Dzisiaj jest piątek 15 listopada 2019, imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19030) SPORT FORUM FIRMY (5414) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 8oC
Jutropogoda
13 / 6oC
Pojutrzepogoda
10 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Jak uniknąć drastycznych podwyże ... (0)Konin. Sztuka nas szuka. Tym razem prace Tomasza O ... (3)

AfryKamera w kinie Oskard

Materiał promocyjny

Dodano: 9.04.2018 13:35

Kultura afrykańska już w kwietniu zawita do CKiS- DK Oskard w Koninie za sprawą XIII edycji Festiwalu AfryKamera.

Wydarzeniu patronuje hasło #BlackFilmsMatter, nawiązujące do zapoczątkowanego przez Afroamerykanów międzynarodowego ruchu społecznego zwalczającego dyskryminację i przemoc motywowaną rasowo. Wybór sloganu nie jest przypadkowy. Misją festiwalu jest bowiem nie tylko popularyzacja afrykańskiej kinematografii w Polsce, ale również poruszanie aktualnych kwestii społeczno-politycznych ważnych zarówno dla Afryki jak i dla całego świata. Podczas 5 pokazów filmowych odkryjemy różne oblicza Afryki — jej absolutne piękno, nowoczesność, komizm, budzące fascynację, oburzenie czy podziw i zazdrość.

W programie filmy dla młodzieży i dorosłych. Widzowie zobaczą obraz „Adama”, pełnometrażowy debiut nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej. To animowana historia o dojrzewaniu, utracie bezpiecznego domu i doświadczeniu wojny. W programie także  „Kosmiczna surykatka” o obdarzonej bujną wyobraźnią dziewczynce i jej przyjaźni z głuchoniemym chłopcem oraz film  „Wallay”, pokazywany podczas MFF Berlinale i MFF Londyn, uznany najlepszym filmem w konkursie międzynarodowym na MFF Zanzibar. To obrazy, które widzowie zobaczą 20 kwietnia, a 22 kwietnia kino Oskard zaprasza na filmy „Adama” i „Felicite”, który otrzymał Grand Prix Jury- Srebrny Niedźwiedź podczas MFF Berlinale 2017.

XIII Festiwal AfryKamera odbędzie się od 20 do 22 kwietnia w kinie Oskard. Bilety w cenie 5 zł.

  • AfryKamera w kinie Oskard

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:afrykamera,   ckis,   oskard,   kino,   festiwal filmowy

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.