Dzisiaj jest czwartek 24 maja 2018, imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24243) SPORT FORUM FIRMY (5181) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 13oC
Jutropogoda
23 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Turek. Elektrownia będzie produkować energię z pal ... (12)Dwanaście lat w IV lidze. Takich drużyn w Polsce j ... (6)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościInspektorzy konińskiego TOZ-u zlikwidowali pseudoh ...

Inspektorzy konińskiego TOZ-u zlikwidowali pseudohodowlę

Dodano: 9.04.2018 20:22
Źródło: LM.pl

Tratujące się króliki i świnki morskie. Zaniedbane kury i stłoczone w brudnym gołębniku ptaki. - To znęcanie się nad zwierzętami – tak o sytuacji w jednym z gospodarstw w gminie Krzymów mówią inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, oddział w Koninie.

Pseudohodowla pod Krzymowem zaskoczyła nawet stróżów prawa. Policjanci i inspektorzy konińskiego TOZ warunków w jakich trzymano tam zwierzęta, dawno nie widzieli. W klatkach, bez wody, małe i duże króliki razem, a do tego świnki morskie. Niektóre poranione, a inne już martwe. Tuż obok w klatkach kolorowe papugi, bez wody. W oddzielnym pomieszczeniu świnie wietnamskie, a kawałek dalej różne gatunki kur i będący pod ochroną żuraw. Do tego ponad 100 gołębi w brudnej, niewielkiej, drewnianej klatce. Inspektorom TOZ udało się ustalić, że właściciele zwierząt sprzedawali je w internecie. Hodowcy sprawy komentować nie chcą.

Interwencja zakończyła się zabraniem z gospodarstwa królików, świnek morskich i papug, które póki co trafiły do konińskiego schroniska.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Do klatek hodowców bez wody niech gnija na śmierć
Dodano: 9.04.2018 20:56    Przez: ~Rk
"Hodowcy komentować sprawy nie chcą" pani redaktor jacy hodowcy bo chyba się pani coś popiętroliło. Jak można ich nazwać hodowcami? Brakuje słów żeby nazwać to coś zwane "hodowcami"
Dodano: 9.04.2018 22:19    Przez: ~Tomek
Boże..podajcie nazwisko,albo dane tej pseudohodowli...
Dodano: 9.04.2018 21:12    Przez: ~Animals
Na pewno głęboki katolik
Dodano: 9.04.2018 21:53    Przez: ~Miłuje mniejszego bliźnieg
Sądzę, że chyba wystarczy zadzwonić do TOZ i to zgłosić niż żalić się anonimowo pod reportażem.
Dodano: 10.04.2018 00:31    Przez: ~Doradca

KOMENTARZE

Zgodnie z chrześcijańskim prawem - nic nie zrobią "hodowcom".
Dodano: 09.04.2018 20:42    Przez: ~Lucek
Do klatek hodowców bez wody niech gnija na śmierć
Dodano: 09.04.2018 20:56    Przez: ~Rk
Przeżywacie to jakby nie wiadomo co się stało!!! To tylko zwierzęta . Zainteresujcie się lepiej, ile osób zginęło na świecie w wyniku głodu , chorób, ubóstwa, prześladowań religijnych itd. w ciągu ostatniej minuty kiedy czytaliście ten artykuł. Nie wiecie? To wam odpowiem: statystyczne kilka tysięcy. I co zrobiliście żeby im pomóc? odp. NIC!
Dodano: 10.04.2018 18:44    Przez: ~Obiektywny
Racja . Dodatkowo zjedliście dzisiaj schaba, parówkę i kebaba również ze z zwierzaka. Taka mądrość...
Dodano: 10.04.2018 19:35    Przez: ~heh
Obiektywny- mogę spytać skąd bierzesz takie statystyki, skąd te dane??? z kapelusza pewnie. Nie opowiadaj bzdur bo ludziom pomaga się przede wszystkim, a to że nie każdego uda się uratować to inna sprawa. To tylko zwierzęta? Tak, od których zależy pośrednio twoje życie...
Dodano: 10.04.2018 19:35    Przez: ~PObiektywny
Nie, z kapelusza. Widać nie interesujesz się kompletnie problemami innymi niż swoje. Są statystyki organizacji międzynarodowych, wystarczy znać trochę angielskiego i poczytać w internecie . Dla przykładu około 1 mln chrześcijan ginie co roku z powodu prześladowań na tle religijnym. Nie robiąc nic, tylko użalając się w internecie nad królikiem na pewno nie pomożesz dziecku w Afryce, dla którego Twoja złotówka wydana na kawę to kilka litrów wody do picia.
Dodano: 10.04.2018 19:45    Przez: ~Obiektywny
Boże..podajcie nazwisko,albo dane tej pseudohodowli...
Dodano: 09.04.2018 21:12    Przez: ~Animals
Na pewno głęboki katolik
Dodano: 09.04.2018 21:53    Przez: ~Miłuje mniejszego bliźnieg
do ~Miłuje mniejszego bliźnieg .......bardziej nowoczesny, lewacki wykształciuch, róbta co chceta
Dodano: 10.04.2018 08:34    Przez: ~-rob
"Hodowcy komentować sprawy nie chcą" pani redaktor jacy hodowcy bo chyba się pani coś popiętroliło. Jak można ich nazwać hodowcami? Brakuje słów żeby nazwać to coś zwane "hodowcami"
Dodano: 09.04.2018 22:19    Przez: ~Tomek
Jak jest PO plecach kasty czerwonej to go wypuszczą zaraz.
Dodano: 09.04.2018 22:22    Przez: ~cecw
A co ochroną ludzi przed osobami, które prowadzą prywatne schroniska dla zwierząt w bloku... i musza znosic smród i fetor oraz uważać żeby nie wdepnąć w odchody zwierząt na chodniku i klatce schodowej... czy zwierzeta maja wieksze praw niz ludzie w naszym kraju...
Dodano: 09.04.2018 22:44    Przez: ~Adam
Kociarzami w blokach też powinni zainteresować się inspektorzy
Dodano: 10.04.2018 00:05    Przez: ~?!?
Sądzę, że chyba wystarczy zadzwonić do TOZ i to zgłosić niż żalić się anonimowo pod reportażem.
Dodano: 10.04.2018 00:31    Przez: ~Doradca
Wymóc na spółdzielni zakaz posiadania psów. Proste. Macie do tego prawo .
Dodano: 10.04.2018 08:54    Przez: ~Gh
Szok. Co z zurawiem swinia wietnamska? Kasa kasa. A ludzie kupia za 20 zl bo okazja
Dodano: 10.04.2018 09:51    Przez: ~Szok
7 lat w więzieniu, zwierzęta też czują a nie mogą sie z nami komunikować. 7 lat jak nic za tyle zgonów i śmietnik we łbie dla ``kierownika`` tej inicjatywy.
Dodano: 10.04.2018 11:01    Przez: ~Radkiewicz Wojciech
a kedy zajma sie psami co robia na trawnikach..a właściciele się śmieją....sprzątanie lum mandat kto jest za
Dodano: 10.04.2018 12:47    Przez: ~ona
Idź, zwróć uwagę, zadzwoń na straż miejską !
Dodano: 10.04.2018 19:40    Przez: ~pieseł
co za SURWYSYNY SĄSIEDZI ze udawali ze nic nie widzą!!!!
Dodano: 10.04.2018 13:45    Przez: ~emi
A co mieli zobaczyć? U sąsiadów raczej ich nie trzymał.
Dodano: 10.04.2018 20:47    Przez: ~aaa
1 z 2
12>>