Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21224) SPORT FORUM FIRMY (5245) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 10oC
Jutropogoda
9 / 5oC
Pojutrzepogoda
11 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Radni miast i gmin będą decydować o przyszłości ma ... (20)Kochowo. Wypadek trzech samochodów osobowych we mg ... (18)

Ponad 800 mieszkańców powiatu zdolnych do służby wojskowej

Dodano: 23.03.2018 10:40
Źródło: LM.pl

Powiat koniński ocenił przydatność do zadań bojowych 834 młodych mieszkańców.

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa miała na celu uregulować stosunek do służby wojskowej 774 mężczyzn urodzonych w 1999 roku, 34 z roczników starszych, którzy z różnych względów nie przeszli dotąd kwalifikacji oraz 28 kobiet.

Jak podaje Paweł Figurski kierownik Biura Spraw Obronnych konińskiego starostwa, w tym roku na badaniach stawiło się ponad 99% osób, od których prawo wymaga poddania się kwalifikacji. 90,3% badanych otrzymało najwyższą wojskową kategorię zdrowia „A”. Za niezdolnych do odbywania służby wojskowej w czasie pokoju (kategoria D) uznano 5,8 % osób, a za całkowicie niezdolnych do odbywania służby wojskowej (kategoria E) 3,9 % osób.

W grupie kwalifikowanych z roczników starszych, czterem mężczyznom przyznano kategorię „A,”, a jednej osobie - kategorię „D”. Za zdolne do odbywania służby wojskowej oraz pełnienia takiej służby poza granicami kraju, komisja uznała także dwadzieścia trzy kobiety.

Powiatowa Komisja Lekarska nr 1 w Koninie skierowała trzydzieści sześć osób na dodatkowe badania specjalistyczne. W trzydziestu pięciu przypadkach dotyczyły one konsultacji okulistycznej, a w jednym – kardiologicznej.

Koordynatorem kwalifikacji wojskowej w powiecie konińskim było Biuro Spraw Obronnych konińskiego starostwa. Nad jej sprawnym przebiegiem czuwali także członkowie Powiatowej Komisji Lekarskiej nr 1, przedstawiciele Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Koninie oraz pracownicy urzędów gminnych.

fot. Starostwo Powiatowe w Koninie

  • Konin. Ponad 800 mieszkańców powiatu zdolnych do służby wojskowej
  • Konin. Ponad 800 mieszkańców powiatu zdolnych do służby wojskowej

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

jak to pisior - od razu zaczyna pluć jadem...
Dodano: 23.03.2018 11:38    Przez: ~zx
Czy wiesz??? - Symp. PiS - że grzeszysz !! jak prawdziwy typowy katolik!!! Niech spowiednik udzieli mu odpowiednią pokutę !!!!! Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet grzesznikom
Dodano: 23.03.2018 12:39    Przez: ~Erwin

KOMENTARZE

Zaraz się tu odezwą ci co ich wojsko już nie dotyczy i będą się madrowac
Dodano: 23.03.2018 11:11    Przez: ~RT
A ten pan Figurski który jest Obecnie kierownikiem Biura Spraw Obronnych Konińskiego Starostwa był w Wojsku???
Dodano: 24.03.2018 10:45    Przez: ~?
I bardzo dobrze, że młodziaków wcieli się choć na trochę w tryby armii. Nauczą się chłopaki ścielić kojo, szorować niezbędnik, wypróżniać na czas oraz załadować giwerę od tyłu choć i nie tylko ją.
Dodano: 23.03.2018 11:25    Przez: ~jaś
Proponuję wziąć do służby wojskowej, komentujących na LM-ie lewicowców, takich jak na przykład Zdzich, Q, Pn, Emigrant, Erwin, Urlich czy Leon i dać im tak w kość na poligonach, aby raz na zawsze wyrzekli się opluwania polskiej i patriotycznej partii jaką jest Prawo i Sprawiedliwość.
Dodano: 23.03.2018 11:31    Przez: ~Symp. PiS
jak to pisior - od razu zaczyna pluć jadem...
Dodano: 23.03.2018 11:38    Przez: ~zx
Czy wiesz??? - Symp. PiS - że grzeszysz !! jak prawdziwy typowy katolik!!! Niech spowiednik udzieli mu odpowiednią pokutę !!!!! Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet grzesznikom
Dodano: 23.03.2018 12:39    Przez: ~Erwin
Dwóch powyżej już się odezwało, a jeszcze jest ich kilku dyżurnych na LM-ie.
Dodano: 23.03.2018 18:01    Przez: ~Prawica
Do Edzia - posiadam stopień wojskowy - mam poglądy robotnicze - lewicowe ich się nie wstydzę !! Bowiem większość społeczeństwa ma plebejskie pochodzenie i udaje ,że ma inne ! Ma pochodzenie chłopskie uszlachetnione przez dziedzica prawem pierwszej nocy !! Prawicowcy sprawdzajcie swoje pochodzenie !!! może okaże ,że jesteście bękartami szlachciców !!!
Dodano: 23.03.2018 19:09    Przez: ~Mundek
Każdy młody zdolny mężczyzna powinien przejść przeszkolenie w wojsku w zakresie obrony Ojczyzny, gdyby nie daj Boże któremuś z sąsiadów przyszedł pomysł ataku zbrojnego na nasz kraj, to ktoś nas bronić musi, a liczyć na obce wojska nie powinniśmy, mając nauczkę z drugiej wojny światowej, kiedy to Francja i Anglia się od nas odwróciły.
Dodano: 23.03.2018 11:44    Przez: ~Symp. PiS
Pisząc - to symp.PiS - nie masz pojęcia o współczesnej technice wojennej , piszesz ale nie wyciągasz właściwych wniosków z historii !!! Idz do plebana to Ci wyjaśni o co w tym wszystkim chodzi !!! Wątków jest kilka !!
Dodano: 23.03.2018 13:13    Przez: ~M..k
Uświadom nas zatem M..k - jaką ty masz wiedzę o technice wojskowej bo rozumiem, że nie podoba ci się pobór a zapewne i WOT? Ja twierdzę - podobnie jak Szwajcarzy i Szwedzi - że pobór czy szkolenie takie min. 9 msc jest koniecznością! Oczywiście każdy rozumie, że pobór nie jest jedynym rodzajem wojska i musi istnieć równolegle min. 125 000 armia zawodowa (potrzeba 4 dywizji na linii wschodniej). Pobór jest konieczny z prostej przyczyny. Jak osiągniesz 125 000 armię zawodową to nie ma szans by w wojnie tradycyjnej obronić Polskę. Rozwinięcie rezerw mamy dramatycznie małe na tle np: Skandynawów. Dlatego równolegle z tworzeniem 4 dywizji trzeba tworzyć min 50 000 WOT co 6/12 lat. Co da po ok. 18 latach nawet 100-180 000 ludzi przeszkolonych. To jest nawet za mało: rezerw i czasu szkolenia. Tylko to jest jedyna droga do osiągnięcia liczebności rezerw jak też z punktu widzenia ekonomii: nie mamy szans mieć 200 000 ar. zawodowej - za drogie emerytury!
Dodano: 23.03.2018 15:18    Przez: ~Loa
Mundek widział w telewizorze jak żołnierze ćwiczą i tym sposobem posiadł wiedzę taktyczną na polu walki. Ciągle natomiast wysyła ludzi prawych do "plebana", lewak wstrętny.
Dodano: 23.03.2018 18:08    Przez: ~Edziu
Do-Loa - z twego komentarza -wynika bełkot myśleniowy - dotychczasowe metody prowadzenia wojny to anachronizm !!! żadna trzecia kolumna jest niepotrzebna !!- przemyśl !!! Osobiście uważam zmianę dotychczasowych zasad poboru do wojska za niepotrzebne !!!
Dodano: 23.03.2018 19:02    Przez: ~M..k
Powiedz mi lepiej, czemu ktoś ma bronić kraju, który traktuje obywatela jak śmiecia? Chcesz zdychać za kawałek ziemi, bo naczytałeś się bajek o bohaterach wojennych? Droga wolna, ale nie ślij kogoś na bagnet, skoro sam byś nie poleciał. Widać, znalazł się sympatyk Macierewicza.Istoty ludzkie są takie głupie... Ginąć za kawałek trawy i drzewa, bo kiedyś mieszkał ich tu dziadek. Królestwa upadają, cywilizacje przemijają, a idioci gotowi bić się o kawałek trawy ciągle się znajdują. To przez nich nigdy nie będzie chwili spokoju. Zmarnować życie za trawę, zaprawdę jesteś istotą bardzo "inteligentną".
Dodano: 23.03.2018 21:48    Przez: ~Wszystko lepsze, niż PiS...
Z trawy powstałeś i w trawę się obrócisz, gdyby wróg napadł na Polskę, na twoją rodzinę, to byś ze strachu narobił w portki i sam sobie strzelił w łeb, że też tacy ludzie zamieszkują naszą Ojczyznę ?
Dodano: 24.03.2018 13:03    Przez: ~Patriota
A zdjęcie sprzed 3 lat, no ładnie LM, jak nie macie świeżych to po co wstawiać stare?
Dodano: 23.03.2018 13:00    Przez: ~szwagron
dobrze że ma poborów do wojska odbija się to na wysokości emerytury tak to już u nas jest a można było pracować
Dodano: 23.03.2018 13:38    Przez: ~xxx
Przecież to rząd platformy zajumał w czasie swoich rządów po 2 lata służby wojskowej nie doliczając do emerytur.Lepiej wyszli jak zwykle kombinatorzy co unikali służby wojskowej i dzisiaj mają leprze emerytury.Oto państwo prawa.
Dodano: 23.03.2018 15:31    Przez: ~Rezerwa
Kwalifikacja na siłę młodych ludzi , a co z tymi co tak chętnie wybierali licea wojskowe, straży pożarnej itd. Znów jak zwykle nikt nie pomyślał .prześli szkolenie i tylko na to, bo to było modne.
Dodano: 23.03.2018 15:20    Przez: ~spostrzegawczy
Zmienily sie kategorie ? Kiedys kategoria D -calkowicie niezdolny ,kategoria E -czasowo.
Dodano: 23.03.2018 17:57    Przez: ~Bodek
Ja miałem kat. A, 2 lata służby wojskowej i tym się szczycę i z politowaniem patrzę na fajtłapów, którzy w wojsku nie byli.
Dodano: 23.03.2018 18:15    Przez: ~Rezerwista
O jejku ! Aby nie do wojska, tego się najwięcej obawiam... Ja jestem dobry ale tylko tu na LM-mie. Do wojska to wcielać należy tylko PiSiorów !!!
Dodano: 23.03.2018 18:36    Przez: ~Pn
W kamasze Pna i innych zapchlonych sierściuchów. Niech rejony z Jarka kotem szlifują.
Dodano: 23.03.2018 22:06    Przez: ~Wicek