Dzisiaj jest poniedziałek 25 marca 2019, imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22321) SPORT FORUM FIRMY (5318) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 2oC
Jutropogoda
5 / 0oC
Pojutrzepogoda
7 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin będzie zielony. Nieformalna Grupa chce "mias ... (21)Ekologiczny Konin: 6 autobusów hybrydowych i 6 ele ... (20)

W Kleczewie zainaugurowano 100-lecie odzyskania niepodległości

Dodano: 16.04.2018 13:06

Kleczewska inauguracja obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości połączona została z Gminnym Forum Młodych. Uroczystość odbyła się 13 kwietnia br w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie.

- Data tego spotkania jest nieprzypadkowa. Od samego początku forum odbywa się w piątek trzynastego, na przekór pechowi. Kiedy kilka lat temu rozpoczynaliśmy z młodzieżą spotkania pod hasłem Gminne Forum Młodych nie przypuszczałem, że będę miał okazję spotkać się z tak wspaniałym gronem z tak wyjątkowej okazji - powiedział Maciej Trzewiczyński, przewodniczący Rady Miejskiej w Kleczewie, pomysłodawca Gminnego Forum Młodych - Tematem przewodnim spotkania jest odzyskanie przez Polskę niepodległości, w ten sposób rozpoczynamy gminne obchody 100-lecia.

- Ucząc się dat i wydarzeń należy pamiętać, że za nimi kryją się ludzie - nasi bliscy, sąsiedzi, znajomi. Wielka historia jest składową historii pojedynczych osób, działa się ona również w Kleczewie - powiedział burmistrz Marek Wesołowski. - Nasi mieszkańcy dawali przykład bohaterstwa i przywiązania do ojczyzny, byli legionistami Józefa Piłsudskiego, dzięki któremu w 1918 roku odzyskaliśmy niepodległość. Nasz wielki Polak powiedział: "Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani nie ma prawa do przyszłości" - dodał. Na zakończenie swojego wystąpienia burmistrz podkreślił istotę słowa wolność. - Bardzo kruche jest pojęcie wolności. Życzę wszystkim z całego serca, szczególnie wam młodzieży, byśmy zawsze żyli w wolnym kraju, by w wolnym kraju o nazwie Polska żyli nasi potomkowie, nie zapominając o swoich obowiązkach wobec ojczyzny.

Uroczystości towarzyszyły prelekcje. O patriotyzmie mówił Piotr Okulewicz z UAM w Poznaniu, o roli Instytutu Pamięci Narodowej Roman Ceglarz z IPN. Pod tablicą Piotra Smarzyńskiego - kierownika przedwojennej szkoły powszechnej w Kleczewie, który zginął w Katyniu, delegacje złożyły kwiaty. W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości, goście otrzymali flagi narodowe. Dla wszystkich były śpiewniki z pieśniami patriotycznymi i chorągiewki.

  • W Kleczewie zainaugurowano 100-lecie odzyskania niepodległości

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Kleczew,   100-lecie,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Wolność , niepodległość - wykorzystają propagandowo prawicowcy !!!oraz oczywiście kler- w kazaniach ~!!! Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet w rocznicę
Dodano: 16.04.2018 13:50    Przez: ~Erwin
lepiej niech wezmą się za drogę w stronę Sławoszewka to grozi wypadkiem.
Dodano: 16.04.2018 14:55    Przez: ~kleczewiak

KOMENTARZE

Wolność , niepodległość - wykorzystają propagandowo prawicowcy !!!oraz oczywiście kler- w kazaniach ~!!! Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet w rocznicę
Dodano: 16.04.2018 13:50    Przez: ~Erwin
lepiej niech wezmą się za drogę w stronę Sławoszewka to grozi wypadkiem.
Dodano: 16.04.2018 14:55    Przez: ~kleczewiak
Droga miedzy rondami jest wlasnoscia PAK KWB.
Dodano: 16.04.2018 20:45    Przez: ~Tez Kleczewiak
Wesołowski co ty wiesz o Piłsudskim,tyle co zjesz..... Niemcy przywieźli gościa w salonce żeby zapewnić sobie pozostanie Wielkopolski i Pomorza przy Rzeszy...na co ten ochoczo przystał......
Dodano: 16.04.2018 15:19    Przez: ~Narodowy Kleczew
Tak się zastanawiam czy muu się z leninem nie pomylił?
Dodano: 16.04.2018 20:13    Przez: ~kot
BEZ WIARY PATRIOTYZM JEST JAK NIESPEŁNIONE MARZENIE , SŁOWEM ZAMIENIA SIĘ W STAROŚĆ . ...
Dodano: 17.04.2018 01:30    Przez: ~L
Do - L - piszesz głupoty -nie rozumiesz co to jest patriotyzm- a co innego jest wiara !!!
Dodano: 17.04.2018 14:52    Przez: ~M..ks
A co powiecie o drodze przez centrum Złotkowa tam dopiero jest tragedia. Wszystko się pozapadalo, gdzie są władze. Dopiero pewnie jak ktoś roztrzaska samochód i zacznie się targanie o odszkodowanie to się obudzą!!
Dodano: 17.04.2018 07:57    Przez: ~Wstyd
Złotków to zadupie, kto by się tą wsią przejmował.
Dodano: 17.04.2018 17:28    Przez: ~Kleczew

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.