Dzisiaj jest piątek 20 kwietnia 2018, imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (26331) SPORT FORUM FIRMY (5166) PRACA (82) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 15oC
Jutropogoda
18 / 9oC
Pojutrzepogoda
15 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Jesienią bolesna porażka, wiosn ... (1)Konin. Kolizja na Trasie Bursztynowej. Zderzyły si ... (32)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. Kierowcy nadal jeżdżą bez zapiętych pasów b ...

Konin. Kierowcy nadal jeżdżą bez zapiętych pasów bezpieczeństwa

Dodano: 16.04.2018 13:09
Źródło: LM.pl

Ponad 100 kierowców skontrolowali jednego dnia konińscy policjanci. Ponad połowa zatrzymanych nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Po raz kolejny mundurowi przeprowadzili akcję kontroli pod kątem używania pasów bezpieczeństwa. Na ulicach powiatu pojawiło się ponad 20 policjantów. Sprawdzonych zostało 109 pojazdów, w tym 22 samochody ciężarowe.

- Podczas kontroli ujawnili 77 wykroczeń. Z których 60 dotyczyło nieużywania pasów bezpieczeństwa przez kierujących pojazdami, a wśród dorosłych pasażerów 1 nie stosował się do tego obowiązku – informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji.

Brak pasów grozi mandatem w wysokości 100 zł i 2 punktami karnymi. Kierowca przewożący dorosłego pasażera bez zapiętych pasów otrzyma 100 zł mandatu i 4 punkty karne. W przypadku niezgodnego z przepisami przewożenia dziecka mandat wzrasta do 150 zł i 6 punktów karnych.

  • Konin. Kierowcy nadal jeżdżą bez zapiętych pasów bezpieczeństwa

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

a ja chciałem się zapytać ,kto kontroluje roboty drogowe ,tzn. zalepianie dziur ? Bo to co zalepili koło ,,sonaty,, na łuku ,to nadaję się tylko do śmietnika. Dziura wielkości piłki futbolowej ,została zaklejona plackiem metr na metr,który jest pofałdowany i teraz przy skręconych kołach ( bo inaczej nie da się tam jechać) słychać ładne łubudu w zawieszeniu na tym pofałdowanym placku. Czy ktoś to w ogóle sprawdza te pseudo remonty ?
Dodano: 16.04.2018 13:39    Przez: ~kierowca
Uwaga na młodych kierowców w samochodach marki BMW, ci to dopiero szaleją w swoich maszynach, tych właśnie policjanci patrolujący nasze drogi powinni brać na celownik.
Dodano: 16.04.2018 15:34    Przez: ~Fiat
A gdzie jest policja i jej wielkie patrole kiedy w godzinach szczytu zakorkowana jest poznańska, kleczewska, przemysłowa i warszawska? Odp brzmi zesrani są i schowani na komisariacie
Dodano: 16.04.2018 17:11    Przez: ~Oki
Napoleon z Żoliborza? Na bank bez pasów jeździ i w... pampersie. Po prostu boi się mord i sortów.... gorszych.
Dodano: 16.04.2018 15:30    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
Potwierdzam. Spotkałem ostatnio takiego na swojej drodze. Policja powinna zwracać uwage na młodych bandziorów w beemkach.
Dodano: 16.04.2018 16:00    Przez: ~Napoleon z Żoliborza

KOMENTARZE

a ja chciałem się zapytać ,kto kontroluje roboty drogowe ,tzn. zalepianie dziur ? Bo to co zalepili koło ,,sonaty,, na łuku ,to nadaję się tylko do śmietnika. Dziura wielkości piłki futbolowej ,została zaklejona plackiem metr na metr,który jest pofałdowany i teraz przy skręconych kołach ( bo inaczej nie da się tam jechać) słychać ładne łubudu w zawieszeniu na tym pofałdowanym placku. Czy ktoś to w ogóle sprawdza te pseudo remonty ?
Dodano: 16.04.2018 13:39    Przez: ~kierowca
Brawo policja. Karać nie piratów a takich właśnie frajerów.
Dodano: 16.04.2018 14:03    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
Kobrzycki i ten drugi tuman o nicku Symp.PiS zaraz stwierdzą ,że to wina PełO i SLD.Założę się ,że ich guru jaruś kłamczyński też jeździ bez zapiętych pasów bo po prostu nie wie jak je zapiąć.
Dodano: 16.04.2018 14:54    Przez: ~ Marek
Napoleon z Żoliborza? Na bank bez pasów jeździ i w... pampersie. Po prostu boi się mord i sortów.... gorszych.
Dodano: 16.04.2018 15:30    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
Co z lekceważeniem rowerzystów? Tzn mam na myśli jazdy kierowcow aut na "trzeciego" zapakowane auta na miejscu dla rowerów, na ścieżkach rowerowych na chodnikach..... Stróże prawa zróbcie z tym porządek
Dodano: 16.04.2018 14:55    Przez: ~Rowerzysta
Rowerzysto, ciebie tez przepisy dotyczą a odnosze wrazenie, że wy i piesi to święte krowy, kórym wszystko się należy i wszystko wolno... To tak nie dziala...
Dodano: 16.04.2018 15:31    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
Uwaga na młodych kierowców w samochodach marki BMW, ci to dopiero szaleją w swoich maszynach, tych właśnie policjanci patrolujący nasze drogi powinni brać na celownik.
Dodano: 16.04.2018 15:34    Przez: ~Fiat
Potwierdzam. Spotkałem ostatnio takiego na swojej drodze. Policja powinna zwracać uwage na młodych bandziorów w beemkach.
Dodano: 16.04.2018 16:00    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
nie swoich tylko ojca, ojciec mu kupił zdezelowane e46 lub lepiej e36 haha jeszcze na siebie zarejestrował zeby młody miał mniejsze oc
Dodano: 17.04.2018 04:59    Przez: ~ojciec prać
Żeby pouczać i karać to najpierw trzeba dać dobry przykład i samemu zapinać pasy .
Dodano: 16.04.2018 16:21    Przez: ~jj
A gdzie jest policja i jej wielkie patrole kiedy w godzinach szczytu zakorkowana jest poznańska, kleczewska, przemysłowa i warszawska? Odp brzmi zesrani są i schowani na komisariacie
Dodano: 16.04.2018 17:11    Przez: ~Oki
Policja w Polsce nie jest od pomagania ludziom w takich sprawach.
Dodano: 16.04.2018 18:02    Przez: ~UK
Ja tam nie zapinam pasów, chyba że widzę policjantów, to przypnę się.
Dodano: 16.04.2018 17:50    Przez: ~Napoleon z Żoliborza
Dlaczego zapinanie pasów nie dotyczy policjantów, na jezdni zachowują się jak święte krowy
Dodano: 17.04.2018 09:12    Przez: ~OBYWATEL
ano ich nie obowiązują pasy bo są w akcji spożywają kepsy i hogg-doggi,nieprawdaż?
Dodano: 17.04.2018 19:24    Przez: ~serdelek