Dzisiaj jest niedziela 24 stycznia 2021, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17934) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porozmawiajmy o firmach i przedsiębiorcach w pande ... (2)Boso na śniegu. Zimowa sesja tancerzy konińskiego ... (4)

Konin. W obronie synagogi. Akcja zbierania podpisów na bulwarze

Dodano: 1.04.2018 14:22
Źródło: LM.pl

„Tak! Dla konińskiej synagogi”. Rusza akcja zbierania podpisów pod wnioskiem w sprawie terenu po domu talmudycznym.

Kilka dni temu w magistracie odbyło się spotkanie dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego terenu przy synagodze. Zgodnie z nim w miejscu, w którym jeszcze niespełna 2 lata temu stała szkoła talmudyczna będzie mógł zostać wybudowany 11-metrowy obiekt. Na to nie zgadzają się okoliczni mieszkańcy, ale też ci, którym dziedzictwo Konina jest bliskie.

- Chcesz mieć wpływ na to jaki los spotka konińskie zabytki? Chcesz wspomóc mieszkańców starówki, który nie chcą, aby ich domy zostały zabudowane wokoło przez architektoniczne szkaradki? Jeśli twoja odpowiedź tak, to przyjdź na koniński bulwar i złóż podpis pod wnioskiem – piszą organizatorzy akcji. - Przyjdź! Podpisz! Oddaj swój głos! Bądź obywatelem! Niech nas usłyszą! - dodają.

Podpisy pod wnioskiem o zmianę wysokości planowanego budynku będą zbierane w poniedziałek, 2 kwietnia od godz. 15:30 do 17:00 przy Centrum Informacji Miejskiej w Koninie.

  • Konin. W obronie synagogi. Akcja zbierania podpisów na bulwarze
  • Konin. W obronie synagogi. Akcja zbierania podpisów na bulwarze

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tak jak w Warszawie, gdzie stolica została zniszczona w 90 %, a kamienice polski naród odbudowywał od podstaw, a teraz amerykańscy Żydzi domagają się kolosalnych odszkodowań, za niby pozostawione mienie. Niech im zapłacą Niemcy, to oni zrujnowali nasz kraj, a budynki od ich bomb legły w gruzach.
Dodano: 1.04.2018 15:32    Przez: ~Reprywatyzacja
Ruiny nikt nie chce, a po wyremontowaniu znajdą się właściciele i powiedzą naiwnym ,, wasze ulice , nasze kamienice i synagoga"
Dodano: 1.04.2018 15:19    Przez: ~Lucynka
Mogliby przy okazji pozbierać podpisy "Czy jesteś za rozwiązaniem niepotrzebnej bandy naciągaczy jaką jest Straż Miejska w Koninie?" Wtedy to by była frekwencja...
Dodano: 1.04.2018 15:19    Przez: ~Referendum
Komunistyczny ustrój, niby jakim prawem PO, SLD chce nakazywać prywatnemu właścicielowi co może zrobić ze swoją własnością?
Dodano: 1.04.2018 15:51    Przez: ~Kowalski
Co do tych szkaradkow to każdy projekt musi być zaakceptowany przez konserwatora i on tez wyznacza kierunek architektoniczny w którym projekt ma być wykonany. Takie artykuły naprawdę są już niesmaczne i kwestionują jednostki państwowe, autorem powinna zainteresować się prokuratura za sianie niepokojów i podważanie decyzji urzędniczych.Choć szkoła i edukacja tez by się przydała.
Dodano: 1.04.2018 14:47    Przez: ~Jfk

KOMENTARZE

Super, na pewno będę
Dodano: 01.04.2018 14:30    Przez: ~Antek
jezeli ktos uwaza ze obiekty zbudowane w polsce przez inne nacje narodowosciowe powinny zoastac zburzone to nalezy zburzyc zamki krzyzackie palac kultury wszystkie synagogi oraz ogromna czesc kamienic a czy to rozsadne napewno nie konin ma malo zabytkow aby mozna bylo pozwalac na ich niszczenie moim zdaniem rozebranie szkoly talmudycznej to sprawa szyta grubymi nicmi nawet prokuratura ani sad w koninie nie powinien prowadzic tej sprawy ale coz dzis swiatem rzadzi pieniadz i uklady a zwykly czlowiek moze tylko dumac co by bylo gdyby bylo ale w jednosci sila i trzeba przy wyborach o tym pamietac ze tym radnym juz dziekujemy i domagac sie ustawy aby osoby w trakcie pelnienia mandatu nie mialy prawa podejmowac pracy w spolkach miejskich z wyjatkiem osob ktore przed obieciem funkcji radnego juz w takiej spolce pracuja
Dodano: 01.04.2018 18:02    Przez: ~anty
Wolę nowoczesny budynek niż odbudowę domu talmudycznego. Garstka osób nie ma prawa decyzji za Konin. Jeśli chcesz decydować to kup tą działkę i buduj co chcesz, ale za własną kasę!
Dodano: 02.04.2018 13:34    Przez: ~Super
Żyd uważa nie zyda za bydło i kiedy wyrżnie tysiace z żydowskiego sadu wyjdzie wolny,
Dodano: 02.04.2018 14:06    Przez: ~Kiki
Co do tych szkaradkow to każdy projekt musi być zaakceptowany przez konserwatora i on tez wyznacza kierunek architektoniczny w którym projekt ma być wykonany. Takie artykuły naprawdę są już niesmaczne i kwestionują jednostki państwowe, autorem powinna zainteresować się prokuratura za sianie niepokojów i podważanie decyzji urzędniczych.Choć szkoła i edukacja tez by się przydała.
Dodano: 01.04.2018 14:47    Przez: ~Jfk
"Sianie niepokojów" - jakoś mi się pomyślało dziś tak o LM. Dziwnym zbiegiem okoliczności mamy dziś dwa materiały na czołówce z wyłączonym komentarzami o Jerozolimie i zmianie wyznania. Nie ma napisu że to materiały promocyjne. Trzeci to ws. Synagogi. Akcja jakaś wyrabiania nastrojów ...
Dodano: 02.04.2018 18:59    Przez: ~Loa
Obiekt powinien zostać wyremontowany z zachowaniem historycznej architektury
Dodano: 01.04.2018 15:01    Przez: ~Troskliwy
To sobie go wyremontuj i spi.....j
Dodano: 03.04.2018 17:57    Przez: ~tfffuuu
Ruiny nikt nie chce, a po wyremontowaniu znajdą się właściciele i powiedzą naiwnym ,, wasze ulice , nasze kamienice i synagoga"
Dodano: 01.04.2018 15:19    Przez: ~Lucynka
Tak jak w Warszawie, gdzie stolica została zniszczona w 90 %, a kamienice polski naród odbudowywał od podstaw, a teraz amerykańscy Żydzi domagają się kolosalnych odszkodowań, za niby pozostawione mienie. Niech im zapłacą Niemcy, to oni zrujnowali nasz kraj, a budynki od ich bomb legły w gruzach.
Dodano: 01.04.2018 15:32    Przez: ~Reprywatyzacja
W Warszawie puszkę pandory otworzyła wiceszefowa PO aferami reprywatyzacyjnymi. Bez tego Żydzi (głównie z USA) może by temat odpuścili. W Koninie jest o tyle inna sprawa że Gmina Żydowska to mienie odzyskała i sama sprzedała. Zaś społecznicy z akcją się z 2 lata spóźnili bo wyburzenie już było i teraz "za kare" zmieniać warunki zabudowy ...
Dodano: 02.04.2018 08:56    Przez: ~Loa
Mogliby przy okazji pozbierać podpisy "Czy jesteś za rozwiązaniem niepotrzebnej bandy naciągaczy jaką jest Straż Miejska w Koninie?" Wtedy to by była frekwencja...
Dodano: 01.04.2018 15:19    Przez: ~Referendum
Było już kiedyś referendum w tej sprawie, i bodajże 70% mieszkańców było za likwidacją straży miejskiej w Koninie. Ale uwczesny rządzący Józef, powiedział że za jego kadencji straż miejska będzie, i on nie pozwoli na likwidację. Więc olał mieszkańców i ich zdanie.
Dodano: 01.04.2018 16:25    Przez: ~Ręką, rękę myje.
Zburzyć wszystko co dotyczy Żydów, tu jest Polska, nasz kraj, kraj Polaków. Dbajmy o naszą historię, historię Polaków, o nasze obiekty historyczne, jak kamienice, dworki, pałace czy kościoły.
Dodano: 01.04.2018 15:27    Przez: ~Patriota
Czyli prawie cała Polske :) ale żenada Patriota... Patriota a nie wiem że Konin to prawie żydowski hihi
Dodano: 01.04.2018 16:38    Przez: ~Noo
Usilnie nam Polakom to wmawiacie. Już nawet niedawno słyszałem : "Żeby nie żydzi Polski by nie było". Nie idźcie tą drogą, opamiętajcie się, bo daleko w taki sposób nie zajdziecie. Historia lubi się powtarzać... i to będzie tylko wasza wina.
Dodano: 01.04.2018 16:53    Przez: ~Hagada
Polskę, silną Polskę mieliśmy gdy była multikulturowa i było twarde prawo. To co było pobudowane dawno i jest zabytkiem, to chociaż by to Marsjanie budowali - jest już nasze. Tacy krzykacze jak ty to najwyżej do rozbiorów doprowadzili. Poczytaj o konfederacji Barskiej i pomysłom kato narodowców. Którym nawet Kościół racji odmawiał . Ale tak jak teraz .... wy wiecie lepiej.
Dodano: 02.04.2018 09:23    Przez: ~Derek
Taka dygresja. Po takich jak ty to nie będzie problemu. Nic nie zostawi po sobie o co trzebaby dbać. Poza kałużą jadu na ulicy. A gdyby ktoś z narodowych nadal czytać nie potrafił. To temat doryczy NASZEJ starówki i budowania na nich cudaków. Szkoły żydowskiej już nie ma. To co się wam zydzi przypominają? Teraz trzeba o resztę walczyc starówki.
Dodano: 02.04.2018 09:28    Przez: ~Derek
Derek. Trzeba iść do przodu ! Żydów zapomnieć - Przez nich nic dobrego nasz nie czeka ! Historia jest tylko po to, by wyciągać z niej mądre wnioski na przyszłość, nie po to, by nią ciągle żyć i w niej gnuśnieć.
Dodano: 02.04.2018 20:03    Przez: ~No Jiskor
Historia Polski, Polaków to też historia zamieszkujących ją przed wojną mniejszości narodowych - Żydów, Niemców, Rosjan, Ukraińców, Litwinów, Tatarów, Romów i pewnie jeszcze innych narodowości. To też historia współżycia tych nacji, dom w dom, świątynia w świątynię, cmentarz w cmentarz. Hasła głoszone przez Patriotę świadczą tylko o małej wiedzy historycznej. Należy dbać o spuściznę kulturową narodu, również w postaci budynków. Szkoda stracić cokolwiek z tego, co ocalało z II wojny światowej.
Dodano: 03.04.2018 13:22    Przez: ~Dorota
Czyli zburzyć 70% Łodzi, pół Krakowa i co jeszcze, a z okolicznych miejscowości to trzeba by zburzyć pół Kazimierza Bisk. Zagórowa, Goliny i Konina. Nie jeździj czasem do Manufaktury bo to też strasznie bogatego Żyda Poznańskiego było.
Dodano: 03.04.2018 20:08    Przez: ~zwykłykoniniak
powinni jeszcze synagoge zburzyć i postawić tam porządną kamienice
Dodano: 01.04.2018 15:28    Przez: ~Obywatel Rp
Tak, coś co by służyło konińskiemu społeczeństwu.
Dodano: 01.04.2018 15:34    Przez: ~Starówka
Coś co by służyło społeczeństwu,proponuje szalet publiczny
Dodano: 01.04.2018 18:07    Przez: ~Miejscowy
Jaka bolszewicka agitka, przyjdź, bądź .. obywatelem.hehe...obywatelem to się musiało być za PRL-u... A poza tym na zydowskie dziedzictwo kulturowe to sobie zróbcie zbiórkę, jestem ciekaw ile zbierzecie,a może pani ambasador Izraela wam coś sypnie? jeszcze na to nie wpadliscie?to już brać telefon i dzwonić...ich reakcja może ostudzi wasze głowy...
Dodano: 01.04.2018 18:11    Przez: ~su_arez@wp.pl
Palestyńczycy mordowani w pokojowych manifestacjach, a w Polsce chcą honorować ich oprawców...
Dodano: 01.04.2018 15:50    Przez: ~Kowalski
Komunistyczny ustrój, niby jakim prawem PO, SLD chce nakazywać prywatnemu właścicielowi co może zrobić ze swoją własnością?
Dodano: 01.04.2018 15:51    Przez: ~Kowalski
Jestem za zburzeniem synagogi. Niech właściciel sam decyduje o swoim gruncie. Mogli nie sprzedawać, tylko coś z tym zrobić samemu, a nie jak ruina to trzeba sprzedać a później referendum urządzać.
Dodano: 01.04.2018 16:30    Przez: ~Zburzyć synagogę
1 z 3
123>>