Dzisiaj jest wtorek 18 maja 2021, imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17131) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
16 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W licheńskim muzeum pamiątki związane z bitwą o Mo ... (6)Bieg Milowego Słupa znów przełożony. Nowy termin – ... (0)

Towarzystwo do Walki z Kalectwem pod lupą konińskich śledczych

Dodano: 29.03.2018 20:03
Źródło: LM.pl

Do Prokuratury Rejonowej w Koninie wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa konińskiego oddziału Towarzystwa Walki z Kalectwem.

Towarzystwo Walki z Kalectwem w Posadzie pod Koninem od lat prowadzi Zakłady Aktywności Zawodowej, gdzie pracuje już ponad 60 osób niepełnosprawnych. Niedawno pracownicy organizacji powiadomili śledczych o nakłanianiu ich przez prezesa Mariusza Milżyńskiego do fałszowania danych adresowych uczestników projektu, na którego realizację pieniądze unijne dystrybuował Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu. Sprawa dotyczy projektu wartego 600 tys. zł, który miał służyć aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych. Mogli wziąć w nim jednak udział tylko mieszkańcy Obszaru Strategicznej Interwencji.

- Prezes nakłaniał pracownice do sfałszowania danych adresowych uczestników projektu. Kiedy się nie zgodziły to powiedział, że nie będzie z nimi współpracował i że mają zrobić wszystko, żeby sprawę załatwić. Zostały zawieszone do odwołania – mówi osoba związana z Towarzystwem Walki z Kalectwem, oddział w Koninie.

Kobiety nie chcą komentować sprawy. Mariusz Milżyński do niczego się nie przyznaje.

- Po świętach odniosę się do zarzutów i przedstawię swoje stanowisko. Rozmawiałem z kancelarią, która zajmuje się moją sprawą i oni też mają czas, żeby przygotować mi odpowiednie oświadczenie – mówi prezes Mariusz Milżyński. - ZAZ są w bardzo trudnej sytuacji, bo dofinansowanie jest takie samo jak 10 lat temu, a wynagrodzenia są znacznie większe i oczekiwania pracowników również. Refunduje wynagrodzenia osób niepełnosprawnych z tych funduszy unijnych, dlatego musimy starać się pozyskiwać środki, żeby samemu sobie pomóc. Zrobię wszystko, żeby nie było konsekwencji z tego tytułu - dodaje.

Niepokojące sygnały dotarły już do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu. Jak informuje jego przedstawicielka, sprawa jest w trakcie wyjaśniania. Natomiast konińska prokuratura na podjęcie decyzji, czy zarzuty wobec prezesa są zasadne ma 30 dni. Wtedy może rozpocząć się śledztwo.

  • Towarzystwo do Walki z Kalectwem pod lupą konińskich śledczych

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pewnie niejeden taki pojekt juz dawno przeszedł tylko teraz dopiero sie mleko rozlalo...a wszysto kosztem niepelnosprawnych osob...niby tacy dobrzy dla nich...tragedia. Niech biora pod lupe i to towarzystwo i wtz
Dodano: 29.03.2018 21:36    Przez: ~Gość
Niskie płace to mają szeregowi pracownicy WTZ-tów , ci którzy tyrają po wiele godzin za grosze , a czy ktoś wie ile zarabiają kierownicy tych warsztatów ? Krocie !
Dodano: 30.03.2018 13:48    Przez: ~andrzej
Szkoda tylko tych biednych ,szarych roboli..Pracują za minimum krajowe,które PFRON zwraca... A kierownicto ma wysokie płace i dlatego długi .NAJLEPSZA DYREKTOR,MENAGER I CZŁOWIEK Z DUŻĄ EMPATIĄ NA TYM STANOWISKU TO BYŁA PANI ANIA ŚLIWOWSKA..
Dodano: 30.03.2018 14:03    Przez: ~Żeromski
Jasne typowe zachowanie zatrudnię pracownika fizycznego z grupą inwalidzka wymagana sprawność fizyczną wiele takich ogłoszeń jest na magazynier ów czy operatorów wózka..
Dodano: 29.03.2018 20:10    Przez: ~Net
To samo w ośrodku dla niepełnosprawnych "Radość" gm. Ślesin gdzie kierowniczce na dzień kontroli zabrakło 40 uczestników a prezesem ośrodka był radny. Dobry biznes na osobach niepełnosprawnych.
Dodano: 29.03.2018 21:10    Przez: ~biznesmeni

KOMENTARZE

Wszedzie przekręty...
Dodano: 29.03.2018 20:08    Przez: ~Pn
nalezy przeswietlic wszystkie organizacje zajmujace sie osobami niepelnosprawnymi bez wyjatku oraz zaklady ktore zatrudniaja takie osoby zatrudnienie osob niepelnosprawnych powinno byc na takich samych zasadach jak zatrudnienie osob pelnosprawnych osoby niepelnosprawne maja swoje renty a podejmujac prace na dogodniejszych warunkach dla pracodawcy pozbawiaja miejsc pracy osob pelnosprawnych ktore nie maja zadnego zrodla dochodu
Dodano: 29.03.2018 21:36    Przez: ~anty
Ale nie takie jak za twoich czasów Pn
Dodano: 29.03.2018 22:18    Przez: ~Pn2
A ja z tego artykułu widzę całą sprawę inaczej. Prezes po prostu chciał uzyskać więcej pieniędzy z dotacji unijnych na wypłaty dla niepełnosprawnych pracowników, żeby godnie zarabiali.
Dodano: 30.03.2018 01:13    Przez: ~Zzz
Warsztaty Terapii Zajęciowej w Paprotni !!!! do kontroli-koniecznie
Dodano: 30.03.2018 01:13    Przez: ~URBAN
avatar Czy ta POkumna musi być nawet wobec ludzi kalekich takim złodziejskim szambem?!Dla tych s....li nie ma nic świętego,ematycznego, a każde tabu jest łamane.Dla nich liczy się tylko kasa.Nic tylko w następnych wyborach wysłać ich na śmietnik ,cela plus czeka.
Dodano: 30.03.2018 09:16    Przez: Tomasz Kobrzycki
jedyne szambo jakie sie tu wylewa to jad kobrzyckiego
Dodano: 30.03.2018 10:26    Przez: ~normalny
Kobrzycki wierny psie należy ci się premia bo na nią zasłużyłeś.
Dodano: 30.03.2018 11:21    Przez: ~szydełko
zblizaja sie swieta wielkanocne wiec wpis kobrzyckiego skomentuje tak kobrzycki na tym portalu to takie smierdzace jajco
Dodano: 30.03.2018 11:42    Przez: ~kuchnia polska
Jasne typowe zachowanie zatrudnię pracownika fizycznego z grupą inwalidzka wymagana sprawność fizyczną wiele takich ogłoszeń jest na magazynier ów czy operatorów wózka..
Dodano: 29.03.2018 20:10    Przez: ~Net
Tam sa jaja nie z tej ziemi zatrudniaja tylko z poreki a np w Ignacewie pracuje kierownik ktora nie ma pojecia o tej pracy niepelnosprawne osoby uciekaja z tego osrodka a ona nadal siedzi na stolku bo sie ma plecy rozwalic w koncu ten bajzel na kolkach
Dodano: 29.03.2018 20:22    Przez: ~Zenek
Ja sobie chwale współprace. :)
Dodano: 29.03.2018 22:52    Przez: ~Pozytywnie
100% racji! Panu prezesowi i tej pani już dziękujemy.....
Dodano: 30.03.2018 00:45    Przez: ~Pentliczek
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
Dodano: 30.03.2018 11:26    Przez: ~P.
Byłem widziałem popieram. Żeby tak każdy ośrodek dbał jak ten to byłby raj. Czysta zazdrość. Wyrazy uznania.
Dodano: 30.03.2018 22:14    Przez: ~Kibic
To samo w ośrodku dla niepełnosprawnych "Radość" gm. Ślesin gdzie kierowniczce na dzień kontroli zabrakło 40 uczestników a prezesem ośrodka był radny. Dobry biznes na osobach niepełnosprawnych.
Dodano: 29.03.2018 21:10    Przez: ~biznesmeni
Serio, i co z tą sprawa? To co wyczarowali te osoby?
Dodano: 30.03.2018 14:30    Przez: ~Ciekawy
Brawo dla pan . a pan niech sie tlumaczy. Gora niepelnosprawni. Oby panie nie byly zwolnione za brak lojalnosci.
Dodano: 29.03.2018 21:31    Przez: ~Powodzenia
Jeśli to prawda to brawo dla tych Pań, nie sra się do własnego gniazda. Za dużo się telewizji naoglądały.
Dodano: 30.03.2018 11:30    Przez: ~rośnie naród ciemnoty
Pewnie niejeden taki pojekt juz dawno przeszedł tylko teraz dopiero sie mleko rozlalo...a wszysto kosztem niepelnosprawnych osob...niby tacy dobrzy dla nich...tragedia. Niech biora pod lupe i to towarzystwo i wtz
Dodano: 29.03.2018 21:36    Przez: ~Gość
Niskie płace to mają szeregowi pracownicy WTZ-tów , ci którzy tyrają po wiele godzin za grosze , a czy ktoś wie ile zarabiają kierownicy tych warsztatów ? Krocie !
Dodano: 30.03.2018 13:48    Przez: ~andrzej
Niskie płace to mają pracownicy świadczeń rodzinnych, a roboty od cholery
Dodano: 30.03.2018 14:40    Przez: ~Prawda
NO I GDZIE TE KONIŃSKIE PLICJANTY NO GDZIE TEŻ ZAMIATAJA POD DYWAN WSZĘDZIE AFERY A U NAS OKRADAJĄ NAWET NIEPEŁNOSPRAWNYCH I CO STAROSTA ANI ŻADEN POSEŁ TEGO NIE WIDZĄ DOPIERO TRZA DO TELEWIZJI DO PANI JAWOROWICZ TO SIĘ DOPIERO WEZMĄ JAKI TO STAROSTA U NAS RZĄDZI
Dodano: 29.03.2018 21:39    Przez: ~OMAR
Wszyscy ci kierownicy i prezesi wilki w owczej skurze . Tacy dobrzy dla niepelnosprawnych a zlotowki licza....
Dodano: 29.03.2018 21:42    Przez: ~Xxxl
Te Panie to same umoczone są, teraz zawiadomienie składają a wcześniej z Prezesem i swoimi rodzinami na wczasy jeździli, razem balowali, żałosne.
Dodano: 29.03.2018 21:51    Przez: ~ooo
O tym ośrodku w Posadzie zawsze słyszałam złe opinie. Nawet to, że pracuje tam sama rodzina . Innym słowy rodzinny biznes jednej rodziny ze wsi przy jeziorze.
Dodano: 29.03.2018 22:05    Przez: ~Aniela
Tak, tak p. Anielu i chcieli pewnie Prezesa wygryźć z pracy, a on tam tylko się stara i cos robi.
Dodano: 29.03.2018 22:17    Przez: ~Grażyna
1 z 6
123456>>