Dzisiaj jest piątek 7 sierpnia 2020, imieniny: Doroty, Kajetana, Donata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17128) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 21oC
Jutropogoda
28 / 21oC
Pojutrzepogoda
28 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Stare Paprockie Holendry. Samochód wpadł w pole ku ... (1)Rychwał. Na rynku stanął "nakrętkomat". Można pomó ... (3)

AfryKamera w kinie Oskard

Materiał promocyjny

Dodano: 9.04.2018 13:35

Kultura afrykańska już w kwietniu zawita do CKiS- DK Oskard w Koninie za sprawą XIII edycji Festiwalu AfryKamera.

Wydarzeniu patronuje hasło #BlackFilmsMatter, nawiązujące do zapoczątkowanego przez Afroamerykanów międzynarodowego ruchu społecznego zwalczającego dyskryminację i przemoc motywowaną rasowo. Wybór sloganu nie jest przypadkowy. Misją festiwalu jest bowiem nie tylko popularyzacja afrykańskiej kinematografii w Polsce, ale również poruszanie aktualnych kwestii społeczno-politycznych ważnych zarówno dla Afryki jak i dla całego świata. Podczas 5 pokazów filmowych odkryjemy różne oblicza Afryki — jej absolutne piękno, nowoczesność, komizm, budzące fascynację, oburzenie czy podziw i zazdrość.

W programie filmy dla młodzieży i dorosłych. Widzowie zobaczą obraz „Adama”, pełnometrażowy debiut nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej. To animowana historia o dojrzewaniu, utracie bezpiecznego domu i doświadczeniu wojny. W programie także  „Kosmiczna surykatka” o obdarzonej bujną wyobraźnią dziewczynce i jej przyjaźni z głuchoniemym chłopcem oraz film  „Wallay”, pokazywany podczas MFF Berlinale i MFF Londyn, uznany najlepszym filmem w konkursie międzynarodowym na MFF Zanzibar. To obrazy, które widzowie zobaczą 20 kwietnia, a 22 kwietnia kino Oskard zaprasza na filmy „Adama” i „Felicite”, który otrzymał Grand Prix Jury- Srebrny Niedźwiedź podczas MFF Berlinale 2017.

XIII Festiwal AfryKamera odbędzie się od 20 do 22 kwietnia w kinie Oskard. Bilety w cenie 5 zł.

  • AfryKamera w kinie Oskard

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:afrykamera,   ckis,   oskard,   kino,   festiwal filmowy

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.