LM.plSportWilki Wilczyn już w drugiej rundzie. Kolejne 3:0 z Trójką Nakło

Wilki Wilczyn już w drugiej rundzie. Kolejne 3:0 z Trójką Nakło

W drugim spotkaniu I rundy play-off II ligi Wilki Wilczyn pokonały pewnie Trójkę Nakło 3:0. Teraz na zespół Tomasza Robaka czeka Trefl Lębork.

Po zwycięstwie 3:0 w Nakle wilczynianie mieli komfortową sytuację - mogli nawet przegrać z Trójką 2:3, a i tak awansowaliby do kolejnej rundy play-off. Siatkarze z Wilczyna jednak nie odpuścili i również w rewanżu pokonali swoich rywali w trzech setach.

W żadnej z trzech części spotkania goście nawet nie zbliżyli się do zwycięstwa. Najwyżej Wilki wygrały w drugim secie, rozbijając Trójkę do jedenastu punktów. W pierwszym i trzecim secie naklanie zdołali natomiast ugrać po siedemnaście punktów.

Zwycięstwo z Trójką dało zespołowi Tomasza Robaka awans do II rundy play-off. Tam na Wilki czeka już Trefl Lębork, zwycięzca rundy zasadniczej. Tym razem rywalizacja toczyć się będzie do trzech wygranych spotkań. Dwa pierwsze rozegrane zostaną 21 i 22 kwietnia w Lęborku. Rewanże - tydzień później w Wilczynie. Ewentualny piąty mecz zaplanowany jest natomiast na 2 maja.

Zwycięzca tej rywalizacji wraz z wygranym meczów Stal Grudziądz - Stoczniowiec Gdańsk awansuje do turnieju półfinałowego II ligi mężczyzn.

Wilki Wilczyn - Trójka Nakło 3:0 (25:17, 25:11, 25:17).