Dzisiaj jest poniedziałek 24 września 2018, imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22629) SPORT FORUM FIRMY (5223) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 8oC
Jutropogoda
13 / 7oC
Pojutrzepogoda
12 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nowy trener Wilków Wilczyn już znany. Grał m.in. w ... (2)"Zmieniamy Konin" przedstawił kandydatkę na wicepr ... (82)

LM Extra. Koniec picia alkoholu w miejscach publicznych?

Dodano: 15.04.2018 12:30
Źródło: LM.pl

W marcu weszła w życie nowelizacja ustawy zakazująca picia alkoholu we wszystkich miejscach publicznych. Czy w Koninie będą miejsca, gdzie ten przepis nie będzie obowiązywać? I czy powinny być?

Od 9 marca obowiązuje nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Wcześniej zakaz spożywania alkoholu dotyczył tylko niektórych miejsc, np. parków, ulic, czy placów. W myśl nowych przepisów napojów wyskokowych nie wolno spożywać we wszystkich miejscach publicznych, w tym np. nad rzekami i na bulwarach.

Ustawa daje jednak prawo samorządom wyznaczania miejsc publicznych, w których te przepisy nie będą obowiązywać. Czy władze Konina zamierzają takie miejsca wyznaczyć? I czy powinny to robić? Co o możliwości picia alkoholu na konińskim bulwarze myślą sami mieszkańcy? Zobaczcie sami.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:LM Extra,   alkohol,   zakaz picia alkoholu,   miejsca publiczne,   bulwar

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Na moje dozwolone powinno być tylko picie piwa a mandaty głównie za śmiecenie.
Dodano: 15.04.2018 14:42    Przez: ~Testo
W Poznaniu na bulwarach mozna pić alkohol do 7% czyli piwko i nikomu to nie przeszkadza byle pozostawili po sobie czysto
Dodano: 15.04.2018 14:43    Przez: ~xyz
Wystarczy przelać alkohol do kartonu po soku. Amatorzy ...
Dodano: 15.04.2018 13:46    Przez: ~gfdash
Zwykle "ogródki piwne" znajdują się w miejscach publicznych. Co z nimi. Co z piwkiem na świeżym powietrzu w WARCE na Kolejowej, w lokalach przy Dworcowej albo na Placu Wolności ? A bulwary ? Osobiście mam to zarządzenie ograniczające moją wolność w d....e i będę je ignorował dbając oczywiście o to aby mandatu nie płacić. Pozdrawiam tworzących idiotyczne zakazy zamiast rozwiązywania problemów "u źródła".
Dodano: 15.04.2018 14:22    Przez: ~Franek
A czemu ksiądz w kościele pije wino, jego to nie dotyczy? Kościół to tez jest miejsce publiczne a w ustawie nie ma zapisu jaki alkohol i jakiej mocy.
Dodano: 15.04.2018 13:51    Przez: ~olo

KOMENTARZE

Zakaz picia na bulwarach hahaha i to będzie gwóźdź do trumny tego przedsięwzięcia POlskiej zmiany
Dodano: 15.04.2018 12:58    Przez: ~Pn
I co ty teraz zrobisz biedaku???
Dodano: 15.04.2018 13:10    Przez: ~ewa
Pn lubi wypić, zapalić i siarczyście przekląć, no i opluć PiS przy każdej okazji.
Dodano: 15.04.2018 16:02    Przez: ~Np
@Pn i @Np to jedna i ta sama scierka piSSuarska. Załosny typ.
Dodano: 15.04.2018 19:30    Przez: ~Pn
@Pn - nie wiem frajerze, po co piszesz tego typu bzdety? Onanizujesz sie orzy tym czy tylko piszesz bo sie nudzisz? Naprawdę nie znam drugiego takuego pustaka.
Dodano: 16.04.2018 06:28    Przez: ~Pn
Z Zabkiem w plenerze zawsze było wesoło;)
Dodano: 15.04.2018 13:03    Przez: ~Ano ;)
Plener to nie np. skwer przy Błaszaka, który jest oblegany przez meneli od wczesnej wiosny do pierwszych przymrozków. Policja przyjeżdża, policja odjeżdża... a menele ich w ... mają. Prawo powinno być takie że nie mandat a dzień ciupy dla takich. Co z mandatu jak to dochodu nie ma...
Dodano: 15.04.2018 19:34    Przez: ~Gulum
I gdzie ta wolność pislamiści? Od stycznia zakaz chodzenia z wykrywaczem pod groźbą więzienia,a teraz zakaz wypicia piwa...a miejscem publicznym moga nawet być krzaki nad kanałem ,gdzie wędkarz sobie chce ugasić pragnienie. Wy poważnie chcenie taki kraj? Same zakazy i nakazy !
Dodano: 15.04.2018 13:08    Przez: ~obatel 8 sortu
avatar To chyba dziadek Józef wraz z radą z PO zarządzili, nie wiem co ma do tego PiS.A wolność powinna być pełna ,do kiedy jej nie zabieram innym powinienem ją mieć , z piciem ,paleniem i noszeniem broi w miejscach publicznych.
Dodano: 15.04.2018 13:22    Przez: Tomasz Kobrzycki
Żadnego picia, żadnego palenia, żadnej broni w miejscach publicznych, mnie to przeszkadza.
Dodano: 15.04.2018 16:07    Przez: ~Obywatel 4RP
@Kobrzycki - czytając twoje wynaturzenia na forum od jakiegos czasu mam watpkiwosci, czy niektorzy (w tymvty) nie powinni miec opiekuna prawnego i chodzic z nim na... smyczy...
Dodano: 16.04.2018 06:31    Przez: ~Pn
I to są właśnie rządy PiSu ....durnowate ustawy, zakazy, nakazy i kościół cacy .
Dodano: 15.04.2018 13:20    Przez: ~KLECHA
Dobra zmiana zaczyna dobierać się do konsumentów alkoholu, ciekawe czy będzie zakaz picia w kościołach ??? przecież to miejsca publiczne ??? Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet degustatorom na mszach
Dodano: 15.04.2018 13:25    Przez: ~Erwin
To może jeszcze publiczne wypróżnianie się i kopulacja... jak wolność to wolność!
Dodano: 18.04.2018 07:26    Przez: ~Wolny
Mam nadzieje że po następnych wyborach ślad po PiSdzielcach zaginie na wieki wieków amen .Wszystko i wszyscy tylko nie PIS !!!!!!!!!!!!!
Dodano: 15.04.2018 13:27    Przez: ~Matka Teresa
Wreszcie konkret.
Dodano: 15.04.2018 13:53    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
Masz Racje lepsze PO które cie okradało na kazdym kroku i nigdy nie dali zadnych pieniedzy.. ale ludzie sa idiotami
Dodano: 15.04.2018 13:57    Przez: ~eryk
Do eryk@. Jako bezkrytyczny wyznawca socjalizmu a co się z tym wiąże pisowskiego populizmu powinieneś zakodować w swym czerepie że państwo jest od zabierania ludziom pieniędzy, a nie od dawania. Jeśli państwo daje jakieś pieniądze to znaczy że musi je wpierw zabrać i to w znacznie wyższej kwocie od każdego z obywateli - od Ciebie również. A tak nawiasem matołku to posiadanie pieniędzy jest związane z ich zarabianiem poprzez pracę a nie z żebractwem również od państwa gdyż jest to żerowanie na pieniądzach wypracowanych przez resztę obywateli. Przemyśl to co zostało napisane a będziesz nieco bardziej bogaty, bo bogactwo to nie tylko pieniądze - nawet te od państwa.
Dodano: 15.04.2018 14:29    Przez: ~Zdzich@
Pisdzielce są posłusznie Żydom i amerykańskim okupantom. Dopóki nie powstanie partia, która wyzwoli Polskę z tego jarzma to nie ma szans na niepodległość. PO dodatkowo sprzedaje się Niemcom,tak samo Nowoczesna, która jeszcze chce przeszczepić do Polski cały zachodni syf.
Dodano: 15.04.2018 15:06    Przez: ~Arjawarta
Lewacy w akcji, nic nie wskóracie swoimi głupimi komentarzami, PiS ma się dobrze - 46 % poparcia, a PO -tylko 16 %. Polacy widzą dobrą stronę rządzącego PiS-u, a wy komuniści jesteście grabarzami własnych POglądów i sympatii POlitycznych.
Dodano: 15.04.2018 16:14    Przez: ~Symp. PiS
Sympatyk PiS chyba Cie pogięło zobacz sondaż na radio Zet buraku PiSowski to się mocno zdziwisz PO 43 PiS 17 :) :)
Dodano: 15.04.2018 17:13    Przez: ~Precz z nieukami PiS
@Symp. PiS - dlaczego nie napisałeś, że ten sondaż byl zribiony dla pisu?
Dodano: 15.04.2018 22:37    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
@eryk - a cobyo PO ci ukradlo? Moglbys wymienic jedna rzecz? Czy moze tuljo pitolisz by pitokic i powtarzasz frazesy?
Dodano: 16.04.2018 06:32    Przez: ~Pn
Wystarczy przelać alkohol do kartonu po soku. Amatorzy ...
Dodano: 15.04.2018 13:46    Przez: ~gfdash
wcale nie podejrzane jest ze przechylasz soczek z taką częstotliwością ze inni się dziwią coś ty taki spragniony
Dodano: 15.04.2018 14:40    Przez: ~główny spec majster
I dla Ciebie to jest rozwiązanie? Spotykasz sie ze znajomymi w lato na bulwarku i każdy przychodzi z 3 tymbarkami?
Dodano: 16.04.2018 17:38    Przez: ~Alkoholik
A czemu ksiądz w kościele pije wino, jego to nie dotyczy? Kościół to tez jest miejsce publiczne a w ustawie nie ma zapisu jaki alkohol i jakiej mocy.
Dodano: 15.04.2018 13:51    Przez: ~olo
Kościół ma w kieszeni Adrianow i innych pisiorkow więc mu wszystko wolno w tym chorym obecnie kraju.
Dodano: 15.04.2018 13:55    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
kościół nie jest miejscem publicznym
Dodano: 15.04.2018 14:14    Przez: ~Franek
Bo my katolicy pijemy żywą krew Jezusa ale pod postacią wina. To takie trudne do zrozumienia?
Dodano: 16.04.2018 14:19    Przez: ~George
Zwykle "ogródki piwne" znajdują się w miejscach publicznych. Co z nimi. Co z piwkiem na świeżym powietrzu w WARCE na Kolejowej, w lokalach przy Dworcowej albo na Placu Wolności ? A bulwary ? Osobiście mam to zarządzenie ograniczające moją wolność w d....e i będę je ignorował dbając oczywiście o to aby mandatu nie płacić. Pozdrawiam tworzących idiotyczne zakazy zamiast rozwiązywania problemów "u źródła".
Dodano: 15.04.2018 14:22    Przez: ~Franek
Bardzo Dobrze bo chlają już gdzie popadnie nie ma dla nich żadnej świętości butelki po alkoholu puszki po piwsku walają się wszędzie !
Dodano: 15.04.2018 14:25    Przez: ~oserwatorkaxxx
Na moje dozwolone powinno być tylko picie piwa a mandaty głównie za śmiecenie.
Dodano: 15.04.2018 14:42    Przez: ~Testo
Alkoholu zaduzo piją coś młodzi hlopaki