Dzisiaj jest sobota 30 maja 2020, imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18018) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 10oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
19 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

O obcych i problemach młodych. ,,Czuwaj’’ R. Glińskiego w KDK

Dodano: 23.03.2018 10:54

Przedpremierowy pokaz filmu ,,Czuwaj’’ i spotkanie z reżyserem Robertem Glińskim odbyło się w kinie studyjnym Centrum w Konińskim Domu Kultury.

Na spotkanie z cyklu Kino Dojrzałego Widza zaprosiła do Konińskiego Domu Kultury Akademia Filmowa Otwórz Oczy prowadzona przez Katarzynę Kubacką-Seweryn. Wśród widzów byli między innymi słuchacze Uniwersytetu III Wieku, uczestnicy Akademii Filmowej Otwórz Oczy oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koninie. Spotkanie poprowadził Andrzej Moś, instruktor Amatorskiego Klubu Filmowego Muza.

Robert Gliński jest reżyserem kilkudziesięciu filmów fabularnych i dokumentalnych, scenarzystą i producentem. Był wykładowcą na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi i rektorem tej uczelni. Był też dyrektorem Teatru Powszechnego w Warszawie. Pierwszy raz gościł w Koninie podczas pokazu specjalnego jednego z jego najbardziej znanych filmów ,,Cześć, Tereska’’ podczas Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych Debiuty.

 

Jego najnowszy film ,,Czuwaj’’ trafi do polskich kin dopiero w czerwcu. Przedpremierowo w Kinie Centrum. Akcja toczy się w obozie harcerskim, na którym spotykają się harcerze oraz chłopcy z poprawczaka. Wybuchają między nimi konflikty, czasem bardzo silne. Jeden z harcerzy ginie. Oboźny Jacek wierzy w świat oparty na krystalicznym podziale na zło i dobro i rozpoczyna prywatne śledztwo. Robert Gliński już przed seansem ostrzegł, by nie odbierać tego filmu jako atak na jakąkolwiek organizację harcerską.

- Przestawiona przeze mnie organizacja jest fikcyjna, nie chcę żadnej organizacji harcerskiej obrazić, ta jest wymyślona – podkreślał reżyser. - Film jest skupiony na młodych ludziach i problemach związanych z młodym pokoleniem, które uważam za bardzo istotne. Tłem jest jednak harcerstwo. Sam byłem harcerzem, nawet zastępowym i powiem szczerze, że różne rzeczy działy się na obozach. Harcerstwo jest piękne, ale tak jak wszystko inne, ma również momenty smutne albo tragiczne. Zanim zrealizowałem ten film jeździłem na różne obozy i obserwowałem młodych ludzi. Widzowie mogą mi zarzucić, że bohaterowie za dużo przeklinają. Jednak tak właśnie zachowywali się młodzi ludzie na obozach, na które jeździłem. Poza tym większość aktorów występujących w tym filmie to harcerze. Główny bohater, Jacek, jest studentem szkoły filmowej w Łodzi i naprawdę prowadzi drużynę harcerską. To harcerz z krwi i kości. Na planie filmowym bez przerwy klął. Nawet zwracałem mu na to uwagę. Odpowiadał, że samo mu tak wychodzi. Ale to naprawdę jest bardzo porządny chłopak.

Ważny w filmie jest też moment pojawienia się ,,obcych’’ – chłopców z poprawczaka, którzy od razu stają się podejrzani.

- Niestety, ,,obcy’’ w każdym społeczeństwie wzbudzają strach, agresję, niechęć, zawsze podejrzewamy ich o najgorsze rzeczy, że będą kraść, że są terrorystami. Tu okazuje się, że nie są tacy źli i takie jest moje przesłanie: przy odpowiednim sposobie potraktowania ,,obcych’’ można się z nimi zintegrować – mówił Robert Gliński.

  • O obcych i problemach młodych. ,,Czuwaj’’ R. Glińskiego w KDK
  • O obcych i problemach młodych. ,,Czuwaj’’ R. Glińskiego w KDK
  • O obcych i problemach młodych. ,,Czuwaj’’ R. Glińskiego w KDK
  • O obcych i problemach młodych. ,,Czuwaj’’ R. Glińskiego w KDK

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Czuwaj,   KDK,   Akademia Otwórz Oczy,   Robert Gliński,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Osobom mniej wtajemniczonym w układy rodzinne zdradzę, iż Robert Gliński jest bratem min. Glińskiego z rządu tzw. dobrej zmiany. Jest to człowiek który o poglądach politycznych brata oraz o nim samym jako aktywiście tej aberracji politycznej powiedział - mój brat to skończony idiota.
Dodano: 23.03.2018 11:16    Przez: ~Zdzich@
Czy może o tobie, by się podobnie wyraził ?
Dodano: 23.03.2018 18:26    Przez: ~Pytam
To czym to świadczy jeżeli ktoś o swoim bracie tak się wyraża?
Dodano: 23.03.2018 20:15    Przez: ~ufol
Obcy, to tak jak islamiści wdzierający się do Europy, do tego, w ich mniemaniu raju, gdzie nie trzeba pracować, a żyje się dobrze na utrzymaniu naiwnych białych społeczeństw.
Dodano: 23.03.2018 11:19    Przez: ~Symp. PiS
Ładnie ci kaczafi zrył berecik.Wychodzi na to ,że ci islamiści są podobnie jak m.in. pisowskie nieroby na naszym utrzymaniu.Rukwa mać skandal!
Dodano: 23.03.2018 14:50    Przez: ~Misiewicz aptekarz
PO-PSL to byli pracowici ludzie, co zdążyli sprzedać obcemu kapitałowi przez 8 lat nieudolnych rządów, to sprzedali, a ile przekrętów dzisiaj wychodzi na jaw, w trakcie sprawowania władzy przez nich, to ujawnia CBŚP I CBA.
Dodano: 23.03.2018 18:33    Przez: ~Taka jest prawda
Taa, można się zintegrować z obcymi np islamistami. Ale pod warunkiem, że ty dostosujesz się do nich a nie oni do ciebie. Propaganda naiwnych a zazwyczaj jawnie zamiarowych twórców "kultury" jest szczególnie szkodliwa.
Dodano: 23.03.2018 11:48    Przez: ~Artysta
Jak na taką wieś to przybyły tłumy.
Dodano: 23.03.2018 12:06    Przez: ~ohoho
A kto na takie dyrdymały przychodzi?Chyba z nieświadomości,albo pod przymusem.
Dodano: 23.03.2018 12:45    Przez: ~ufff
Za komuny na pochody 1-majowe spędzano ludzi pod przymusem, dziś mamy pełną wolność i demokrację, dlatego, że rządzi PiS.
Dodano: 23.03.2018 18:39    Przez: ~4RP
Widać , że Gliński już propagandowo przygotowuje kraj do islamskich uchodźców,tu nie ma niestety miejsca na etyke katolicką,ale etykę narodową.indianie też kiedyś wpuścili najeźdźców a dziś żyją w rezerwatach!kraje zachodu też w tą stronę zmierzają,chyba że wybuchnie u nich wojna domowa,bo prędzej czy później tak się kończy multi multi!!!
Dodano: 23.03.2018 12:57    Przez: ~Su_arez@wp.pl
Multi kulti oczywiście he he
Dodano: 23.03.2018 12:59    Przez: ~Mufti lotek
Oj będziecie wy konińskie prostaki postkomusze łapki w górę,ale podnosić jak was nawiedzą muslimy.Tego wam życzę serdecznie.
Dodano: 23.03.2018 14:28    Przez: ~newjorkers
Najbardziej zdecydowane opinie piszą ci, którzy filmu nawet nie widzieli, a swoją ignorancję jeszcze podkreślają głupim "he, he, he... "
Dodano: 23.03.2018 14:28    Przez: ~Kras
To ten co lekką rączką dał 100 milionów na remont cmentarza żydowskiego ? No to Gliński bardzo mi się źle kojarzy.
Dodano: 23.03.2018 18:23    Przez: ~Hagada
,,BZDURY : ATEIŚCI TO , NIE DLA POKAZANIA KULTURY''. W RADIU : JASNA GORA .PL ,,MOŻNA'' POSŁUCHAĆ MŁODYCH : ,,KOLEŻANKĘ JERZDZACA NA DESCE ,,POPCHNĄŁ MĘŻCZYZNA , W SWOIM ŚRODOWISKU STARAM SIĘ SZERZYĆ ..... . ...
Dodano: 25.03.2018 03:25    Przez: ~L

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.