Dzisiaj jest poniedziałek 22 lipca 2019, imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18946) SPORT FORUM FIRMY (5343) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 17oC
Jutropogoda
17 / 17oC
Pojutrzepogoda
25 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Matuszak w 1/32 finału mistrzostw świata. Przegrał ... (0)Konin. Seans i warsztaty filmowe na koniec Festiwa ... (0)

Marszałek Marek Woźniak obiecuje pomoc regionowi konińskiemu

Dodano: 27.03.2018 14:04
Źródło: LM.pl

Samorząd województwa pomoże regionowi konińskiemu „w miarę swoich możliwości”. O wsparciu z marszałkiem Markiem Woźniakiem rozmawiał poseł Tomasz Nowak.

W styczniu sejmik województwa wielkopolskiego przyjął apel skierowany do rządu w sprawie Ościsłowa. Później w sprawie wsparcia w zakresie przygotowań do transformacji gospodarczej, z marszałkiem dyskutował poseł Tomasz Nowak. Podczas wczorajszej sesji sejmiku, Marek Woźniak stwierdził, że samorząd jest w stanie pomóc regionowi konińskiemu.

– Myślę, że dobrym pomysłem jest wykorzystanie Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie, gdzie udziałowcy są także po stronie samorządów lokalnych. My możemy zadeklarować, iż jesteśmy w stanie dokapitalizować ARR kwotą nawet 10 mln złotych. Takie możliwości budżet województwa posiada, jeśli się do tego oczywiście przygotujemy – mówił marszałek Marek Woźniak.

Marszałek podkreślił jednocześnie, że niezbędny może okazać się program kompensacyjny na poziomie krajowym, który powinien opiewać na kwotę 1-2 mld zł. Jak podkreśla poseł Tomasz Nowak, kolejną okazją do rozmów o przyszłości Konina będzie spotkanie konsultacyjne dotyczące strategii rozwoju Wielkopolski. Zostało ono zaplanowane na koniec maja w Koninie.

fot. Biuro Posła Tomasza Nowaka

  • Marszałek Marek Woźniak obiecuje pomoc regionowi konińskiemu

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Czy ta pomoc -to łaska , czy obowiązek ??? Bo nie wiem!!!
Dodano: 27.03.2018 14:26    Przez: ~Golon
czyli odkrywkę już skreślili? czy co? bo ten tekst jest dwuznaczny?
Dodano: 27.03.2018 15:22    Przez: ~g
Odkrywki nie będzie właściciel nie chce topić kasy w błoto.Prędzej sprzeda(odda) za tyle ile zapłacił.
Dodano: 27.03.2018 17:07    Przez: ~Kary
Nie wierzę ludziom z PO za grosz.
Dodano: 27.03.2018 16:46    Przez: ~Mieszkaniec

KOMENTARZE

Czy ta pomoc -to łaska , czy obowiązek ??? Bo nie wiem!!!
Dodano: 27.03.2018 14:26    Przez: ~Golon
Biedny region-pomocy ! Jaki obowiazek ! Teraz widac jak tu jest !
Dodano: 27.03.2018 14:31    Przez: ~Gin
Uaktywnił się dostawca wędliny,wybory tuż,tuż
Dodano: 27.03.2018 16:25    Przez: ~rechot
A wędlina jest bardzo wzbogacona czosnkiem i nazywa się Szynkowa Wyborowa.
Dodano: 27.03.2018 16:30    Przez: ~ojtam
Nowok POmoże !!! Wożniok POmoże!!! Waszakowa POmoże,Lorek POmoże !!! Stejneken POmoże !!! Koryto POmoże !!! niezłe JAJA na wielkanoc !!!!
Dodano: 27.03.2018 18:42    Przez: ~POgonić nierobów
Teraz jest czas i miejsce aby wstępne deklaracje rozwojowe pokazali chętni do kandydatury na Pierwszego Rezydiusza.
Dodano: 27.03.2018 15:18    Przez: ~ziuta
Nie wierzę ludziom z PO za grosz.
Dodano: 27.03.2018 16:46    Przez: ~Mieszkaniec
@Mieszkaniec - ten akurat to chyba raczej z PiSsu...
Dodano: 27.03.2018 17:13    Przez: ~Pn
czyli odkrywkę już skreślili? czy co? bo ten tekst jest dwuznaczny?
Dodano: 27.03.2018 15:22    Przez: ~g
Odkrywka BĘDZIE!!!!!
Dodano: 27.03.2018 15:24    Przez: ~górnik
Odkrywka będzie jak odkryjesz w nocy swoją starą.
Dodano: 27.03.2018 19:24    Przez: ~Poipo
Z tych gadek cos wynika czy tylko gadaja sobie by... gadac?
Dodano: 27.03.2018 15:23    Przez: ~Pn
Wierzysz ludziom z PO, bo ja nie, wybory się zbliżają, to wszystko dla lansu.
Dodano: 27.03.2018 16:48    Przez: ~Mieszkaniec
@Mieszkaniec - przed wyborami lansują sie wszyscy. Takze twoj ykochany PiSs...
Dodano: 27.03.2018 17:14    Przez: ~Pn
PO obiecuje, obiecuje i na obietnicach się kończy, a PiS jak obiecuje to i realizuje, byle by opozycja nie przeszkadzała i nie donosiła do Brukseli.
Dodano: 27.03.2018 16:43    Przez: ~Symp. PiS
Co ci PiS obiecal a co zrobil np w temacie 500 plus na kazde dziecko? Zapomniales co broszka pier...ła w kampanii tj jak kłamała??
Dodano: 27.03.2018 17:16    Przez: ~Pn
P.S. idąc tym tokiem rozumo ania to w Brukseli donosili m.in. Duda, Czarnecki czy Legutko.
Dodano: 27.03.2018 17:52    Przez: ~Pn
Odkrywki nie będzie właściciel nie chce topić kasy w błoto.Prędzej sprzeda(odda) za tyle ile zapłacił.
Dodano: 27.03.2018 17:07    Przez: ~Kary
Mnie to rybka. Gorzej dla regionu bo bez odkrywki bedzie tu bida z nyndzą....
Dodano: 27.03.2018 17:17    Przez: ~Pn
Nie ma węgla i koniec !Źadne czary mary nie pomogą nawet TW!
Dodano: 27.03.2018 17:25    Przez: ~Ubek
Ty wyżej - węgla brunatnego czyli najtańszej energii jest w Polsce ma... 300 lat...
Dodano: 27.03.2018 17:53    Przez: ~Pn
"Prezes: Oni kradli, więc my możemy brać" ===>>> I wszystko jasne...
Dodano: 27.03.2018 17:50    Przez: ~Pn
Co na to Kim Jarosław ? Przecież zna się na węglu, jak miał rozwolnienie to mamusia dawała mu węgiel.
Dodano: 28.03.2018 06:44    Przez: ~Q
Obudził się z ręką w nocniku PO-papraniec... Zbliżają się wybory, to trzeba pokazać aktywność. Gdzie było PO jak kopalnia została sprzedana za równowartość 2 koparek? Ościsłowa nie będzie - sami się załatwiliście do tego stopnia, że siedzi już na Tomisławicach Komisja Europejska...Gratulacje! Śmiać mi się chce z Was... Udawajcie dalej, że kompensujecie szkody po kopalniane a na pewno dostaniecie Ościsłowo... Módlcie się, żeby teraz podatnik nie płacił kar do EU za "gospodarność" Solorza bo wszystko na to wskazuje. Taka to WASZA kopalnia.
Dodano: 29.03.2018 09:14    Przez: ~anty-torfiarz