LM.plSportTo był najlepszy mecz Sokoła Kleczew wiosną. Pewne 4:0 z Wdą

To był najlepszy mecz Sokoła Kleczew wiosną. Pewne 4:0 z Wdą

Po porażce w kiepskim stylu w Koninie Sokół Kleczew zrehabilitował się swoim kibicom i w końcu zagrał bardzo dobry mecz wiosną. Drużyna Tomasza Bekasa pewnie pokonała Wdę Świecie, strzelając rywalom aż cztery gole.

Decydujący był już sam początek spotkania. Po zaledwie dziewięciu minutach Sokół prowadził 2:0. Najpierw kontratak przeprowadził Joshua Balogun, na lewej stronie piłkę dostał Jan Paczyński, dograł ją w pole karne, a tam akcję wykończył Jakub Dębowski. Chwilę później rzut karny wywalczył Jakub Groszkowski, który w sobotę dostał szansę gry od pierwszych minut. Jedenastkę wykorzystał Mateusz Majewski. Sokół prowadził dwoma bramkami.

To pozwoliło mu kontrolować sytuację, oddać inicjatywę rywalom i czyhać na kontry. Wda rękawicę podjęła, próbowała odrabiać straty, ale niewiele jej wychodziło. Jeszcze zimą nie wiadomo było, czy zespół ze Świecia w ogóle wystartuje w rozgrywkach. Te problemy przekładają się dziś na postawę Wdy w lidze - w sześciu meczach świecianie zanotowali aż pięć porażek. W Kleczewie, nawet mając piłkę przy nodze, goście niewiele mogli zdziałać.

Sokół po dwóch strzelonych golach mógł jeszcze podwyższyć po strzale Mikołaja Pingota, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę. Więcej okazji kleczewianie stworzyli sobie po przerwie. Przez długi czas brakowało jednak skuteczności. Strzały Łukasza Cichosa i Mikołaja Pingota zatrzymywał bramkarz Wdy.

W 68. minucie podwyższyć udało się Janowi Paczyńskiemu. Po prostopadłym podaniu młody skrzydłowy Sokoła znalazł się w sytuacji sam na sam i pewnym strzałem trafił po raz trzeci dla kleczewian. Wynik w 83. minucie ustalił Joshua Balogun. Po rzucie wolnym zakotłowało się w polu karnym Wdy, uderzać próbowali Pingot i Cichos, ale dopiero po uderzeniu Nigeryjczyka piłka znalazła drogę do siatki.

Sokół wygrał 4:0. Było to najwyższe zwycięstwo kleczewian wiosną i dopiero drugi mecz, w którym zespół Tomasza Bekaka strzelił bramki. Dzięki wygranej Sokół wyprzedził w tabeli KKS 1925 Kalisz (kaliszanie jednak swój mecz grają dopiero w niedzielę) i zajmuje obecnie piąte miejsce z dorobkiem 40 punktów. Kolejne spotkanie kleczewianie powinni grać w najbliższą środę. Z powodu powołań do reprezentacji narodowych piłkarzy Lecha II Poznań ten mecz przełożony został na 16 maja. Sokół zagra więc 21 kwietnia na wyjeździe z Centrą Ostrów Wlkp.

Sokół Kleczew - Wda Świecie 4:0 (7' Jakub Dębowski, 9' Mateusz Majewski, 68' Jan Paczyński, 83' Joshua Balogun)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski - Michał Kozajda, Mikołaj Pingot, Mateusz Majewski, Arkadiusz Widelski, Tomasz Kowalczuk, Jakub Dębowski (80' Michał Wolinowski), Jakub Groszkowski (85' Wojciech Antczak), Jan Paczyński (75' Arkadiusz Bajerski), Joshua Balogun (84' Jakub Antosik), Łukasz Cichos.

Wda Świecie: Bartosz Piotrowski - Szymon Kocieniewski, Łukasz Wenerski, Jakub Witucki, Wojciech Mielcarek, Karol Maliszewski (68' Patryk Jarantowicz), Damian Wietrzykowski, Bartosz Czerwiński, Dawid Tomczak (82' Dawid Frelek), Maciej Śliwiński (76' Maciej Rożnowski), Patryk Perliński (58' Piotr Skiekirka).