LM.plSportWilki jedną nogą w półfinale. Przerwa od gry nie przeszkodziła

Wilki jedną nogą w półfinale. Przerwa od gry nie przeszkodziła

W trzech setach siatkarze Wilków Wilczyn pokonali Trójkę Nakło w pierwszym meczu fazy play-off II ligi. Rewanż już 7 kwietnia w Wilczynie.

Spotkanie czwartej i piątej drużyny po rundzie zasadniczej II ligi rozpoczęło się od pewnego prowadzenia gospodarzy. Trójka wygrywała już 4:0, ale później świetnie na zagrywce zaprezentował się Adam Banasiak. W połowie seta Wilki zaczęły budować sobie przewagę i ostatecznie to goście zwyciężyli 25:19.

W drugim secie również wyrównany był tylko początek. Bardzo szybko Wilki zbudowały sobie siedmiopunktową przewagę. Do końca tej części meczu urosła ona jeszcze do dziewięiu oczek i Wilki triumfowały 25:16.

Identycznie wyglądał trzeci set starcia. Trójka była w stanie nawiązać wyrównaną grę tylko przez pierwsze kilka piłek, później przewagę zdobywali goście. Ostatecznie Wilki wygrały tę część spotkania 25:19, a cały mecz - 3:0.

Dzięki temu zwycięstwu zespół Tomasza Robaka jest już jedną nogą w półfinale play-offów II ligi. Rewanż 7 kwietnia w Wilczynie. W półfinale na siatkarzy Wilków czeka już zwycięzca rundy zasadniczej - Trefl Lębork.

Womix NTS Trójka Nakło - Wilki Wilczyn 0:3 (19:25, 16:25, 19:25)