Dzisiaj jest piątek 13 grudnia 2019, imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20502) SPORT FORUM FIRMY (5434) PRACA (36) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 1oC
Jutropogoda
4 / 3oC
Pojutrzepogoda
6 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młoda Prawica charytatywnie. Pomoc dla konińskiego ... (1)Siatkarska kolejka: Derby regionu. Czy SPS zrewanż ... (0)

Inspektorzy konińskiego TOZ-u zlikwidowali pseudohodowlę

Dodano: 9.04.2018 20:22
Źródło: LM.pl

Tratujące się króliki i świnki morskie. Zaniedbane kury i stłoczone w brudnym gołębniku ptaki. - To znęcanie się nad zwierzętami – tak o sytuacji w jednym z gospodarstw w gminie Krzymów mówią inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, oddział w Koninie.

Pseudohodowla pod Krzymowem zaskoczyła nawet stróżów prawa. Policjanci i inspektorzy konińskiego TOZ warunków w jakich trzymano tam zwierzęta, dawno nie widzieli. W klatkach, bez wody, małe i duże króliki razem, a do tego świnki morskie. Niektóre poranione, a inne już martwe. Tuż obok w klatkach kolorowe papugi, bez wody. W oddzielnym pomieszczeniu świnie wietnamskie, a kawałek dalej różne gatunki kur i będący pod ochroną żuraw. Do tego ponad 100 gołębi w brudnej, niewielkiej, drewnianej klatce. Inspektorom TOZ udało się ustalić, że właściciele zwierząt sprzedawali je w internecie. Hodowcy sprawy komentować nie chcą.

Interwencja zakończyła się zabraniem z gospodarstwa królików, świnek morskich i papug, które póki co trafiły do konińskiego schroniska.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Do klatek hodowców bez wody niech gnija na śmierć
Dodano: 9.04.2018 20:56    Przez: ~Rk
"Hodowcy komentować sprawy nie chcą" pani redaktor jacy hodowcy bo chyba się pani coś popiętroliło. Jak można ich nazwać hodowcami? Brakuje słów żeby nazwać to coś zwane "hodowcami"
Dodano: 9.04.2018 22:19    Przez: ~Tomek
Boże..podajcie nazwisko,albo dane tej pseudohodowli...
Dodano: 9.04.2018 21:12    Przez: ~Animals
Na pewno głęboki katolik
Dodano: 9.04.2018 21:53    Przez: ~Miłuje mniejszego bliźnieg
Sądzę, że chyba wystarczy zadzwonić do TOZ i to zgłosić niż żalić się anonimowo pod reportażem.
Dodano: 10.04.2018 00:31    Przez: ~Doradca

KOMENTARZE

Zgodnie z chrześcijańskim prawem - nic nie zrobią "hodowcom".
Dodano: 09.04.2018 20:42    Przez: ~Lucek
Do klatek hodowców bez wody niech gnija na śmierć
Dodano: 09.04.2018 20:56    Przez: ~Rk
Przeżywacie to jakby nie wiadomo co się stało!!! To tylko zwierzęta . Zainteresujcie się lepiej, ile osób zginęło na świecie w wyniku głodu , chorób, ubóstwa, prześladowań religijnych itd. w ciągu ostatniej minuty kiedy czytaliście ten artykuł. Nie wiecie? To wam odpowiem: statystyczne kilka tysięcy. I co zrobiliście żeby im pomóc? odp. NIC!
Dodano: 10.04.2018 18:44    Przez: ~Obiektywny
Racja . Dodatkowo zjedliście dzisiaj schaba, parówkę i kebaba również ze z zwierzaka. Taka mądrość...
Dodano: 10.04.2018 19:35    Przez: ~heh
Obiektywny- mogę spytać skąd bierzesz takie statystyki, skąd te dane??? z kapelusza pewnie. Nie opowiadaj bzdur bo ludziom pomaga się przede wszystkim, a to że nie każdego uda się uratować to inna sprawa. To tylko zwierzęta? Tak, od których zależy pośrednio twoje życie...
Dodano: 10.04.2018 19:35    Przez: ~PObiektywny
Nie, z kapelusza. Widać nie interesujesz się kompletnie problemami innymi niż swoje. Są statystyki organizacji międzynarodowych, wystarczy znać trochę angielskiego i poczytać w internecie . Dla przykładu około 1 mln chrześcijan ginie co roku z powodu prześladowań na tle religijnym. Nie robiąc nic, tylko użalając się w internecie nad królikiem na pewno nie pomożesz dziecku w Afryce, dla którego Twoja złotówka wydana na kawę to kilka litrów wody do picia.
Dodano: 10.04.2018 19:45    Przez: ~Obiektywny
Boże..podajcie nazwisko,albo dane tej pseudohodowli...
Dodano: 09.04.2018 21:12    Przez: ~Animals
Na pewno głęboki katolik
Dodano: 09.04.2018 21:53    Przez: ~Miłuje mniejszego bliźnieg
do ~Miłuje mniejszego bliźnieg .......bardziej nowoczesny, lewacki wykształciuch, róbta co chceta
Dodano: 10.04.2018 08:34    Przez: ~-rob
"Hodowcy komentować sprawy nie chcą" pani redaktor jacy hodowcy bo chyba się pani coś popiętroliło. Jak można ich nazwać hodowcami? Brakuje słów żeby nazwać to coś zwane "hodowcami"
Dodano: 09.04.2018 22:19    Przez: ~Tomek
Jak jest PO plecach kasty czerwonej to go wypuszczą zaraz.
Dodano: 09.04.2018 22:22    Przez: ~cecw
A co ochroną ludzi przed osobami, które prowadzą prywatne schroniska dla zwierząt w bloku... i musza znosic smród i fetor oraz uważać żeby nie wdepnąć w odchody zwierząt na chodniku i klatce schodowej... czy zwierzeta maja wieksze praw niz ludzie w naszym kraju...
Dodano: 09.04.2018 22:44    Przez: ~Adam
Kociarzami w blokach też powinni zainteresować się inspektorzy
Dodano: 10.04.2018 00:05    Przez: ~?!?
Sądzę, że chyba wystarczy zadzwonić do TOZ i to zgłosić niż żalić się anonimowo pod reportażem.
Dodano: 10.04.2018 00:31    Przez: ~Doradca
Wymóc na spółdzielni zakaz posiadania psów. Proste. Macie do tego prawo .
Dodano: 10.04.2018 08:54    Przez: ~Gh
Szok. Co z zurawiem swinia wietnamska? Kasa kasa. A ludzie kupia za 20 zl bo okazja
Dodano: 10.04.2018 09:51    Przez: ~Szok
7 lat w więzieniu, zwierzęta też czują a nie mogą sie z nami komunikować. 7 lat jak nic za tyle zgonów i śmietnik we łbie dla ``kierownika`` tej inicjatywy.
Dodano: 10.04.2018 11:01    Przez: ~Radkiewicz Wojciech
a kedy zajma sie psami co robia na trawnikach..a właściciele się śmieją....sprzątanie lum mandat kto jest za
Dodano: 10.04.2018 12:47    Przez: ~ona
Idź, zwróć uwagę, zadzwoń na straż miejską !
Dodano: 10.04.2018 19:40    Przez: ~pieseł
co za SURWYSYNY SĄSIEDZI ze udawali ze nic nie widzą!!!!
Dodano: 10.04.2018 13:45    Przez: ~emi
A co mieli zobaczyć? U sąsiadów raczej ich nie trzymał.
Dodano: 10.04.2018 20:47    Przez: ~aaa
1 z 2
12>>