Dzisiaj jest poniedziałek 21 maja 2018, imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (26002) SPORT FORUM FIRMY (5178) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 13oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
20 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Motocykliści i kierowcy samochodów otworzyl ... (4)Opóźniony mecz Górnika z Elaną, dwunastu kibiców z ... (36)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin również spotka się z żonkilami w rocznicę po ...

Konin również spotka się z żonkilami w rocznicę powstania w getcie

Dodano: 19.04.2018 11:10

Dzisiaj 75. rocznica wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. Walczyła w nim i zginęła koninianka, 16-letnia Frania Beatus. Warto uczcić jej pamięć w Koninie.

- Jeśli jej ofiara i pamięć o Frani, ale i o wielu innych koninianach wyznania mojżeszowego ma przetrwać, spotkajmy się dzisiaj o 17.00 pod synagogą w Koninie przy ul. A.Mickiewicza. Niech każdy przyniesie dowolną ilość żywych żonkili, które około godziny 17.30 zaniesiemy na żydowski kirkut w Koninie i złożymy je tam w hołdzie tym, których w Koninie już nie ma – zaprasza Damian Kruczkowski ze Stowarzyszenia na Rzecz Ratowania Pamięci Frydhof. - Łączy nas pamięć - a to też nasza pamięć i historia!

  • Konin też spotka się z żonkilami w rocznicę powstania w getcie

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:żonkil,   getto,   wybuch powstania,   synagoga Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Mam pytanko kto odpowiada za to że zydzi umierali w gettach z głodu,i kto zaspokajał kazda zachcianke niemców i co sie dalej działo z włascicielami tych fantów,na koniec co powiedział załozyciel Izraela do polskich żydów emigrujacych po wojnie.
Dodano: 19.04.2018 13:44    Przez: ~Marek
Znowu bydzie milion zdjęć przy 5 osobach. LM bydzie pirwszy i zrobią sztuczny tłum 😈😈😈
Dodano: 19.04.2018 17:40    Przez: ~Wiem
Zdzichu, aż wstyd, że nosisz słowiańskie imię. Przez takich zdrajców jak ty Polska upadła. Przez takich opłaconych, pozbawionych historycznej wiedzy, łasych na judaszowe srebrniki ten kraj i tych ludzi dotykała bieda. Śmiesz jeszcze dawać przykład świata i jego żydowskich gazet co do opinii o Polakach. Ty okropny wichrzycielu, naiwniaku pozbawiony rozumu. Radzę Ci, abyś zmądrzał, albo ze wstydu zapadł się pod ziemię.
Dodano: 19.04.2018 12:40    Przez: ~Arjawarta
Niech Żydzi konińscy czczą swoich rodaków w taki sposób jaki im odpowiada.My Polacy czcijmy swoich bohaterów bo nikt za nas tego nie zrobi a już na pewno nie Żydzi.
Dodano: 19.04.2018 18:05    Przez: ~I niech tak zostanie

KOMENTARZE

"Dr Ewa Kurek - Żydzi zrobili genialny PR na swojej zagładzie". My Polacy nie będziemy wielbić Żydów.
Dodano: 19.04.2018 11:50    Przez: ~Arjawarta
Tacy jak Ty osobnicy, z pewnością głęboko wierzący katolicy, uczęszczający do świątyni poświęconej największemu Żydowi - jakim był Jezus są wizytówką polskiego antysemityzmu. Przez takich jak Ty infantylnych matołków na świecie Polaka określa się jako tępego antysemitę, który nic poza nienawistnym bełkotem nie potrafi z siebie wykrzesać ot choćby odrobiny empatii i zrozumienia.
Dodano: 19.04.2018 12:06    Przez: ~Zdzich@
Zdzichu, aż wstyd, że nosisz słowiańskie imię. Przez takich zdrajców jak ty Polska upadła. Przez takich opłaconych, pozbawionych historycznej wiedzy, łasych na judaszowe srebrniki ten kraj i tych ludzi dotykała bieda. Śmiesz jeszcze dawać przykład świata i jego żydowskich gazet co do opinii o Polakach. Ty okropny wichrzycielu, naiwniaku pozbawiony rozumu. Radzę Ci, abyś zmądrzał, albo ze wstydu zapadł się pod ziemię.
Dodano: 19.04.2018 12:40    Przez: ~Arjawarta
Lewacki Zdzichu obrońca Żydów, a swojego brata Polaka utopił by w przysłowiowej łyżce wody. A może on nie jest Polakiem ?
Dodano: 19.04.2018 17:38    Przez: ~Prawy
Jakie powstanie o czym tu mowa?Żydowska policja która na terenie getta współpracowała z Niemcami w wyłapywaniu swoich rodaków i organizowaniu transportów do obozów wywołała bunt gdy się dowiedzieli że oni też mają jechać na końcu do obozów zamiast wyjść na obiecaną wolność.Stary Warszawiak i powstaniec Powstania Warszawskiego mówił o tym dobitnie.
Dodano: 19.04.2018 17:44    Przez: ~PL
Niech Żydzi konińscy czczą swoich rodaków w taki sposób jaki im odpowiada.My Polacy czcijmy swoich bohaterów bo nikt za nas tego nie zrobi a już na pewno nie Żydzi.
Dodano: 19.04.2018 18:05    Przez: ~I niech tak zostanie
Jak widzę prożydowskiego prezydenta Dudasza i PiS dzielców na kolanach jeżdżących do Izraela to żałuję swego głosu na tego oszusta. Nigdy więcej PiS u, nigdy więcej PO - oszustów i zdrajców.
Dodano: 19.04.2018 19:11    Przez: ~Arjawarta
mam w 4 literach to wydarzenie. jacyś żydzi uczestniczą w obchodach rocznic Powstania Warszawskiego? Ilu uczestniczyło w obchodach Zbrodnii Katyńskiej ... ZERO z amabsady izraela. Więc dlatego rocznicę z żółtymi żonkilami mam w de.
Dodano: 19.04.2018 11:54    Przez: ~kyllgryll
Powstanie w getcie, to nie nasza sprawa, pamiętajmy o naszych polskich wydarzeniach i krzywdach, których doznaliśmy m. in. od Żydów.
Dodano: 19.04.2018 17:42    Przez: ~Polak
Rządy Żydów w Polsce - Mateusz Morawiecki...
Dodano: 19.04.2018 19:57    Przez: ~gazetawarszawska.com
Zawiadomienie do prokuratury: A. Duda - zdrada stanu.
Dodano: 19.04.2018 19:58    Przez: ~gazetawarszawska.com
Korwin nie wytrzymał. Zgasił Izrael jednym zdaniem!
Dodano: 19.04.2018 20:00    Przez: ~gazetawarszawska.com
Wnoszę o ściganie prezydenta "Izraela"
Dodano: 19.04.2018 20:01    Przez: ~gazetawarszawska.com
Rzecznik Izraela potwierdza: Prezydent Rivlin oskarżył Polskę o współudział w Holokauście.
Dodano: 19.04.2018 20:03    Przez: ~gazetawarszawska.com
Robert Winnicki składa zawiadomienie do prokuratury na prezydenta Izraela.
Dodano: 19.04.2018 20:05    Przez: ~prawy.pl
Ks. prof. Chrostowski o nienawiści Żydów do chrześcijan i Polaków i Polski.
Dodano: 19.04.2018 20:07    Przez: ~prawy.pl
Żydzi od zawsze zwalczają Chrześcijaństwo - Ks. prof. Chrostowski "Prawda Chrystus Judaizm".
Dodano: 19.04.2018 20:12    Przez: ~wolna-polska.pl
Dlaczego należy doprowadzić do zniszczenia "Izraela".
Dodano: 19.04.2018 20:13    Przez: ~wolna-polska.pl
Kabała - satanizm dla inteligencji.
Dodano: 19.04.2018 20:15    Przez: ~wolna-polska.pl
Wszyscy goje istnieją jedynie dla dobra i korzyści żydów...
Dodano: 19.04.2018 20:17    Przez: ~wolna-polska.pl
Żydzi oczekują nadejścia Antychrysta (reedycja)
Dodano: 19.04.2018 20:19    Przez: ~wolna-polska.pl
Kto zabił Jezusa Chrystusa? Michael Hoffman.
Dodano: 19.04.2018 20:20    Przez: ~wolna-polska.pl
Chabad-Lubawicz i "Dzień edukacji" w USA.
Dodano: 19.04.2018 20:23    Przez: ~wolna-polska.pl
Skandaliczne słowa prymasa Polski!
Dodano: 19.04.2018 20:25    Przez: ~wolna-polska.pl
Krew jego na nas i na nasze dzieci.
Dodano: 19.04.2018 20:44    Przez: ~gazetawarszawska.com
Rudolf Korsch: Żydowskie ugrupowania wywrotowe w Polsce.
Dodano: 19.04.2018 20:45    Przez: ~gazetawarszawska.com
Jaruzelski antysemitą to fałszywy mit.
Dodano: 19.04.2018 20:46    Przez: ~gazetawarszawska.com
Palenie kościołów jest zgodne z żydowskim prawem.
Dodano: 19.04.2018 20:47    Przez: ~gazetawarszawska.com
Sami Żydzi przyznają że nie są potomkami starożytnych Izraelitów.
Dodano: 19.04.2018 20:48    Przez: ~wolna-polska.pl
Pokajanie Rabina.
Dodano: 19.04.2018 20:49    Przez: ~wolna-polska.pl
Wiem, że to pomówienie wobec tych, którzy uważają się za Żydów, ale są Chazarami.
Dodano: 19.04.2018 20:51    Przez: ~wolna-polska.pl
Plują nam w twarz.
Dodano: 19.04.2018 20:51    Przez: ~wolna-polska.pl
Judeopolonia - żydowskie państwo w państwie polskim.
Dodano: 19.04.2018 20:52    Przez: ~wolna-polska.pl
Średniowieczne cytaty na temat chazarskiego judaizmu.
Dodano: 19.04.2018 20:53    Przez: ~wolna-polska.pl
Jak Izrael (nie) ścigał nazistowskich zbrodniarzy.
Dodano: 19.04.2018 20:54    Przez: ~wolna-polska.pl
Czy jesteś "użytecznym idiotą" którego żydzi uwielbiają oglądać.
Dodano: 19.04.2018 20:55    Przez: ~wolna-polska.pl
10 Pytań Rabina Weissmandla do Syjonistów.
Dodano: 19.04.2018 20:57    Przez: ~wolna-polska.pl
Słowa rabina Shaula Braha.
Dodano: 19.04.2018 20:58    Przez: ~wolna-polska.pl
dr. Ewa Kurek:" O zbrodniach żydowskich mówić nie wolno. Ten kanon jest utrzymywany przez wieki.
Dodano: 19.04.2018 20:59    Przez: ~wolna-polska.pl
List otwarty do głosicieli teorii "Żydzi są Izraelem.
Dodano: 19.04.2018 21:00    Przez: ~wolna-polska.pl
Grzegorz GPS Świderski: Nie ma możliwości dogadania się z Żydami.
Dodano: 19.04.2018 21:02    Przez: ~wolna-polska.pl
Żydzi w nazistowskim aparacie terroru... w NSDP, w Gestapo, w Wehrmachcie.
Dodano: 19.04.2018 21:03    Przez: ~wolna-polska.pl
Żydowscy kaci NKWD i SB w powojennej Polsce.
Dodano: 19.04.2018 21:04    Przez: ~wolna-polska.pl
Żydzi mordowali Żydów.
Dodano: 19.04.2018 21:05    Przez: ~wolna-polska.pl
David Duke: Przemyśleć teorię chazarska.
Dodano: 19.04.2018 21:06    Przez: ~wolna-polska.pl
Jak żydzi zmienili myślenie katolików.
Dodano: 19.04.2018 21:07    Przez: ~wolna-polska.pl
W Komunistycznej Bezpiece Żydzi zajmowali niemal połowę stanowisk - Dr Hab. Krzysztof Szwagrzyk.
Dodano: 19.04.2018 21:08    Przez: ~wolna-polska.pl
Żydzi a rewolucja rosyjska.
Dodano: 19.04.2018 21:11    Przez: ~wolna-polska.pl
Święty holocaust. Mój rząd mnie nie okłamie.
Dodano: 19.04.2018 21:12    Przez: ~wolna-polska.pl
Roi Tov zaginął.... może go uciszono.
Dodano: 19.04.2018 21:14    Przez: ~wolna-polska.pl
Roi Tov: Prawdziwy lud Izraela.
Dodano: 19.04.2018 21:14    Przez: ~gazetawarszawska.com
Szkoda, kochaj bliżniego swego jak siebie samego kyllgryll. Oko za oko , ząb za ząb to Stary Testament. Jesteś chrześcijaninem? Szanujesz Jana Pawła II? To takich bzdur nie opowiadaj.
Dodano: 19.04.2018 22:21    Przez: ~Jan
Hej wolna polska, zajmij się czymś pożytecznym
Dodano: 19.04.2018 22:23    Przez: ~Zajęta Polska
To byli polscy Żydzi człowieku!W ogóle nie wiesz co gadasz!
Dodano: 20.04.2018 22:19    Przez: ~bulina
Z pewnością na uroczystości zjawią się młodzieńcy z ONR oraz podobnych im band kibolsko-szalikowych w asyście najwierniejszych wyznawców PiSa i Radyja. Całe to towarzystwo patriotyczno-narodowe z pewnością zachowa się należytą godnością szanując pamięć o zmarłych jak i uczucia rodzin i przyjaciół pomordowanych.
Dodano: 19.04.2018 11:59    Przez: ~Zdzich@
Zapraszasz? Ja olewam uroczystość. Olewam ONR i Zdzicha@
Dodano: 19.04.2018 13:32    Przez: ~pleban
Myślę, że przy synagodze pojawią się te same co zawsze twarze z KOD-u.
Dodano: 19.04.2018 17:48    Przez: ~Mordechaj
Historia zatacza koło? - Stanisław Michalkiewicz.
Dodano: 20.04.2018 19:31    Przez: ~wolna-polska.pl
Żydzi, Żydzi, i tylko Żydzi.
Dodano: 20.04.2018 19:32    Przez: ~wolna-polska.pl
Zrozumieć Żydów, zrozumieć antysemityzm. E - book od Oli Gordon
Dodano: 20.04.2018 19:33    Przez: ~wolna-polska.pl
Mam pytanko kto odpowiada za to że zydzi umierali w gettach z głodu,i kto zaspokajał kazda zachcianke niemców i co sie dalej działo z włascicielami tych fantów,na koniec co powiedział załozyciel Izraela do polskich żydów emigrujacych po wojnie.
Dodano: 19.04.2018 13:44    Przez: ~Marek
Aktualnie solą w oku żydów jest to, że chcemy mieszkać między swymi w swej Ojczyźnie, być gospodarzami we własnym kraju. Żydzi chcą jednego państwa światowego (NWO) i szarej wymieszanej masy niewolników im służących.
Dodano: 20.04.2018 02:38    Przez: ~imprezowicz nocny
Znowu bydzie milion zdjęć przy 5 osobach. LM bydzie pirwszy i zrobią sztuczny tłum 😈😈😈
Dodano: 19.04.2018 17:40    Przez: ~Wiem
Wszędzie, gdzie chodzi o obronę po żydowskich obiektów, czy pamięć o rocznicach dotyczących konińskich Żydów, pojawia się Pan Damian Kruczkowski. Zastanawiam się kim jest ten Pan ?
Dodano: 19.04.2018 18:22    Przez: ~Mieszkaniec
Oczywiście przy relacji z tego eventu zablokowano możliwość komentowania. A mnie bardzo interesuje kto finansuje działalność tej fundacji Frydhof i pana Kruczkowskiego. Może to by rzuciło jakieś światło na szczególne zainteresowania tej organizacji.
Dodano: 19.04.2018 23:00    Przez: ~kto płaci ten wymaga
Pisiory nienawidzą obcokrajowców, a uwielbiają watykanczykow. Nawet wysyłają pieniądze Rydzykowi. Oni wierzą że Żydzi zjadają małe dzieci.
Dodano: 19.04.2018 21:12    Przez: ~Q
Teraz już nie mam żadnych wątpliwości, że za rządów PiS-u Polska przepoczwarzyła się w POLIN. Buduje dla nich największe muzea, przeznacza olbrzymie środki na renowacje żydowskich cmentarzy - Jak nie zapalanie obcej nam Chanuki, to obrady w Krakowie Knesetu (taki żydowski sejm), to dni judaizmu, dni kultury żydowskiej, dni muzyki klezmerskiej, obchody powstania państwa Izrael (wczoraj), obchody powstania w getcie (dzisiaj) - no co się dzieje ??? Cały PiS klęka i ciągle za coś przeprasza żydów i jak zwykle z tym Dudkiem na czele. Ciekawe czy Dudek z PiS-sem na 11 listopada w Święto Niepodległości pomaszeruje z Polakami, w większości z Młodymi Polakami, czy znowu spędzą to święto osobno w Krakowie mając Polaków w czarnym tyłku.
Dodano: 19.04.2018 21:51    Przez: ~Matilan
Matilan, Polska zawsze była wielonarodowa. Nie wierzysz? Zrób sobie test genetyczny. Nie ma kogoś takiego jak ,czysty Polak'. Jezus był Żydem. król Polski. Poczytaj, wyjdź poza mentalność nacjonalisty.
Dodano: 19.04.2018 22:18    Przez: ~Miś
Jezus Chrystus nie był Żydem cz. II
Dodano: 20.04.2018 10:14    Przez: ~wolna-polska.pl
Jezus Chrystus nie był żydem tylko Judejczykiem.
Dodano: 20.04.2018 10:14    Przez: ~internet
Internet, Judejczyk to Żyd, tak jak Wielkopolanin czy Kurp to Polak