Dzisiaj jest środa 24 kwietnia 2019, imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19528) SPORT FORUM FIRMY (5330) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 15oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nadleśnictwo Konin będzie rozdawać sadzonki świerk ... (2)Kościelec. Policyjny pies wytropił złodziei i zapr ... (3)

Marszałek Marek Woźniak obiecuje pomoc regionowi konińskiemu

Dodano: 27.03.2018 14:04
Źródło: LM.pl

Samorząd województwa pomoże regionowi konińskiemu „w miarę swoich możliwości”. O wsparciu z marszałkiem Markiem Woźniakiem rozmawiał poseł Tomasz Nowak.

W styczniu sejmik województwa wielkopolskiego przyjął apel skierowany do rządu w sprawie Ościsłowa. Później w sprawie wsparcia w zakresie przygotowań do transformacji gospodarczej, z marszałkiem dyskutował poseł Tomasz Nowak. Podczas wczorajszej sesji sejmiku, Marek Woźniak stwierdził, że samorząd jest w stanie pomóc regionowi konińskiemu.

– Myślę, że dobrym pomysłem jest wykorzystanie Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie, gdzie udziałowcy są także po stronie samorządów lokalnych. My możemy zadeklarować, iż jesteśmy w stanie dokapitalizować ARR kwotą nawet 10 mln złotych. Takie możliwości budżet województwa posiada, jeśli się do tego oczywiście przygotujemy – mówił marszałek Marek Woźniak.

Marszałek podkreślił jednocześnie, że niezbędny może okazać się program kompensacyjny na poziomie krajowym, który powinien opiewać na kwotę 1-2 mld zł. Jak podkreśla poseł Tomasz Nowak, kolejną okazją do rozmów o przyszłości Konina będzie spotkanie konsultacyjne dotyczące strategii rozwoju Wielkopolski. Zostało ono zaplanowane na koniec maja w Koninie.

fot. Biuro Posła Tomasza Nowaka

  • Marszałek Marek Woźniak obiecuje pomoc regionowi konińskiemu

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Czy ta pomoc -to łaska , czy obowiązek ??? Bo nie wiem!!!
Dodano: 27.03.2018 14:26    Przez: ~Golon
czyli odkrywkę już skreślili? czy co? bo ten tekst jest dwuznaczny?
Dodano: 27.03.2018 15:22    Przez: ~g
Odkrywki nie będzie właściciel nie chce topić kasy w błoto.Prędzej sprzeda(odda) za tyle ile zapłacił.
Dodano: 27.03.2018 17:07    Przez: ~Kary
Nie wierzę ludziom z PO za grosz.
Dodano: 27.03.2018 16:46    Przez: ~Mieszkaniec

KOMENTARZE

Czy ta pomoc -to łaska , czy obowiązek ??? Bo nie wiem!!!
Dodano: 27.03.2018 14:26    Przez: ~Golon
Biedny region-pomocy ! Jaki obowiazek ! Teraz widac jak tu jest !
Dodano: 27.03.2018 14:31    Przez: ~Gin
Uaktywnił się dostawca wędliny,wybory tuż,tuż
Dodano: 27.03.2018 16:25    Przez: ~rechot
A wędlina jest bardzo wzbogacona czosnkiem i nazywa się Szynkowa Wyborowa.
Dodano: 27.03.2018 16:30    Przez: ~ojtam
Nowok POmoże !!! Wożniok POmoże!!! Waszakowa POmoże,Lorek POmoże !!! Stejneken POmoże !!! Koryto POmoże !!! niezłe JAJA na wielkanoc !!!!
Dodano: 27.03.2018 18:42    Przez: ~POgonić nierobów
Teraz jest czas i miejsce aby wstępne deklaracje rozwojowe pokazali chętni do kandydatury na Pierwszego Rezydiusza.
Dodano: 27.03.2018 15:18    Przez: ~ziuta
Nie wierzę ludziom z PO za grosz.
Dodano: 27.03.2018 16:46    Przez: ~Mieszkaniec
@Mieszkaniec - ten akurat to chyba raczej z PiSsu...
Dodano: 27.03.2018 17:13    Przez: ~Pn
czyli odkrywkę już skreślili? czy co? bo ten tekst jest dwuznaczny?
Dodano: 27.03.2018 15:22    Przez: ~g
Odkrywka BĘDZIE!!!!!
Dodano: 27.03.2018 15:24    Przez: ~górnik
Odkrywka będzie jak odkryjesz w nocy swoją starą.
Dodano: 27.03.2018 19:24    Przez: ~Poipo
Z tych gadek cos wynika czy tylko gadaja sobie by... gadac?
Dodano: 27.03.2018 15:23    Przez: ~Pn
Wierzysz ludziom z PO, bo ja nie, wybory się zbliżają, to wszystko dla lansu.
Dodano: 27.03.2018 16:48    Przez: ~Mieszkaniec
@Mieszkaniec - przed wyborami lansują sie wszyscy. Takze twoj ykochany PiSs...
Dodano: 27.03.2018 17:14    Przez: ~Pn
PO obiecuje, obiecuje i na obietnicach się kończy, a PiS jak obiecuje to i realizuje, byle by opozycja nie przeszkadzała i nie donosiła do Brukseli.
Dodano: 27.03.2018 16:43    Przez: ~Symp. PiS
Co ci PiS obiecal a co zrobil np w temacie 500 plus na kazde dziecko? Zapomniales co broszka pier...ła w kampanii tj jak kłamała??
Dodano: 27.03.2018 17:16    Przez: ~Pn
P.S. idąc tym tokiem rozumo ania to w Brukseli donosili m.in. Duda, Czarnecki czy Legutko.
Dodano: 27.03.2018 17:52    Przez: ~Pn
Odkrywki nie będzie właściciel nie chce topić kasy w błoto.Prędzej sprzeda(odda) za tyle ile zapłacił.
Dodano: 27.03.2018 17:07    Przez: ~Kary
Mnie to rybka. Gorzej dla regionu bo bez odkrywki bedzie tu bida z nyndzą....
Dodano: 27.03.2018 17:17    Przez: ~Pn
Nie ma węgla i koniec !Źadne czary mary nie pomogą nawet TW!
Dodano: 27.03.2018 17:25    Przez: ~Ubek
Ty wyżej - węgla brunatnego czyli najtańszej energii jest w Polsce ma... 300 lat...
Dodano: 27.03.2018 17:53    Przez: ~Pn
"Prezes: Oni kradli, więc my możemy brać" ===>>> I wszystko jasne...
Dodano: 27.03.2018 17:50    Przez: ~Pn
Co na to Kim Jarosław ? Przecież zna się na węglu, jak miał rozwolnienie to mamusia dawała mu węgiel.
Dodano: 28.03.2018 06:44    Przez: ~Q
Obudził się z ręką w nocniku PO-papraniec... Zbliżają się wybory, to trzeba pokazać aktywność. Gdzie było PO jak kopalnia została sprzedana za równowartość 2 koparek? Ościsłowa nie będzie - sami się załatwiliście do tego stopnia, że siedzi już na Tomisławicach Komisja Europejska...Gratulacje! Śmiać mi się chce z Was... Udawajcie dalej, że kompensujecie szkody po kopalniane a na pewno dostaniecie Ościsłowo... Módlcie się, żeby teraz podatnik nie płacił kar do EU za "gospodarność" Solorza bo wszystko na to wskazuje. Taka to WASZA kopalnia.
Dodano: 29.03.2018 09:14    Przez: ~anty-torfiarz