Dzisiaj jest sobota 22 września 2018, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22677) SPORT FORUM FIRMY (5223) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 12oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
13 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Lider zatrzymany! Czwarty mecz bez porażki Górnika ... (8)MZK Konin otworzył dzisiaj zajezdnię autobusową dl ... (4)

Konin. Mieszkańcy byłej "Sonaty" przeżyli horror w czasie burzy

Dodano: 14.04.2018 20:07
Źródło: LM.pl

Zalanych pięć pięter, niedziałające windy, a do tego sufit, który spadł na głowę w jednym z mieszkań wieżowca na osiedlu Zatorze w Koninie. To efekt wczorajszej nawałnicy.

Takiej ulewy dawno w Koninie nie było. Ulice zamieniły się w rwące potoki, a parkingi w jeziora. Chwile grozy przeżyli mieszkańcy byłej „Sonaty”. Woda dosłownie lała im się na głowę.

- Podziwiałem jak pięknie woda spływa z parkingów i jak się błyska. Usiedliśmy z żoną przed telewizorem i nagle słyszymy jakby ktoś kran odkręcił. A tu woda lała nam się w przedpokoju. Leciała przez lampę. Szybko wiadra, ściery i próbowaliśmy opanować sytuację – opowiada jeden z mieszkańców piątego piętra.

- U nas na szczęście nic się nie stało, ale sąsiedzi mają pozalewane całe mieszkania. Wody na samej górze, w przedsionku to było po kolana. Mamy na dachu porozwalane rury wylotowe. Leciało jak z hydrantu – mówi mieszkający na dziewiątym piętrze pan Marcin.

Najgorzej było na dziesiątym piętrze. Pani Agnieszka za każdym razem kiedy zaczyna padać deszcz, przeżywa horror.

- To nie pierwsza taka sytuacja, że zalewa mnie w czasie burzy. Tak jeszcze jednak nigdy nie było. Najpierw zaczęło lecieć ze ściany, a potem z sufitu. Jak się zebrała woda to podwieszany sufit pękł – opowiada kobieta. - Trzymałem wiadro, bo leciało z lampy i jak się to wszystko oberwało spadło mi na głowę. To była masa wody, zalewało wszystko – dodaje partner pani Agnieszki.

Strażacy pomagali wczoraj mieszkańcom opanować powódź, ale jej skutków nie da się usunąć jednego dnia.

- W całym budynku jest katastrofa. Przez dobre 2,5 godziny nie mieliśmy prądu w domu. Na korytarzu trzeba chodzić z latarkami, windy nie działają i pewnie tak będzie do poniedziałku, bo w weekend nikt nic nie zrobi. Wczoraj był piątek 13-tego – mówi lokator z parteru – Robert Woźniak.

Winowajcą wczorajszego zalania wieżowca przy ul. Chopina jest prawdopodobnie niedrożna rura spustowa.Mieszkańcy "Sonaty" liczą, że w budynku jak najszybciej pojawi się ktoś z jego administacji, czyli Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Koninie.

  • Konin. Mieszkańcy byłej "Sonaty" przeżyli horror w czasie burzy
  • Konin. Mieszkańcy byłej "Sonaty" przeżyli horror w czasie burzy
  • Konin. Mieszkańcy byłej "Sonaty" przeżyli horror w czasie burzy
  • Konin. Mieszkańcy byłej "Sonaty" przeżyli horror w czasie burzy
  • Konin. Mieszkańcy byłej "Sonaty" przeżyli horror w czasie burzy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:burza,   ulewa,   skutki burzy,   zalane mieszkania,   spadł sufit,   sonata,   wieżowiec

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Do mieszkańców zalanych mieszkań - proszę napisać na MTBS skargę do inspektora nadzoru budowlanego, a od administracji budynku zażądać odszkodowania za zniszczone zalaniem mienie. Sądząc po opisie tej katastrofy, można domniemywać, że była pęknięta rura spustowa z dachu. Woda przedostała się na stropodach i stamtąd spłynęła otworami w płytach - przez kanały na kable energetyczne. Od administracji musicie zażądać nie tylko naprawy tej rury, ale także wymiany całego ocieplenia stropodachu. I dopilnować tego.
Dodano: 14.04.2018 21:56    Przez: ~mieliśmy to samo
znowu bubel jak przeprawa ....
Dodano: 14.04.2018 20:53    Przez: paweł jeckson
Na codzien zapewniają horror mieszkancom Konina to Bóg dał im "vice versache".
Dodano: 14.04.2018 20:27    Przez: ~rotX
Miałem to samo. Winna jest rura spustowa. Mam już dość ekipy remontowej z SM Zatorze. Naprawiają to kolejny raz bez skutku. Pisałem im też o wymianie ocieplenia stropodachu gdyż zastosowana tam wełna po zalaniu nie spełnia swojej roli (izolator cieplny), a zalania były wielokrotne. Co dziwne u mnie sąsiadów nie zalewa a te .... z SM Zatorze nic nie robią ze spustem nad moją częścią dachu. Kilka stuwek by wydali na ten zakręt (kolanko) jakie tam jest, ale oni wolą płacić mi ze swojego ubezpieczenia (mój ubezpieczyciel już 3 razy mi płacił za zalanie, ostatnio już z ich polisy). Tylko ja w du... mam te pieniądze i remont mieszkania co 2 lata bo farba odchodzi! Mam zdjęcia ze stropodachu. Ludzie byście nie uwierzyli! Rury pokrywane, wełna mokra, wełna gdzieś jest a indziej jej nie ma, gniazda, gówna, syf, wiaderka, gruz. Gdzies wełna nawet leży w rolce nie rozwinięta. Taka ku... izolacja od dachu!!!
Dodano: 14.04.2018 22:39    Przez: ~Lo
Spoko. Podatnicy pokryją STRATY.
Dodano: 14.04.2018 20:46    Przez: ~62-510.pl

KOMENTARZE

Na codzien zapewniają horror mieszkancom Konina to Bóg dał im "vice versache".
Dodano: 14.04.2018 20:27    Przez: ~rotX
Za to ty właśnie dałeś świadectwo swojego dobrego wychowania. Bo obrażanie obcych w internecie to taka katolicka postawa!
Dodano: 14.04.2018 21:17    Przez: ~po
Jakiś mistrz budowlany ten sufit robil
Dodano: 14.04.2018 21:54    Przez: ~Pn
@po - katolicy a raczej pseudokatolicy zazwyczaj lubią pluć jadem czy nienawiścią, czego przykładem jest ten portal. Szczególnie mam na myśli pisowskich hejtetkow, którzy utożsamiają się z partią Pieniądze i Stołki.
Dodano: 15.04.2018 06:33    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
Typowe socjalistyczne budownictwo dla świata pracy.
Dodano: 15.04.2018 07:44    Przez: ~lało sie
To kara Boska za krzyż!
Dodano: 15.04.2018 08:08    Przez: ~po
Jaki tam krzyż? Jaki Bóg? Przecież Boga ni mo! Był za to piątek 13-go i niedrożna rura spustowa! Teraz czekamy na pojawienie się naszego administratora.
Dodano: 15.04.2018 09:01    Przez: ~Sonata
Spoko. Podatnicy pokryją STRATY.
Dodano: 14.04.2018 20:46    Przez: ~62-510.pl
znowu bubel jak przeprawa ....
Dodano: 14.04.2018 20:53    Przez: paweł jeckson
Dostali mieszkania za darmoche i jeszcze narzekają,w dupach się poprzewracało,u mnie zalany dom i komu mam się poskarżyć?
Dodano: 14.04.2018 20:56    Przez: ~xxx
Jakie dostali? Za jaką darmochę? Jak masz anonimowo takie bzdury wypisywać, to lepiej w ogóle się nie wypowiadaj.
Dodano: 14.04.2018 21:02    Przez: ~kn
Stać Cię na dom, a na remont nie buraku!!
Dodano: 15.04.2018 10:08    Przez: ~Xxx
Trzeba było nie chcieć krzyża.
Dodano: 14.04.2018 20:59    Przez: ~Arjawarta
W fatalnym stanie ten budynek. Administracja nie robi przeglądów?
Dodano: 14.04.2018 21:15    Przez: ~j
Mieszkancy Kunina wczoraj narobili w portki !
Dodano: 14.04.2018 21:46    Przez: ~Stef
Jestem mieszkańcem Konina i jakoś portki mam suche. Może weź tabletki...
Dodano: 15.04.2018 06:35    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
Przykre ,że ludzie nie wykazują za grosz empatii...Jeśli ktoś będzie organizował zbiórkę w ramach pomocy to z chęcią się przyłączę. Współczuję tym ludziom.Dzis dolowalam się samochodem-stanem karoserii po gradzie,ale jak zobaczyłam te zdjęcia to stwierdziłam,że to pikuś... Cieszę się,że niebawem wyprowadzam się z tego miasta.
Dodano: 14.04.2018 21:51    Przez: ~Onaaa
Witaj,ja juz sie wyprowadzilem to miasto to komedia i beznadzieja !
Dodano: 14.04.2018 22:42    Przez: ~Af
Af ja jestem na etapie zmiany pracy...W sierpniu pożegnam to miasto na zawsze...Nie dziwię się, że zwiałeś...nie dość,że spora część osob nie wykazuje empatii to jeszcze brakuje pracy i rozrywek...a będzie jeszcze gorzej.
Dodano: 14.04.2018 23:15    Przez: ~Af
Sorrki przez pomyłkę podpisałam się At...a powinno być onaa.To z rozpędu.
Dodano: 14.04.2018 23:16    Przez: ~Onaa
Pisiorki zamkna kopalnie to wyjwmerzie stad duzo wiecej osob.
Dodano: 15.04.2018 06:36    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
Do mieszkańców zalanych mieszkań - proszę napisać na MTBS skargę do inspektora nadzoru budowlanego, a od administracji budynku zażądać odszkodowania za zniszczone zalaniem mienie. Sądząc po opisie tej katastrofy, można domniemywać, że była pęknięta rura spustowa z dachu. Woda przedostała się na stropodach i stamtąd spłynęła otworami w płytach - przez kanały na kable energetyczne. Od administracji musicie zażądać nie tylko naprawy tej rury, ale także wymiany całego ocieplenia stropodachu. I dopilnować tego.
Dodano: 14.04.2018 21:56    Przez: ~mieliśmy to samo
Brawo.W końcu ktoś ,kto zamiast negatywnie wypowiada się o ludziach wspomoże dobra radą. Pozdrawiam
Dodano: 14.04.2018 22:02    Przez: ~Onaa
Miałem to samo. Winna jest rura spustowa. Mam już dość ekipy remontowej z SM Zatorze. Naprawiają to kolejny raz bez skutku. Pisałem im też o wymianie ocieplenia stropodachu gdyż zastosowana tam wełna po zalaniu nie spełnia swojej roli (izolator cieplny), a zalania były wielokrotne. Co dziwne u mnie sąsiadów nie zalewa a te .... z SM Zatorze nic nie robią ze spustem nad moją częścią dachu. Kilka stuwek by wydali na ten zakręt (kolanko) jakie tam jest, ale oni wolą płacić mi ze swojego ubezpieczenia (mój ubezpieczyciel już 3 razy mi płacił za zalanie, ostatnio już z ich polisy). Tylko ja w du... mam te pieniądze i remont mieszkania co 2 lata bo farba odchodzi! Mam zdjęcia ze stropodachu. Ludzie byście nie uwierzyli! Rury pokrywane, wełna mokra, wełna gdzieś jest a indziej jej nie ma, gniazda, gówna, syf, wiaderka, gruz. Gdzies wełna nawet leży w rolce nie rozwinięta. Taka ku... izolacja od dachu!!!
Dodano: 14.04.2018 22:39    Przez: ~Lo
@Lo - patrząc na twoje wcześniejsze wypowiedzi (m.in. jad, nienawiść do bliźniego) to wcale się nie dziwie, ze karma do ciebie wraca. Tak to zwykle sie kończy...
Dodano: 15.04.2018 06:40    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
PO-zdrów Rudego Folksdojcza w Brukselii.
Dodano: 15.04.2018 11:09    Przez: ~KO-nfident
A ty pozdrów bezzębnego gnoma z nowogrodzkiej ,co egzaminy doktorskie zdał z teorii państwa i prawa oraz filozofii marksistowskiej.
Dodano: 15.04.2018 12:21    Przez: ~PiSdzielec
w fatalnym stanie ten budynek? cala epoka WIELKIEJ PLYTY jest w takim stanie tylko kto podbije sie pod wysiedleniem milionow ludzi w polsce :D
Dodano: 14.04.2018 22:01    Przez: ~mieszkaniec szuflandii z wie
Wielka płyta przeżyje wielką deweloperkę 21 wieku.
Dodano: 14.04.2018 22:13    Przez: ~Wal
I most koninski,juz nadaje sie do rozbiorki ! Jak runie to kto odpowie !
Dodano: 14.04.2018 22:40    Przez: ~Ela
Moze podbije sie.... hmm... Pieniądze i Stołki?
Dodano: 15.04.2018 06:41    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
1 z 3
123>>