LM.plSportBez horroru się nie obejdzie. Orzeł znów wygrywa w piątym secie

Bez horroru się nie obejdzie. Orzeł znów wygrywa w piątym secie

Pierwszy mecz finałowy o mistrzostwo III ligi rozegrali w sobotę siatkarze Orła ReklamowyGadżet Osiecza. Na własnym terenie, po pięciu setach, pokonali Kaniasiatkę Gostyń 3:2.

Choć obaj finaliści mają już zapewnione miejsce w turnieju półfinałowym o awans do II ligi, wciąż toczy się gra o mistrzostwo III ligi. Ostateczna kolejność w lidze zadecyduje również o tym, do której grupy turnieju półfinałowego trafią oba zespoły.

Pierwsze spotkanie finału III ligi rozegrane zostało w Rzgowie. Po raz kolejni kibice Orła ReklamowyGadżet mieli okazję obejrzeć pięciosetowy horror w wykonaniu swoich zawodników. Dwa pierwsze sety wygrali goście, pokonując Orła ReklamowyGadżet 25:21 i 25:20.

Gostynianie nie zakończyli jednak spotkania i pozwolili siatkarzom z Osieczy wyrównać wynik starcia. W dwóch kolejnych częściach meczu gospodarze zwyciężyli 25:16 i 25:18, doprowadzając do piątego seta. Tam znów lepsi okazali się zawodnicy Orła ReklamowyGadżet, pokonując rywali 15:7, a w całym spotkaniu - 3:2.

Tym samym drużyna Sławomira Woźniaka zbliżyła się pierwszego w swojej historii tytułu mistrzowskiego. By sięgnąć po ten sukces Orzeł ReklamowyGadżet musi jeszcze wygrać rewanż. Ten odbędzie się 7 kwietnia w Gostyniu.

Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza - Kaniasiatka Gostyń 3:2 (21:25, 20:25, 25:16, 25:18, 15:7)