninianki również zamierzają pokazać swój sprzeciw. Tutaj „Czarny Piątek” odbędzie się jednak w sobotę.

Sejmowe wydarzenia rozwścieczyły kobiety w całej Polsce. W mijającym tygodniu Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała projekt „Zatrzymaj aborcję”, który znosi możliwość przerywania ciąży z powodu ciężkich wad płodu.

- Sejmowy festiwal pogardy i nienawiści do kobiet trwa – piszą organizatorki protestu ze Strajku Kobiet. - Musimy się na maksa zmobilizować. Cokolwiek się stanie, nie pójdzie im z nami tak łatwo – dodają.

Główna manifestacja odbędzie się jutro, 23 marca o godz. 16:00 w Warszawie. Jej organizatorki zachęcają do przyjazdu do stolicy i pikietowania przed Sejmem oraz przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej. Protesty będą odbywać się nie tylko w Warszawie. W Koninie „z przyczyn proceduralnych” pikietę zaplanowano na sobotę, 24 marca. O godz. 16:00 koninianki i koninianie spotkają się przed budynkiem „Raj”, gdzie mieści się siedziba PiS i biuro posła Witolda Czarneckiego.

  • Kobiety przeciwko zakazowi aborcji. Konin zaprotestuje w sobotę

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A jeżeli kobieta zajdzie w ciąże pozamaciczną, co będzie wiązało się z jej śmiercią, to też ma umierać, bo zakaz aborcji. A jeżeli zostanie zgwałcona to ma rodzić i patrzeć przez całe życie na dziecko, które będzie jej przypominało traumę? Przeciwnicy aborcji ile dzieci niepełnosprawnych już adoptowaliście?
Dodano: 22.03.2018 13:00    Przez: ~Marta
A jeśli to planowana ciąża, ale dziecko ma poważną wadę np. bezmózgowie? Ma urodzić, zobaczyć takie dziecko, czekać na jego śmierć i mieć do końca życia przed oczami jego obraz? To humanitarne, ludzkie i po katolicku?
Dodano: 22.03.2018 12:35    Przez: ~Rybka
Gdybyś człeku dysponował elementarną wiedzą dot. faz rozwoju embrionalnego, a nie dyrdymałkami serwowanymi ludowi przez niedouczonych chłopców w sukienkach nie wypisywałby takich idiotyzmów. Ale cóż dobra zmiana kocha takich jak Ty zindoktrynowanych nieuków, gdyż człowiek posiadający szczyptę wiedzy nie odważyłby się takich głupstw wypisywać.
Dodano: 22.03.2018 13:05    Przez: ~Zdzich@
Brawo! Nie będą stare dziady decydować o tym co ich nie dotyczy! To indywidualna sprawa każdego człowieka, nie zgadzasz się z tym to tego nie rób ale nie zakazuj innym.
Dodano: 22.03.2018 13:10    Przez: ~Radosław
zrobić referendum kto jest za ?
Dodano: 22.03.2018 16:17    Przez: ~M............ś

KOMENTARZE

Z przyczyn proceduralnych...ha ha....DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA!!!!
Dodano: 22.03.2018 20:44    Przez: ~SBEVC
Wiara nie ma tu nic do rzeczy, wystarczy rozum i odpowiedzialność. No i ludzkie uczucia. Każda aborcja to przerwanie życia człowieka w jego początkowej fazie.
Dodano: 22.03.2018 22:37    Przez: ~dolnoślązak
Moja macica moja sprawa!!! Nikt tym barana w sejmie w jaja nie patrzy!!!! Chodz akurat oni powinni miec calkowity zakaz rozplodu!!! Jak prezes buahahha !!!! Jak mozna chciec takie bestialskie prawo wprowadzic masakra
Dodano: 23.03.2018 07:10    Przez: ~Masakra
To się wysterylizuj jak s u k a skoro porownujesz się do zwierzęcia
Dodano: 23.03.2018 10:59    Przez: ~gość
Brawo Dziewczyny !!! Tylko pragnę zauważyć że to nie pis tylko hierarchowie kościoła katolickiego skazują Was na ból i cierpienie. Pisolki to kundelki prowadzone na smyczy hierarchów i wykonujący posłusznie ich zalecenia. Dlatego powinniście protestować przed kościołami bo tam jest największe zło i patologia.
Dodano: 23.03.2018 07:14    Przez: ~Leon
I g...o zrobisz tymi protestami :-)
Dodano: 23.03.2018 11:00    Przez: ~gość
Do komentarzy wam to się w d...e już całkiem poprzewracalo
Dodano: 23.03.2018 08:09    Przez: ~Konin
Czarna zaraza też komentuje ?
Dodano: 23.03.2018 08:27    Przez: ~Q
#1: Na gruncie współczesnych, obiektywnych osiągnięć nauk przyrodniczych (medycyny, biologii, a zwłaszcza genetyki) nie ma obecnie żadnych wątpliwości, iż życie człowieka rozpoczyna się w momencie poczęcia
Dodano: 23.03.2018 08:54    Przez: ~Pn
P.S. Oddajac glos patrzcievtez #2 bo #1 ma związek z #2..
Dodano: 23.03.2018 11:13    Przez: ~Pn
#2: Wg dra Grzegorza Południewskiego (ginekolog i położnik) "Nie ma etycznego sformułowania, które by umiejscowiło poczęcie życia jako istoty ludzkiej w jednym punkcie, bo jest to proces. Zapłodnienie komórki jest startem, ale to nie jest równoważne istocie ludzkiej. Sam poród i uzyskanie zdolności samodzielnego bytu jest momentem, kiedy możemy mówić o człowieku."
Dodano: 23.03.2018 08:55    Przez: ~Pn
#3: Co Polacy sądzą o zaostrzeniu prawa? 85 proc. dorosłych Polaków jest przeciwnych zaostrzeniu prawa aborcyjnego - wynika z sondażu przeprowadzonego na początku 2018 roku dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna.
Dodano: 23.03.2018 08:58    Przez: ~Pn
P.S. Czysby 85% bylo antykatokikani i abtypisiorami? Bo chyba katolik nie popiera aborcji? Jak tavliczba ma sue di podawanej ilosci katolikow na poziomie pobad 90%?
Dodano: 23.03.2018 10:07    Przez: ~Pn
sondaż robiony wśród lewaków a nie Polaków ...
Dodano: 23.03.2018 10:50    Przez: ~kyllgryll
@kyllgryll - a skad wiesz, ze wsrod lewakow a nie prawakow (czyt. prostakow)?
Dodano: 23.03.2018 10:52    Przez: ~Pn
Aktywistka Barbara Ewa Baran: "Od lat odmawia się kobietom prawa do decydowania o ich płodności, coraz częściej odmawia się im dostępu do środków antykoncepcyjnych, od lat łamane jest już i tak jedno z najbardziej restrykcyjnych w Europie praw do przerywania ciąży, coraz częściej odmawia się ciężarnym kobietom prawa do badań prenatalnych i pełnej informacji medycznej, a kobiety z dziećmi z niepełnosprawnościami pozostawia się na pastwę losu. Ta sytuacja dotyczy wszystkich kobiet - i tych, które nie chcą być matkami, i tych, które się starają o dziecko, również tych, które już matkami są"
Dodano: 23.03.2018 10:04    Przez: ~Pn
baran ... i tyle...
Dodano: 23.03.2018 10:54    Przez: ~antyduczma
@antyduczma - tak najprosciej... ja wiem... ale mogłabyś cos bardziej merytorycznego napisac? Czy, zeazywszy na twoje nisjie IQ, jest to ponad twoje siły?
Dodano: 23.03.2018 11:15    Przez: ~Pn
Obłuda wg PiS:#1. Przez ostatnie lata można odnieść wrażenie, że rząd wspiera rodziny. Ale podczas gdy media pokazują prezydenta uczestniczącego w chrzcinach 16-tego dziecka rodziny z Małopolski lub kiedy rozdaje medale matkom wielodzietnym, sejm uchwala kolejne nieprzychylne kobietom i matkom ustawy. Na przykład:- odebranie ulgi rehabilitacyjnej matkom wychowującym niepełnosprawne dzieci (więcej w tekście: Za 'dobrą zmianę' płacą najsłabsi. Morawiecki jednym ruchem wyciął ulgę dla 200 tys. osób);
Dodano: 23.03.2018 10:11    Przez: ~Pn
Morawiecki być może, ale bez wiedzy Jarka, Adriana i i ojca dyrektora.
Dodano: 23.03.2018 10:17    Przez: ~Pn
Ty wyzej pissuarski trolu... tu musze sie z toba zgodzic bo madrze napisałeś. Co prawda krotkie ale tresciwe zdanie.
Dodano: 23.03.2018 10:37    Przez: ~Pn
3 z 5
<<12345>>