Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19052) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 14oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (17)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (1)

RESTYTUCJE 5 – muzyka nowa, poszukująca w Wieży Ciśnień

Materiał promocyjny

Dodano: 10.04.2018 14:14
  • RESTYTUCJE 5 – muzyka nowa, poszukująca w Wieży Ciśnień

Kolejny raz będziemy mogli posłuchać twórców z kręgu muzyki nowej pod szyldem RESTYTUCJE. Zapraszamy do Galerii CKiS Wieży Ciśnień na spotkania z dźwiękami, muzyką poszukującą, wykonawcami, których działania są trudne do jednoznacznej kategoryzacji, artystami rezygnującymi z dosłowności przekazów, traktującymi artystyczne medium jako zaproszenie do otwartego dialogu z odbiorcami.

Tytułowa praktyka restytucji odnosi się do działań zmierzających do rehabilitacji, przywrócenia należnego miejsca faktom, zdarzeniom, osobom czy sytuacjom.

Wykonawcy biorący udział w festiwalu działają na rzecz restytucji dźwięków nieoczywistych, znalezionych, czasem przypadkowych.

Kurator: Marcin Olejniczak.

PROGRAM:

13.04.2018, g. 19.00: JEFF GBUREK; ÖBÖ ŚĆ; PALCOLOR
14.04.2018, g. 19.00: DMNSZ; MCHY I POROSTY; ADAM GOŁĘBIEWSKI

Wstęp wolny

JEFF GBUREK - gitarzysta, multiinstrumentalista, inżynier dźwięku i kompozytor, praktykujący field-recording, radiowy akcjonista i poeta. Razem z tancerką Ephia założył i pracował przez 10 lat w Djalma Primordial Science - teatrze tańca i butho.

Jego prace wydane były przez: Nur Nicht Nur, Aural Terrains, Absurd, Herbal Records, Triple Bath, Foxy Digitalis, NOT, Spectropol, Plus Timbre, Catalogue of Wonders, Musichi Virtuali, ConV, Manyfeetunder, Ether Productions oraz  jego własne wydawnictwo, Orphan Sounds label.

https://soundcloud.com/jeff-gburek
https://jeffgburekprojects.bandcamp.com/
 
https://www.youtube.com/user/jeffgbk1

ÖBÖ ŚĆ - Roman Bromboszcz w performansie audiowizualnym Staruel, w którym pojawia się przetworzony głos oraz instrumentarium elektroniczne. Artysta posługuje się rejestracjami elementów mowy, fonemami, dźwiękonaśladownictwem. Każdej z kompozycji odpowiada obraz, który docelowo ma stać się samodzielną aplikacją do użytkowania w Internecie.

http://br0mb0x.blogspot.com/
http://roman.bromboszcz.rawdigits.net/

PALCOLOR. Projekt Emila Macherzyńskiego powstały w Łodzi i od 2013 r. działający w Warszawie. Tworzy dziwną i ładną muzykę na tanich analogach i syntezatorach FM, inspirowaną starą elektroniką, muzyką użytkową i techno. W wolnym czasie czyta dużo Wikipedii, interesuje się radiostacjami numerycznymi, wyścigiem kosmicznym i The Charley Project. Wydaje swoją muzykę głównie na kasetach.

http://palcolor.bandcamp.com/ 
https://soundcloud.com/palcolor

DMNSZ (demonszy). Operując szumem i sprzężeniami zwrotnymi, buduje repetytywną tkankę muzyczną. Brodzi w szeleszczących kasetach, winylowych trzaskach, przeskakujących płytach CD, czy pozostałościach po błędach konwersji plików mp3. Grając, używa głównie samplera, walkmanów i kilku efektów, czy też potraktowanego jako kolejny instrument samego miksera. Na początku lipca 2017 nakładem warszawskiej wytwórni Pointless Geometry został wydany na kasecie album „O U I J A”.

http://demonszy.tumblr.com/
https://pointless-geometry.bandcamp.com/album/dmnsz-ouija

http://kulturastaroci.blogspot.com/2017/09/krotkie-trwanie-dmnsz-ouija.html

MCHY I POROSTY. Bartosz Zaskórski. Studia na ASP Katowice. Pochodzi ze wsi Żytno. Zajmuje się rysunkiem, projektuje książki, pisze i nagrywa słuchowiska, tworzy obiekty. Obecnie pracuje na Akademii Sztuki w Szczecinie. Doktorant ASP Kraków, promotor dr hab. prof. ASP Dariusz Vasina.

Jako muzyk działa pod nazwą Mchy i Porosty, na ogół gra smutną, taneczną muzykę. W 2017 r. ukazała się jego debiutancka płyta nakładem Recognition Records oraz winylowa EP nakładem Brutażu. Nakładem wydawnictwa BDTA ukazały się kasety z jego słuchowiskami: „Wsie” (2015) oraz „I tedy okazało się, że umarłem” (2016).

http://www.bartoszzaskorski.pl/
https://www.facebook.com/zbaskorski/

ADAM GOŁĘBIEWSKI. Eksperymentalny perkusista, muzykolog, socjolog. Porusza się głównie na gruncie muzyki swobodnie improwizowanej, free jazzu, noise, kompozycji współczesnej. W swojej pracy koncentruje się na krańcowym rozszerzaniu możliwości zestawu perkusyjnego w zakresie jego brzmienia i ekspresji, czego rezultatem jest bezpośredni i dojmujący język dźwiękowy. Jest autorem instalacji dźwiękowych, projektów site-specific, oraz audio-performance. Występował i nagrywał z czołowymi światowymi przedstawicielami muzyki eksperymentalnej.

https://www.facebook.com/AdamGolebiewskiArtist/
https://www.youtube.com/watch?v=uUWFQdd9dmA&feature=share
https://soundcloud.com/adamgolebiewski
https://uznam.bandcamp.com
https://adamgolebiewski.bandcamp.com

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ckis,   wieża ciśnień

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.